Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.03.2008, 17:55   #1
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 16:25

Tecrübe Puanı: 701 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Ausrufezeichen Vural Savaş'tan Ak Parti'ye ŞOK sözler

Savaş:'AK Parti'yi destekleyenler aynı zamanda PKK'yı da destekliyor.'

Yargıtay Eski Başsavcısı Vural Savaş, katıldığı kitap fuarında AK Parti'yi destekleyenleri bakın ne ile suçladı.

Vural Savaş, "Dünyada liberal çok uluslu şirketlerin politikaları doğrultusunda liberal potlitikaları uygulayan az gelişmiş ülkeler ve kişiler yalnızca onların uşaklığını yapmaktalar. Şu anda AKP'yi destekleyenler aynı zamanda PKK'yı da desteklemekte. Onlar için AKP, PKK yok, onlar için tek düşman hala Kemalizmdir." dedi.

Eski Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş, Bursa 6. Kitap Fuarında düzenlenen etkinlik kapsamında ilginç açıklamalarda bulundu. Fuarda düzenlenen söyleşiye katılan Vural Savaş, 'Devrimci Anayasa' isimli söyleşisinde kapitalizm ve liberaliz konusunda açıklamalarda bulundu. Liberalizmin yalnızca çok uluslu süper güçleri dahada güçlendirdiği ve gelişmekte olan ülkeler ile yöneticileri ise yalnızca kölesi yaptığını belirten Savaş, Atatürk'ün uyguladığı dış politikanın benimsenmesi gerektiğini söyledi.

'AKP Çoktan Kapatılmalıydı' isimli kitabından alıntılar yaparak sürdürdüğü söyleşisini imam hatip liseleri ile sürdüren Vural Savaş, imam hatip liselerinin laikliğe aykırı ve karşı devrim yapmak için kurulmuş okullar olduğunu kaydetti. Savaş, bazı tespitlerin 15 yıl içinde bu okullardan çıkanların karşı devrim yapmak için çalışma içine girecekleri, o tarihlerinde bu günlere tesadüf ettiğini söyledi.

"BAŞSAVCI OLSAM AKP'NİN KAPATILMASI İÇİN DAVA AÇARDIM"

Yargıtay eski Başsavcısı Vural Savaş, AKP Çoktan Kapatılmalıydı kitabını laiklik kaygısıyla yazmadığına dikkat çekerken, "Ben şayet başsavcı olsaydım. AKP Avrupa Birliği ile müzakereler kapsamında Avrupa Parlamentosu kararları içinde imzalanan 10 ve 11. maddeler için AK Parti'nin kapatılması için dava açardım." şeklinde devam etti.

AK Parti'nin ABD'nin desteğini aldığının altını çizen Vural Savaş, sözlerini; "Amerika Birleşik Devletleri bu adamı süpürmeye karar verseydi, ne tarikatlar desteği kalırdı, ne iş adamları desteği kalırdı, ne siyonist teşekküllerin desteği kalırdı, ne ikinci cumhuriyetçilerin desteği kalırdı, 3 günde sıfıra indirirler hatta bir askeri müdahalenin zeminini Türkiye'de hazırlarlardı." şeklinde sürdürdü.

3 GÜNDE 100 BİN'E YAKIN KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ FUARDA 30 KİŞİYE SESLENDİ

Yargıtay eski Başsavcısı Vural Savaş, Tüyap tarafından düzenlenen ve 3 günde 100 bine yakın kişinin ziyaret ettiği Bursa 6. Kitap Fuarı'nda yaklaşık 30 kişiye seslendi. 9 gün sürecek ve yaklaşık 200 binden fazla kişinin ziyaret etmesi beklenen fuar ilk 3 günde 100 bin dolayında kişi tarafından ziyaret edildi. Buna karşın düzenlenen söyleşi programında 30 kişilik salonu dahi dolduramayan Yargıtay eski Başsavcısı Vural Savaş'ın hayal kırıklığı konuşmasına yansıdı. Program sonunda soruları cevaplamayan Savaş'ın sıralarda gördüğü boşluklar nedeniyle 'laiklerin ilgisizliğinden' yakındı.

CİHAN

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil