Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Kızılay'da deprem! - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.01.2011, 11:03   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Kızılay'da deprem!

Kızılay'da şok üstüne şok yaşanıyor. Sivas Şube Başkanlığı için olağanüstü kongreye gidilen Kızılay'da “AK Parti ve Cemaat gereğini yaptı!” iddiası şok etkisi yarattı. Kızılay Genel Merkezi'nin kongre sürecine müdahale ederek, yeni yönetimi atama yolu ile görevlendirdiği öğrenildi. Yaşanan gelişmeler kafaları karıştırırken, akıllarda ise onlarca soru işareti bıraktı.

Kızılay Sivas Şubesi'nde artçı şoklar devam ediyor. Şube Başkanı Ünal Fırat hakkındaki usulsüzlük iddiaları ile yaşanan depremin ardından, AK Parti ve Fethullah Gülen Cemaati'nin yeni yönetimi oluşturma çabası içinde olduğu iddiaları şok etkisi yaratmıştı.
Kızılay Genel Merkezi, tartışmalı kongre süreci ve çalkantılar arasında kritik bir karara imza atarak, Ömer Cevit yönetimini göreve getirdi.
Geçtiğimiz Pazar günü, yeni Sivas Şube yönetimini belirlemek için olağanüstü kongreye gidilen Kızılay Sivas Şubesi'nde kongre çoğunluk sağlanamadığı için 30 Ocak Pazar Günü'ne ertelenmişti.
Kongrenin ertelenmesinin ardından bazı üyeler Kızılay Genel Merkezi'nin görevlendirdiği müfettişlere ‘Burada cemaatin listesini dayatıyorsunuz buna müsaade etmeyiz' şeklinde tepki göstermişti.
Tepkilerin ana nedeni, Kızılay Genel Merkezi'nin “Ömer Cevit yönetiminin tek liste olarak kongrede yer alması yönünde baskı yaptığı iddiasıydı”
Gazetemiz, söz konusu gelişme ve iddiaları “Kızılay'da ‘cemaat ve AK Parti yönetime el koydu' iddiası” manşeti ile gündeme getirmişti.
Gazetemizdeki haberin ardından bu iddiaların doğru olmadığını savunan Kızılay Sivas Şube Başkanı Ünal Fırat, Olağanüstü Kongre kararını kendisinin aldığını, herhangi bir baskı ya da dayatmanın söz konusu olmadığını savunmuştu. Fırat, hakkındaki usulsüzlük iddialarını da yalanlamıştı.
Bu açıklamanın üzerinden çok geçmedi ki Kızılay Genel Merkezi, şok etkisi yaratan bir karara imza attı. Kongre sürecinin yaşandığı Sivas Şubesi için yeni yönetim atama yöntemi ile oluşturuldu.
Hal böyle olunca kafalardaki soru işaretlerinin sayısı da arttı. Kongre sürecinde yeni yönetimin neden atama yöntemi ile oluşturulduğu merak edilirken, akıllara; “yoksa daha önce gündeme gelen iddialar doğru mu?” sorusu geliyor.
Kızılay Genel Merkezi'nin Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Cevit'i Kızılay Sivas Şube Başkanlığı görevine, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çimen, SRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasdemir, Taner Deliktaş ve Raşit Akyol'u ise yönetim kurulu üyeliklerine atadığı iddia ediliyor.
ŞİMDİ NE OLACAK?
Kızılay Genel Merkezi'nin neden böyle bir karar alındığını kamuoyuna açıklaması beklenirken, Kızılay Sivas Şubesi'ne kayıtlı 200'ün üzerindeki üyeden özellikle kongre sürecinde yönetime aday olanların yaşananlara tepki göstermesi bekleniyor.
HABER TEKRAR…
Gazetemiz Olağanüstü Kongre kararının alındığı Kızılay Sivas Şubesi ile ilgili iddiaları manşetine taşımıştı.
İşte o haber ve şok etkisi yaratan iddialar:

KIZILAY'DA ‘CEMAAT VE AK PARTİ YÖNETİME EL KOYDU' İDDİASI (24.01.2011 PAZARTESİ)

Kızılay Sivas Şubesi'nde skandal… Kızılay Sivas Şube Başkanı Ünal Fırat'ın Şarkışla'daki bir onarım işi ihalesinde yolsuzluk yaptığı iddiası şok etkisi yaratırken, bu süreç içerisinde gerçekleştirilmeye çalışılan kongrede ortaya çıkan tablo Sivas'ta deprem etkisi yarattı. Kızılay Genel Merkezi'nce aday gösterildiği ileri sürülen yeni yönetim listesini AK Parti ve Fethullah Gülen Cemaati'nin hazırladığı iddia ediliyor.
Kızılay Sivas Şubesi'nde Pazar günü gerçekleşmesi beklenen kongre çoğunluk sağlanamadığı için haftaya ertelendi. Kongre öncesinde yeni yönetim kurulu için ilk etapta iki liste gündeme gelirken, başkan adaylarından Ömer Cevit'in listesi için ortaya çıkan 'cemaat' iddiası tartışmalara neden oldu.
Sivas-Ankara Karayolu üzerindeki Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi'nde gerçekleştirilmesi planlanan kongrenin çoğunluk sağlanamadığı için 30 Ocak Pazar günü'ne ertelenmesinin ardından ‘cemaat tartışması’ yaşandı.
Bazı üyeler, Kızılay Genel Merkezi tarafından görevlendirilen müfettişe tepki göstererek, ‘Burada cemaatin listesini dayatıyorsunuz buna müsaade etmeyiz' dedi.
Genel Merkez'in Fetthullah Gülen Cemaati'nin oluşturduğu listenin seçilmesi için baskı kurmaya çalıştığını iddia eden üyeler, tartışmalar nedeniyle Ömer Cevit'in kongreye gelmediğini ve çoğunluğun sağlanmaması için çaba harcandığını ileri sürdü. Bir diğer iddia ise, 'Kızılay'a seçme ve seçilme hakkına sahip olabilmek için bir yılık üyelik süresi gerektiği, bunu sonradan öğrenen Cevit ve yönetiminin yeni üye oldukları için kongreye gelmedikleri' yönünde.
Tepkilerin ardından Kızılay Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Müfettiş, bazı yöneticilerle 'yaşanan süreç ile ilgili bir toplantı yaptı'
FIRAT USÜLSÜZLÜK YAPTI MI?
İddiaya göre: "Kızılay Sivas Şube Başkanı Ünal Fırat Şarkışla'daki onarım işi için alınan malzemelerin fiyatını normal değerin çok çok üstünde gösterdi ve bu yolla şahsi kazanç elde etti. Uzun Süredir Fırat yönetimini feshetme arayışında olduğu iddia edilen Kızılay Genel Merkezi ise bu durumu tespit ederek, Fırat'a 'genel kurula gideceksin, aday olmayacaksın yoksa iyi olmaz' baskısı yaptı.”
Sivas'ın sevilen simalarından olan ve kendini Kızılay'a adayan bir kişi olarak tanınan Fırat'ın Şarkışla'daki onarım işini anlaşmalı bir şekilde kendi taşeronlarına yaptırdığı, yönetim kuruluna hissettirmeden gerekli evrakları imzalattırarak söz konusu alımları gerçekleştirdiği iddia ediliyor.
Fırat'ın bu şekilde yüklü miktarda şahsi kazanç elde ettiği, genel merkezin durumu tespit etmesinin ardından ‘yönetimden çekileceksin baskısı’ karşısında çaresiz kalarak kongre kararı alıp adaylıktan çekildiği ve zimmetine geçirdiği parayı ödemeyi taahhüt ettiği ileri sürülüyor.
Şarkışla'daki onarım işinin kontrolörlüğünü ise Mimar Naci Süha'nın yaptığı ve iş karşılığında 25 bin TL kazanç elde ettiği de iddialar arasında.
Kontrolör denetiminde yapıldığı iddia edilen onarım işi ile ilgili yetki aşımımı neden gerçekleştiği de ayı bir soru işareti.

AKP VE CEMAAT ŞOKU…

Kızılay gibi dünya çapında saygınlığı olan bir kurum hakkında ortaya çıkan iddialar kurumun saygınlığını zedelerken, Sivas'taki yönetim kurulunun oluşumunda 'AK Parti ve Fethullah Gülen cemaatinin parmağı olduğu' yönündeki iddialar da şok etkisi yarattı.
Uzun süredir Sivas'taki yönetimi feshetmenin yollarını aradığı ileri sürülen Kızılay Genel Merkezi'nin 'Fırat'ın gerçekleştirdiği iddia edilen' yolsuzluğun ardında devreye girerek, 'sen çekileceksin, yeni yönetimi biz belirleyeceğiz. Aday olmayacaksın' baskısı kurduğu, ‘AK Parti ve Fetthullah Gülen Cemaati tarafından' oluşturulduğu iddia edilen liste ile de kongreye gidilmesini sağladığı ileri sürülüyor.
Fırat'ın Şarkışla'daki onarım işi ile ilgili yetki aşımı yapmasına sözlü olarak müsaade ettiği ileri sürülen Kızalay Genel Merkezi'nin yetki aşımının gerçekleşmesinin ardından müfettiş görevlendirerek, 'Fırat yönetimini' etkisiz hale getirme girişiminde bulunduğu da iddialar arasında. Kızılay Genel Merkezi'nin Fırat'a aday olmaması karşılığında iddia edilen usulsüzlük ile ilgili yasal işlem başlatmayacağını taahhüt ediği de iddialar arasında.
Ortaya çıkan tablo ise, 'Fırat tuzağa mı düşürüldü?' sorusunu akıllara getiriyor.
İddialar haftaya ertelenen kongre öncesinde tansiyonu bir hayli yükseltirken yaşanan tartışmalar, 30 Ocak'taki kongrenin gergin geçeceğinin de sinyallerini verdi.

FIRAT NEDEN ADAY OLMADI

Kongre de Fırat'ın oldukça gergin olduğu dikkatlerden kaçmazken, üyelerle yaptığı sohbet sırasında aday olmaması ile ilgili sorulara 'yeter artık ben kurtulayım da kim aday oluyor, kim seçiliyorsa seçilsin' şeklinde karşılık vermesi dikkat çekti.
Fırat, bazı üyelerin, kongreye gidilmesini genel merkez mi istedi? Sorularına ise, 'ben istedim' şeklinde karşılık verdi.
Her fırsatta Kızılay'a olan bağlılığını ve hizmet aşkını dile getiren Fırat'ın Kongrede aday olmaması kafaları karıştırırdı.
Fırat'ın neden aday olmadığı konusunda bir açıklama yapması bekleniyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILABİLİR

Söz konusu iddiaların ardından, Usulsüzlük yaptığı iddia edilen Kızılay Sivas Şube Başkanı Ünal Fırat ile konuyu gizli bir şekilde kapatarak, AK Parti ve Fethullah Gülen Cemaati'nin listesini yönetime getirmek istediği iddia edilen Kızılay Genel Merkezi hakkında kapsamlı bir soruşturma başlatılması bekleniyor.
Bu kapsamda, 30 Ocak'ta yapılması planlanan kongrenin de iptal edilmesine muhtemel gözü ile bakılıyor.
FIRAT: “BENİM BURADAN CENAZEMİ Mİ KALDIRSINLAR?” (25.01.2011 SALI)

Kızılay Sivas Şube Başkanı Ünal Fırat; “32 yıllık Kızılaycıyım. Olağanüstü bir kongre kararı aldık. Ben günümü doldurdum yeter, kendi işlerime bakacağım. Ben kendi işlerime bakmadığım için işlerimi aksattım. Benim cenazemi mi kaldırsınlar buradan? Yeter 33 sene ben yaptım. Olağanüstü kongrelerde müfettiş gelir hesabı kitabı çıkarır karşı tarafa teslim eder. Müfettişin bulunma nedeni bu" dedi.
Kızılay Sivas Şube Başkanı Ünal Fırat, Kızılay'daki usulsüzlük iddiaları ile ilgili sorularımızı yanıtladı. Hakkındaki iddiaları değerlendiren Fırat'ın açıklamaları tatmin edici olmadı.
Gazetemiz, dünkü sayısında “Kızılay'da cemat ve AK Parti yönetime el koydu iddiası” manşeti ile, Kızılay Sivas Şubesi hakkında ortaya çıkan iddiaları “Kızılay Sivas Şubesi'nde skandal… Kızılay Sivas Şube Başkanı Ünal Fırat'ın Şarkışla'daki bir onarım işi ihalesinde yolsuzluk yaptığı iddiası şok etkisi yaratırken, bu süreç içerisinde gerçekleştirilmeye çalışılan genel kurulda ortaya çıkan tablo Sivas'ta deprem etkisi yarattı. Kızılay Genel Merkezi'nin genel kurula soktuğu ileri sürülen yeni yönetim listesini AK Parti ve Fethullah Gülen Cemaati'nin hazırladığı iddia ediliyor" şeklinde gündeme getirmişti.
Haberin ardından söz konusu iddialar ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Kızılay Sivas Şube Başkanı Fırat, “Ben görevimi kendi rızam ile bırakıyorum. Olağanüstü Kongre kararını ben aldım. Benim buradan cenazemi mi kaldırsınlar. Yeter artık, kendi işlerime bakamıyorum” dedi.
Fırat; “32 yıllık hizmetinizin ardından neden Olağanüstü bir kongre ile görevi bırakma kararı aldınız? Şarkışla'daki onarım işi ile ilgili usulsüzlük yaptığınız iddia ediliyor. Bu işte yetki aşımı yaptınız mı? Yetki aşımını genel merkezin bilgisi dâhilinde mi yaptınız? Kızılay genel merkezinin bu işi görmezden gelme karşılığında baskı yaparak size görevi bırakma baskısı yaptığı iddiası doğru mu? Neden müfettişler burada? Sizinle birlikte mevcut yönetiminizden hiç kimsenin aday olmamasının sebebi ne? Kızılay'a yeni üye olan kişiler yönetime aday olabiliyor mu? 'Cemaat ve AK Parti tarafından yeni bir yönetim oluşturulmaya çalışılıyor' iddiası doğru mu? Sorularına cevap verdi.
Fırat, şu şekilde konuştu: "32 yıllık Kızılaycıyım. Olağanüstü bir kongre kararı aldık. Ben günümü doldurdum yeter, kendi işlerime bakacağım. Ben kendi işlerime bakmadığım için işlerimi aksattım. Benim cenazemi mi kaldırsınlar buradan? Yeter 33 sene ben yaptım.
Olağanüstü kongrelerde müfettiş gelir hesabı kitabı çıkarır karşı tarafa teslim eder. Müfettişin bulunma nedeni bu.
Şarkışla'da onarım 4 senedir sürüyor. 2009 yılında tamamlandı Şarkışla'da Kızılay'ın bir iş hanı var bu han çok mezbelelik bir haldeydi. İçi pislik yuvasıydı. İçinde dükkânlar vardı. İlk kısımda çatısını yaptırdık. Bu binayı satacak genel merkez. Çatısını yaptırınca dükkânlarda bulunanlar çıkmayınca mahkemelik olduk iş uzadı. Burada onarımı yaptık işi bitirdik. Fakat daha bunun ne kesin hesabı yapıldı, nede bir şey oldu.
Orada iş yarıda kalsa iyi mi olacaktı. Yetki aşımı yaptım ama iş bitti. İş yarıda mı kalsaydı işi mi bitirseydim. O binaya o zaman 350 bin lira veriyorlardı 350 milyar o zaman. İş Bittikten sonra 2,5 trilyona çıktı. Bu konuda hakkımda hiçbir işlem yapılmadı.
Ben kendi gönül rızam ile bırakıyorum, Olağan Üste Kongre kararını da alan benim. Herkes ekibi ile çalışır ben günümü doldurdum. Ben 32 sene içerisinde ne kadar gayrimenkul bırakıyorum? 25 trilyon liralık gayrimenkul bırakıyorum.
Burada yapılacak iş kalmadı. Bundan sonra buraya gelecek insan benim yapacağım hizmetin üstünde bir hizmet yapan inşallah gelir, hiç değilse Sivas Kızılay'ı tabela Kızılay'ı olmaktan kurtarır.
Olağanüstü kongre olmasının açık nedeni şu ben bırakmak istedim benim şehir dışında işim var ilgilenemiyorum. Bunlar parasız yapılan işlerdir. Bir yerde icraat yaparken ya başında bulunacaksın ya da bu işi yapmayacaksın."

YENİ ÜYELER YÖNETİME ADAY OLABİLİR Mİ?

Kızılay Şube Başkanı Ünal Fırat bu soruya ise şu şekilde cevap verdi:
“O bize müracaat eder, biz de karar almış üye olarak kaydetmişiz. Onlar da medeni kanuna göre girerler yönetime. Medeni kanun açık. Aday çıkmadı ki. Bana müracaat eden herkesi karar alıp üye etmek zorundayım. Eğer aday olurlar ise onları üye kaydettik kararını aldık biz.
Ben bütün dostlarıma arkadaşlarıma ben bu işi bırakacağım dedim. Aslında geçen seçimde bırakacaktım işler bitmedi diye bırakmadılar. Genel merkez bir noktada çalışacağı adamları kendi tespit eder bu böyledir. Kızılay'da tahammül budur. Kongre'ye gitmek kaydıyla.
Bazı üyeler Kızılay'ı bilmeden konuşuyorlar. İlk önce Kızılay'ı tanımak lazım.
Usulsüzlük diye bir şey yok bina ora da. Gider bakarlar Ben tertemiz yaptırmışım. 350 bin liralık bina, şuanda 2,5 trilyona satışa çıktı. Her şey usulüne uygun yapıldı. Her şey açık ortada."

Kaynak: Sivasın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)