Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Büyük şehir hayal oldu - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.10.2012, 09:58   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Büyük şehir hayal oldu

Sivas’ın Büyükşehir olma hayali suya düştü. Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van’ın büyükşehir belediyesi olmasına ilişkin kanun tasarısı TBMM Başkanlığı΄na sunuldu.

Büyükşehir olma hayali ile yanıp tutuşan Sivas’ın bu hayali hüsrana dönüştü
Bu güne kadar Sivas’ın Büyükşehir olması yönündeki çabaları sonuçsuz kalırken, Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van’ın büyükşehir belediyesi olmasına ilişkin kanun tasarısı TBMM Başkanlığı΄na sunuldu.
İşsizlik ve göçün durmadığı, göç kervanının köyden kente, kentten de büyük şehirlere yönelik devam ettiği Sivas,bir süreden beri büyükşehir olma hayalini sürdürüyordu.Büyükşehir olma yolunda STK lar başta olmak üzere,vekillerin istenilen düzeyde destek olmamaları bu hayalimizi hüsrana dönüştürdü.
TASARI SUNULDU
Sivas’ın Büyükşehir olma hayali suya düştü. Aydın,Balıkesir,Denizli,Hatay, Malatya,Manisa,Kahramanmaraş,M ardin,Muğla,Tekirdağ,Trabzon,Ş anlıurfa ve Van’ın büyükşehir belediyesi olmasına ilişkin kanun tasarısı TBMM Başkanlığına sunuldu.TBMM’ye sunulan tasarının kanunlaşmasıyla birlikte 13 il büyükşehir sevinci yaşarken,Sivas ise bu sevinçten mahrum kalacak.
TEK BİR SES TEK BİR YÜREK OLAMADIK
Milli Mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’e 108 gün ev sahipliği yapan ve 4 Eylül 1919’de Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta lobicilik faaliyetlerinin yetersiz olması, kısır çekişmelerin ön planda tutulması,tek bir ses tek bir yürek olunmayışı Sivas’ı büyükşehir olma yolunda engelleyen en büyük sebep olarak ortaya çıkıyor.

Yeniülke
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.10.2012, 15:39   #2
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 19:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Büyük şehir hayal oldu

mardin van malatya trabzon tekirdağ aydın gibi şehirler büyükşehir yapılıp sivas sadece hayalinde bunu görüyorsa insan acı hissediyor mardini gördüm askerliğimi yaptım tekirdağı gördüm sivasın 4 te 1 kadar nüfusu ilçe nüfuslarının çokluğundan büyükşehir oldular trabzon yine öyle yarı nüfusumuz tarihe baktığımızda osmanlıya eyaletlik yapmış selçukluya başkentlik yapmış cumhuriyete evsahipliği yapmış büyükşehirlerde ve yurt dışında milyonlarca nüfusu olan sivasımızın böylesine garip böylesine fakir böylesine sahipsiz böylesine güngeçtikçe köye dönmesini hazmetmek kolay değil ben ortaokuldayken1980 yılında sosyal bilgiler kitabında sivasın nüfusu 780-800 bin yazıyordu şimdi 600 kusur bin aradan geçen bu süre zarfında sivasda gelişen ekonomik siyasal sosyal olaylar tarımın hayvancılığın adeta öldürülmesi sivasda ve ilçelerinde iş sahası açılmadığı gibi varolanlarında kapatılması kaldırılması sivaslıların hiç bir konuda birlik beraberlik içinde olmaması sivasın ipini çeken siyasi partilere ısrarla destek verilmesi siyasilerin sivasa yeterli desteği vermemesi sivaslıları sadece oy gözüyle görmesi bu sonucu doğurmuştur parti ayrımı yapmadan cumhuriyet kurulduğundan buyana atatürk hariç iktidara gelen tüm siyasi partiler ve vekilleri başta olmak üzere 1980 den sonra iktidara gelen bütün hükümetler ve onlara sivasda destek olan kimseler bunun sorumlusudur bana ençok dokunanda sivas halkı ençok hangi siyasi partileri desteklemişlerse enbüyük kazığıda ekonomik ve siyasi olarak onlardan yemiştir hiçbirinede hakkımı helal etmiyorum
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.10.2012, 16:22   #3
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Daha önce yazmıştım. Sivas halkı olarak kültürümüzü değiştirmedikçe nüfusumuz azalacak dışarı göç vereceğiz. Bu kaçınılmaz.

Bahsettiğiniz iller.

Van 1050 bin, Tekirdağ 828 bin, Mardin 764 bin, Malatya 757 bin.

5216 sayılı yasayla büyükşehir olması gereken il nüfusu, en az 750 bin olması gerekiyor.

Son yıllarda Sivas ilimizin nufus değişimi:

Alt 09.10.2012, 17:19   #4
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

tekirdağın merkez nüfusu 150 bin kusur mardinin merkez nüfusu 90 bin kusur sivasın merkez nufusu 300 bin kusur çorlu tekirdağın 2 katı nüfusda çerkezköy yine öyle diğer ilçeleride herbiri il gibi demek istediğim nüfus yoğunluğu ilçelerde buna göre büyük şehir oldular mesela malatyada kayısı olmasa bu gün malatyanın nüfusu anca 500 bin olurdu tarımsahasında istihdam edilen binlerce kişi var istatistiklere bakınca sivasda nüfusun darbe yediği dönemler RP ANAP SHP DYP özelliklede sivasa en ağır darbeyi vuran A.K.P dönemini işaret ediyor yalakçılarına kapak olsun
Alt 09.10.2012, 17:45   #5
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemdeki konular üzerinde bilgi alışverişinde bulundu.

Basın mensuplarının Sivas'ın büyükşehir olmasının söz konusunun olup olmadığını sorması üzerine Ürgüp, mevcut sisteme göre olamayacaklarını dile getirdi. Ürgüp, "Nüfus ilde artıyor ama ilçelerimizde ve köylerimizde bu durum söz konusu değil. Şu anki mevcut sisteme göre giremiyoruz. Hükümetimiz takdirini bu yönde değiştirdiği takdirde ancak Sivas büyükşehir olabilir. Büyükşehir olmanın avantajları çok fazla, bunu herkes istiyor. Takdir hükümetimizindir. Şu andaki mevcut sisteme göre giremiyoruz" dedi
Alt 09.10.2012, 18:23   #6
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
mardin van malatya trabzon tekirdağ aydın gibi şehirler büyükşehir yapılıp sivas sadece hayalinde bunu görüyorsa insan acı hissediyor mardini gördüm askerliğimi yaptım tekirdağı gördüm sivasın 4 te 1 kadar nüfusu ilçe nüfuslarının çokluğundan büyükşehir oldular trabzon yine öyle yarı nüfusumuz tarihe baktığımızda osmanlıya eyaletlik yapmış selçukluya başkentlik yapmış cumhuriyete evsahipliği yapmış büyükşehirlerde ve yurt dışında milyonlarca nüfusu olan sivasımızın böylesine garip böylesine fakir böylesine sahipsiz böylesine güngeçtikçe köye dönmesini hazmetmek kolay değil ben ortaokuldayken1980 yılında sosyal bilgiler kitabında sivasın nüfusu 780-800 bin yazıyordu şimdi 600 kusur bin aradan geçen bu süre zarfında sivasda gelişen ekonomik siyasal sosyal olaylar tarımın hayvancılığın adeta öldürülmesi sivasda ve ilçelerinde iş sahası açılmadığı gibi varolanlarında kapatılması kaldırılması sivaslıların hiç bir konuda birlik beraberlik içinde olmaması sivasın ipini çeken siyasi partilere ısrarla destek verilmesi siyasilerin sivasa yeterli desteği vermemesi sivaslıları sadece oy gözüyle görmesi bu sonucu doğurmuştur parti ayrımı yapmadan cumhuriyet kurulduğundan buyana atatürk hariç iktidara gelen tüm siyasi partiler ve vekilleri başta olmak üzere 1980 den sonra iktidara gelen bütün hükümetler ve onlara sivasda destek olan kimseler bunun sorumlusudur bana ençok dokunanda sivas halkı ençok hangi siyasi partileri desteklemişlerse enbüyük kazığıda ekonomik ve siyasi olarak onlardan yemiştir hiçbirinede hakkımı helal etmiyorum
Arkadaşım sen öyle diyorsun ama, bak göreceksin bu seçimlerde belkide oran yüzde 80-90 lara vararak Sivas halkı bu hükümete vefasını gösterecektir. Çünkü son on yılda hayal edemeyeceğimiz yatırımlar yapaıldı, rüyamızda bile göremeyecğimiz şeyler kazandırdılar bu ile. Ne desek "deve diken" mi "eden yaranır" mı bilemiyorum ki! Aslında Sivas bölgenin incisi olması gerekirken bulunduğu mevkiye bakın. Bu hale düşürenlere ve anlamayanlara yazıklar olsun!
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2012, 21:47   #7
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Sivasımızın büyükşehir olması için herşeyden önce tüm Sivaslılar tek yumruk olup kenetlenmelidir. Nüfusun kaç olması değil birlik beraberlik içinde kaç insan olması önemlidir diye düşünüyorum.
Sivas'ta ne yazıkki iki adım ileri gidenleri fesatca kıskanan, arkasından kuyu kazan zihniyette olanlar çoktur.Esnafından tutunda ,memuruna işçisine, işadamına kadar bir çok Sivaslı birbirinin başarısını takdir etmek yüreklendirmek yerine tam tersine kıskançlıktan, kuruntusundan kendisini yemekte hatta Sivasın yayarına çalışanlar için arkasından nasıl kuyu kazsam acaba düşüncesindedirler.
İşadamları belkide Sivasa yatırım yapacaklar ama sırf bu yüzden destek göremeyecekleri endişesi ile yatırımlarını Sivas dışına yapmaktadırlar.
Bence Sivas elbette büyükşehir olabilirdi. Ama işte iikönce yerel yönetimlerin kendi siyasi görüşleri dışındakilere yaşama hakkı vermemeleri, tüm Sivas halkını kucaklamayıp kendi adamlarına kucak açmaları Sivasta kopukluk ve ayırımcılık olmasına neden olmuştur.Hal böyle olunca da İşsizlik ve ekonomik zorluklardan göç çoğalmıştır.
Demekki Sivasımızın Büyükşehir olması için sadece yetkililerden gayret beklemeyip ilkönce kendi beynimizdeki fesat ruhlardan arınmamız gerekiyor.
Eğer biz Sivaslılar olarak her çalışanı destekleyip,yüreklendirseydik, arkalarından kuyu kazmasaydık,Sivas olarak iyi ve kötü günde Sivas halkı olarak birlik beraberlik içinde olabilseydik , fesatlığı ve kıskançlığı bırakıp kenetlenseydik Sivas şimdi çok başka Sivas olurdu.
Şimdi oturmuşuz Büyükşehir hayali kuruyoruz. Büyükşehir olsak ki ne kafalar aynı kafa,ruhlar aynı fesat ruh olduktan sonra.........
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.10.2012, 10:25   #8
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

Tek yürek olamamışız breh breh breehh!!!
Hemşerim iktidar partisi Sivas'ı adam yerine koymuyor! çingeneler şehri tekirdağ bile büyükşehir oldu biz hala yerimizde sayıyoruz!Allah belanızı versin sizin gibi vekilin! hadi büyük şehir meselesini geçtik ulan kentsel dönüşüm konusunda bile sivası savunamadınız hödük oğlu hödükler! o tbmm maaşlarını hangi yüzle alıyorsunuz utanmaz arlanmaz haysiyetsizler! ben bir vatandaşım ve sivasımın hakkını aramayan maaşvekillerine hakkımı helal etmiyorum!
Allah belanızı versin!
Allah belanızı versin!
Allah belanızı versin!
akp yandaşları çıkında bişeyler deyin hadi ! sivas ilçe olma yolunda ilerliyor. herşeyimizi kaybettik oy verdiğiniz vekillerin pısırıklığı sayesinde! bu vebal sizindir ve bu vebalin hesabını her iki cihanda da vermeye mecbursunuz!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Abdurrahman 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.10.2012, 11:33   #9
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

Sabiha hanımefendinin saydığı nedenler aysbergin görünen küçük kısmıdır haklılık payı çoktur bu nedenler sadece şehirmerkezini ilgilendiren yatırımcıları düşündüren nedenler oysa nüfus merkezden değil ilçe ve köylerden göçüyor buna merkeze yeni yatırımların olmamasıda eklenince millet taş yiyecek değilya elbette karnını doyuracağı yere göçedecektir sabiha hanımefendi olaya sadece sivastaki insan profilinden bakmış ben katılmakla beraber siyasi tarafının daha önemli olduğuna inanıyor bu nedenden sivas büyükşehir olamadı diyorum şöyle geçmişe bakıp neler yapılmamış görelim bu şehire demirçelik entegre tesisini kurmayıp iskenderuna kuranların ,vagon fabrikasını kaldırıp malatyaya taşıyan özal denen yaratığın mezarında rahat yatmasın [zaten de yatmıyor çokşükür]şeker fabrikasını yıllarca yapmayan mesut yılmaz tansu çillerin etbalık kurumunu kapatanların organize sani bölgesine gerekli asfalt ve altyapı çalışmasını yapmayan tüm belediye başkanlarının tarımı ve hayvancılığı desteklemeyen sivası kalkınmada öncelikli iller arasında kayseriyle bir tutan iktidarın biraraya gelip sivasta ortak yatırım yapamayan işadamlarının tembel ve sivasla bağı adeta olmayan köylülerin payı çoktur[çoğuzaten öldü ölecek yaşlıkişiler] öyle köyler gördümki normal ağaç yok cevizden kirazdan elmadan geçtim çay söğüdü kavak yok köylerde nohut 1.5 -2 tl istanbulda 6- 7 tl dağlarda ekilip biçilmeyen dünya tarla var karadenizde insanlar refüjlere beton döktürmeyip toprak atıp lahana yetiştiriyor vs artık neden nüfusumuz azaldı neden büyükşehir olamadık kim yapmadı diye ağlayıp dövünmeyi bırakmalı bundan sonra neler yapmalıyız turizm ,maden ,kültürsanat,tarih,sanayi ,tarım ve hayvancılık ,üniversite,sağlık ,spor şehri sivasımıza nasıl kolaylıklar yapıp uyuyan devi harekete geçirip bölgenin incisi yapabiliriz buna kafa yormalıyız diye düşünüyorum zira mardinin tekirdağın büyükşehir olupda sivasımın garip kalmasını hazmedemiyorum saygılarımla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.10.2012, 13:53   #10
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sabiha hanımefendinin saydığı nedenler aysbergin görünen küçük kısmı değil büyük kısmıdır. Hatta olmazsa olmazıdır kalkınmanın. Kültürlü, bilinçli olmaktan bahsediyor Sabiha hanım.. Kültür, bilinç icraatın temel kaynağıdır. Alt yapısıdır.

Kültürlü, bilinçli olmayan halk ta, iş adamı da ne yapacağını bilemez. Tek yürek olmanın, kenetlenmenin ne anlama geldiğini de hiç bilemez. Onun için önemli olan, sadece kendi ve yakınlarının çıkarlarıdır. Halbuki, kendinin mutluğu, birlikte yaşadığı insanların ekonomik, kültürel zenginliğine bağlıdır.

Kalkınmanın, topyekün kültürleşmeden başka asla çıkar yolu yoktur. Bu konuda atacağımız en küçük adım bile, bize kalkınma olarak dönecektir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil