Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Dostum Bana Taş Atma - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.06.2013, 09:11   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Dostum Bana Taş Atma

Emniyet teşkilatında görev yapan bir Baş Komiser eylemcilere kaleme aldığı Bana taş atma dostum adlı şiiri ile seslendi.

Sivas Emniyet Müdürlüğünün internet sitesinde Türk Bayrağı altında yayımlanan, Baş Komiser Fırat Yaldız ait "Bana taş atma dostum" dizesiyle başlayan şiiri Üniversitelerde taş ve sopalı eylem yapan öğrencilere karşı birlik, beraberlik mesajları veriyor.
İnternet sitesinde "Toplumsal Birliktelik İçin Dostluk Şiiri adı altında Dostum başlığı ile yayınlanan şiir

"Bana taş atma dostum / Çiçekli bir dünyanın hayali ile yaşıyorum / Hayalime taş atma / Camlarımı kırma dostum / Bir yanım üniformalı, diğer yanım ipekli / Bir yanım iyilere, kötülere diğeri / Bir elimde silah var, diğer elim saz çalar / Cop tutarsa bir elim, diğeri çiçek sunar / Hayal fırçasını elime alıp, mutluluk kağıdına kardeşliği çizerim / Çizdikçe renklerini düşlerim / Saflığı, sadeliği, barışı özlerim / Her yerde huzur arar gözlerim / Hayallerimi yıkma / Dostum, bana taş atma / Güzel bir dünyanın teminatıdır / Giydiğim mavi üniforma / Omzumdaki yıldızdan bir tane de kalbimde var / İşte o yıldız senin için parlar / Göğsümdeki defne dalından bir tane de elimde var / Barıştır defne dalı, bu dal sevgi kokar / Kalksın artık aramızdaki duvar / Bak elimde dostluk var / Haydi at elindeki taşları / Bir elinde defne dalı tut / Diğeri ile sana uzanan dost ellerimi / Elimi boş bırakma. / Dostum bana taş atma/ Sana geliyorum adım adım / Sevgi ile geliyorum sana / Bekliyorum seni fakültenin kapısında / Kalbimden beyaz güvercinler uçar sınıflarına / Sabırsızlıkla beklerim / Dersten çıkıp şehrin sokaklarını aydınlatmanı / Bekleyen ben değilim aslında / Bir millet bekliyor seni / Bilimin ışığı ile aydınlat Türkiye’yi / Geleceğin çocukları bizi bekliyor / Güçlü omuzlarımızda yükselteceğiz bu güzel ülkeyi / Haydi at elindeki taşları” dizeleri ile devam ediyor.
Şiirin, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayların ve polislerle göstericiler arasında yaşananların tartışıldığı bir dönemde yayımlanması dikkati çekiyor.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.06.2013, 00:38   #2
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 20:26

Tecrübe Puanı: 439 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Dostum Bana Taş Atma

Sana uzanan eller kırılsın polisim...
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2013, 10:06   #3
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Provakatör arayanlar kasıtlı çarpıtıyorlar. Provakatör arayanlar, polisin yanında eli sopalılara baksınlar.

Polis eline sopa alamaz, polis mitingcilere sivil müdahale edemez. Polis kafaya kapsül sıkamaz. Polis kafaya değnek vuramaz. Bunlar provakasyon değil de nedir?
Alt 09.06.2013, 16:00   #4
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 11:16

Tecrübe Puanı: 453 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ELLİSEKİZ Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sana uzanan eller kırılsın polisim...
RTE bir kadeh içen alkoliktir diyor. Ardından da şunu ekliyor bizdense değildir diyor. Sana uzanan eller kırılsın bunun içine akepelilerde dahil mi?

Çabuk unutan bir milletiz bu görüntüleri hatırlatayım dedim. Burada bahsedilen milletvekili akepelidir.

Alt 09.06.2013, 18:00   #5
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Polis gül atarken sanırım geriye taş olarak gelmiyor. Polis denince ne anliyoruz? Polisin görevi neler nelerle sınırlı. Polisi keyfi kararların için inadın için bastırıcı saldırıcı güç olarak kullanılamaz bu bütün Dünyada böyledir. Buna iyi bakmak iyi anlamak gerekir. Polis kendine saldırı şiddet gelmedikçe durup dururken yoldan geçen insanlara biber gazı sıkıp bayanların saçını çekip yerlerde sürükleyemez! Hele bir görüntü izledim çok vahim... Bakonundan vatandaş çekmiş. 10 kadar polis bir kızı ablukaya almış yerde tekme ile cop ile öldüresiye vuruyorlar. Bu hangi akıla uyar hangi vicdana uyar size sorarım? O görüntüyü izleyen de ne uyandırır?
İnsanlar gösteri yapıyor diye, demokratik haklarını kullanıyor diye polis saldırmaz saldırtılmaz, ancak o topluluk zarar verici bir şey yapar, insanların canına malına gastedici bir şey olur tamam o zaman gerekli gücünü kullanır buna kimsenin bir şey demeyede hakkı olamaz zaten...
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.08.2013, 02:09   #6
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 20:26

Tecrübe Puanı: 439 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
nene-hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
RTE bir kadeh içen alkoliktir diyor. Ardından da şunu ekliyor bizdense değildir diyor. Sana uzanan eller kırılsın bunun içine akepelilerde dahil mi?

Çabuk unutan bir milletiz bu görüntüleri hatırlatayım dedim. Burada bahsedilen milletvekili akepelidir.

Ben siyasi pencereden bakarak demedim .Ama nedense CHP liler atladı ))

Demek ki uzanan el belli. Panzer yak , taş at , öldürmeye kast et sonra polisten anlayış ve yumuşaklık bekle .YEMEZLER .Nedense hep sol örgütler polisten şikayetçi .Burası çok düşündürücü değil mi ?

Polise uzanan el AKP lide olsa, CHP li de olsa BABAMDA olsa kırılsın arkadaş.
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil