Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Bugün Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz?
Adalet ve Kalkınma Partisi (R.Tayyip Erdoğan) 544 19,96%
Büyük Birlik Partisi (Yalçın Topçu) 743 27,26%
Demokrat Parti (Hüsamettin Cindoruk) 18 0,66%
Demokratik Sol Parti (Masum Türker) 5 0,18%
Cumhuriyet Halk Partisi (Deniz Baykal) 519 19,04%
Hak ve Eşitlik Partisi (Osman Pamukoğlu) 98 3,60%
Milliyetçi Hareket Partisi (Devlet Bahçeli) 373 13,68%
Saadet Partisi (Numan Kurtulmuş) 97 3,56%
Türkiye Değişim Hareketi (Mustafa Sarıgül) 85 3,12%
Türkiye Komünist Partisi (Erkan Baş) 25 0,92%
Türkiye Partisi (Abdullatif Şener) 143 5,25%
Yeni Parti (Tuncay Özkan) 76 2,79%
Katılımcı sayısı: 2726. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.04.2011, 14:36   #761
blacksky
Yiğido

blacksky - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blacksky Şuan blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.12.2015 16:21

Tecrübe Puanı: 689 blacksky isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?

Ulkenin gelecegini din eksenine oturtmak mantiksiz.

"Dinime dusman" diye bir partiyi sucluyorsunuz fakat bayraga dusmanlarla gizliden gizliye isbirligi yapanlari, af sozu verenleri, sirf secim referandum vb. oncesinde sehit kani dokmesin diye pazarlik edenleri, teroristlerle savasn generalleri "terorist" diye iceri alarak 3 sene tek bir gercek suclama yoneltemeden sadece "kacabilirler" diyerek iceride tutanlar.. din iman dedikten sonra sinavlarda kul hakkina girmekten cekinmeyenleri bas taci ediyorsunuz.

Ayni suclamalar Devlet Bahceli'ye de yapiliyor zaman zaman... "Cuma'ya gitmez" diye elestirildigini duydum.. sanki bize neyse yahut size neyse.. adama cik acik ben milliyetciyim diyor.. ummetciyim demiyor ki zaten.

Turkiye Cumhuriyeti'nin uygar ve refah duzeyi yuksek bir ulke haline gelmesi lazim.. ozgurlukler, egitim sartlari, saglik imkanlari, is olanaklari, kulturel olanaklar, ekonomik sartlar, adalet sistemi.. tum bunlarin gelismesi gerekir.. simdi bunlari gormezden gelip sirf bir parti digerlerinden daha "dindar" bir gorunum ciziyor diye ulkenin kaderini etkilemek son derece mantiksiz.

Akp'nin icraatlarini begeniyorum deyin, projeleri guzel deyin, ben cok mutluyum onlarin iktidarinda deyin.. gidin oyunuzu verin tabi ki ama artik birakin su "din" ve "basortusu" mevzularini.. basortusu konusunda akp samimi olsaydi simdiye 50 defa cozerdi.. anayasayi degistiren hukumet, tsk'yi emir eri gibi tokatlayan hukumet basortuye gelince mi gucsuzlesti?.. resmen somuruyorlar bu mevzuyu.. magdur edebiyati islerine geliyor.. din konusuna hic girmeyelim.. o konuda kimse kimseye tek bir soz dahi edemez.. haddi deigl kimsenin.. ote yandan imam hatip konusunda sunu kabul edelim ki bu ulkede kimse kimseyi zorla imam hatip liselerine gondermedi.. bu ulkenin bu kadar fazla imama da ihtiyaci yok zaten.. bile bile imam hatip liselerini dolduruo sonra da "ben magdur oldum" diye aglamak mantiksiz.. zaten akp sitede bu konuyu da cozerdi.. yok onlarda osym onlarda uni.ler onlarda.. niye cozmuyorlar? yukarida dedigim gibi.. magdur edebiyati muthis bir oy kaynagi onlar icin.

Sizler gibi "CHP dinime kufretti" diye dusunen duygusal vatandaslarin duygularini somurerek oy topluyorlar..

Acik soyluyorum akp hukumeti once yedigu kul haklarinin hesabini versin sonra dinden imandan bahsetsin.. yolsuzluk dosyalari ayyuka cikti.. rusvet belgeleri ortada.. deniz feneri olayi 3 yildir ilerlemiyor.. Basbakan'in, bakanlarin cocuklari zenginlestikce zenginlesiyor.. bakan cocuguna ozel kanun cikti bu ulkede.. var mi daha otesi? Kadrolasma mevzusu zaten malumunuz.. goruyoruz iste en son ornek osym.. akademik yayinlari bile calinti olan bir adam sirf akp istedi diye beceremeyecegi bir isin baina getirildi.. ortalik toz duman.. her kademede her kurumda isinnin ehli olmayan akp yandaslarina rastlamak mumkun.. yazik gunah degil mi? o kurumlari gercekten hak eden kac kisinin hakkini yiyerek oturuyorlar o koltuklarda.

Turkiye Cumhuriyeti'nin gelecegini kurtarmasi daha "dindar" olmasi ile degil her seyden once her konuda daha adil olmasi ile mumkundur.. gerisi laf-i guzaftir.
blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 30.04.2011, 15:56   #762
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1258 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

AKP dindar demiyorum ki..Ama CHP din karşıtı bir parti..Din bu topraklarda çok önemlidir..Dinime kin besleyen bir partiye oy vermeyi niye isteyeyim..?
İşe din boyutundan değil,özgürlükler boyutundan baktığınızda da aynı kapıya varılıyor..CHP kafatasçılık yapıyor..Sen türbanlısın diyor sen imam-hatipsin diyor ve özgürlüklerinizi elinizden alıyor..Bu konuda mağdur değilseniz..Ben zaten böyle bir engellemeye maruz kalmadım dolayısıyla umrumda değil diyorsanız siz de özgürlükçü değilsiniz..
Alt 30.04.2011, 17:22   #763
kuzu_58
Yiğido
NO AVATAR

kuzu_58 Şuan kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.12.2013 19:07

Tecrübe Puanı: 488 kuzu_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yukarıdaki yorum yapan kardeşim ne güzel açıklamış partisinin zihniyeti aynı milli şef dönemi gibi olsun istiyor galiba
bbp barajı aşamaz niye oy veriyorsunuz apdüllatif şener tek başına ne yapacak niye oy veriyorsunuz
akp dindar bir parti niye oy veriyorsunuz bende diyorumki ben ak partiye oy vermeyeceğim
ama memleketim açısından önce apdüllatif şeneri düşünüyordum sonra malik beyi senin yaptığın yorumdan sonra anladımki chp ,ye de oy vermeye gerek yok zaten iktidar olamayacak boşuna oyumu neye heba edeyim ak partiye vereyim
beyler bırakın artık şu kafatascı siyaseti üç partinin,beş partinin,bağımsızların meclise girmesi çoğulcu demokrasinin bir erdemidir
bunu gerçi sizin anlamanız çok zor siz hep demokrasiyi ,laikliği bir amaca giden yolda bir araç olarak kullandığınız için anlamanız çok zor
iki dönemdir türkiye için sivas için hiç birşey yapmayıp yılları hamaset siyasetiyle geçiren bir akp,nin tek başına iktidar olmasının tek sebebi sizin gibi düşünen sizin gibi hareket eden partinizdir şapkanızı önünüze koyun bir düşünün
yorum yaparken bile kullandığınız dindar kelimesi beni vede benim gibi düşünen bir çok inançlı kardeşimi üzer
herkes inancının gereğinin yaşar biz kimseye inancının yüz karası olan yakıştırmaları yapıp incitmiyorsak sizde bizim inancımıza saygı duyun
soz söz senin tabirinle her dindar akp,li değildir her akp,lide dindar değildir onlar sade işlerine geldiğinde o kisveye bürünmüş şeytanlardır
neden baş örtüsü mitingleri protostoları yapılmıyor çözüldümü baş örtüsü türkiyede üniversitelerde hayır
ama kamoyu araştırmalarında akp düşük çıkarsa yine kaşır o yarayı bizim saf milletimizde görmez oynanan oyunu
kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 30.04.2011, 17:37   #764
doğan bulut58
Usta Yiğido

doğan bulut58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doğan bulut58 Şuan doğan bulut58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.03.2015 01:32

Tecrübe Puanı: 1268 doğan bulut58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alt 30.04.2011, 18:05   #765
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1258 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
kuzu_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yukarıdaki yorum yapan kardeşim ne güzel açıklamış partisinin zihniyeti aynı milli şef dönemi gibi olsun istiyor galiba
bbp barajı aşamaz niye oy veriyorsunuz apdüllatif şener tek başına ne yapacak niye oy veriyorsunuz
akp dindar bir parti niye oy veriyorsunuz bende diyorumki ben ak partiye oy vermeyeceğim
ama memleketim açısından önce apdüllatif şeneri düşünüyordum sonra malik beyi senin yaptığın yorumdan sonra anladımki chp ,ye de oy vermeye gerek yok zaten iktidar olamayacak boşuna oyumu neye heba edeyim ak partiye vereyim
beyler bırakın artık şu kafatascı siyaseti üç partinin,beş partinin,bağımsızların meclise girmesi çoğulcu demokrasinin bir erdemidir
bunu gerçi sizin anlamanız çok zor siz hep demokrasiyi ,laikliği bir amaca giden yolda bir araç olarak kullandığınız için anlamanız çok zor
iki dönemdir türkiye için sivas için hiç birşey yapmayıp yılları hamaset siyasetiyle geçiren bir akp,nin tek başına iktidar olmasının tek sebebi sizin gibi düşünen sizin gibi hareket eden partinizdir şapkanızı önünüze koyun bir düşünün
yorum yaparken bile kullandığınız dindar kelimesi beni vede benim gibi düşünen bir çok inançlı kardeşimi üzer
herkes inancının gereğinin yaşar biz kimseye inancının yüz karası olan yakıştırmaları yapıp incitmiyorsak sizde bizim inancımıza saygı duyun
soz söz senin tabirinle her dindar akp,li değildir her akp,lide dindar değildir onlar sade işlerine geldiğinde o kisveye bürünmüş şeytanlardır
neden baş örtüsü mitingleri protostoları yapılmıyor çözüldümü baş örtüsü türkiyede üniversitelerde hayır
ama kamoyu araştırmalarında akp düşük çıkarsa yine kaşır o yarayı bizim saf milletimizde görmez oynanan oyunu
Protestolar yapılmadı öyle mi?
Meseleye yakınlığınız bu kadar..
Kafatasçı siyaseti kim yapıyor ortada..Oyların Türkiye'ye dağılımına bakınca görürsünüz..CHP'nin nasıl kadrolaştıysa 411 vekilin kararı bile vız geliyor CHP'ye..Siz eğer önünüze bir engel konularak durdrulmadıysanız,özgürlüğü elinden alınmış biri değilseniz,neden başörtüsü,imam-hatip gibi konular gündeme getiriliyor anlayamazsınız..Türkiye 1.siclerini sırf İmam-hatip okudun diye,doktorluktan men edenler kafatsçı değildir de nedir?
Alt 01.05.2011, 21:52   #766
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1161 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Bu resimler CHP li bir belediyenin düzenlediği resim sergisinden...Cami ve başörtüsüne verdikleri değer ortada. Yazıklar olsun
hangi belediyenin sergisindemiş?

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 01.05.2011, 21:53   #767
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1161 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

AKP din karşıtı İslam karşıtı Amerika Projesi bir partidir...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Alt 01.05.2011, 21:57   #768
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Eskişehir-Tepebaşı Belediyesi
Alt 01.05.2011, 21:57   #769
Kibrisli
Usta Yiğido

Ayrıca CHP diyor ki gel çözelim... Getirsin aynı anayasa değişikliğini meclise 411 vekil oy versin yine çözülsün, Torba yasayı getireceğine meclise getirsin Türban düzenlemesini çözülsün ve bitsin... Neden yapmıyor sence LAedri onu hiç düşündün mü? CHP'ye laf söyleyeceğine sadece bir de o tarafı düşün. Ayrıca senin CHP karşıtlığın tedirgin ediyor beni, düşmanlıktan ötesine geçmeye hırçınlaşmaya başlamış biraz daha ılımlı yazarsan sevinirim...

Alt 01.05.2011, 22:49   #770
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1306 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Kıbrıslı

Bir CHP li olarak sizce Chp nin başörtüsüne somut çözüm önerisi nedir size sorabilir miyim? Gerçekten ben CHP nin çözeceğine inanayım, yeminle oyumu CHP ye vereceğim.Zaten üniversitelerde başörtüsü sorunu çözülmüş gözüküyor. Peki devlet dairelerinde ve mecliste başörtülü kadınların çalışmasına CHP razı mıdır?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil