Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sevgisiz hayat anlamsızdır... - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Bilgiler > Muhtelif konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.12.2008, 11:51   #11
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 13:58

Tecrübe Puanı: 1020 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: SEVGİSİZ HAYAT anlamsızdır...

Kişi sevdiğiyle olmak ister! Sevgisi kadar, onunla yaşar!

Sevince, yalnızca sevdiğin için yaşamak istersin!

Sevdiğin öylesine sarmıştır aklını, fikrini, ruhunu ki, her şey sana,

onu hatırlatır; yanında iken bile onun içinde olmak istersin.

Sevdin mi, yakınlık bile uzak gelir sana. Onun bakışıyla bakar, onun diliyle konuşmaya başlarsın! Gözün ondan başkasını görmez, kulağın ondan başkasını duymaz, elin ondan başkasına uzanmaz olur!

Seven sevdiğinde yok olur; feda eder her şeyi sevdiği uğruna!

Bazılarının da sevgi kokusu sürülür üstüne; aşığım sanır!

Ama sevdiği uğruna, fedakârlık etmeye gelince sıra,

o koku siliniverir üzerinden

Seven göze almıştır kopmayı Dışlanmayı Paradan-puldan, namdan nişandan, dosttan akrabadan uzak kalmayı

Seven, karşılıksız sever!

Sevgi sonunda yanmayı getirir!

Sevgi bir ömür boyudur! Bitmez, tükenmez, bazen durulur, bazen coşar ama hiç gerilemez! Çoğunlukla karşısındakinden yüzünü göstermesinden gelir sevgi insana!

Hayatın İçinden sevgi Hikâyeleri, sevginin insan hayatı üzerindeki müthiş etkisini ifade eden olaylarla örülmüş.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar yiğidoturan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.12.2008, 14:43   #12
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Sevgisiz Olmaz!

Mutlaka seversin. Öyle ya da böyle birini mutlaka seversin. Insan olmanin, var olmanin, yasadigini hissetmenin, bir sey oldugunun farkina varmanin en üst düzeydeki fiilidir sevmek. Mutlaka seversin. Sanal ya da gerçek birini mutlaka seversin. Kendini gerekli hissetmenin, anlamli bir varlik oldugunu farketmenin, yasama sevincinin hücrelerinde dolastigini kavramanin en üst düzeydeki sözcügüdür sevgi. Mutlaka seversin. Dogru ya da yanlis birini mutlaka seversin. Kendini çocuk gibi hissetmenin, hüznünü bir Eski Yunan tragedyasi gibi, neseni Dionisos senlikleri gibi yasayabilmenin, istegin, arzunun, yogunlasmanin ya da buharlasmanin çagrisina kaptirabilecegin en üst düzeydeki duygudur ask. Mutlaka seversin. Kaliciç ya da geçici birini mutlaka seversin.
Sevgisiz olmaz
Sevgisiz yasanmaz. Sevgi zorunlu bir iliski biçimi. Her zaman çakismaz, bazen seven oluruz bazen sevilen. Sevenin bir baskadir, sevdigin bir baska. Bir iliskinin ortasinda bazen seven oluruz bazen sevilen. Hangisi olmak isterdiniz? Seven mi, sevilen mi? Hafife almayin, çok ciddi sorudur. Tayin edici derecede mühim bir sorudur. Hayatta en az bir kez her insanin kendisine sormasi ve cevabini dürüstçe vermesi gereken bir sorudur. Insanin kendisini tanimlamasi gereken bir alandir. Bir iliskinin gidisatini belirleyen en önemli yol ayrimlarindan biridir. Kimileri sevmeden yapamaz, eksik hisseder kendisini, kimileri sevilmeden. Tabii ki çakisirsa müthis bir sey olur, daha büyük bir keyif düsünülemez, ama gerçekçi olmak gerekir, her zaman çakismaz, bazen seven oluruz, bazen sevilen.
Alt 22.12.2008, 14:54   #13
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Sevmek...
Tanrının bize bağışladığı en yüce duygulardan bir tanesi... Yaşamımıza renk katan yegane şey. Sevmek ve sevildiğini hissetmek, hissettirmek. Sevmek... her şeyi, dünyayı, yaşamayı, insanları, kuşları, çiçekleri, denizi, suyu, herşeyi, kendimizi bir de.
Biz ulus olarak sevgi dolu insanlarız aslında, yüreğimiz hep bu ışıltılarla dolu. Ama sevgimizi dile getiremiyoruz yeterince. Hep içimizde, yüreğimizde saklı tutuyoruz, nedense kullanmayıp saklıyoruz.
Halbuki ne güzel iki kelimedir “ seni seviyorum ” diyebilmek. Bu gizemli kelimeyi kullanmaktan korkmasak, içimizden geldiği gibi ve hissettiğimiz anda söyleyebilsek keşke sevdiklerimize.
Alt 22.12.2008, 15:10   #14
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 15:36

Tecrübe Puanı: 2263 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Sevgi hayatın anlamı,yaşamın temel gıdasıdır.Su gibi, Ekmek gibi, Hava gibi.İnsanın olmazsa olmazı; ama gerçek olanı,has olanı, yalansız ve riyasız olanı, çıkarsız yaşanan sevgilirdir.

Kaldımı hala bilmiyorum ama varsa bir yerlerde, yaşanıyorsa yüreklerde böylesi, yaşayanlara tavsiyem, böyle bir sevgiye sahip çıkalım,eksiltmeyip, arttıralım, büyütüp, besleyelim ki solmasın,ölmesin.

Saygının olmadığı yerde sevgi olamaz, önce saygı sonra sevgi olmalıdır.
Alt 23.12.2008, 00:57   #15
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.10.2009 00:37

Tecrübe Puanı: 842 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Sevgisiz bir hayat düsünemem ben asla!
Bana göre sevgi bir yasam bicimidir,
umut verir nese verir, kimi zaman da hüzün katar,
ama ayni zamanda hep tat verir insana.
insan sevdikce varolur, varoldukca da sever!
Birseylere tutunmak icin sevgi beslemek en yeterli sebeptir aslinda,
ve gercek sevgi karsiliksiz olandir.
Herkesin sevmeye ve sevilmeye ihtiyaci vardir,
bu yüzden sevdiklerimize sevgimizi göstermekte gec kalmayalim,
sizi seviyorum...

Sevgi üzerine yazilmis güzel bir siir...

Sevgisiz Olmaz

Hangi gönül sevgiye,
Yeter deyip kanarmış.
Hangi gönül,sevgisiz,
Sevgiliyi anarmış.

Hangi kalpte anılar,
Ölüp unutulurmuş.
Sevenlerin üstüne,
Sevgili tutulurmuş.

Hangi seven seveni,
Ararsa sevinmezmiş.
Aranmazsa üzülmez,
Bundan hiç yerinmezmiş.

Hangi dost,dostu için,
Fedakarlık etmezmiş.
Dostluğunun peşinden,
Ömür boyu gitmezmiş.

Hangi aşık aşk için
Dağları aşamazmış
Sevgiyle sevdiğinin,
Yolunda koşamazmış.

Hangi kalp ki bir aşkı,
Ölürmüş yaşamadan.
Sevgi ile dolarak,
Sevgiyle taşamadan

Hangi gönül hastası
Sevgisiz iyi olmuş
Sevgisizlik ne zaman
Dertlere derman bulmuş

Mihmail Çakmak
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar tatli-dilli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.12.2008, 01:05   #16
sevgim 58
Usta Yiğido

sevgim 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevgim 58 Şuan sevgim 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.06.2015 01:53

Tecrübe Puanı: 970 sevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblick

ilk kendini sev , kendile barisik ol sonra inasanlari sev, hayvanlari sev ........
sevmek herseydir ... sevmekle baslar hersey ....
kimseyi sevmiyorsan ,ot, böcegi cocuklari demeki bosuna yasiyorsun ..............
sevgisiz hayat .........günesiz güne benser ..........
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sevgim 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.12.2008, 13:24   #17
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.10.2009 00:37

Tecrübe Puanı: 842 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

“İnsanın tek derdi aşk olmasa da kendimize bir iyilik yapalım
ve mutluluk hakkımızı elden bırakmadan
hayatımızda sevgiye ve sevmeye değer her şeye yer açalım”...

Nazan Öncel
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.12.2008, 18:12   #18
Arif Coşkun
Moderator

seven saygın nesiler tükeniyor kimse bir dal çiçek ekmiyor ve silahlar üretiliyor ve bunun adına sanayi konuluyor ve bunu dünya alkışlıyor yaşasın sevgi dolu insanlar...

.
Alt 05.01.2009, 12:28   #19
Arif Coşkun
Moderator

Severseniz

Zamanın hayatımızdan su misali geçip gittiği dönemleri vardır hepimizin...Yürek yangını tüketir sizide zamanla.Nasıl geçtiğini anlamazsınız ve ne olursa olsun pişmanlıklarınızın bir adım gerisi yoktur.Dipte hissedersiniz, içinize açılan yara acıyla kavrulur ve dahada beter eder adamı..

Gelin görün ki, sevgiyi, aşkı, tutkuyu yani bizi biz eden, ruhumuzun esaret kapılarını açıp bizi özgür bırakan bu yüce duyguları hep böyle kazırız içimize bir çoğumuz..Ki çoğu kez yalnış yaşanmışlığın keşkeleridir omzumuza binen...

Oysa severseniz, özel hissedersiniz..Ne yüce bir duygudur sevmek..Ne insancıl bir duygu..Herkes sevmeyi, ama sıradan sevmek değil bu, özellikle bunu yerleştirin aklınıza.
Sebepsizce, içinizden çığlıklar yükselircesine, gökkuşağı altında bir kaç poz yaşamanın hayaliyle yağmurda sırılsıklam dans ederek..Çıkarsız, saf sevmek..Bilerek ve isteyerek..Başkası için değil, senin ruhuna hizmet..

İşte böyle severseniz bir gün....
O günü gelecek keşkelerinize ve maziye dönüp günah çıkarmalarınıza veda ettiğiniz gün olarak ilan edebilirsiniz.

Sevmek güzeldir.Başkalaştırır insanoğlunu..yüreğini yoğurur ve yeniler ruhunu...
Bırakın hayatla inatlaşmayı, gevşeyin, hayatla dost olun ki sizi aç bırakmasın, tabağınızda birkaç lokma sevgi yoksa işte o zaman inatçı, kavgacı ruhunuz çıksın ortaya..inadına sevin, inadına doyurun ruhunuzu, ve kavganızı edin haksızlıkla, alın ifadesini..Ki anlasın ne demekmiş koca bir dünyada bir başına bırakmak sizi..

sevgiyle kalın...
Alt 05.01.2009, 14:00   #20
asiLkiz
Yiğido

asiLkiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

asiLkiz Şuan asiLkiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.07.2009 09:49

Tecrübe Puanı: 575 asiLkiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SEVGİNİN ÖTESİ YOK

Ben seni kocaman bir yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören.
Sen damarlarımdaki kana karışıp, geldin oturdun yüreğime. Bir başka yerde
olamazdın zaten. Sen, benim en değerli yerimde, yüreğimde olmalıydın,
orada kalmalıydın. Çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek, ilk kez bu kadar
kolay kabullendi seni. Herhangi bir konuk değildin artık. Bu yüzden ne
ağırlama faslı vardı, ne de uğurlama. O yüreğin gerçek sahibiydin.

Şimdi sonbahar, kışa giriyoruz ya... Ben dört mevsim baharı yaşadım
seninle. Çiçek çiçek açtın yüreğimde. Gökkuşağı zayıf kaldı, senin
renklerin karşısında. Taze bir yaprak gibi yeşildin. Açelya idin
pembeliğinle. Üzerine çiğ taneleri düşmüş sarı güldün. Kırmızıydın bir
ateş gibi. Ve maviydin... En çok bu renkle anmayı sevdim seni. Denize
tutkundum, denizi sensiz, seni de denizsiz düşünemedim.

Seni severken dünyayı da sevdim ben, insanları da... Kendime bile dar
gelirken, içinde herkese yer olan bir hayatın sahibiydim artık. En kızgın,
en tahammülsüz olduğum anlarda bile, seni düşünmek yetti bana. İçimdeki
sevinç yüzüme yansıdı, güldüm. Beni öylesine güldüren senin sevgindi ve
ben kaygısız, içten gülüşün ne demek olduğunu, nasıl güzel bir şey
olduğunu anladım seninle...

Her şeye rağmen sevdim seni. Güçlüydüm ve aşamayacağım hiçbir zorluk
yoktu. Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdim. Sen elimden
tuttuğunda, patlamaya hazır bir volkan gibi hissederdim kendimi. Menzil
sendin ve ben o menzile ulaşmak için önüme çıkan her şeyi yok edebilirdim.
Sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim, kül ederdim. Sana
ulaştığımdaysa sakin bir göle dönüşürdüm. Ve o göle bir tek sen
girebilirdin.

Sevdim ve hayrandım da... Her halin çekti beni. Duruşunu, uyumanı,
gülmeni, kızmanı, şaşkınlığını, saflığını, kurnazlığını, çocukluğunu,
olgunluğunu sevdim. Sesini de sevdim suskunluğunu da.
Küçük oyunlarını, kaprislerini, sitemlerini, korkularını sevdim. Seni ve o
doyumsuz sevdanı, uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman.
Sığmadın cümlelere ve hiçbir cümle seni
yeterince tarif edecek kadar derin olmadı.

Seni severken yorulmadım. Çünkü sen yaşam kaynağıydın. Her gün yenilendim.
Seninle çoğaldım, büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladın.
Ölmeyecektim çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin.

Sevdim işte ötesi yok...
Oysa ki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın!!!
asiLkiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar asiLkiz'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil