Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.03.2008, 17:10   #1
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 00:50

Tecrübe Puanı: 1033 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein
Standart Tuzlu Kahvenin Tatli Hikayesi

TUZLU KAHVE
Yeni tanışmışlardı. Bir anda içi ısınmıştı kıza. Temiz bir yüz,tatlı ve ela bakışlar…Tutkulu ve hassas bir kalp.Aradığı ve umduğu her şey vardı.
‘’HARİKA BİRŞEY !’’Bu çekingenlikle sevgisini ona hissettirmesi neredeyse imkansızdı. Bir dersten sonra fırsatını bulup kafeteryaya kahve içmeye davet etti. Delikanlının davetine şaşırdığını gizlemedi kız.Üniversitedeki şehirli delikanlılardan farklı olduğu belliydi.Yurtta kalıyordu,entel diyeceği tiplerden değildi.Tam bir kibarlık gösterisi yaparak daveti kabul etti.kampusun yeni taşlanmış yollarını yayana yürüyerek kafeteryaya vardılar;köşede bir masaya oturdular.Kafeteryanın uğultusu içinde konuşmaya çalıştılar.Delikanlı öylesine heyecanlıydı ki,kalbinin çarpıntısından konuşamıyordu.onun bu hali kızında huzurunu kaçırdı.
Kız’’Ben artık gideyim’’Demeye hazırlanıyordu ki, delikanlı garsonu çağırdı.
‘’Bana biraz tuz getirir misiniz’’dedi, kahveme koyacağımda…’’
Yan masadakilerden bile şaşkın yüzler delikanlıya baktı. Kahveye tuz!
Delikanlı kıpkırmızı oldu mahcubiyetten. Birazdan tuz geldi. Olduğu gibi kahvesine döktü kağıt paketin içindeki tuzu. Herkesin şaşkın bakışları arasında afiyetle kahvesini içmeye başladı. Kız merakla,’’Garip bir damak zevkiniz var’’dedi.
Delikanlı üzerindeki tutukluğu atıp konuşmaya başladı:’’çocukken deniz kenarında yaşardık. Hep deniz kenarında ve denizde oynardım. Denizin tuzlu suyunun tadı ağzımdan hiç eksilmedi.Bu tatla büyüdüm ben.Bu tadı çok sevdim.Kahveme tuz koymam bundan.Ne zaman o tuzlu tadı dilimde hissetsem, çocukluğumu,deniz kenarındaki evimizi ve mutlu ailemi hatırlıyorum.Annemle babam hala o deniz kenarında oturuyorlar…Onları ve evimi öyle özlüyorum ki…’’
Bunları söylerken gözleri nemlenmişti delikanlının…Kız,dinlediklerin den çok duygulanmıştı.İçini bu kadar samimi döken,evini,ailesini bu kadar özleyen bir adam,evi aileyi seven biri olmalıydı.Evini düşünen,evini arayan,evini sakınan biri.Evcimen biri.Şimdiye kadar hiçbir delikanlıda görmediği bir duygu
Derken kızda konuşmaya başladı.O da ailesini çok seviyordu.Çocukluğunu anlattı uzun uzun.Delikanlı büyük bir samimiyetle kulak verdi kıza.Çocukluklarının uzak ve sıcak atmosferinde birlikte buluştular
Zamanı yeniden birlikte yaşadılar.Çocukça.İçten.Sevece n.Çok şirin bir sohbet olmuştu.Tatlı ve sıcak…
Bu sohbet tuzlu öykümüzün tatlı başlangıcı oldu.Görüşmeye devam ettiler ve her güzel öyküde olduğu gibi,prenses prensle evlendi.Gökten elmalar düştü.Muratlarına erdiler.Ömürlerinin sonuna kadar mutlu yaşadılar.Prenses ne zaman prensine kahve yapsa,içine bir tutam tuz koydu hayat boyu.onun böyle sevdiğini biliyordu çünkü…
Kırk yıl sonra adam her fani gibi bu dünyaya veda etti.Giderken’’ölümümden sonra aç’’diye bir mektup bırakmıştı sevgili karısına.Prenses prensinin ayrılık acısını yüreğinde derinlemesine yaşarken,umulmadık bir teselli mesajı okuma beklentisiyle açtı mektubu.Şöyle diyordu satırlarında prens:’’Sevgili.Bitanem;lütfen beni affet.Bütün hayatımızı bir hayal üzerine kurduğum için beni affet.İlk buluştuğumuz günü hatırlıyor musun?öyle heyecanlı ve gergindim ki,dilim sürçtü,’şeker ’diyecekken’ tuz ’çıktı ağzımdan.Sen ve herkes bana Bakarken sözümü düzeltmeye o kadar utandım ki,tuz gelir gelmez,çaresiz kahveme döktüm ve içtim .Sonrada sana bol tuzlu çocukluk hayallerimi anlattım.Bir yanlış üzerine anlattığım hayallerin ilişkimizin temeli olacağı hiç aklıma gelmemişti.Sana gerçeği anlatmayı defalarca düşündüm.Ama her defasında korkudan vazgeçtim.Şimdi ölüyorum ve artık korkmam için hiçbir sebep yok.İşte gerçek:ben tuzlu kahve sevmem.O, garip ve rezil bir tat!Ama, seni tanıdığım andan itibaren bu rezil kahveyi içtim. Hem de zerrece pişmanlık duymadan. Seninle olmak hayatımın en büyük mutluluğu idi ve ben bu mutluluğu tuzlu kahveye borçluydum. Dünyaya bir daha gelsem her şeyi yeniden yaşamak, seni yeniden tanımak ve bütün hayatımı yeniden seninle geçirmek isterdim.İnan bana bu ikinci ömrümü de hep tuzlu kahve içerek geçirdim.

Yaşlı kadının göz yaşları mektubu sırılsıklam ıslattı.

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 07.03.2008, 17:12   #2
sivasslı
Yiğido

sivasslı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivasslı Şuan sivasslı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.01.2009 18:00

Tecrübe Puanı: 596 sivasslı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Tuzlu Kahvenin Tatli Hikayesi

bunu okumuştum ama yine okumuş oldum güzel hikaye.tşkrlr.
sivasslı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 07.03.2008, 19:09   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: Tuzlu Kahvenin Tatli Hikayesi

Bende okumuştum

Paylaşımın için teşekkürler Sweet.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil