Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.02.2009, 18:39   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 791 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SEÇİM ÖNCESİ PALAVRALAR

SEÇİM ÖNCESİ PALAVRALAR

Hani bir zamanlar çocukluğumuzda bir şarkı vardı.
Ajda Pekkan’ın PALAVRA PALAVRA HEPSİ PALAVRA.
Eski yıllarda her şey güzeldi ya, şarkıları da pek hoştu. Eski olan her şeyi özlüyorum. Bu şarkı aklıma gelince şu günlerde Ülkemizde her gün yerel ve ulusal televizyonlarda izlediğimiz Belediye Başkan adayları geldi aklıma.
Canım bu kadar da olmaz ki!.demeden geçemeyeceğim..Her başkan adayı yanı başına medyayı almış, sözüm ona halka ben varım görüntüsü vermek için birbiri ile yarışıyor.
Ya verdikleri sözler elbette hep aynı şarkı
PALAVRA PALAVRA HEPSİ PALAVRA
Neden mi? Gayet açık ve net gerçekler ortada. Bu güne kadar hangi siyasetçi ve yetkili hayal ettiği o koltuğa oturmadan önce verdiği sözleri yerine getirmiştir. Belki çalışıyor gözükmek ve hava atmak için söz verdiklerinden ancak bir veya en çok iki sözü gerçekleştirmiştir. Hani bunu da ilerde halka yaptığı çalışmaları anlatırken “ Şunu şunu yaptık” diye ellerinde koz olması içindir. Oysa sözüm ona şu hizmetleri yaptık diye böbürlendikleri sadece söz verdiklerinden bir kaçıdır... Çünkü amaç bellidir. Amaç o koltuğa çalışmak, halka hizmet etmek için değil sadece koltuğu kapmaktır. Eğer aksini iddia eden var ise ben Sivas topraklarında koltuk kapmak için yarışan birçok yetkililerin vaat ettikleri konuları yazılı olarak saklıyorum ve takip ediyorum. Kurum adı vermiyorum gerekirse veririm.
. Hep yapacağım, cağım cağım, sonrada ortada bir şey yok. Yapılan hizmet yok. Kimlerin neleri söz verdiklerinin birçoğunu saklıyorum. Ben şunu söz verdim ve gerçekleştirdim diyen kaç kişi vardır. Sadece Belediye değil genel olarak diyorum, diğer kamu kurum ve kuruluşlarını da anlatmaya çalışıyorum. Öyle sanıyorum ki Sayın Belediye Başkanı adaylarımız da her gece uyumadan önce “ Acaba yarınki yapacağım medyalı gezimde hangi palavrayı atsam” diye düşünüyorlardır. Örneğin Sivas’taki Belediye Başkanı adaylarımız şu ana kadar gözlemlediğim kadarı ile o kadar çok şeylere söz verdiler ki adeta palavra için birbirleri ile yarışıyorlar. Bakalım artık Sivas halkı olarak merakla bekliyoruz. Öyle sanıyorum ki seçim günü olana kadar Sivas’a deniz getireceğiz demedikleri kaldı, önümüzdeki günlerde bunu da derler bellimi olur.
Yapmayınız Allah Aşkına. Halkımızı sizler ne sanıyorsunuz. Ulus olarak bizler artık palavralardan bıktık, usandık sadece hizmet istiyoruz.
Saygıdeğer Belediye Başkanı adaylarımız eğer gerçekten halka gönül verip, bizlere hizmet sunmak için aday iseler o zaman neden medya önünde güçlerinin yetmeyeceği konulara söz verip yapacağız, edeceğiz diye halka şirin gözükmek için yarışıyorlar. Lütfen gerçekçi olalım lütfen! halkımız artık beyaz yalanları, olmayacak vaatleri dinlemekten bıktı usandı. Kimseye güveni kalmadı, çünkü kime inanıp oy verdiyse hep hayal kırıklığına uğruyor. Ulus olarak Türk halkı şaşkın ve kararsızlık içindedir.

Oysa halk için var olan, halka hizmet etmek için tüm yüreği ile bu hizmete gönül vermiş birisi medya ile şehri, esnafı ayaküstü adet yerini bulsun diye görüntü yapıp, boyunu gösterip gezmez. Gittikleri yerde yapacağız, edeceğiz diye oy almak için halkı kandırmaz. Hangi esnafın işyerine oturup ta bir bardak çayını içip derdini dinlemişlerdir.? Acaba sokaktan geçen hangi kalka yaklaşıp ta medya olmadan “ VATANDAŞ DERDİN NEDİR, BİZLERDEN NE GİBİ HİZMET BEKLİYORSUNUZ”? demişlerdir. Hangi fakirin o asil hanesine gidip soğukta mı, aç mı, susuz mu derdini dinlemişlerdir.? Hangi engelli ailesine, şehit ailesine, yalnız başına yaşam mücadelesi veren yaşlılarımızın hanesine v.s. gidip sorunlarını dinleyip ne tür hizmet istediklerini sormuşlardır. Sivas’ta tüm hizmetler şehir merkezine yapılıp göz boyanıyor kırsal mahallelerimiz ne durumda medyayı alıp oralara da bir uğrasalar fena olmaz diyorum.
Sözün kısası Türk Ulusu olarak artık tüm yetkililerden medya karşısında sadece görüntü yapıp, halka sözüm ona şirin gözükmeye çalışarak koltuk uğruna PALAVRA dinletenlerden usandık.
Halk olarak bizler medya peşinde çarşıları, pazarları ateş alır gibi sırf görüntü olsun diye gezip, olmayacak pembe vaatler ile birbiri ile yarışan Belediye Başkanı adayları değil, reklam yapmadan halkın sorunlarını dinleyen, onlardan nasıl hizmet beklediklerini soran, esnaf, memur, işçi, emekli, engelli, yaşlı, işsiz, öğrenci v.s. halkımızın sorunlarını dinleyen çözüm arayışı üreten, siyasi olarak sadece kendi görüşündeki halka hizmet etmeyen, devletin ve bulunduğu kurumun bütçesini kendi görüşündeki halka bol keseden yağdırmayan, siyasi görüş ayırımı yapmayıp herkese aynı hizmeti eşit olarak sunan, tarafsız, yürekli, palavradan uzak gerçekçi, verdiği sözleri mertçe yerine getiren Belediye Başkanı adayları istiyoruz.

Temennim Cumhuriyet, kültür, sanat ve ozanlar diyarı Sivas’a bu güzel ilimize ve tüm illerimize canı gönülden, gerçekten hizmet edecek kimler ise onlar gelsin.

Ama nerde..! şu ana kadar ben henüz rastlamadım ya siz ?....

SABİHA SERİN
Şair Araştırmacı Yazar
SİVAS
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2009, 18:41   #2
fatoş_yvz
Usta Yiğido

fatoş_yvz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fatoş_yvz Şuan fatoş_yvz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2010 15:19

Tecrübe Puanı: 726 fatoş_yvz FAZLA SÖZE GEREK YOKfatoş_yvz FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: SEÇİM ÖNCESİ PALAVRALAR

hiç güLcem yoktu vaLLakonuNun başLıgı süper tamda seçim zamaNı isabet etmiş yani)))

hayaT Ne qaRip b!R vaRsıN bir yok......
fatoş_yvz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.02.2009, 19:05   #3
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Seçim oluyor seçim değişecek mi geçim
Bu kısır döngülerin galibi mağlubu kim
Her yan kuru slogan her yer afiş resim
Vaad üstüne vaad isim üstüne isim

Bayatlamış sözlerle miting nutuk merasim
Seçim oluyor seçim değişecek mi geçim
Laf imalatı başlar durur her tür üretim
Bir başarı var o da üretmeden tüketim

Milyarları olanlar kendini eder takdim
Ne dolaplar çevrilir liste olurken tanzim
Fazla önemli değil liyakat gayret azim
Aklı evveller fazla lakin yok aklı selim
Seçim oluyor seçim değişecek mi geçim...

Alt 26.02.2009, 19:11   #4
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 13:58

Tecrübe Puanı: 1019 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI

Ne Seçimi Be Kardeşim

Ne seçimi be kardeşim,
Seçim değil geçim gerek!
Oy vermeye gitmez elim,
Seçim değil, geçim gerek!

Daha önce verdik size,
Lanet olsun hepinize.
Düzeni değiştirsenize
Seçim değil geçim gerek!

Rejim bozuk bir araba,
Kim geçse direksiyona.
Şu millete bir baksana

Yalan seçmeni aldatır
Gelen gideni aratır.
Kendine çıkar yaratır,

İşçi memur bağırıyor,
Köylüm ise kan ağlıyor.
İşsizler ordusu doğuyor

Hani nerede vaatler,
Nerede kaybolan servetler.
Peşkeş çekildi o kitler

Döndük esir milletlere,
Atatürk'süz gariplere.
Acıyın şu öksüzlere,

Hani Atatürk'ün emri,
Fikirleri, ilkeleri...
Her millet bizden ileri

Son elli yıl neler oldu,
Gelen yedi cebi doldu.
Bu milletin benzi soldu,

Bayrak, bir de sınır kaldı,
Bağımsızlık yaralandı.
Biz çalıştık eller aldı

Bu verimli memlekete,
Sahip gerek ama nerde?
Bin kere yeter millete,

Kemer sıktırıp her kere,
Muhtaç ettiniz namerde.
Delik kalmadı kemerde,

Vallahi doyduk yalana,
Politikacı hay sana!
Selam ederiz anana
Seçim değil, geçim gerek! ..

Atabay Güveloğlu
Alt 26.02.2009, 19:15   #5
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4499 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Politikacıların secim zamanı milletin oylarını almak için ne kadar gülünc duruma düştüğünü hep beraber görüyoruz bizim yapacağımız teık şey bunların palavralarına inanmamak takım tutar gibi parti tutmadan bize hizmet edecek insanlara oylarımızı vermeliyiz
Alt 26.02.2009, 19:16   #6
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 13:58

Tecrübe Puanı: 1019 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI

Seçin Geliyor

Yine seçim geliyor bak
Secim bitsin gör halini
Şimdi yüzler gülüyor bak
Seçim bitsin gör halini

Maskeleri takacaklar
Tatlı tatlı bakacaklar
Bunlar bizi yakacaklar
Seçim bitsin gör halini

Anlatırlar masalları
Kandırırlar insanları
Doldururlar cüzdanları
Seçim bitsin gör halini

Seçimlerde uyanırlar
Renkten renge boyanırlar
Kapımıza dayanırlar
Seçim bitsin gör halini

Siyaset zanginin postu
Siyasiler zengin dostu
Meydanda coşanlar sustu
Seçim bitsin gör halini

(GÜLBAHÇE) dost acı sözü
Siyasete doydu gözü
Sevmiyor maskeli yüzü
Seçim bitsin gör halini

Salim Gülbahçe
Alt 26.02.2009, 19:39   #7
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Onlar seçim derdinde biz geçim derdinde.
Siyaset ve politika zaten palavra işi. Bunu rahmetli Kemal Sunal "zübük" filmyle çok güzel rolünü yapmıştı.
Ben yaşım itibarıyla şuana kadar gerçekten halk için çalışan halkın gerçek sorunlarına eğilen birine henüz rastlamadım.
Gelen çevresini yedi sülalesini zengin edip çekip gitmiştir.
Şeçim gününe kadar kapı kapı oy dilenciliği yaparlar, sonrada bir daha seni tanımazlar. Güzel bir konuya değinmişiniz Sabiha hanım. Teşekkürler.
Palavralara karnımız tok bizim, akı, karayı iyi seçmek herşeye inanmamak gerekir.
Alt 26.02.2009, 19:44   #8
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1258 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bazı yalanalr var ki bence insanlık suçu altında mahkemeye götürülmeli..
Mesela her ev hanımına 500 ytl maaş bağlayacağım gibi..

Cdii manada onursuzluk ve çirkeflik ürünü bir vaattir yani yalandır..
Alt 26.02.2009, 19:45   #9
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 19:58

Tecrübe Puanı: 4499 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Bizi nasil uyuttular yillarca, ama millet artik mantik ötesi vaatlere inanmiyor. Vatandasin secme hakki kisitli, secilecek olanlar kisitli. Önümüze secilmek icin sürülenlerden birini secmek zorundayiz, al birini vur ötekine, hepsi birbirinden palavraci ve vatandas da palavricilardan birini secmek zorunda. Önce vatandasin istedigini secebilecegi bir sistem olusturulmali bu saglanmadigi sürece palavracilardan birini secmek zorunda kalacagiz.
Yaziniz cok güzel, bizlerle paylastiginiz icin cok tesekkür edeerim.
Alt 26.02.2009, 21:20   #10
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2149 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Evet kesinlikle Sabiha hanimi yürekten kutluyorum tesbitler harika..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil