Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
“Zina serbest olsun” demiyor muydunuz? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.04.2009, 14:02   #1
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2153 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart “Zina serbest olsun” demiyor muydunuz?

Ali Karahasanoğlu - Vakit

Zina serbest olsun” demiyor muydunuz?

CHP İstanbul il yönetimi, dün gazetemizi ziyaret ettiler.
Gazete binasına boydan boya asılan pankartımızı bir okudular, bir okudular, bir daha okudular.
İçlerinde bazıları, konuyu anlayamadı..
“Bu pankartta bize ahlâksız mı deniliyor şimdi”diyen bile çıktı!
Birbirlerine sordular, ama bir türlü anlayamadılar.
Anlamalarını da beklemiyordum zaten.
Gazetenin önündeki misafirlerimize okumaları için astığımız yazıda, “Zina suç olmasın diyen ahlâksızlar, bize ahlâk dersi veremezler” yazıyordu.
Zina suç olmasın diyen kim ise, ona söyleniyor o ifade..
İtirazı olan mı var?
İtirazı olan varsa, sakin sakin izah edelim..
İçlerinden bazıları, sokak kabadayıları gibi benim üzerime çullandıysa da, ben kendilerini güzelce bilgilendireyim..
“Zina suç olmasın”, ne demek?
Önce, “zina ne demek”, onu hatırlatalım.
Bugün tartışılan zina, İslâm’ın ölçülerine göre tanımlanan zina bile değil.
İslâm’ın ölçülerinde, evlilik kurumu olmadan, karşı cinslerin her türlü ilişkisi zina..
Ama bu genişlikteki bir yasağı, çoktan ortadan kaldırmışlar..
Artık onlarca yıldır, evli olmayan iki kişinin, her türlü birlikteliği zaten serbest.
2005’de (evveliyatında Anayasa Mahkemesi’nin bazı kararları da var ama, konuyu uzatmayalım) yeni bir düzenleme yapıldı..
Bekarların ilişkileri serbest olduğu gibi, evli kişilerin de, eşleri dışında birisi ile ilişkileri suç olmaktan çıkarıldı.
Bu konuda, iki görüş tartışıldı.. AKParti, “Evli olmayanların ilişkileri serbest olsun. Ama evli kişilerin eşleri dışında birisiyle ilişkisi, sembolik de olsa, bir ceza ile müeyyidelendirilsin” dedi..
CHP ise, “Bekar kişilerin cinsel ilişkileri serbest olduğu gibi, evli kişilerin, eşleri dışındaki kişilerle ilişkileri de serbest olsun” görüşünü savundu.
Kanun, CHP’nin istediği gibi geçti.
Yani, evli erkek, eşinden başka bir kadınla ilişkiye girerse, cezası yok..
Veya; evli kadın, kocası dışında bir erkekle ilişkiye girerse, buna da ceza yok.
CHP’liler, “İnsanların bedenleri, kendilerine aittir, devlet karışamaz. Bunlar bireysel özgürlüklerdir” dediler. Ve zinayı suç olarak düzenlettirmediler!
Oysa, insanlık tarihinin hangi dönemine giderseniz gidiniz, evli insanların eşleri dışındaki kişilerle ilişkisi, ahlâksızlık olarak kabul edilir.
Bugün dahi, ‘Medeni Hukuk’a göre, evli erkek veya kadının, eşi dışında birisi ile cinsel ilişkisi ahlâksızlıktır ve boşanma sebebidir.
Medeni Kanun’da ahlâksızlık olarak kabul edilen bir eylemin, bugün için Ceza Kanunu’nda bir müeyyidesi ise yoktur.
İşte pankartta dile getirilen gerçek de bu...
Zinanın suç olmamasını isteyenler, yani insanlık tarihi boyunca ahlâksızlık olarak kabul edilen bir eylemin serbest olmasını isteyenler, ahlâk dersine nasıl soyunabilirler ki?
Pankartımızda, bir öneri daha vardı.. “Her türlü ahlâksızlığa karşı, uyduruk ceza değil, ciddi cezalar verilsin, var mısınız” deniliyordu..
Düşünebiliyor musunuz.. Bugünkü kanuna göre, 15 yaşını bir gün geçmiş bir kız ile bir erkeğin kendi istekleri ile yaşadıkları ilişki serbest..
Ancak, kız veya erkek, 15 yaşından bir gün küçük ise, eylem suç!
CHP’nin istediği düzenleme bu..
Oysa İslâm dininde, yaşları ne olursa olsun, evlilik kurumu dışındaki tüm ilişkiler yasak.
15 yaşın tılsımı ne ki; altındaki suç, üstündeki serbest olsun!
İşte, 15 yaşa tılsım bağlayıp, evlilik kurumu dışındaki bazı ilişkileri serbest, bazılarını ise yasak kılan anlayış sorgulanmalı iken, bu konulara “bireysel özgürlük” çerçevesinde yaklaşanlar, şimdi bize ahlâk öğretmenliğine soyundular.
Üstelik onların baskısı ile çıkarılan kanunda öngörülen cezaların hepsi de komik..
Yapılacak şey basit.
“Evlilik kurumu dışındaki her türlü ilişki yasaklansın” denilecek..
Aksine eylemi işleyen de, kim olursa olsun cezasına katlanacak.
Ama, “15 yaşındaki bireyin cinsel ilişkisi” için “özgürlük” tanımlaması yapıp, işi sulandıranlar, samimiyet testinde sınavda kalanlardır.. Kimsenin de, onlardan alacağı bir ders yoktur..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2009, 14:24   #2
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 671 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: “Zina serbest olsun” demiyor muydunuz?

bu vakitte ne arsız gazete önce siz hüseyin üzmez lekesini temizleyin üzerinizden sonra zinayı konu alın sizin gibiler yüzünden dinden soğuduk sahte müslümanlar
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2009, 15:26   #3
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 982 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Vakit gazetesi ciddiye alınacak bir yayın organı değil. Son üzmez denen sapık birisini bile koruyorsa o gazeteyi varın siz düşünün.

İslami boyutuna bişey demek hadimize düşmez herşey acık ve nettir ancak bende İnsanların bedenleri, kendilerine aittir, devlet karışamaz. Bunlar bireysel özgürlüklerdir” Diye aynı düşüncedeyim.
Alt 30.04.2009, 16:06   #4
gönül3458
Usta Yiğido

gönül3458 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gönül3458 Şuan gönül3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 20:54

Tecrübe Puanı: 683 gönül3458 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

zina serbets zaten şimdı bu devırde saklı gızlımı kaldı sanıyorsunuz tüm bunlar ben bır musluman olarak konuşmaya bıle utanıyorum allah sonumuzu hayır getırsın

Bana bir mutluluk söyleyin ki, acı karşılığında elde edilmiş olmasın.
gönül3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2009, 16:49   #5
ErdalGüler
Usta Yiğido

ErdalGüler - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ErdalGüler Şuan ErdalGüler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.01.2010 16:37
Bejeweled Champion! Bloody Pingu Champion! Christmas Blackjack Champion! Lines And Squares Champion! Street Racer Champion! Virus 2 Champion! Yeti Bubbles Champion!
Tournaments Won: 5

Tecrübe Puanı: 778 ErdalGüler FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Nur Sûresi 2

zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

Nur Sûresi 3

zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah'a ortak koşan bir kadınla evlenir. zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah'a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü'minlere haram kılınmıştır.

Nur Sûresi 4

Namuslu kadınlara zina isnat edip sonra da dört şahit getiremeyenlere seksen değnek vurun. Artık onların şahitliğini asla kabul etmeyin. İşte bunlar fâsık kimselerdir.

Nur Sûresi 6,7

Eşlerine zina isnat edip de kendilerinden başka şahitleri olmayanlara gelince, onların her birinin şahitliği; kendisinin doğru söyleyenlerden olduğuna dair, Allah adına dört defa yemin ederek şahitlik etmesi, beşinci defada da; eğer yalancılardan ise, Allah'ın lânetinin kendi üzerine olmasını ifade etmesiyle yerine gelir.

Allah(c.c.) bunu haram kılmıştır ve cezasının ne olduğunu vermiştir. İnsanı yaratan Allah(c.c.) bu kuralı koyduysa uymak zorundayız. Efendim insanın bedeni kendine aittir diye birşey yok, bizler Allah(c.c.)tan geldik yine O'na gideceğiz.
Alt 30.04.2009, 16:53   #6
deniz kızı
Usta Yiğido

deniz kızı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

deniz kızı Şuan deniz kızı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2009 07:57

Tecrübe Puanı: 747 deniz kızı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kıyamet alametleri artık iyice belirginleşti. zina yok gibi görünüyor ama var kıyamet alameti olarak bunun açık yerlerde olacağı belirtiliyor. aynen de öyle oluyor. sokakta öpüşen alt alta üst üste üniversite öğrencilerini çok sık görüyoruz yazıkkk....
Alt 30.04.2009, 18:28   #7
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 630 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK

bir yazarın yüzünden koca bir vakit gazetesini lekeleyemezsiniz! afedersiniz o hayasız yazar ne *** yerse yesin.O yazarın köşesini okumam diğerlerini okurum..zamanında sırf dinimizi savunuyor diye ak-it yakıştırması yapılmıştı vakit gazetesine.Ama onlar yine devam etti yayınlarına ve dini konuları millete yaymaya..Siz gidin önce her SABAH POSTA kutunuza bırakılan gazetelerinizi eleştirin sahte CUMHURİYET çocukları! onları okumak daha haz veriyor değilmi? hani vakit gazetesi magazin yayını yapmıyorya ondan böyle saldırıyorsunuz!
Alt 30.04.2009, 18:28   #8
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 845 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Besyo cu'ya sonuna kadar katiliyorum, o adamdan sonra o gazete benim icin bitmistir...

Avrupda bu gibi konular serbest oldugundan türkiyedeki kadar cok tecavüz olaylari yasanmiyor, kimse kusura bakmasin ahlaksizlikte türklerin önde oldugu kadar bilmem kolay kolay hangi ülke öndedir. O yasak bu yasak, ama mezarlikta zina yapan'lar yine bizim insanimiz. Bir ara dolasiyordu ortalikta öyle resimler, hemde türbanli birileri.

Bu konular derin konular, elbette dinimizin temelleri vardir,
buna uymak boynumuzun borcu ama günaha girmek isteyen de kendisi bilir,
herkesin günahi benden sorulmaz, herkes hesabini ayri ayri ödeyecektir,
ben zina yapilsin demiyorum ama bunlar özel konular kisinin kendi bilecegi seyler,
zinaya insanlar tepki gösteriyorda, hirsizliga alkole neden ayni tepki gösterilmiyor?
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2009, 18:35   #9
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 630 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
tatli-dilli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Besyo cu'ya sonuna kadar katiliyorum, o adamdan sonra o gazete benim icin bitmistir...

Avrupda bu gibi konular serbest oldugundan türkiyedeki kadar cok tecavüz olaylari yasanmiyor, kimse kusura bakmasin ahlaksizlikte türklerin önde oldugu kadar bilmem kolay kolay hangi ülke öndedir. O yasak bu yasak, ama mezarlikta zina yapan'lar yine bizim insanimiz. Bir ara dolasiyordu ortalikta öyle resimler, hemde türbanli birileri.

Bu konular derin konular, elbette dinimizin temelleri vardir,
buna uymak boynumuzun borcu ama günaha girmek isteyen de kendisi bilir,
herkesin günahi benden sorulmaz, herkes hesabini ayri ayri ödeyecektir,
ben zina yapilsin demiyorum ama bunlar özel konular kisinin kendi bilecegi seyler,zinaya insanlar tepki gösteriyorda, hirsizliga alkole neden ayni tepki gösterilmiyor?
eğer islam dinini kabul etmişse böyle bir şansı yoktur hanfendi..
Alt 30.04.2009, 18:52   #10
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 845 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

@ merkez alperen
herkesin dinine bakis acisi farklidir,
sana uyan bir baskasina uymaz,
benim fikrimde sana uymayabilir,
benim dinime ne derece bagli oldugumu sen bir yorumuma bakarak anlayamazsin,
bu gibi tartismalara da seninle burda asla girecek degilim,
ben bir yorum yaptim böyle bir yorum yaptim diye zina yapiyorum anlamina da gelmez!
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)