Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Bu gün seçim olsa - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.04.2012, 16:12   #21
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 646 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Bu gün seçim olsa

Alıntı:
Karşı çıkan arkadaşlar abircan, kıbrıslı alibaba, sivaslınet yav eleştirmeyin, bu bir realite halkınızı tanımadınız mı?
Bu da halka güvenmemenin ve onu aşağılamanın matematiksel anlatım versiyonudur. Bundan dolayı hep kaybettiniz.

İflah olmayanın vardır bir derdi diye Anadolu da güzel bir söz vardır. Nerde yanlış yaptık yada yapıyoruz da bu halktan her seçimde boyumuzun ölçüsünü alıyoruz deme erdemini kendinizde bir türlü bulamıyorsunuz.

Bence sizin açınızdan en büyük tarihi yanlış; halkın önüne sandık koymak olmuştur.

Ekmeksiz yaşayabilirim ama onursuz asla.

Bütün göstergeler, halkın bu sözün gereğini ortaya koyduğunu gösterir.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2012, 16:21   #22
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
mansur58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kibir, Kemalist Türkiye den Faşist İtalya ya selam olsun diyen Milli şef ve avanelerine olsun.

Sizin savınıza göre AKP silinecekte, biz cumhuriyeti on milyon bir halkla kurduk gerekirse on milyona düşürürüz diyen darbedarlar ve darbecilik demode olduğuna göre bu halkı nereye koyacaksınız ? Yoksa abra kadabra yapıp bu halkı ortadan kaldırarak ithal halk mı oluşturacaksınız ?
Gerçi ideolojik geleneğinizde; ah şu okullar olmasa milli eğitim çok güzel yönetilecek diyen milli eğitim bakanlarınız vardı. Yoksa siz de bu zamanda, bu çağda, ah bu halk olmasa... diye iç geçirenlerden misiniz ?

Araştırma yapıp Kuran dan ayetler sunduğunuz için tebrik ederim. Ama Kur an sıkıştığı zaman, eşyada diaklektiğe inananların imdadına yetişmez değerli sivaslınet arkadaşım. Hem de bu ayeti kerime dialekt tanımlamaya terstir.

Olsa olsa bu ayeti kerimenin muhatapları, Dersimde biz evlad-ı Kerbelayız, bi hatayız, bu yaptığınız ayıptır günahtır diyen bir mazlum halkı topluca katleden, Allah ın yarattığı bir ırkı kart kurt trajı komikliği içerisinde sindirip yoksayan, dillerini yasaklayıp önderlerini ibret olsun diye idam sehpalarında sallandıran, Kuran ı, ezanı yasaklayan... kibirli zalimler olabilir.

Allah (cc) gücü eline geçirip zulmeden kibirli zalimlerin akibetlerinin ne olacağını bu verdiğiniz ayeti kerimelerde anlatıyor.

Bir ayeti kerimeyi delil gösterebilmek için o ayetin iniş sebebini bilmek gerekir. Ne için, neden, nerede ve kimler için indi diye. Bu da yetmez; yazın mı indi, kışın mı indi, gece mi indi, gündüz mü indi ve hangi toplumsal olaylar ile ilgili olarak indi bütün bunları çok iyi bilmek gerekiyor.

Not: Önce ismi Dersim olan ama binlerce insanın devlet eliyle katliamından sonra ismi, demir yumruk veya tunç yumruk anlamına gelenTunçel konulan daha sonra da Tunceli diye değiştirilen bir kibir ve despotluk örneği...

Tunceli isminin değiştirilip yeniden DERSİM ismine kavuşturlmasını yürekten diliyorum.
Olayları dönemin şartlarına göre değerlendirilmesi gerektiği konusunda hemfikir olabiliriz sanırım. Ancak İlle de inatla İsmet Paşa muhalefeti yapacaksanız ve kibirli olduğunu düşünüyorsanız haklı çıkarım DP gelmiş indirmiştir. Ne 12 Eylülcü ne de 28 Şubatçı Komutanlar kibirleri sayesinde orada kalamamışlardır. AKP'nin de başına gelecek olan budur. Eğer Yöneticileri ve Partizan seçmenleri kibirlenmeye başlamışsa Halk geçmişte sizin bahsettiklerinizi ve onlarca örneğini nasıl indirmişse onları da indirecektir. Dediğiniz söz Taaaa Meşrutiyet Dönemi Osmanlı Maarif Nazırı tarafından söylenmiştir. Sanırım Kemalistlere yamamak gibi bir amacınız yoktur sadece yanlış bilgi ya da hatırlama diye geçiyorum. Halkı koyduğum yeri de açıklamama gerek yok, Baskı yapan, hak yiyen, diktatörlük yapan kibirli yöneticiler asker ya da sivil er ya da geç iner, bunu da halk indirir. Halkı koyduğum yer budur. Kibir insanlarını indirecek olan kurumdur. Bütün bu tartışma da sizin tavrınızdan çıkmıştır, benim bu inanca sahip olmama neden olan örnek yazı sizin yorumunuzdur bu son yazdığınız da onaylamıştır.

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2012, 16:27   #23
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Araştırma yapıp Kuran dan ayetler sunduğunuz için tebrik ederim. Ama Kur an sıkıştığı zaman, eşyada diaklektiğe inananların imdadına yetişmez değerli sivaslınet arkadaşım. Hem de bu ayeti kerime dialekt tanımlamaya terstir.
Konu felsefe olunca islam felsefesini, metafizik ve materyalist felsefeyi iyi bilenlerdenim dostum. Burada önce diyalektiğin tanımını yapacaksın, sonra da zariyat/49'la örtüşüp/örtüşmediğini anlatacaksın.

Ayrıca Yukarda verdiğim ayetlerdeki "ebedi" (sonsuzluk) kelimesinin diyalektiğe uyup uymadığını da açıklayın. Açıklamalar kısır kalmasın.

Alıntı:
Olsa olsa bu ayeti kerimenin muhatapları, Dersimde biz evlad-ı Kerbelayız, bi hatayız, bu yaptığınız ayıptır günahtır diyen bir mazlum halkı topluca katleden, Allah ın yarattığı bir ırkı kart kurt trajı komikliği içerisinde sindirip yoksayan, dillerini yasaklayıp önderlerini ibret olsun diye idam sehpalarında sallandıran, Kuran ı, ezanı yasaklayan... kibirli zalimler olabilir.
Kuran'daki hükümler tüm herkese ve tüm zamanlara mı hitap eder, yoksa dar bir zamana ve bir kaç kişiye mi?

Cevabınızı merakla bekliyorum.
Alt 11.04.2012, 16:28   #24
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Kibir, Kemalist Türkiye den Faşist İtalya ya selam olsun diyen Milli şef ve avanelerine olsun.

Sizin savınıza göre AKP silinecekte, biz cumhuriyeti on milyon bir halkla kurduk gerekirse on milyona düşürürüz diyen darbedarlar ve darbecilik demode olduğuna göre bu halkı nereye koyacaksınız ? Yoksa abra kadabra yapıp bu halkı ortadan kaldırarak ithal halk mı oluşturacaksınız ?
Gerçi ideolojik geleneğinizde; ah şu okullar olmasa milli eğitim çok güzel yönetilecek diyen milli eğitim bakanlarınız vardı. Yoksa siz de bu zamanda, bu çağda, ah bu halk olmasa... diye iç geçirenlerden misiniz ?

Allah (cc) gücü eline geçirip zulmeden kibirli zalimlerin akibetlerinin ne olacağını bu verdiğiniz ayeti kerimelerde anlatıyor.

Bir ayeti kerimeyi delil gösterebilmek için o ayetin iniş sebebini bilmek gerekir. Ne için, neden, nerede ve kimler için indi diye. Bu da yetmez; yazın mı indi, kışın mı indi, gece mi indi, gündüz mü indi ve hangi toplumsal olaylar ile ilgili olarak indi bütün bunları çok iyi bilmek gerekiyor.

Not: Önce ismi Dersim olan ama binlerce insanın devlet eliyle katliamından sonra ismi, demir yumruk veya tunç yumruk anlamına gelenTunçel konulan daha sonra da Tunceli diye değiştirilen bir kibir ve despotluk örneği...

Tunceli isminin değiştirilip yeniden DERSİM ismine kavuşturlmasını yürekten diliyorum.
Dersime yapılan asıl büyük harekatta ülkeyi kim yönetiyordu acaba? Hayır başkaca konulara gireceğiz ama alakasız bir yerden Dersim'e girmişsiniz.

Konu ile ilgili Dersim cevabım, Dersim'i yaptığını söylediğiniz kibirli insanlar neredeler?

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2012, 16:41   #25
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 688 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Bu da halka güvenmemenin ve onu aşağılamanın matematiksel anlatım versiyonudur. Bundan dolayı hep kaybettiniz.

İflah olmayanın vardır bir derdi diye Anadolu da güzel bir söz vardır. Nerde yanlış yaptık yada yapıyoruz da bu halktan her seçimde boyumuzun ölçüsünü alıyoruz deme erdemini kendinizde bir türlü bulamıyorsunuz.

Bence sizin açınızdan en büyük tarihi yanlış; halkın önüne sandık koymak olmuştur.

Ekmeksiz yaşayabilirim ama onursuz asla.

Bütün göstergeler, halkın bu sözün gereğini ortaya koyduğunu gösterir.
Yine nefis tespitler..
Size minnettarlığım üst düzeyde beni haklı çıkardığınız için..

Sanayi devrimini yapmamış, entellektüel birikimi oluşmamış, hala feodal, hala ataerkil, hala ağalık, hala herifim bilir düzeninde yaşayan bir toplumun önüne sandık koyarsan haklısın hala o feodalliğe gider...

Hala kendisinin sırtına binen sen büyüksün, din, kitap lafları ile oyunu alır...

Allah'a kul olmak yerine 600 sene padişaha kul olan, 350 sene halifeye kul olan bir toplumdan kısa sürede ne beklersin ki?

Ben de muhalefete kızıyorum, toplumunu tanımadığı için...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2012, 17:05   #26
mansur58
Usta Yiğido

Muhalefet edişiniz aynı olduğu için yazılanlara karşı tek bir sorum var.

21. yüzyıl dayız ve iletişim çağının sınır tanımaz özelliği sayesinde her türlü bigi ve belgeye ulaşmada hiç kimsenin hiç bir zorluğu yoktur. Bu bilişim ve iletişim çağında insanlara mutluluk getireceğini söylediğiniz ütopyalarınıza bu halk neden inanmıyor ve neden bir türlü beklediğiniz desteği alamıyorsunuz ? Tam tersine her seçimde bitişe doğru gidiyorsunuz ?

Nesli tükenmekle karşı karşıyasınız. İstatistiklere inanmıyorsunuz bari seçim sonuçlarına bakın o da yetmiyorsa aynaya bakın.

Konu mansur58 tarafından (11.04.2012 Saat 17:18 ) değiştirilmiştir..
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2012, 17:17   #27
mansur58
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dersime yapılan asıl büyük harekatta ülkeyi kim yönetiyordu acaba? Hayır başkaca konulara gireceğiz ama alakasız bir yerden Dersim'e girmişsiniz.

Konu ile ilgili Dersim cevabım, Dersim'i yaptığını söylediğiniz kibirli insanlar neredeler?
AKP yönetmiyordu.
Tarihi açıp okuyun.

Dersim katliamı gündeme geldiğinde celladına aşık olmuş Dersimli Kemal Kılıçdaroğlu ne diyeceğini dahi bilemedi. Yine Dersimlinin hakkını savunan Başbakan oldu.
Alt 11.04.2012, 17:22   #28
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Zümer 72: Onlara: İçinde ebedi kalacağınız cehennemin kapılarından girin; kibirlenenlerin yeri ne kötü! denilir.

Nahl 29: O halde, içinde ebedi kalacağınız cehennemin kapılarından girin! Kibirlenenlerin yeri ne kötüdür!
Bu ayetin hangi sebeplerle indiğini bilmeniz iyi olurdu.
Bu ayetin dışında da kibir iyi değildir.Ama bugünleri gördüğümüze sevinmek güzeldir.
Ayrıca ikide bir deve örneğini verip duranları da dünya tarihine kara harflerle adını yazdırmş zalim diktatörlere benzetiyorum.Onların, gücü ellerinde bulundarmayan halleri.Ellerine güç geçse onalrdan farkları kalmaz..Burda yazmayın bence..Gidin Sözcü'de yazın..
Alt 11.04.2012, 17:27   #29
mansur58
Usta Yiğido

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Kuran'daki hükümler tüm herkese ve tüm zamanlara mı hitap eder, yoksa dar bir zamana ve bir kaç kişiye mi?

Cevabınızı merakla bekliyorum.
Madem merakla bekliyorsunuz ben de yazayım.

Kuran bütün çağlara hitap eder. Zulum tektir. Renkleri tonları olsa da çağlar boyunca zulum hiç değişmemiştir. Dünki zulum neyse bu günki ve yarınki zulum de aynı olacağından dolayı bu konu da olduğu gibi her konuda da ayetlerin hangi toplumsal olaylar için indirildiklerine bakmazsanız o ayetlerin maksatlarını bilemezsiniz. Ve kendi maksadınız için kullanırsınız.
Alt 11.04.2012, 17:47   #30
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
AKP yönetmiyordu.
Tarihi açıp okuyun.

Dersim katliamı gündeme geldiğinde celladına aşık olmuş Dersimli Kemal Kılıçdaroğlu ne diyeceğini dahi bilemedi. Yine Dersimlinin hakkını savunan Başbakan oldu.
AKP'nin büyük abisi Celal Bayar yönetiyordu. Bunun yanında Başbakanın Dersim'den bahsetme nedenini çok güzel açıklamışsınız. Acıları yatıştırmak ya da çözmek değil Kemal Kılıçdaroğlu'nu sıkıştırmaktır. Siz bizim muhalefetimize bakarak yorum yapmayın. Benim söylediğim diğer arkadaşlardan çok farklı. O arkadaşlar Muhalefet yapıyorlar benzinden bahsediyorlar, hayat pahalılığından felan bahsediyorlar ben ise diyorum ki AKP'yi kendisi bitiriyor. Kendisi ve Destekleyen Partizanların kibirleri bitiriyor. Eriyecek AKP bu anket doğrudur yanlış tartışmam bilemem seçim sonuçlarını da keza benim gördüğüm birşey varsa halk bu kibirin sonunu getirecek ama Cumhurbaşkanlığında ama Genel Seçimlerde fakat AKP 2023 için düşündüğü gerçek hedeflere ulaşamadan düşecek.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)