Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.06.2007, 00:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart ÖĞRENCİLER HEYECANLI

Tatillerle birlikte 8 ay süren ve 19 Haziranda sona ermesi planlanan 2006-2007 eğitim-öğretim dönemi tatilin öne alınması nedeniyle bugün karnelerin öğrencileri verilmesiyle tamamlanacak.

Binlerce öğrenci bugün alacakları karnelerle eğitim-öğretim dönemindeki başarılarını karnelerinde görecek.

Tatil gününe girilen bugün öğreancilerin ve velilerin heyecanları yüzünden okunurken, veliler çocuklarının başarısını, çocuklar ise velilerinin kendilerine alacakları karne hediyelerinin heyecanını yaşıyor. Taktir ve teşekkür alacak öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunurken, sınıflarını iyi derece ile geçen ama takdir teşekkür alamayan öğrenciler sınıflarını geçmenin mutluluğunu yaşıyor.

İlköğretimde yaşanan karne heyecanı ortaöğretimde öğrencileri arasında biraz daha farklı olarak yansıyor. Ortaöğretim okullarında okuyan öğrenciler arasında zayıf dersleri bulunan ve sınıflarını geçemeyen öğrencilerin bulunduğu dikkat çekerken, bu öğrenciler velilere ne hesap vereceklerini düşünmeye başladılar. Dersleri iyi olan ve sınıflarını geçen öğrenciler ise tatillerini kesentisiz ve rahat bir şekilde geçirecek olmanın huzuru içerisinde.

ilköğretim ve ortaöğretim okullarında görev lyapan öğretmenler sınavlar tamamlandıktan sonra Temmuz ayından itibaren tatile başlayabilecekler. 2007-2008 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2007 tarihinde başlayşacak. Yarıyıl tatili 28 Ocak-8Şubat tarihleri arasında yapılacak. ikinci dönem 11 Şubat 2008 tarihinde başlayacak. 2007-2008 Eğitim Öğretim yılı 13 Haziran 2008 tarihinde sona erecek.

ÇOCUKLARA KIZMAYIN

Öte yandan uzmanlar velilere seslenerek zayıfı bulunan ve sınıflarını geçemeyen öğrencilerin velilerine çağrıda bulunarak onlara kızmamaları gerektiği konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Uzmanlar velilerin davranışlarının çok önemli olduğunu özellikle orta öğretimdeki çocukların olumsuz söz ve davranışlar karşısında bunalıma girebileceklerini bu durumun hem öğrenciye hemde veliye daha fazla zarar verebileceği üzerinde duruyorlar.

Velilerin çocuklarına kızmak yerine onlara güven aşılamaları gerektiği konusunda telkinde bulunan Uzmanlar, velilerin çocuklarına zayıf derslerde yardımcı olmalarını bir noktada karnelerin velilerinde notu olduğunu ileri sürüyorlar.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil