Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.06.2009, 19:23   #31
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 688 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: 2 TEMMUZ SİVAS MADIMAK ANMA PROGRAMI

Alıntı:
FurkaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BÜTÜN SİVASLİLAR NET ÜYLERİNE;

SİZLERİNDE MALUMU ÜZERİNE BU KONU SİVAS'IN EN HASSAS KONUSUDUR. BURADA YAPILAN TARTIŞMALARIN SİVASLILARA YAKIŞIR BİÇİMDE OLMASI EN BÜYÜK İSTEĞİMİZ... BURADA YAŞANACAK TARTIŞMALARDA ORTAMI GEREN, TAHRİK EDEN, HAKARETVARİ SÖZLER SARF EDEN, AYRIMCI SÖZLER SARF EDEN BÜTÜN ÜYELERİMİZ SİTEDEN SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.

LÜTFEN BİZLERİ BUNA MECBUR BIRAKMAYIN...

SİVASLİLAR.NET SİTE YÖNETİMİ...

Öncelikle konuyu ciddiye aldığınız için teşekkür ediyorum ama keşke bu uyarı daha önce yapılmış olsaydı.Buraya üye olma sebebim bu konuda yazılan çirkin yazılardır.Benim gibi bir çok kişi de vardır mutlaka.Umarım etkili bir yöntem olur ya da uyarı herkes için geçerli olur...

Saygılarımla...
Alt 30.06.2009, 19:35   #32
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Öncelikle konuyu ciddiye aldığınız için teşekkür ediyorum ama keşke bu uyarı daha önce yapılmış olsaydı.Buraya üye olma sebebim bu konuda yazılan çirkin yazılardır.Benim gibi bir çok kişi de vardır mutlaka.Umarım etkili bir yöntem olur ya da uyarı herkes için geçerli olur...

Saygılarımla...
Biz bu uyarıyı geçtiğimiz yıllarda da yaptık. Sizler farkında olmadan birçok üyemizi uzaklaştırdık sitemizden ancak bu yıl önlemimizi erken almaya çalıştık. Bu sadece bizimle olabilecek bir şey değil sizlerde yardımcı olmalısınız. Bu uyarı herkes için geçerli olacak bu konuda şüpheniz olmasın ancak bu konudaki bir sitemimi de yeri gelmişken dile getirmeliyim siz(ler) site yönetimimiz için çok önyargılısınız ve iyiyi de kötüyüde eleştiriyorsunuz ya da halk tabiri ile her mesajda bizlere bir cümlenizde giydiriyorsunuz. Biz her üyeye eşit mesafedeyiz. Sanalda mesafemizi ancak bu şekilde gösterebiliyoruz.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2009, 19:51   #33
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 688 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
FurkaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Biz bu uyarıyı geçtiğimiz yıllarda da yaptık. Sizler farkında olmadan birçok üyemizi uzaklaştırdık sitemizden ancak bu yıl önlemimizi erken almaya çalıştık. Bu sadece bizimle olabilecek bir şey değil sizlerde yardımcı olmalısınız. Bu uyarı herkes için geçerli olacak bu konuda şüpheniz olmasın ancak bu konudaki bir sitemimi de yeri gelmişken dile getirmeliyim siz(ler) site yönetimimiz için çok önyargılısınız ve iyiyi de kötüyüde eleştiriyorsunuz ya da halk tabiri ile her mesajda bizlere bir cümlenizde giydiriyorsunuz. Biz her üyeye eşit mesafedeyiz. Sanalda mesafemizi ancak bu şekilde gösterebiliyoruz.
Ben ve benim gibi düşünenler buraya zaten bir önyargı ile geldi.Ön yargılı düşünenlerın çoğu zaten şu an burada yorum yapmıyor ve siteye uğramıyorlar artık.Yönetim ekibinin amacını gayet iyi biliyoruz,hele ki ben... (Yanlış anlaşılmasın,bende yöneticiyim bir başka forumda)

Neyse bu konu burada tartışılacak bir konu değil zaten.Uyarı için tekrar teşekkürler...
Alt 30.06.2009, 19:55   #34
cawus58
Usta Yiğido

cawus58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cawus58 Şuan cawus58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.03.2010 14:52

Tecrübe Puanı: 742 cawus58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KEŞKE SİVASDA BÖYLE BİRŞEY OLMASAYDI
cawus58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2009, 19:57   #35
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1339 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

Sadece Madımak değil acımız, Başbağlar da bizim acımız Alevi-Sunni kutuplaşmasi icin tezgahlanan aşağılık bir oyunun ilk perdesidir madımak olayları ölen bütün canlara allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum
Alt 30.06.2009, 20:48   #36
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.09.2015 23:05

Tecrübe Puanı: 1065 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK

ne tez geldi yaa 2 temmuz kalbalıktan bi türlü bi yere gidemioruz
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2009, 20:57   #37
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5441 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

sivastaki canlar ile başbağlardaki canlar...

kurşun aynı, tetik aynı, el aynı, alev aynı.

ağlayan alevi anne, sünni anne.

kahkahayı basan yine aynı.

nerde mi, yine aynı karanlık salonda. ellerinde yine viski.

yaşasın iktidar günlerimiz...

yaşasın kasamızdaki ikibin beşyüz euromuz.

yaşasın gizli odalarımız.

diyen aynı yüzler. aynı salonda.

ağlayan madımak, ağlayan başbağlar.

ağlayan anadolu.

ağlayan huzur.

ağlayan ülkem.
Alt 30.06.2009, 21:47   #38
can99
Tecrübeli Yiğido

can99 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

can99 Şuan can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2010 20:01

Tecrübe Puanı: 597 can99 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
audi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben otelin muze olmasina karsiyim, neyi hakettinde muze olsun diyon abircan
neyimi hakettin????

diycek bişe bulamıyorum ki ben siz çok uzaksınız bu konulara belli bu. orda diri diri yakılarak öldürülen canlar var aydınlar var. bu kişilerin anısınadır oranın müze yapılması. şölingeni hatırlatmama gerek yok sanırım. gerçi o ne dersiniz siz şimdi....

Alıntı:
arikarinkuchi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ne tez geldi yaa 2 temmuz kalbalıktan bi türlü bi yere gidemioruz
senede bir gün anma töreni yapılıyor sivasta siz biyere gidememekten şikayet ediyorsunuz. atatürkü anma günündede ankarada bi yere gidilmiyor kimse şikayet etmiyor ki edilmesi gibi bi saçmalıkta olamaz zaten..

Konu can99 tarafından (30.06.2009 Saat 21:49 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2009, 21:50   #39
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1136 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
can99 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
neyimi hakettin????

diycek bişe bulamıyorum ki ben siz çok uzaksınız bu konulara belli bu. orda diri diri yakılarak öldürülen canlar var aydınlar var. bu kişilerin anısınadır oranın müze yapılması. şölingeni hatırlatmama gerek yok sanırım. gerçi o ne dersiniz siz şimdi....

senede bir gün anma töreni yapılıyor sivasta siz biyere gidememekten şikayet ediyorsunuz. atatürkü anma günündede ankarada bi yere gidilmiyor kimse şikayet etmiyor ki edilmesi gibi bi saçmalıkta olamaz zaten..
can99 ben biliom noldu orda oldunu bana biri cok detayli anlatti, okadar sucsuz insani yakalsinlar, yakanlar kim oldunu bilinmu sen la
serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.07.2009, 00:12   #40
can99
Tecrübeli Yiğido

can99 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

can99 Şuan can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2010 20:01

Tecrübe Puanı: 597 can99 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Otuzbeş can Otuzbeş gül çatlamış susuzluktan sıvas’ın içinde Döne döne semaha dönen

PSAKD, 1-4 Temmuz 1993'de Anadolu'nun halk ozanı Pir Sultan Abdal şenliklerinin 4.sünü düzenlemiştir. Şenlik, Sivas ve Banaz Köyü'nde yapılacaktır. Gerekli yasal işlemler yapılmış, izin alınmıştır. Yüzün üstünde yazar, ozan, sanatçı, semah ve tiyatro ekibi şenliklerde görevli olarak Sivas'a giderler. Silahları kalem, kitap ve sazdır. Anadolu'nun halk kültürüyle, şiir ve türküleriyle Sivas'a demokrasiyi, barışı, dostluğu kaynaştırarak halkla kucaklaşacaklardı.

Ne var ki, böyle çağdaş içerikli bir etkinlik ve halkla kucaklaşma, emperyalizmin ve uşaklarının çıkarına ters düşüyordu. Onlar, silah ve kanla koşullandırılmış robotlardı. Saldırı hazırlıklarına girişmişlerdi. Mahallelerde, camilerde saldırının propagandasını ve hazırlıklarını yürütüyorlardı. (Devletin hassas birimlerinin, bu saldırı hazırlıklarından habersiz olmaları olanaklı görünmüyor. Neyse...)

2 Temmuz'da camiler tıklık tıklım dolu. Saldırıda kullanılacak araç ve gerekçeler de gözler önünde. Saldırı işareti verilmiştir. Cani grup, etkinlik yapılan Kültür Sarayı'nın etrafını sararlar. İçeride bulunan 1500 izleyiciyi katletmeye çalışıyorlardı. İçeridekilerin direnişiyle karlaşırlar. Amaçlarına ulaşamamışlardır. Bu kez saldırının yönünü yazarların ve sanatçıların bulunduğu Madımak Oteli'ne çevirirler. Otel sarılır, benzinle ateşe verilir. Otelde bulunanlar, Sivas'taki devlet yetkililerini ararlar, saldırının korkunçluğunu anlatırlar. Bununla da yetinilmez. Ankara'da Başbakan, Başbakan Yardımcısı, İçişleri Bakanı ve diğer yetkilere bilgi verilir; kurtarılmalarını isterler. Yetkililer güvence verirler. İçeride sekiz saat kurtulmayı beklerler. Gelen-giden yok. Müdahale eden yok. Alevler Oteli sarmıştır. Sağır kulaklar, nasırlı vicdanlar, çığlık seslerine kapalıdır. 35 insan yanarak yaşamını yitirirken; 60 kadarı da kendi olanaklarıyla yaralı olarak kurtulmayı başarırlar.

Katliam sırasında ve sonrasında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, Başbakan Tansu Çiller'in, İçişleri Bakanı Mehmet Gazioğlu'nun açıklamaları; hükümet ortağı SHP'nin utangaç suskunluğu... Anlaşılıyor ki, devlet ve siyasi iktidar, Sivas Katliamından haberlidir ve ihmali görülmektedir. Katliamı gerçekleştiren faşist ve şeriatçı örgütlerin ve güçlerin ortaya çıkarılmaması, kuşkuları daha da arttırmaktadır.

2 Temmuz Sivas Katliamı, Alevi-Sünni, sağ-sol çatışması değildir. Sivas Katliamı sınıfsal içerikli, demokrasiye, laikliğe, özgürlüklere ve barıya yönelik planlı amaçlı bir katliamdır. Malatya, K. Maraş, çorum, Sivas ve Gazi katliamları iyice irdelenmelidir, ders çıkarılmalıdır. Suçlu örgütler, bu örgütleri kullanan güçler teşhir edilmelidir...
can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil