Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Hızlı tren garı TMO arazisine kurulacak - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.11.2011, 07:22   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Hızlı tren garı TMO arazisine kurulacak

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı hemşehrimiz Habib Soluk hafta sonunu Sivas’a gelerek hızlı tren çalışmaları ile duble yol çalışmalarının devam ettiği alanlarda bir dizi incelemelerde bulundu.

Müsteşar Habib Soluk ilk olarak Yıldızeli’nde yapımı devam eden yılanlı dağı bölgesindeki hızlı tren tünelini kontrol etti,Ankara Sivas arasında bağlantı oluşturan tünelin karayolunun altından geçirilecek olan tünelde hummalı çalışmaların devam ettiğini belirten Soluk,burada birçok defa proje değişikliğine gitmek zorunda kalındığını açıkladı.
Soluk “ coğrafi yapı bir çok bölgede zorluklar çıkardı bu nedenle tünelimizi şu ana kadar biraz yavaş ilerledi,normal şartlarda tünel bir günde 4 metre ilerlemesi lazımken burada çalışan firmamızın özverili çalışması ile 2 metre ilerleyebildi, çalışmaların %65 ine yakını tamamlanmıştır,2012 de burasını tamamlayacağız “dedi.

HIZLI TREN GARI NEREYE KURULACAK?

Habib Soluk yeni hızlı tren garının yerinin neresi olacağı sorusu üzerine “Sivas Belediye Başkanı ile görüş alış verişlerimiz devam ediyor, fikrimiz ve projemiz şu anki toprak mahsulleri ofisinin arazisi üzerine kurmaktır,burada alış veriş merkezi,otoparkı ve lüks bir otelinde olduğu hızlı tren garı inşa etmektir” dedi.

SICAK ÇERMİK KAVŞAĞI

Sıcak Çermik girişinde yapımı tamamlanan alt geçidi de kontrol eden Habib Soluk “Burası da Sivas için çok sağlıklı ve tehlikesiz geçişlerden birisi olmuştur, karayolu üstten Sivas ve Ankara istikametine devam ederken geliş yönünden ve gidiş yönünden tünellerle hem giriş hem de çıkış olmak üzere sıcak çermiğe alt geçit yapılmıştır,burası da Sivas için korkulu bir giriş çıkış olmaktan kurtulmuştur” açıklamasını yatı.
Daha sonra Sivas Havaalanı için yapımı devam eden yeni yolun kontrolünü yapan Soluk, havaalanına yeni bir yol yapıldığını ancak buradaki yüksek yamaçlı dağın kil ve yumuşak yapısından dolayı yola doğru kayan 2 km’ lik bölümünün yeniden inşa edililmeye çalışıldığını ek bir proje ile havaalanı yeni yolunu da 2012 yılında hizmete açılacağını kaydetti.

GEMİNBELİ SUŞEHRİ SİVAS YOLU

Müsteşar Habib Soluk yapımı devam eden geminbeli yolu ve burada bulunan Türkiye’nin en uzun tünellerinden birisi olan geminbeli tünelinin yapımını kontrol etti,Türkiye’deki en zor yol çalışmalarından birisinin de burası olduğunu kaydeden Soluk firma yetkililerine burasının daha hızlı ilerlemesi gerektiğini ve ne zaman tamamlayacaklarını sordu. Firma yetkilisi 2012 Eylül ayında tamamlanacağı cevabını alan Soluk “Kasım ayına da razıyız” diyerek biran önce bu yolun tamamlanması gerektiğini belirtti.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.11.2011, 13:26   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart AW: Hızlı tren garı TMO arazisine kurulacak

sayın soluk sizin bütün çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum ama bu konuda yanlış düşünüyorsunuz.Tmo nun oraya yapıalcak olan hızlı tren garını şehir kaldıramaz.zaten fazlasıyla trafik yoğunluğu var orada birde hızlı trenin gelmesiyle hiç içinden çıkılmaz bir hal alır.ya muhsin yazıcıoğlu bulvarı genişetilmeli 4x4 şerit haline gtirilmeli ya da trafik kaldırmaz zaten şuan bile hergün kaza olan cadde de o zaman ki yoğunluk hiç çekilmez.Neden zor ediyorlar anlamıyorum ki 4-5 km dışarıda olsa güzelce rahat geniş otoparkların çok olduğu avm nin 5 yıldızlı otelin sinemaların olduğu bir gar olsa kötü mü olur?Hemde Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı Projesi de yapılmış olur.Bence o projede çok güzel bir proje.Zaten Belediye başka bir proje yapamayacak bir yapsa yapsa onu yapar diyordum oda yalan oldu.Projeler yapılırken sadece 3-4 senelik düşünülmesin 100 sene sonraki halide düşünülsün.Ben bu konuda zaten görüşlerimi dile getirdim yukarıda da.ismailde onu resim oalrak eklemiş yaklaşık oalrak dedğim gibi bişey yapmış.Zaten Hızlı ten garı ya üniversitenin karşısına olmalı ya da Çimento fabrikasının karşısındaki alanlarda olmalı.
hadi oraya yaptınız sonra bu tren erzincana gitmeyecek mi nereden gidecek erzincana doğru yine aynı mevcut tren yolu üzerindne gidecek.peki hızlı trenin geçtiği yer şehri ortadan 2 ye bölmez mi?Hızlı tren güzergahları kapalı alanalrıdır doğal oalrak şehrin ortasına bir duvar örmüş olacağız.Tüdemsaş zaten şehri daratlmış birde bununla temelli duvar öreceğiz karşıyaka ve üniversite tarafları hiç bir zaman kullanılmayacak oysaki oaralr sivasın gelecğei dümdüz boş geniş araziler.oralara yeni sivasıda kurmalıyız geniş modern bulvarlar ve imar alanları açmalıyız.bunalrı hiç düşünemiyorlar mı sayın yetkililer?Valla bu konuda hiç memnun olmadın ben yani.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)