Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Merkez
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Merkez Sivas Merkez` e bağlı Köyler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.07.2007, 16:57   #1
bademix
Yeni Yiğido
NO AVATAR

bademix Şuan bademix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.03.2014 14:55

Tecrübe Puanı: 0 bademix Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Beştepe ve Harmancık Köyleri (Gulam Köyü)

Sivas Merkez Beştepe Harmancık Köyü
COĞRAFİ DURUMU : KÖY SİVAS İLİNİN GÜNEY TARAFINDA TECER DAGLARI ETEKLERİNE YAKIN DÜZ BİR ESKİ GÖL YATAGINA KURULUDUR. KÖYÜN GÜNEY TARAFINDA KALE İSMİ VERİLEN ESKİ ROMALILARDAN KALMA 300 MERDİVENLİ TARİHİ BİR SU SARNICI VARDIR. YİNE GÜNEYDE YENİKÖY (DEMİRYAZI) GÜNEYBATIDA İSE TUTMAÇ VE KARAŞAR VE HACIMİRZA VARDIR. KUZEY BATIDA İSE GULLUK ÜÇTEPE SEYFİK (DOĞANCA) ACIPINAR BOĞAZKESEN TEPEÖNÜ VARDIR. KUZEYİNDE SİVRİTEPE (MAMGA), BATISINDA BEŞTEPE KAYALIKLARI VE DAHA BATIDA HASBEY , TAHTID VE ÇİFTEAGIL DOĞUSUNDA KIZKAPAN , ARMUTLU , KULYUSUF , FEM (GÜNECE) VE TÖRNÜK (GÖZELİ) VARDIR KÖY ÇEVRESİ SAZLIKLAR VE PUR DENİLEN YER ŞEKİLLERİNDEN OLUŞMUŞTUR.KÖY İÇERSİNDEN IRMAK KÜÇÜK BİR IRMAK VE KÖY DIŞINDAN KANLI IRMAK GEÇMEKTEDİR. KÖY İÇERSİNDEN GEÇEN IRMAK TECERDE BAHTİYARDAN KANLI IRMAK İSE TECERDEN YEDİ GÖLLERDEN ÇIKMAKTADIR. KÖY SINIRLARI İÇERSİNDE 2 ADET BÜYÜK SULAMA GÖLETLERİ BULUNMAKTADIR. BU ARADA KÖYDE ÇEŞİTLİ YERLERİN İSİMLERİNİ BURADA VERMEK İSTİYORUM. BOGAYOKUŞU, SIRIMCI, PURİÇİ, SAKARLAR, KARASEKİ, OLUGUNBAŞI, SUALACAK, ÇAYGARA, SARIUGNE, BULGURTEPESİ, MALTEPESİ, KIZILÇEVLİK, ÇECUUN, HEVUK ÇAYIRI OLARAK NİTELENEN YERLER VARDIR. KÖYÜN ÇEVRESİ ESKİDEN BERİ SAZLIK VE ÇAYIR OLDUGU İÇİN HER ZAMAN HAYVANCILIK VE TARIM İÇİN İDEAL BİR YERDİR

Detaylı Bilgi Ve Resimler İçin [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
bademix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.03.2008, 03:29   #2
ismail 58
Usta Yiğido

ismail 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail 58 Şuan ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.01.2016 00:55

Tecrübe Puanı: 1033 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein
Standart --->: Beştepe ve Harmancık Köyleri (Gulam Köyü)

eski adıyla hatırladıgım mamga köyüne gitmiştim.
sivas ın o tarafında kalan köyler gerçekten çok yeşillik ve güzel yerler çok begenmiştim ama bir daha gitmeye fırsatım olmadı ama belirteyim ki 1992 senelerinde yolları çok bozuk ve kötüydü. bilmiyorum hala öylemi yolları.
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.03.2008, 08:52   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: Beştepe ve Harmancık Köyleri (Gulam Köyü)

Beştepe ve harmancık köylülerine selamlar saygılar
Alt 16.08.2008, 22:28   #4
bademix
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Standart --->: Beştepe ve Harmancık Köyleri (Gulam Köyü)

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Yeni Adresimiz
bademix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.02.2010, 13:53   #5
bademix
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Standart Cevap: Beştepe ve Harmancık Köyleri (Gulam Köyü)

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil