Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Spor > SivasSpor
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.06.2008, 16:35   #1
umit_koc
Tecrübeli Yiğido

umit_koc - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit_koc Şuan umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.11.2013 23:20
Tournaments Won: 7

Tecrübe Puanı: 642 umit_koc FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivasspor üçüncülükten vazgeçti!

Sivasspor üçüncülükten vazgeçti!

Başarılı bir sezon geçiren Sivasspor, lig sıralamasına olan itirazını daha fazla sürdürmeme kararı aldı.

Danıştay'a itiraz etmekten vazgeçtiklerini söyleyen Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, bunun gerekçesini ise "Şayet Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı alsaydıkki yürütmenin durdurulacağına yüzde 100 emindik - bu defa da karşımıza Türk milli takımını ve diğer futbol takımlarımızın uluslararası musabakalardan men cezası alması söz konusu olacaktı." sözleriyle açıkladı. Kırmızı Beyazlı ekip, bundan sonra bütün enerjisini yeni transferlere ve İnter Toto Kupası maçları için harcayacak.

Çok sayıda sakat futbolcusu ve maddi problemlere rağmen geçtiğimiz sezonu kendisiyle 73 puana sahip Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ardından averajla dördüncü sırada bitiren Sivasspor, üçüncülük iddiasından vazgeçti. Sezon sonunda aynı puana sahip takımlar arasında uygulanan üçlü averaj uygulamasına itirazda bulunan Yiğidolar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Turkcell Süper Ligi'ni, Sivas'ı dördüncü sırada tescillemesinin ardından Danıştay'a itirazda bulunmak üzere hazırlık yapmaya başladı. Ancak Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, bugün yaptığı basın toplantısında bu karardan vazgeçtiklerini açıkladı.

Buna gerekçe olarak da Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi halinde Türk milli takımı ve diğer takımların uluslararası müsabakalardan men cezası alabileceği ihtimalini gösterdi. Danıştay'ın yüzde 100 yürütmeyi durdurma kararı vereceğini bildiklerini savunan Ünsal, şunları söyledi:

"Sezon sonunda hakkımızı UEFA ve yargı dahil bütün platformlarda arayacağımızı söylemiştik. Bütün yolları denedik. Ancak öyle bir noktaya geldik ki bunu da bütün kamuoyu bilmesi lazım. Şayet Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı alsaydık -ki yürütmenin durdurulacağına yüzde 100 emindik - bu defa da karşımıza Türk milli takımını ve diğer futbol takımlarımızı etkileyecek şekilde uluslararası musabakalardan men cezası almamız söz konusuydu. Gönüllerin şampiyonu olan bir takım olarak ülkemize ihanet etmemek için bu hakkımızdan vazgeçtik."

Elde ettiği başarılarla herkesin takdirini kazanan Sivasspor'un, bundan sonra İnter Toto maçlarına ve transferlere yoğunlaşacağı bildirildi. Kulüp deplasmandaki maçlar için özel uçak ayarlayacak. Ayrıca 4 Eylül Stadı da FIFA ve UEFA kriterleri doğrultusunda bakıma alındı. 70 kişilik olan basın tirübününün kapasitesi 100 kişiye çıkarılacak. Park yerleri, şeref tribünü, soyunma odaları, saha zemini elden geçiriliyor. Çalışmalar 2-3 haftaya kadar tamamlanacak.

Yeni sezon hedefini ise 'şampiyonluk' olarak koyan Sivasspor, 2 yerli ve 2 yabancı futbolcu transfer edecek. Yerli futbolculardan birisi olarak Bursasporlu İbrahim'i renklerine bağlayan yönetim, diğer 3 futbolcuyu ise 1-2 hafta içinde alacağını duyurdu. Transferlerde sık sık adı geçen Mehmet Yıldız'ın durumuyla ilgili de açıklama yapıldı.

Golcü futbolcunun bonservisini 5 Milyon Euro olarak belirlediklerini ifade eden Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, "Sivasspor'un menfaatleri doğrultusunda Mehmet Yıldız kendi isterse gidebilir. Benim şahsi kanaatim, Mehmet Yıldız Sivas'tan ayrılmak istemiyor." dedi.

Bu arada yeni sezon kombine biletleri de haziranın 20'sinden sonra satışa sunulacağı açıklandı. Yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda kombinet bilet fiyatları ise maraton tribünü 300 YTL, kapalı trübün 600 YTL ve VIP trübün bin 200 YTL olacak. Sivasspor yönetim kurulu en az 5 bin kombine bilet satmayı hedefliyor. Sivassporlu futbolcular, İnter Toto Kupası maçları için 9 Haziranda Sivas'ta topbaşı yapacak.

Hiçbirşey için "BENİMDİR" deme,

sadece de ki;

"YANIMDADIR"

Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne hayat, ne ölüm, ne huzur, ne de keder..
.
DAİMA SENİNLE KALMAZ ....
umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2008, 17:25   #2
umit_koc
Tecrübeli Yiğido

umit_koc - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit_koc Şuan umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.11.2013 23:20
Tournaments Won: 7

Tecrübe Puanı: 642 umit_koc FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Sivasspor üçüncülükten vazgeçti!

bu davası sürdürmelerini isterdim

ama sivas için en hayırlısı budur herhalde

Hiçbirşey için "BENİMDİR" deme,

sadece de ki;

"YANIMDADIR"

Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne hayat, ne ölüm, ne huzur, ne de keder..
.
DAİMA SENİNLE KALMAZ ....
umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2008, 18:37   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: Sivasspor üçüncülükten vazgeçti!

Sürdüseler dahi bir sonuç sıkmayacağı belli. Yapacak birşey yok.

Alt 14.06.2008, 12:08   #4
ekremakkuş
Yeni Yiğido

ekremakkuş - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ekremakkuş Şuan ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2010 19:36

Tecrübe Puanı: 588 ekremakkuş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Sivasspor üçüncülükten vazgeçti!

BENCE SİVASSPOR YERİNDEKİ KONUMUNDAN VAZGEÇMESİ İYİ BİR SKOR
ekremakkuş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)