Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kadınca > Annelik
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Annelik Anne ve Bebek

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.08.2008, 03:47   #1
banu58
Tecrübeli Yiğido

banu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

banu58 Şuan banu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.11.2008 19:30

Tecrübe Puanı: 626 banu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Genç kızlarmız ne haldeler? Farkında mısınız?!

Genç kızlarmız ne haldeler? Farkında mısınız?!

Zamanımızda çocuk yetiştirmenin zorlukları, her anne-babanın farkında olduğu bir gerçek sanıyorum…

Öyle ki bu durum; yetiştirdiğiniz çocuk kız çocuğuysa çok da zor oluyor… Neden mi?

Çünkü gazetelerin 3. sayfalarını son günlerde ne yazık ki şu tarz haberler süslüyor;

"12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı."

“Edirne'de cinsel ilişki yaşarken görüntülenen liseli kızın fotoğrafları...”

Ve günlerdir Mardin'den Sivas'a kadar Türkiye'nin dört bir yanından 12 -13 yaşında küçük kızlara tecavüz haberleri...

“Madalyonun bir yüzünde ağzı salyalı sübyancılar var muhakkak” diyor Can Dündar, okuduğunuzda dehşete düştüğünüz yazısında… “Peki diğer yüzünde? Alttan alta inanılmaz bir “ergen ihtilali” yaşadığımızın farkında mısınız?” diyerek anne-babalara çağrıda bulunuyor…

“Ergen ihtilali de nedir?” demeyin! Aslında içten içe her birimiz farkındayız gençliğin bugün geldiği durumun… Ve her birimiz “belki sesimizi çıkarmazsak, dillendirmezsek, yok sayarız” mantığıyla susuyoruz!

Oysaki lise mezuniyet balosu adı altında yapılan kutlamalarda, ağır makyajlı, yüksek topuklu, derin dekolteli, 17 yaşında olduğuna zor inanacağınız, o gencecik kızlar bizim ülkemizin bağrında yaşıyor!

Biriktirdiği 3-5 kuruşla ailelerinden gizli estetik cerrahlara koşup, televizyonda ona “bunun gibi olursan güzelsin!” diye empoze edilen kadınlarınki gibi dudaklar, kalçalar isteyen de bizim kızlarımız…

Ve maalesef henüz 13’ünde kürtaj için gizlice kliniklere koşanlar da…

Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekologun gözlemleri ise insanı dehşete düşürüyor…

"Genç nüfusta müthiş bir uyanma var" diyor jinekolog. 17 – 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor: Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi. Amerika'da 10 yaşa kadar düştü. Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık...

Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarımın artması"... Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması...

Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...

Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta... “

Peki, bu tablonun sorumlusu kim?

Gençleri bu yozlaşma batağının ortasına hızla çeken medya mı, yoksa bütün bu yanlışlara karşı dur demeyen biz anne-babalar mı?!

Suçlu kim siz karar verin…

Ama artık bir şeyleri düzeltebilmek için harekete geçin! Nasıl mı?

Her şeyden önce yapılması gereken en önemli şey; beyin faaliyetlerinin, dini inanışların itibar kazandığı bir ülke ve kalbinde Allah korkusu olan gençler yetiştirebilmek için elimizden geleni yapmak…

Kendimizi durmadan eğitmek, eğitmek… Çünkü ancak bilinçli anne-babalar bilinçli nesiller yetiştirebilirler!

Can Dündar’ın dediği gibi;

“İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha iyiye gitmez…”

Hatice Kübra Tongar

Kadıncakararınca
Alt 29.08.2008, 09:00   #2
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.10.2009 00:37

Tecrübe Puanı: 842 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Genç kızlarmız ne haldeler? Farkında mısınız?!

Cok haklisin kardesim, her bir zerresine kadar katiliyorum. Zaten Can Dündar ne yazsa dogru yazar, tespitler cok yerinde, bravo...

Aileler kendi rahatlari icin cocuklarini cok fazlaca özgür birakiyorlar bu da benim gözlemlediklerimden. Baba mac izliyor anne dizi izliyor ya da bu gibi seyler, cocuk gelip bisey sormasin bizi rahatsiz etmesin diye harcligi veriliyor git kiziim ya da oglum gez toz ya da internet basinda gecir vaktini (hani bize dokunmasinda ne yaparsa yapsin hesabi). Her iki tarafta calisinca cocuk egitiminde eksiklikler cok oluyor. Anne ve baba eve yorgun geliyor vakit ayiramiyor yeterince. Bir aile cocuk yapmaya karar Verdiyse en azindan bikac yil anne bebeginin yaninda kalmali ve ona gereken temeli vermeil. Ben inaniyorumki temezli saglam olan her egitim ara sira hasarlar alsa da sonunda yine ozone dönecektir. Insanlar sevgi acliklarini maddiyatla kapatmaya calisiyorlar, oysa bütün bunlari hic bir maddiyetin kapatmaya gücü yetmez.

Ben nasip olurda anne olursam kesinlikle bütün isim gücüm evladim olur, onla birlikte birseyler yapmali, örnek bir yasam sürdürmeliyimki o baskalarina degil bana özensin, ailedeki huzur cok önemli. Birtek anne degil baba da egitmeli ögretmeli ilgilenmeli. Sonra bir cocugun basini nekadar bos birakirsan okadar yanlis seylere dalabilir. Cok fazla bos vakit birakmamaktan yanayim ben, hani vakti olmasinki o tür hislere düsüncelere kapilmasin.

Hangi babanin maci ya da kahveye gitmesi kizindan oglundan daha önemli? Hangi annenin dizisi ya da danteli evladindan önemli? Ya gerekirse gitmek istedigi yere annesi ve babasi ile de gidebilir. Cocuk egitiminde bana göre en önemli sartlardan biri evladinla arkadas olmak, ama yeri geldigi zamanda otoriterligini gösterebilmek. Hani arkadas ol derken aradaki saygiyi yitirmemeli.

Ben okadar mesgul bir cocukluk gecirdimki vaktim dahi olmadi bu tür seylere özenmeye. Annemler hic bos birakmadilar, okul biterdi hafta sonu cumartesi türk okuluna yollarlardi, pazar kuran dersine giderdim. Ve ailemle de vakit geciriridim tabiki. Ama ara sira istemedigim yeter dedim zamanlar da oldu tabiki, ve o dönemde hemen ara verirlerdi ben özleyip isteyene kadar tekrar.

Cinsellik egitimi iyi hos da allah askina 8-10 yasindaki bir cocugun bunlari bilmesine gerek yok. Ergenlik yasina geldigi zaman konusulmasindan yanayim, hani cocuk yasta bu konulari bilmeyene cahil gözüyle bakiliyor artik bu devirde. Cocuklar neyin ne oldugunu bile bilmeden deneyebiliyorlar, ve sonuc felaket. Devir kötü artik, herzamankinden daha fazla sahiplenmeli maneviyata imana….
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 10:03   #3
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 10:32

Tecrübe Puanı: 903 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

çok doğru tespitler yapılmış emeğine sağlık..ama bunları bizlerden çok anne babalar okusalar belki faydalı olur ama alışılmış bir kere BİZ MODERNİZ BİZ ÇAĞDAŞIZ al o zaman modernliğinin çağdaşlığının ve o şekilde yetiştirdiğin evladının hayrını gör!!!

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 10:12   #4
goktan58
Tecrübeli Yiğido

goktan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goktan58 Şuan goktan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.11.2013 10:58

Tecrübe Puanı: 640 goktan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgoktan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgoktan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

gercekten gunumuzde kız cocugu buyutmek cok zor kız edebıyle okuluna gıder bası yerden kalkmaz adını cıkarırlar bı arkadasıyla oturup sohbet etse adını cıkarırlar kımseye bakamaz bıryere gıdemez gezemez fılan ıste....ama en onemlısı onların duygularıyla oynayıp onları karanlıklara suruklemek ısteyen okadar cok kanı bozuk erkek varkı....allah sonumuzu hayretsın dıyorum ve ozellıkle anne ve babaların kızlarını mutlak suretle kontrol altında tutmalarını öngöruyorum....
goktan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 10:33   #5
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.10.2009 00:37

Tecrübe Puanı: 842 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

birtek kizlarin degil erkeklerinde egitimi cok önemli, göktan58 in dediklerinin dogruluk payi cok yüksek olmak ile birlikte bu bunlarin da önüne erkekleri terbiye ederek gecilebilecegini düsünüyorum...

ciniyet ayrimi yapmaksiniz bu devirde cocuk yetistirmek her anlamda zor, simdiki cocuklar hic birseyden mutlu ve memnun olmuyorlar. hangi imkanlari sunarsan sun simariklik yapiyorlar. bu umutsuzluk ve mutsuzluk sükürsüzlüge yol aciyor bu da doyumsuzluga, ve yeni arayislara...
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 10:39   #6
goktan58
Tecrübeli Yiğido

goktan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goktan58 Şuan goktan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.11.2013 10:58

Tecrübe Puanı: 640 goktan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgoktan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgoktan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

dedıgım gıbı kanı bozuksa bı erkegın dıyecegım yok kendını bılen ınsan zaten her yerde agırlıgını korur tamam ınsan sever sevmeye hakkı var ama o tertemız sevgının ardında baska seyler aramamak onemlı yanı nedemek bı kızın gızlı göruntulerını cekmez sonra ona santaj yapmak bende kahpelık baska bısey degıl
goktan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 11:36   #7
MeLody58
Usta Yiğido

MeLody58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MeLody58 Şuan MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2015 18:15

Tecrübe Puanı: 838 MeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISI

ALLah bizlerden uzak etsin böLe şeyLeri !!!
MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.2008, 11:37   #8
UNUTAMA_DIM
Yeni Yiğido

UNUTAMA_DIM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

UNUTAMA_DIM Şuan UNUTAMA_DIM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.10.2008 01:38

Tecrübe Puanı: 0 UNUTAMA_DIM FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

“İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha iyiye gitmez…”

avrupai yazarlarımızın sözlerini baz alıp ülkemizi aşağılıyorsunuz kınıyorum sizi bu sözü yazan can dündarı ve bu msj teşekkür edenleri
bu ülke bizim kızlarıyla hemşire doktor kızlarımızla, sapık erkekleriyle cephede canı pahasına nöbet tutan mehmetciğiyle böyle bir eleştiri yapıcağımıza bir şeyleri düzeltme yoluna gitmeliyiz boş sözler
UNUTAMA_DIM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.08.2008, 04:15   #9
banu58
Tecrübeli Yiğido

banu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

banu58 Şuan banu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.11.2008 19:30

Tecrübe Puanı: 626 banu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
UNUTAMA_DIM Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

avrupai yazarlarımızın sözlerini baz alıp ülkemizi aşağılıyorsunuz kınıyorum sizi bu sözü yazan can dündarı ve bu msj teşekkür edenleri
bu ülke bizim kızlarıyla hemşire doktor kızlarımızla, sapık erkekleriyle cephede canı pahasına nöbet tutan mehmetciğiyle böyle bir eleştiri yapıcağımıza bir şeyleri düzeltme yoluna gitmeliyiz boş sözler
Sizde tespitlerinizde haklı olabilirsiniz ama bu konu bir şahsiyet üzerinden açılmadı sadece o kişinin bu söylevi yerini bulduğu için sarfedildi.

Kimse ülkemizi aşağılamıyor böyle birşey katiyen sözkonusu olamaz ancak böyle giderse daha zelil bir duruma düşeceğiz buda kesin bundan 10 yıl önce piercing nedir bilmez iken şimdi gencecik bedenler kendi elleriyle deliniyor,düşük bel nedir bilmez iken şimdi karşımızda,garip garip saçlar,kıyafetler,imajlar satanizm sevdalıları sence o vatan kurtaran Mehmetlere Zehra analara benziyorlar mı?
Karamsar olmak istemiyorum ama çocuklarımıza gerekli eğitimi vermez isek bu vahim tablo yanıbaşımıza kadar gelecektir.
Düzeltme yoluna gitmeliyiz demişsinizde bu konu zaten onun için açıldı,sizin bildiğiniz başka yöntemler varsa buyrun lütfen bu önemli konuya değinin...
Fikir çeşitliliğinde bulunduğunuz için sağolunuz.
Alt 07.09.2008, 22:57   #10
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

genç kızlarımız artık biliyor bildikleri halde niye yapıyorlar benim aklım almıyor birde şu var erkekler hep şu düşüncedeler nede olsa benden değil benim bacım kızım değil diyorlar ya olsaydı bu tip olaylarda zaten bu yüzden oluyor kendi bacıları kızları gibi görmediklerinden......

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil