Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > Köylerimiz (Sivas Köyleri)
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köylerimiz (Sivas Köyleri) Bu köşede köyünüzü tanıtabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.06.2008, 22:34   #1
ekremakkuş
Yeni Yiğido

ekremakkuş - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ekremakkuş Şuan ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2010 20:36

Tecrübe Puanı: 584 ekremakkuş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Pfeil ulaş-ESKİ KÖY

tarih içerisinde demoktik bir toplumun ilk örnegini kadın muhtar seçerek oluşturan eskiköyümüzle ülkemize bir kültür verdik.Batıyı doguya ve güneydoguya baglayan demir yolunun en sarp yokuşlarının oldugu o şirin köy.Daglarında çıkan kromla ülkemize ve dünyaya ekonomik katkılar veren şirin köyümüz olan eskiköy önce kangala baglı iken ulaşın ilçe olmasıyla coğrafi olarak ulaşa baglanmıştır.
Takriben 100 yıl önce ortaköyden ayrılarak şuanki bulundugu yerleşim alanına köy olarak inşa edilmiştir.Köyümüz ulaşım agı bakımından demir yolu ve karayolu ile ilçe ve il merkezine baglıdır.1980 li yıllardan itibaren göç veren köyümüz ekonomik alandada kendine yeterli seviyededir.
Köyümüzden ayrılarak degişik yerlere giden tüm eskiköylüleri hürmetle selamlıyor ve istisnasısz herkesi çok sevdigimi bildiriyorum.KÖYÜMÜZÜN YAŞANABİLİR BİR KÜLTÜRLE GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNACAK TÜM ESKİKÖYLÜLERİ ŞU SANAL ALEMDE BULUŞTURMAK ÜZERE E-MAİL ADRESİMİ VERİYORUM.E-MAİL:ekrem-akkus@hotmail.com
EKREM AKKUŞ
ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.06.2008, 22:37   #2
ekremakkuş
Yeni Yiğido

ekremakkuş - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ekremakkuş Şuan ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2010 20:36

Tecrübe Puanı: 584 ekremakkuş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ulaş-ESKİ KÖY

ESKİ KÖYLÜLER aslanmumo58@msn.com komando_mumtaz@hotmail.com ekrem-akkus@hotmail.com
ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.11.2008, 10:58   #3
selimoglu
Yeni Yiğido
NO AVATAR

selimoglu Şuan selimoglu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.06.2012 17:58

Tecrübe Puanı: 0 selimoglu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ulaş-ESKİ KÖY

selam arkadas benim lisedeyken ekrem akkaus isminde bir arkadasim vardi aca o sizmisiniz kendisi edebiyata cok düsküdü siiri cok severdi onunla merkez lokantasinin üzerindeki eski vakiflar ögrenci yurdunda 1 yil beraber kalmistik acaba o ekrem akkus sizmisiniz tanisirsak memnun olurum
selimoglu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil