Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Atatürk ve Sivas
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Atatürk ve Sivas Atattürk ve Sivas

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.12.2009, 01:41   #11
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Atatürk dağını gördünüz mü?

Ben İzmir'de yaşayan birisi olarak bu eserin yapılmasından mutluluk duydum...

Başlangıcı AKP'li Belediye Başkanı Cemil Şeboy tarafındandır... O'nun fikridir... Buca halkından yardım toplanmıştır... Ne tekim tamamlayamamıştır... Para yetmemiştir, sonradan hakkında soruşturma açılacak olan bir savcı bu olayın üzerine gitti Cemil Şeboy hakkında soruşturma başladı ve bu eserin yapılabileceği fiyatın 4-5 katı (Trilyonlar ediyor) para harcandığını iddia etti savcı hakkında soruşturma başlatılan hakimde ikna oldu ve Şeboy'un Miami'deki evlerine el konarak hapse atıldı.... Şu anda kendisi hem bu anıt hemde diğer birçok yolsuzluktan ötürü hapiste... Daha sonra yerine seçilen Ercan Tatı Büyükşehir Belediyesinin desteği ile tamamladı bu anıtı...

Böyle bir hikayesi vardır... 2 yıl sürdü yapımı, parasızlıktan durdu felan denildi meğersem paralar uçuyormuş... Atatürk'ü bile alet ettiler yolsuzluklarına... Bu arada Savcı ve Hakim'in akibeti hakkında bir bilgim yok... Savcı Süper Savcı olarak bilinen Murat Gök'tür ama hakimi hatırlamıyorum...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.12.2009, 01:55   #12
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Savcı Gök Samsun'a atanmış

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.12.2009, 02:11   #13
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben İzmir'de yaşayan birisi olarak bu eserin yapılmasından mutluluk duydum...

Başlangıcı AKP'li Belediye Başkanı Cemil Şeboy tarafındandır... O'nun fikridir... Buca halkından yardım toplanmıştır... Ne tekim tamamlayamamıştır... Para yetmemiştir, sonradan hakkında soruşturma açılacak olan bir savcı bu olayın üzerine gitti Cemil Şeboy hakkında soruşturma başladı ve bu eserin yapılabileceği fiyatın 4-5 katı (Trilyonlar ediyor) para harcandığını iddia etti savcı hakkında soruşturma başlatılan hakimde ikna oldu ve Şeboy'un Miami'deki evlerine el konarak hapse atıldı.... Şu anda kendisi hem bu anıt hemde diğer birçok yolsuzluktan ötürü hapiste... Daha sonra yerine seçilen Ercan Tatı Büyükşehir Belediyesinin desteği ile tamamladı bu anıtı...

Böyle bir hikayesi vardır... 2 yıl sürdü yapımı, parasızlıktan durdu felan denildi meğersem paralar uçuyormuş... Atatürk'ü bile alet ettiler yolsuzluklarına... Bu arada Savcı ve Hakim'in akibeti hakkında bir bilgim yok... Savcı Süper Savcı olarak bilinen Murat Gök'tür ama hakimi hatırlamıyorum...
Abi haftaya İzmire geldiğimde görmeye gideriz dimi
Alt 06.12.2009, 02:26   #14
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
besyo_cu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gideriz de o işi Güven Abine söylücen ben Sivas'tayım Sen eğitime mi gitcen? Eğer Güven'e gideceksen görürsün yolun üzerinde zaten

Alt 06.12.2009, 02:44   #15
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gideriz de o işi Güven Abine söylücen ben Sivas'tayım Sen eğitime mi gitcen? Eğer Güven'e gideceksen görürsün yolun üzerinde zaten
Yok abi eğitim belli değil daha. İzmirde birisini görmem gerek o yuzden gidiyorum Mesaj alınmıştır
Alt 12.12.2009, 16:56   #16
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
besyo_cu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
gitmişken gez bak osmanım güzeldir oralar..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil