Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.07.2009, 00:17   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Ulaşımda Büyük Sıkıntılar Var

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çınargil, şehir içi ulaşımda Sivas’ın çok büyük sıkıntısı olduğuna inandığını söyledi.

Ulaşımda Sivas’ın çok büyük sıkıntısı olduğuna inanan bir insan olduğunu ve bu sıkıntıyı düzeltmek istediğini kaydeden Çınargil, ‘Ulaşım 7’den 70’e herkesi ilgilendiren bir kavram. Şehirde ulaşıma dair ne varsa elden geçireceğiz. Beni yoracak, yıpratacak bir takım kararlarla şehir içi ulaşımı, toplu taşım araçlarıyla, kavşak düzenlemeleriyle, refüjlerle bunun dışında sinyalizasyon sistemiyle hepsini tepeden tırnağa elden geçirmek istiyorum’ dedi. Bazı kararlar alırken bazı risklerinde alınması gerektiğini kaydeden Çınargil, ‘Bazı kararlar alırken bazı risklerde alacaksınız. Bazı sorumluluklarda alacaksınız. Herkesi aynı anda memnun edemediğiniz gibi belki eleştirileceksiniz. Biz eleştirilmekten korkarak üretim yapamayız’ dedi. Ulaşımda tepeden tırnağa bir yenilenmeye gitmelerinin bir takım çevreleri rahatsız edeceğini bildiğini dile getiren Çınargil, ‘Bunu yaparken de bir kısım insanlar rahatsız olacaklar. Bundan rahatsızlık duyacakların defansif hareketlerine katlanacağız’ dedi.

Toplu taşım araçlarıyla ilgili halkın çok ciddi sıkıntısı olduğunu belirten Çınargil, ‘Toplu taşım araçlarıyla ilgili halkın çok ciddi sıkıntıları var. Çok fazla şikâyet geliyor ve bir çoğu haklı şikâyetler, bunları çözmek zorundayız. Bunun için orada da köklü çözümler düşünüyoruz’ dedi. Kent kartla ilgilide sorunlar var diyen Çınargil, ‘Kent kartla ilgili sorunları biliyoruz. Kent kartın denetim ve yönetimini elimize almak istiyoruz. Bununla birlikte araç içi para sirkülasyonunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Şu anda kent ulaşımının maddi kontrolü kooperatif üzerinde böyle bir şey düşünülebilir mi? ama olmuş. Şimdi biz bu işin maddi kontrolünün de Sivas Belediyesinin güvenilir ve kurumsal alanına alacağız’ dedi. Halk otobüsçülerinin taşıma kalitesini artırmak için bir dizi çalışma yapacaklarını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çınargil, ‘Otobüsçülerimizin işlerini iyi yapabilmeleri ve taşıma kalitesini artırmak için çalışma yapacağız. Vatandaşı memnun edecek, fiziki görünümlü şoförlerle, medeni sohbetler yapabilen, vatandaşın tepkisini müşteri memnuniyeti gözlüğünden bakabilen, eğitimli, psikolojik destek almış bir şehir içi toplum taşım düzeni kurmak istiyoruz’ dedi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.07.2009, 00:55   #2
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Ulaşımda Büyük Sıkıntılar Var

Sorun var ama bu sorunu çözecek de yine sizlersiniz.İnşallah başarılı da olursunuz bu konuda.İnanılmaz keyfilik var..Kartı olmayanların para verip başka bir yolcuya çektşrme işine bir çözüm gelmeli ama nasıl..Ayrıca kartsızlardan alınan 1.5tl de çok fazla..Özünde doğru bir uygulama ,kartsızları kart almaya teşvik ediyor ama o 40 kuruş kime gidiyor?Şöförler dakikalara uymuyor bazen.40 dakika Esentepe arabası beklediğimi bilirim.Bazı yolcular şöförleri sinir ediyor evet bu konuda sabırlı olmaları için psikolojik destek olabilir.Tabi şöförler de bazen yolcuları sinir ediyor,yolculara da psikolojik destek lazım.
Alt 26.07.2009, 14:22   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

inşallah bunlar düzenli bi şekilde uygulamaya konurda bi düzelme olur bu konuda rahatsızlık olacağı belli hangi işte yokki bu yapılanların doğru olacağına inanıpta eleştirenler bile var ne diyelim
Alt 26.07.2009, 15:00   #4
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.09.2015 00:05

Tecrübe Puanı: 1063 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK

başımıza birde kent kart çıktı
zaten otobüse bindiğim yok arada biniyorum o da kent kartı dolduracaz ya kredileri bitiyor ya benim kredi bitiyor
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.07.2009, 15:48   #5
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

evet yaa geçen yıl bizde yaşadık bu sıkıntıyı yani kent kart sıkıntısını o ne öyle be paran var ama kartın yoksa binemezsin böyle bir saçmalık olurmu yaa yeminle burnumuzdan geldi tatilimiz bu yıl arabayla gittik öyle rahattıkki anlatamam.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.07.2009, 16:01   #6
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 22:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Özel halk otobüsleri tam bir işkence... Zamanında asla gelmiyorlar. Duraklarda yolcular beklemekten usanıyor şoför itirazlara haklı yakınmalara büyük bir pişkinlikle cevap veriyor. Nasıl olsa binmek zorundasın başka seçeneğin yok o da bunun farkında er veya geç gideceğin yere ulaşırsın merak etme diyor adam, teselli ediyor Belediyenin acil çözüm bulması gerek... Ya devlet başa ya da kuzgun leşe...
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.07.2009, 22:50   #7
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bence Sami Aydın'ın en güzel hizmetlerinden biri o eski hantal otobüsleri trafikten çekmesi oldu..
kent karta gelince bence gayet modern bir uygulama..bilet almak para vermekten daha güzel bir uygulama..hem şoförlerle daha az muhatap olunuyor...
Alt 26.07.2009, 23:25   #8
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

ha siz memnunsunuz yani kent karttan güzeel ben hiiiç memnun değilim kardeşim o zaman tatilcilere belediye bir kolaylık getirsin bizde memnun kalalım mesela ist bulda bazı belediye otobüslerinin yan tarafında paralı yerler var onlarda öyle yapabilirler bizlerde sıkıntı çekmeyiz nedersiniz olurmu.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.07.2009, 23:30   #9
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

iyi de güzel ablam zaten para da alınıyor. ben de sizin gibi sivasta yaşamıyorum. ama sık sık geliyorum..
ha eskiye kıyaslamak gerekirse ben kıyaslayamam.. gerçekten şu hali güzel...bileti otobüsün içinde yakarlardı berbat bi koku olurdu. sonra otobüse binince para veriyorsun arkada yolcular söyleniyor yok para çıkmıyor..öyle sorunlar yok artık...
Alt 26.07.2009, 23:49   #10
izmirliyiğido
Usta Yiğido

izmirliyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyiğido Şuan izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2013 15:23

Tecrübe Puanı: 680 izmirliyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

valla biz yıllardır kentkart kullanıyoruz izmirde gayet memnunuz... bana göre çok güzel bi uygulama...

SİVAS YILDIZELİ KERİMMÜMİN KÖYÜ

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil