Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Veral, Ulu Cami'ye duyarsız kalmadı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.09.2011, 12:42   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Veral, Ulu Cami'ye duyarsız kalmadı

Sivas'ın ve Anadolu'nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami etrafında Sivas Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Eğik minaresi ile yüzyıllardır ayakta duran caminin çevresel etkilerden uzaklaşması için başlatılan çalışmalar devam ederken, Ulu Cami Vakfı Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Ali Veral'ı ziyaret ederek bazı taleplerde bulundular.
Ulu Cami Vakfı Başkanı Musa Emmioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hilmi Gül, Kadir Şeker, Mustafa Efe, Fahri Karaca ve cami imamı Adullah Koç geçtiğimiz günlerde Sivas'a yeni atanan Vakıflar Bölge Müdürü Ali Veral'ı ziyaret ettiler.
Veral'ı ziyaret eden heyet Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden bazı taleplerde bulunarak destek istediler.
Heyet özellikle Ulu Cami'nin mihrabının temizlenmesi, pencerelerin değiştirilmesi ve yıllardır eğik durumda bulunan minarenin hemen dibinden geçen su ve telefon hatlarının yerlerinin değiştirilmesini talep etti.
Heyeti dinleyen Ali Veral'ın sunulan talepleri yerinde bulduğu öğrenilirken, heyetten bu taleplerin yazılı olarak kendilerine iletilmesini istedi.
Veral'ın kendi imkanları ile yapabilecekleri işler için heyete destek sözü verdiği, yapamayacakları için ise Vakıflar Genel Müdürlüğü ile irtibata geçeceğini söylediği öğrenildi.
YILLARDIR ÇÖZÜLEMEDİ
Her yıl belli oranda eğilen tarihi Ulu Cami'nin minaresinin gelecek nesillere aktarılması için geçmiş dönemlerde çeşitli uygulamalar hayata geçirilmiş, caminin eğimi uydu ile takip edilmişti. Minarenin eğilmesini durdurmak için hemen yanı başında bulunan telefon ve su hatlarının yerlerinin değiştirilmesi gündeme gelmiş ancak bu konuda hiçbir somut adım atılamamıştı.
Vakıflar Bölge Müdürü Ali Veral'ın bu konuda gösterdiği hassasiyet Ulu Cami Heyeti'ni sevindirirken, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün konu ile ilgili ciddi bir çalışma başlatması bekleniyor.
KALDIRIM GENİŞLETİLECEK
Sivas Belediyesi ise geçtiğimiz haftalarda başlattığı çalışmalar kapsamında bölgede bulunan Selçuk İlköğretim Okulu'nun bahçe duvarını yıkmış, bölgedeki taksi durağını kaldırmıştı.
Ulu Camii'nin bulunduğu kavşakta düzenleme çalışması yaparak cami tarafından bulunan kaldırımı genişletecek olan Sivas Belediyesi böylece yoldan geçen araçların yarattığı titreşimden eğik minareyi uzak tutmayı hedefliyor.
Tarihi Taş-Han'a kadar olan bölümü de trafiğe tek yön verecek olan Sivas Belediyesi bölgede bulunan Selçukİlköğretim Okulu'nun önünden ise Sivas Kalesi'ne doğru güzergah verecek.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.09.2011, 13:50   #2
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5444 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Veral, Ulu Cami'ye duyarsız kalmadı

Görülmeye deger bir yerdi. Sagolsun goramazibeni gezdirdi.
Inasni manevi duygu seli kapliyor adeta.
INSALLAH yapilan calismalar la dahada güzellesir.
Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)