Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Masonlar Kİmdir - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.03.2011, 19:53   #21
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Masonlar Kİmdir

Şimdi Kıbrıslı, müslüman, yahudi yada hristiyan değiller dedin. Tamam. Ama tek tanrılı dinlerden birine mensup olacak dedin ve Allah korkusu olacak dedin. Biraz çelişki yaşadım yada anlayamadım orayı tam.

Görünen o ki, Mason denilen kişilerin herhangi bir dinleri yok. Yani belli bir dinleri yok, dinsizler. Bunlar mezhep içinde de değiller, yani herhangi BİRŞEYe mensup değiller. Kendi aralarında toplanmış bir örgüt gibi birşey. Peki "Masonculuğun" diyelim, kurucusu kimdir. Niye kurmuştur bu locayı. Bir İNSAN neden böyle bir oluşum içerisine girmek ister? Neden Nuh peygamber şart konulmuş? Kadınlara daha az yer vermelerinin nedeni, kadınların kendilerini saptıracağından korkmaları mıdır?
Mason üyelerine yada yöneticilerine biraz ayıp olacak ama; çıkarlarına göre hep fırıldaklık* yapmışlar gibi geliyor bana Bu nasıl bir oluşumdur ki, üye kaybetmemek için yada kazanmak için çeşitli kolaylıklar, oyunlar yapıp, yeri geldiğinde fırıldaklık yapabiliyor. Madem böyle fırıldak olacaksın hiç mensup olma bu Masonluğa daha iyi değil mi..
Alt 03.03.2011, 20:39   #22
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şimdi Kıbrıslı, müslüman, yahudi yada hristiyan değiller dedin. Tamam. Ama tek tanrılı dinlerden birine mensup olacak dedin ve Allah korkusu olacak dedin. Biraz çelişki yaşadım yada anlayamadım orayı tam.

Görünen o ki, Mason denilen kişilerin herhangi bir dinleri yok. Yani belli bir dinleri yok, dinsizler. Bunlar mezhep içinde de değiller, yani herhangi BİRŞEYe mensup değiller. Kendi aralarında toplanmış bir örgüt gibi birşey. Peki "Masonculuğun" diyelim, kurucusu kimdir. Niye kurmuştur bu locayı. Bir İNSAN neden böyle bir oluşum içerisine girmek ister? Neden Nuh peygamber şart konulmuş? Kadınlara daha az yer vermelerinin nedeni, kadınların kendilerini saptıracağından korkmaları mıdır?
Mason üyelerine yada yöneticilerine biraz ayıp olacak ama; çıkarlarına göre hep fırıldaklık* yapmışlar gibi geliyor bana Bu nasıl bir oluşumdur ki, üye kaybetmemek için yada kazanmak için çeşitli kolaylıklar, oyunlar yapıp, yeri geldiğinde fırıldaklık yapabiliyor. Madem böyle fırıldak olacaksın hiç mensup olma bu Masonluğa daha iyi değil mi..
Belli bir dinleri yoktur... Yani Yahudi olmak ya da Hristiyan olmak zorunda değilsin... İlahi kitaplardan birisine inanacak o dine mensup olacaksın... Özellikle de yazdım Ateistliğe kesinlikle karşılar... Ateist ya da deist olmayacaksın... İllaki içinde Allah korkusu ve dini bir inanışın olacak ama üyelere şu dine üye olacaksın diye bir zorlama yapılmaz...

Tarihine bakınca MÖ.900'lü yıllarda Hz. Süleyman'ın tapınağını yapan duvar işçilerinin usta başı Hiram'ın çevresinde toplanması sonucu oluşan bir meslek örgütüyken geçen yıllarla birlikte ilk başta herhangi bir gelir düzeyi aranmadan sadece zeki, okuyan, kültürlü kendisini geliştirmiş aydın erkeklerden oluşan bir örgüt olmaya başlamışken yıllar geçtikçe bu özelliklerinden sadece gelir düzeyi değişmiştir... Kendilerine bakarsan dünya barışı için kurmuşlar ancak bana göre birbirlerini ve bulundukları Loca'yı kalkındırmak ve aynı zamanda dünya yönetimine yön verebilmek için sadece kendi çıkarlarının peşinden giden bir Kulüptür... Neden bu örgüte girmek ister Daha fazla güç için... Şöyle ki eğer masonsan kesinlikle iflas etmezsin, loca seni ayakta tutar... Nuh Peygamber konusunda tam bir bilgim yok, neden onu benimsemişler ancak zaten bir süre sonra vazgeçmişlerdir... Kadınları yüksek görürler, Kadinlar kutsaldir, Kadinlar azizdir. Onlarin bu egitime ihtiyaci yoktur... Mantık budur

Fırıldak demeyelim çünkü değil tam tersine kendi düşünceleri konusunda sabitler, ketümler... Hiçbir kuvvet onların kendi bekaalarını geleceklerini emellerini değiştiremez... Yani bir açıdan bakınca evet fırıldak gibi görünebilirler ama bir açıdan bakınca da tam tersine kendi emellerine sıkı sıkıya bağlılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2011, 22:29   #23
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Bence başka bir kuvvet değiştirebilir. Neden? Bunlar kendi çıkarları için çalışmıyorlar mı. Tamam o zaman biri dese ki , kardeşim bundan sonra şöyle şöyle yap, benim için çalış, benden sana şu kadar para, şu kadar güç.. Onların da istediği bu değil mi zaten. Hemen o kuvvetin istediği gibi çalışabilirler. Zaten, Eğer kendi çıkarlarına göre kendi prensiplerini değiştirebiliyorlarsa(Nuh, Din serbestliği) fırıldaklık olur bu yani.

Kadınları kutsal görüyorlar, bu eğitime ihtiyaçlarının olmadığını düşünüyorlar.. Erkekler neden ihtiyaç duyuyor da kadınlar için aynı şeyi düşünmüyorlar ki bunlar? Kadınlar erkeklerden daha mı zeki yada üstün mü görüyorlar?
Alt 03.03.2011, 23:04   #24
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Bence başka bir kuvvet değiştirebilir. Neden? Bunlar kendi çıkarları için çalışmıyorlar mı. Tamam o zaman biri dese ki , kardeşim bundan sonra şöyle şöyle yap, benim için çalış, benden sana şu kadar para, şu kadar güç.. Onların da istediği bu değil mi zaten. Hemen o kuvvetin istediği gibi çalışabilirler. Zaten, Eğer kendi çıkarlarına göre kendi prensiplerini değiştirebiliyorlarsa(Nuh, Din serbestliği) fırıldaklık olur bu yani.

Kadınları kutsal görüyorlar, bu eğitime ihtiyaçlarının olmadığını düşünüyorlar.. Erkekler neden ihtiyaç duyuyor da kadınlar için aynı şeyi düşünmüyorlar ki bunlar? Kadınlar erkeklerden daha mı zeki yada üstün mü görüyorlar?
Ah duman aahhh bahsedilen güç öyle milyar dolarlar, ülke yönetimi felan vermek birşeyi değiştirmez çünkü adamlar bu teşkilat yapısı ile ülkelerin başkanlarını yönetip, ülke bütçelerinin kat be kat fazlasını yönetiyorlar Zaten o güce sahipler... Prensip değiştirmek stratejik planlar olamaz mı?

Kadınların kutsallığı ve kadınları yüksek gördüklerini açıkca yazmıştım...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 07:56   #25
_DuMaN_58
Navigator

Kadınları neyden yüksek görüyorlar işte? Neye göre yüksek? Erkekten mi yüksek görüyorlar yoksa kadınları tanrı yerine mi koyuyorlar?
Alt 04.03.2011, 13:55   #26
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
Kadınları neyden yüksek görüyorlar işte? Neye göre yüksek? Erkekten mi yüksek görüyorlar yoksa kadınları tanrı yerine mi koyuyorlar?
Duman adamlar Allah'a tapınıyorlar tıpkı senin benim gibi, Müslümanlar, Hristiyanlar, Museviler yani tanrı yerine koydukları bir varlık yok... Kadın her görüşte genelde yüksektedir, doğurtgandır, anadır,özeldir yani onlar için de böyle... Fakat bana bu inandırıcı gelmiyor, yani bu nedenlerden kadınlar mason olamıyor diye birşey yok bence... Daha farklı bir nedeni vardır, mantıklı gelmiyor bana... Kadın Mason locaları var dediğim gibi ama oradaki kadınların mason oldukları söylenmekle birlikte Büyük Loca'nın toplantılarına giremiyorlar... Belki gelenek böyle geldiği içindir, hani önceden de demiştim ya Duvar İşçileri kurduğundan ilk kurulduğu vakitten beri erkekler üyedir gelenek olmuştur... Yani "Kadınlar yücedir,onların böyle birşeye ihtiyacı yok" demekten daha mantıklı bir gerekçe, gelenek demek bence...

Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.03.2011, 13:58   #27
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 734 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kıbrıslı sendende Şüphelenmeye başladım yoksa sendemi Masonsun
Alt 04.03.2011, 16:40   #28
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
H_Turan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kıbrıslı sendende Şüphelenmeye başladım yoksa sendemi Masonsun
Değilim... Biliyor musunuz bilmem... Birisine mason musun diye sorduğunuzda eğer mason ise doğru cevabı vermek zorundadır... Yani aslında bir insanın mason olup olmadığını öğrenmek çok basit Soruyorsun ve eğer masonsa evet demek zorunda... O bakımdan benden yana kaygınız olmasın ki tamamen karşı olduğum bir yapılanma...

Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.03.2011, 22:29   #29
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 734 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Değilim... Biliyor musunuz bilmem... Birisine mason musun diye sorduğunuzda eğer mason ise doğru cevabı vermek zorundadır... Yani aslında bir insanın mason olup olmadığını öğrenmek çok basit Soruyorsun ve eğer masonsa evet demek zorunda... O bakımdan benden yana kaygınız olmasın ki tamamen karşı olduğum bir yapılanma...
Bende Zaten Espiri için sordum Maonluk kolay değil seçilmesi Sıradan kişileride seçmezler

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)