Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Serbest Dini Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Dini Konular Güncel ve Özgün yazılar, Makaleler buraya

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.09.2008, 11:15   #1
ayparcam
Usta Yiğido

ayparcam - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ayparcam Şuan ayparcam isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2011 14:00

Tecrübe Puanı: 649 ayparcam FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Kendimizi düzeltelim, düzeliriz

Bir toplum kendisini düzeltmedikçe, Allah da o toplumu düzeltmez. O halde bizler kendimizi tanıyacak ve eksik, yanlış yönlerimizi tamamlayacağız, düzelteceğiz ki Rabbimiz de bize Rahmet eylesin. Biz ne kadar doğru olur isek, o kadar Rabbimizin rızasını kazanırız inşallah. Rabbimizin rızasının ümmet bilincinde olduğunu, bunun da ancak milli görüşte aşikar olduğunu her daim hatırlamalıyız.

1. Her kim olursa olsun konuşacak bir şeyler bulurum.
a) Doğru değil b) Bazen c) Her zaman

2. Konuşmadan önce ne konuşacağımla ilgili kendi kendime zaman ayırırım.
a) Her zaman b) Bazen c) Doğru değil

3. Eşya kurmayı, onarmayı çok severim. El işlerine özel bir ilgim vardır.

4. Olayların nereden geldiğine çok dikkat ederim ve özellikle "büyük resmi" görmeye çalışırım. Çok ince detayların içine girmeyi sevmem.

5. Başkalarının düşüncelerinden çok duygularına önem veririm.

6. İnsanlarda iyilik ve güzellik ararım.

7. Proje yapıyorsam projenin üstünde yoğunlaşmak için projenin son tarihine yakın bir süreye kadar beklerim.

8. Bir projeye başlamadan önce, onu görmek ve düşünmek isterim ve onu başarabileceğimi önceden bilmek isterim.

9. Bir çok arkadaşa ve çevreye sahibim.

10. İnsanlarla çok zaman harcadım mı kuruduğumu hissederim. Hele telefonla çok uzun konuşmak çok yorucudur benim için.

11. Sahip olduğum özellikleri geliştirmek ve yenilemek çok hoşuma gider.

12. İmalara ve sonuç çıkarmaya dikkat eder ve bunları ilişkide ararım.

13. Duygularımı göstermekten hoşlanmam.

14. İnsanlar bana sıcaklık göstermeye ve beni korumaya çalışırlar.

15. İşleri zamanında yapmak önemlidir benim için. Başkalarına önemli olmamasını hiç anlamam.

16. Bir odayı veya iş alanımı benim yöntemimle düzenlersem başkalarına düzensiz gözüküyor.

17. Çok uzun süre yalnız olmak beni yalnızlaştırıyor ve yorgun yapıyor.

18. Projeler veya işler üzerinde yalnız çalışmayı tercih ediyorum.

19. Şu andan ve burada olmaktan çok hoşlanıyorum ve olayları kendi haline bırakmayı seviyorum.

20. Çoğunlukla insanların ne demek istemediklerini bulmaya çalışırım. Olumsuza takılmaktan kendimi alıkoyamıyorum

21. Çoğunlukla kararlarımı kişisel tercihler yerine genel kriterlere ve kanunlara uygun olarak veririm.

22. Başkalarına ne istediğimi ve neye ihtiyacım olduğunu söylemek benim için çok zor bir şeydir.

23. Olayları planlamayı ve zamanında yapmayı severim. Plansız işler beni rahatsız eder..

24. Bitmemiş bir işim olduğu halde rahat durabilir veya bir şeyle oynayabilirim.

25. Başkalarına konuşma hakkı vermek için kendimi dikkatlice izlemem, kontrol etmem gerekmektedir.

26. Arkadaşlığa başlayacağım kişi hakkında çok ama çok dikkatliyimdir.

27. Kişisel deneyimlerim karar vermemde ana temayı oluşturur.

28. Çevremde neler olduğu ile ilgili zaman harcamam. Şu anda hiç dikkat etmiyor olabilirim.

29. Doğruluk, ortama göre davranmaktan daha önemlidir.

30. Başkaları ile aynı fikirde olmadığım söylemek benim için çok zor bir şey.

31. Günü yarım bırakılmış işlerle kapamayı sevmem. Bir projeyi bitirmeden ötekine başlamayı sevmem.

32. Karar vermek zorunda kalmadan karar vermeyi sevmem.

33. Konuşarak fikirlerimi geliştirdim. Sesli düşünmeyi daha çok severim.

34. İlgi merkezi olmaktan daima kaçınırım.

35. Şu ana, gelecekten daha çok konsantre olurum.

36. Teorileri ve soyut şeyleri keşfetmeyi severim. Bazen günlük yaşamı sıkıcı bulurum.

37. İnsanları eleştirmekten ve düzeltmekten korkmam.

38. Bazıları beni çok alıngan ve eleştirileri çok kişisel algıladığımı söylerler.

39. İşimi bitirmemişsem eğlenceli ve rahat olamam.

40. Anında karşılık vermeyi çok severim. Beklenilmeyen eğlencelidir.

Değerlendirme

a şıkkı çoğunlukta ise
Siz çok güvenilir ve sevecensiniz. Siz kuralları, emirleri ve tarifeleri pek sevmeyen birisiniz. Doğal olarak liderlik özellikleriniz olup, Yaptığınıza o kadar dalarsınız ki bazen etrafınızdakileri unutursunuz. İnançlarınıza çok bağlı ve ideallere hayransınız. Kendinizi çok yüksek standartlarla ölçersiniz. Biraz içe kapalı, üretken, ağır başlı, ve duygusalsınız. Başkalarının değerlerini önemsersiniz ve onlarında sizin değerlere saygı göstermesini istersiniz.

b şıkkı çoğunlukta ise
Siz kararlarınızı, kendi değerlerinize göre, önyargıyla verirsiniz. Kararlarınızın başkalarını nasıl etkileyeceği sizin için önemlidir.
Siz, kararlarınızı mantığa dayanarak vereceğinize, başkalarının bu kararı kabullenip kabullenmeyeceğini düşünerek veririsiniz.
Sizin hayat sitiliniz, sizin ve içinde bulunduğunuz toplumun değerlerince belirlenmiştir. Bütün bunlar, sizin gereğinden fazla duygulu olduğunu gösterir.

c şıkkı çoğunlukta ise
Siz, başkalarıyla olmayı çok seven ve dünyayı kendi gözüyle görmek isteyen birisiniz. Başkalarıyla iletişim ve yeni deneyimler sizi çok mutlu eder. Sosyal biri olduğunuz için tanımadıklarınızla bile iletişime girebilirsiniz. Siz, insanlar, aktiviteler ve olaylarla çok ilgilenen birisiniz. Başkaları, planlar kurmak, amaç belirlemek için sizin fikir danışacağınız birer aynalardır. Yalnız olmaktan hoşlanmazsınız. Dünya bilginiz her şeyi ilk elden denemiş olmanızdan kaynaklanır.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil