Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.10.2009, 15:07   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 797 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart KUŞ GRİBİNDEN SONRA DOMUZ GRİBİ

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

SİVAS POSTASI GAZETESİ SERİNCE BAŞLIKLI KÖŞEMDE 28.10.2009 tarihli KÖŞE YAZIMDIR.

KUŞ GRİBİNDEN SONRA DOMUZ GRİBİ

Acaba şu dünyada Türk halkımız kadar talihsiz bir ulus var mıdır dersiniz. Hiç mi yüzümüz gülmeyecek, hiç mi sorunsuz bir günümüz geçmeyecek. Kuş Gribinden sonra Domuz Gribi, sırada hangi grip var acaba? Kuş gribi çıktı, canlı canlı tavuklar yok edildi, sonuç ne oldu keneler sardı etrafı. Doğa altüst oldu. Bu kez de kene korkusundan çimlere hasret kaldık, piknik hayal oldu.

Şimdi Domuz gribi başladı. Sağlık Bakanlığı, uzmanlar, medya domuz gribi ile ilgili ne yazacaklarını şaşırdılar. Halk gergin, çaresiz yetkililerden sağlıklı açıklamalar bekliyor. İyi güzel de yetkililerimize güvenimiz kaldı mı, ne yazık ama gerçek, canımızı emanet edeceğimiz bir ülke değil artık. Her kafadan bir ses geliyor vatandaş ta şaşkın. Bilgili olanda, olmayan da konuşuyor, sadece konuşuyor. Sonuç elde var bir sıfır. Domuz gribinin zararı var mı, yok mu, halen meçhul. Meçhullerle dolu yollardayız bir gün kim vurduya gideceğiz. Aşıdan ölmüşsün sakat kalmışsın kime ne. Çocuklarımızın Domuz gribi aşısı olup olmayacağına veliler karar verip belge imzalayacakmış. Heyhat! Veliler bu konuda aydınlandı mı nasıl karar versinler. Bu güzel ülkemizde bilim adamlarımız, yetkililerimiz nerede? Neden hızlı ve acil bu konuda halk eğitilmiyor. Kendi kendilerine büyük salonlarda konferans verip kendi kendilerini dinleyen Profesörler, Doçentler, Bilim adamlarımız, Sağlık Bakanlığı yetkilileri acilen halkı aydınlatmak için ne zaman kolları sıvayacaklar. Domuz gribi vakaları artıp, ölüm oranlarının çoğalmasını mı bekliyorlar. Biz Ulus olarak neden böyleyiz. Yara kabuk iken değil de, oyulduktan sonra merhem sürüyoruz.

Her gün Türkiye'nin farklı yerlerinden Domuz Gribi nedeniyle ölüm haberleri geliyor. Kitlesel ölümlere dahi yol açacağı iddia edilen H1N1 gribi ile ilgili uzmanlar, bilinçli olmak ve temizlik öneriyorlar. Vah vatandaş vah. Kırsal kesimde halk karnını zor doyuruyor, dezenfekte ürünleri almaya parası var mı Akıl vermesi kolay ama işte bu kırsal yörelere devlet deterjan ve dezenfekte ürünleri, malzemeleri, maske göndermeyi neden düşünmüyor. Dert garibim öl garibim öyle ya. ? Emekli, Memur, İşçi ekonomik yönden mücadele ediyor. Parası olanlar marketleri, eczaneleri boşaltıyor, parası olmayan ise çaresiz domuz gribinin gelmesini bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, valiliklere “Okulların Tatil Edilmesi” konulu bir genelge göndermiş. Çubukçu genelgede “Gripten koruma ve yayılmasını önlemek amacıyla tedbir olarak 30 Ekim Cuma günü ülkemiz genelinde okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile yaygın eğitim kurumları, özel okullar, dershaneler ve etüt eğitim merkezleri 1 gün süreyle tatil edilecektir. Bu süre içerisinde bakanlığımıza bağlı bütün okullar, belediyeler, il özel idareleri, okul aile birlikleri, sivil toplum örgütleri ve diğer yerel kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak okulların tüm bölüm ve ünitelerinin (derslik, büro, atölye, yatakhane, yemekhane, mutfak, bahçe, oyun alanı ve bütün müştemilat) dezenfekte edilecektir.

Özel okullar, dershaneler, etüt eğitim merkezleri dezenfekte çalışmalarını kendi imkanlarıyla gerçekleştirecektir.”demiş
Tamam güzel emir büyük yerden geliyor da acaba bu dört gün içinde tüm Türkiye’de okullar gerçekten dezenfekte edilecek mi? Siz buna inandınız mı, sizi bilmem ama ben inanmadım. İsterseniz çocuklarınıza sorun domuz gribi çıktıktan sonra Sivas’ta birçok okullara daha yeni sıvı sabun uygulandı. İnşallah 4 günde okullar dezenfekte edilir ama gereği gibi dezenfekte edileceğine inanmıyorum. İsterseniz tatil gününde çocuğunuzun okuluna gidip kontrol edin. İki kova su ile yalandan bir temizlik adı dezenfekte oldu olacak. Of off ne diyeyim yine diyorum yine TESADÜFEN YAŞIYORUZ.
Kuş Gribinden sonra Domuz Gribi geldi aramıza. Merak ediyorum sırada hangi grip kapımızda acaba. Biz hangi tür gripten bu dünyadan göç edeceğiz. Eee öyle ya Emekli, İşçi ve Memuruz ya hani hangi tür gribin kapımızı çalmasını beklemekten başka çare yok

SABİHA SERİN
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.10.2009, 16:07   #2
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: KUŞ GRİBİNDEN SONRA DOMUZ GRİBİ

Yeni pazarlar arayışlarının bir sonucu olduğunu düşünüyorum.SARS,Deli dana,Kuş gribi,Domuz gribi..Artık sömürge anlayışı değişti.Eskisi gibi,zengin kaynakalrı olan ülkeleri askeri olarak ele geçirip,oradaki kaynakalrı kendi çıkarına kullanmak değil sömürge.Sömürge işte bu;hastalık üretip aşısını satmak,savaş çıkarıp silahlarını satmak vb.
Alt 28.10.2009, 16:33   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: KUŞ GRİBİNDEN SONRA DOMUZ GRİBİ

Gerçekten insanın aklı fikri almıyor.
Bir zamanlar deli dana diye etlerle oynadılar. İnsanları Tavuk etine yönlendirdiler. Sonra kuş gribi, yok domuz gribi vs.
Banada bu pazar yaratma adına yapılan bir dedikodu gibi geliyo. Ya bunlar hastalık yayan bir şey icat ettiler, önce hastalığı yayip sonra ilac aşı çıkarıp pazarlamak.
Kendi ülkelerinde bu aşıları yasaklarken bizim gibi ülkelere pazarlıyorlar.
Ben bundan birşey anlmadım anlayan varsa yazsın lütfen

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)