Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.10.2008, 10:41   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Bağlı Şirket Özbel(a)san

Murat KALENDER / Sivaspostası Gazetesi

Kime bağlı Sivas Belediyesine.

Şirketin internetten görebileceğiniz resmi sitesindeki bilgilere baktığımızda cirosu 2006 yılında 35 trilyon yine verilen bilgiye göre 2004-2007 yıllarında Sivas Belediyesinden alınan ihale işlerinin bedeli 30,5 trilyon 2004-2006 yıllarında Özbelsan tarafından mal ve hizmet alımı 62 trilyon 951 milyar 195 milyon TL siz 63 trilyon diyin.

Yine resmi bilgilere göre 2004-2005-2006 toplam 79 trilyon 472 milyar 421 milyon gelir var deniliyor.

Ve bu şekilde ilan ediliyor. Bilgi veriliyor.

Soruyorum… Belediyeden 2005-2007 ihale bedeli karşılığı aldığı 30 trilyonun karşılığında somut olarak Özbelsan gözle görünür elle tutulur şunu yaptım diyebilecekleri ne var ortada.

Nerelere gitti paralar….

Dedikodusu yapılan ihale yolsuzlukları, adam kayırmalar, eşe dosta kaynak aktarmalar, doğru düzgün bir cevap mı verebilecekler yok.

Birim müdürlerinin müteahhitleri ile kredi kartı muhabbetleri, kaldırım ve inşaattan uzak kardeş ve akrabalarına taşeron firma olarak iş vermeleri….

Şimdi sormak gerekir tabii. Bu şirket kime ait. Sivas Belediyesine.

Belediye hangi kaynağı kullanıyor. Kamu kaynağını denetim varmı yok. Eğer kamu denetimi olsa bu kadar yolsuzluk da olmaz dı. Keyfi bir şekilde yönetilmezdi.

Belediyenin verdiği ihaleler Özbelsan tarafından usulsüzce başkalarına devredilmez kamu zarara uğramaz, vasıfsız kişilerce yönetilmezdi.

Ki yöneten kişilerin magazinsel ilişkileri şehirde konuşulmaz. Belediyenin başında ki şahsın kendi şirketine ait tarlası 22 daire karşılığı alınmaz tokiye iş yapan inşaat şirketlerine vb. lerine yüz milyarlarca lira kaydırılmaz bağlı şirketin başındakilerin servet artışları bu kadar kısa sürede büyümez ilin milletvekili Belediye Başkanına telefon açıp da burada sizlere saygımdan yazmayı imtina edeceğim Özbelsan’a işçi alımı ile ilgili diyaloğa girmezdi. Bunlar varmı.

Var daha çok fazlası var. Belgeli sıkıntıların olduğu kadar, bir çoğunun yazılı, belgeli, ispatı mümkün değil ama yine de yazdıklarımı yazacaklarımı inkar ederlerse kişi isimleri yer tarih vererek yazmam gerekecek. O da hoş olmayacak.

Kamuoyunda bir kıstası oluşuyor. Zaman içinde doğru ya doğru, eğriye eğri deniliyor.

Bir de iki kişinin yaptığı konuştuğu sır olmaktan çıkıyor.

Kulaktan kulağa yayılıyor.

Mesela deniliyor ki devletin birimleri dinleme, takipte aslında bir çok yapılan yanlış uygulamadan haberdar hatta bazı yetkililerin zaman zaman ifadelerinin alındığı sorguya çekildiği konuşuluyor.

Yine konuşulanlara kulak verirsek meydandaki havuzun inşaatı konuşuluyor.

Geçtiğimiz sene yapılan doğalgaz çalışmalarının Özbelsan tarafından verilen şirketin Dayı-Yiğen ilişkileri şehri asbestli borulardan kurtarıyoruz çalışmalarını gerçekleştiren şirketin sahipleri ve ortaklık yapısı.

Tabii binden fazla işçi çalışan özbelsan iyi yönetilmezse ki, yönetilmiyor önümüzdeki günlerde maaş ödeme sıkıntısı içerisinde olursa çalışan işçilire ki (çoğu delege yakınları) yine yazık olacak.

Son sözüm seçim öncesi SAYIN BAŞKANIN öncelikli olarak Özbelsandan gelen ve gelecek olan tüm sıkıntılarının muhatabının kendisi olduğunu bilmesi lazım….
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2008, 12:53   #2
sade58
Tecrübeli Yiğido

sade58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sade58 Şuan sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.04.2011 22:57

Tecrübe Puanı: 705 sade58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Bağlı Şirket Özbel(a)san

Öncelikle güzel bir yazı yazdığı için sayın Murat Kalender beyi kutluyorum.
Ben doğrusu bişey anlamadım bu işten.Bu kadarda yolsuzluk olduğunu doğrusu bilmiyordum.Bu gazeteci arkadaşı medeni cesaretinden dolayı kutluyorum,sonunda Sivas yerli medyasındanda birisi çıkıp gerçekleri yazmaya başladı,işte asıl özgürlük budur.
sade58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2008, 13:04   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Her ortaya atılan iddaya inanmamak lazım doğrudur yanlıştır ayrı bir konu ancak yargıya intikal etmeden hiç kimseyi yargısız infaz etmeye kalkışmayalım orası kimsenin babasının ciftliği değildir karşı taraftan bir acıklama gelene kadar beklemekte yarar var görüşündeyim
Alt 20.10.2008, 14:39   #4
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Bağlı Şirket Özbel(a)san

Yazarımız birçok konuda tabiri caizse kulaktan dolma söylemlerde bulunmuş, ancak biliyoruzki ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Yazarımızında isim ve mevki belirterek hangi ihalede, hangi şirketlere kolaylık sağlandığını, bu şirket sahiplerinin belediye yetkilileri ile hangi bağlantılarının olduğunuda açıklaması gerekiyor.

Madem Sivas'ta bunlar konuşulmakta ve yazarımızda bunu açık bir dille ifade etmiş o halde belediye başkanımızdan ve Özbelsan yetkililerinden bu iddialara doyurucu bir açıklama bekliyoruz.

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2008, 15:47   #5
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

ÖZbelsan Belediye'nin bence en başarılı yönlerinden.Ayrıca çalışanların çoğu delege yakını demiş.Hayır benim arkadaşım çalışıyor ve alınırken tek kıstas mühendis olması idi.Boş iddialarla insanları zan altında bırakmak kolay ve de vebali büyük bir iş.
Alt 20.10.2008, 21:41   #6
sade58
Tecrübeli Yiğido

Buradaki ağır ithamlara herhalde bazıları cevap verecektir.Lakin bunları bir türlü çözüme kavuşturması gerek aksi takdirde Sami Aydın zan altında kalacaktır.Madem böyle bişey yok çıksın desin böyle bir şey yok diye.Eğerki böyle bişey varsa Murat Kalender bunları delilleriyle açıklaması gerekir.
Alt 20.10.2008, 22:53   #7
IsYaNKaR
Yeni Yiğido

IsYaNKaR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

IsYaNKaR Şuan IsYaNKaR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.07.2014 09:24

Tecrübe Puanı: 690 IsYaNKaR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Seçimler yaklaşıyor.Yazarımız acaba böyle kulaktan dolma bilgilerle kimin ekmeğine yağ sürmeye çalışıyor merak ediyorum.

Yok ortada böyle durumlar var isede çamur at izi kalsın şeklinde davranılmaz.Belgen varsa gösterirsin bizleride bilgilendirirsin..
IsYaNKaR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.2008, 11:09   #8
sade58
Tecrübeli Yiğido

Standart -->: Cevap: Bağlı Şirket Özbel(a)san

Alıntı:
IsYaNKaR Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Seçimler yaklaşıyor.Yazarımız acaba böyle kulaktan dolma bilgilerle kimin ekmeğine yağ sürmeye çalışıyor merak ediyorum.

Yok ortada böyle durumlar var isede çamur at izi kalsın şeklinde davranılmaz.Belgen varsa gösterirsin bizleride bilgilendirirsin..
Tabiiki buda olabilir ama eğer Sivasın önemli bir gazetesinin sahibi böyle bişey yazmıssa bunuda bir araştırmak gerek,acaba neden böyle birşeyler yazdı.Bide şunu söylemeden geçemiyorum,madem bu yolsuzluklar varda neden şimdiye kadar birileri çıkıpta bu konuda bişeyler söylemedi veya yazmadı.Bunuda çok merak ediyorum.Neyse bekleyip göreceğiz,sanırım önümüzdeki günlerde bu çok gündemi meşgul edecek gibi.
Alt 22.10.2008, 14:29   #9
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

küçük hırsızlar el feneri, büyük hırsızlar deniz feneri kullanırlar ama hepsinde ampul gereklidir

belediyeciler ise imar rantı dağıtımı ile belediye şirketlerini kullanırlar , yandaşı korumak kollamak için, ayrıca devletin elektirğini suyunu doğalgazını kullanıp bedelini ödememek gibide yeni gökçekvari huyları vardır, bakalım daha neler çıkacak, hükümet devleti batırıp bölüyor , bunlarda şehrimizi,

allah bizi bu kabustan tez vakitte uyandırsın amin
Alt 22.10.2008, 14:43   #10
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 789 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick

Belki haber gercek olmaya bilir fakat ulkemizde soyle bir gelenek vardir birileri bu yontemle zengin olur halkin paralari buraya gider kim kazanir bu sekilde yolsuzluk yapanlar...

Eger yalan ise bu haber4 cok cirkef bir haber...

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)