Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Atatürk ve Sivas
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Atatürk ve Sivas Atattürk ve Sivas

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.08.2008, 12:55   #1
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1341 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein
Standart Atatürk Genci misiniz?

Atatürk Genci misiniz?

--------------------------------------------------------------------------------

Türk olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorsanız,
Hürriyet ve istiklal karakteriniz ise,
Milletin ve büyük ecdadımızın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkı ile yaratılmış bir kişi iseniz.
Çocukluğunuzdan bu güne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatınızın her safhasını yakından tanıyanlarca bu aşkınız biliniyorsa,
Size göre bir milletle şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması mutlaka o milletin hürriyet ve istiklaline sahip olmasına bağlı ise,
Buna çok ehemmiyet veriyor ve bu özelliklerin kendinizde varlığını iddia edebilmek için milletin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas biliyorsanız,
Yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmanız gerekiyorsa,
Milli bağımsızlık sizce bir hayat meselesi ise,
Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet gereğinden olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ediyorsanız,
Ancak milletimizi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanı iseniz,
Birinci vazifenizin, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek olduğuna inanıyorsanız,
En olumsuz ahval ve şerâit içinde dahi, Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmak için göreve atılmaktan kaçınmayacak iseniz,
Türk ulusunu muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkartacak yol ve yöntemleri biliyorsanız,
Hayatta en hakiki mürşit olarak akıl, bilim ve fen yolunuzu aydınlatıyorsa,
Aklınız, sağlınız, iradeniz ve sevdikleriniz dışındaki hiç bir şeyi kaybetmekten korkmuyorsanız,
Gerçekleştirmek istediğiniz hayaller başkalarına delilik gibi geliyorsa,
Muhtaç olduğunuz kudreti damarlarınızdaki asil kanda bulabiliyorsanız,

SİZ BİR ATATÜRK GENCİSİNİZ...
Alt 20.08.2008, 12:58   #2
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 996 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: Atatürk Genci misiniz?

çok eksiklerimiz var.. Allah'ım sen yüreğimizdeki vatan sevdasını dahada arttır..
Alt 20.08.2008, 12:59   #3
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 847 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

mekani cennet olmustur insallah, ben kim ne derse desin saygiyla aniyor dua ediyorum...

mutluyum gururluyum türk olmaktan, atatürkcü olmaktan, müslüman olmaktan...
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 14:44   #4
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 907 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

Türk'üm.Doğruyum.............. .....................Ben Atatürk'ün çocuğuyum...

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 15:16   #5
yasinsahins
Yeni Yiğido
NO AVATAR

yasinsahins Şuan yasinsahins isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.01.2010 19:13

Tecrübe Puanı: 0 yasinsahins FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben atatürk genci değilim ne olacak
yasinsahins isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 15:22   #6
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 907 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
yasinsahins Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ne mi olcak??:......................

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 21:02   #7
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
yasinsahins Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlarının tutum, davranış ve söylemlerinde ortaya çıkan tanımlamalar tabiî ki Atatürk’ü anlatmamıştır, anlatamamıştır. Ve de anlamamışlardır. Ne de Atatürk onların anladığı şekildeki bir Atatürk’tür.
Tekrar ifade edilirse Atatürk’ü anlamamız için Atatürk’ü okumamız gerekir. Ayrıca İslamî söylemlerde, Müslümanlığın literatürünü kullanarak siyaset yapan kurumlar veya bu tip düşünceye destek olanlar Osmanlı’nın son yıllarını, özellikle 1839 Tanzimat Fermanı ve 30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes sözleşmesine kadar geçen tarihsel süreci okumaları gerekir. Böylece de 19 Mayıs 1919 Kurtuluş Mücadelesi’nin başladığı ve Cumhuriyet’in kurulduğu ve gelişmesini tamamladığı, Lozan’daki azınlıkların isteklerini ve sonra yapılanları daha iyi anlayacaklardır.
“Bir zamanlar gelir beni unutmak ve unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana karşı olanlar olabilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir” Demiştir.
Bu sözü söyleyen genç, yaşından genç olduğun anlaşılıyor.Her ne maksatla bu cümleyi kullandın bilmiyorum ama, tarihini bilerek ve anlayarak okumuş olsaydın eminimki bu cümleyi kullanmazdın! Sizi bu tutuma getiren sizi bu talihsiz sözü kullanma noktasına getiren her kesimi kınıyorum. Bence çok büyük saygısızlık.
Alt 20.08.2008, 21:14   #8
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4504 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Atatürk Genci misiniz?

Biz ilkokuldan üniversitiye kadar 17 yil boyunca Atatürk ilke ve inkilaplarini ders olarak okuduk, anlayan anladi, anlamayan anlamadi, Atatürkün yaptiklarini kimse inkar edemez, Onu elestirmek haddime degil, sonsuz saygim var, her türkünde saygisi olmasi lazim ama herkes Atatürkcü olmak zorunda degil.
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 21:15   #9
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 706 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kendilerini atatürkün cemaati atatürküde şeyhleri gibi gören insanlardan sözde laıklığın kalesi olan guruplardan statukocu guruhlardan değilim nede neferiyim...
ATATURKUN TURKLUĞE HIZET FILAMASINI ALIP MİLLİ MANEVİ DEĞERLERLE HARMANLAYIP GÜNÜMÜZÜN GEREKLİLİĞİ İLE EN ÇAĞDAŞ VE DEMOKRATİK SEKİLDE YASAMAAYA YASATMAYA VE YÜCELTMEYE AND İÇMİŞ AYDIN OKUYAN ÖZDE LAIK TÜRK İSLAM NEFERİYİM...ATATURK GENCI OLABILMEK ONUN EMANETİ ESERİNE YAPILAN HIZMETTİR.TÜRK İSLAM DEVLETİ TÜRKİYE CUMHURIYETİMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARIMIZDAN KORUYARAK LAYIK OLDUĞU ÇAGDAŞ UYGARLIK TACINI GEYDİREBİLMEKDİR..ESSAH SAHIP ÇIKMA BOYLE OLMALIDIR DA...ATATURKU 70 80 SENE ÖNCESİYLE ARAYAN İLERİ GERİ KAFA ZİHNİYETTE DEĞİL ONUN İLKELERİNİ YASATMA VE YUCELTMEYE AND IÇMİŞ HÜR BEYİNLERLE MÜMKÜNDÜR...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2008, 21:24   #10
4Eylul
Tecrübeli Yiğido

4Eylul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4Eylul Şuan 4Eylul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.11.2009 21:33

Tecrübe Puanı: 610 4Eylul BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Atatürk genciyim demediyse bu kişi suç bunun değildir. Bugün Atatürkçülük adı altında kendi inanç ve isteklerini yaşatmak isteyen insanlarındır bu suç. Bence ilk öncelik onları kınamak gerekir. Atatürkçülük bugünki bildiğimiz Atatürkçülükten ibaret olsaydı eminim ki Atatürk 31 Ekim 1919 da Sütçü İmam'ın kolunu kestirirdi. Yada ne bileyim Nine Hatunlarımızı cepheden kovardı. Bugünkü Atatürkçüler kendilerine cephe yaptıkları yerlerde Nine Hatunlara el uzatıp Sütçü İmam ları hiçe sayıyorlar. Başka neler yazabiliriz ki. ..............

Ben atatürk genci değilim.
Ben Türk genciyim.
Atatürkte Türk gencidir.
Ne mutlu türküm diyene diye boşuna demiştir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)