Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz? - Sayfa 70 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Bugün Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz?
Adalet ve Kalkınma Partisi (R.Tayyip Erdoğan) 544 19,96%
Büyük Birlik Partisi (Yalçın Topçu) 743 27,26%
Demokrat Parti (Hüsamettin Cindoruk) 18 0,66%
Demokratik Sol Parti (Masum Türker) 5 0,18%
Cumhuriyet Halk Partisi (Deniz Baykal) 519 19,04%
Hak ve Eşitlik Partisi (Osman Pamukoğlu) 98 3,60%
Milliyetçi Hareket Partisi (Devlet Bahçeli) 373 13,68%
Saadet Partisi (Numan Kurtulmuş) 97 3,56%
Türkiye Değişim Hareketi (Mustafa Sarıgül) 85 3,12%
Türkiye Komünist Partisi (Erkan Baş) 25 0,92%
Türkiye Partisi (Abdullatif Şener) 143 5,25%
Yeni Parti (Tuncay Özkan) 76 2,79%
Katılımcı sayısı: 2726. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.02.2010, 19:32   #691
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3272 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?

o davaya adam gibi adamlari kusturenler utansin
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 10.02.2010, 01:57   #692
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 634 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
H_Turan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Urumiçi Mhp ne olduğu belli özellikle geçmişte iyi tanıyoruz o bahçeliyi şimdide meclizteki halinide gördük
Allah aşkına söylediklerime yorum yapmaktansa sadece MHP'yi kötülüyorsunuz, ben MHP'ye oy istemiyorum agalar, beğler ben AKP'ye verilen oylara artık yeter diyorum sadece... Haa Bahçeli'nin meclisteki halini gördünüz demek, ben yanlış görmüşüm demek MHP sıralarından yüzlerce insan kalkıp AKP sıralarına gidip saldırıda bulundu... Hatta Sn. Başbakan'ı Peygamber olarak tanımlayanda zaten MHP Aydın İl Başkanı, onu alkışlayanlarsa MHP seçmeniydi... Şimdi Sevgili H_Turan arkadaşım birileri senin üzerine yürüse ne yaparsın? Geçmişten iyi tanıdığınız MHP'nin hakkında geçmişe dair bir kaç yorum yapında konuya açıklık getirelim. Nedense ben buradan ne zaman AKP'yi eleştirsem birileri MHP'yi de gördük diyor, ne gördüyseniz sorun tekrar tekrar izah edeyim AKP'yi de gördük vesaire demek yerine... Aynı zamanda dipnot olarak belirtiyim Sn. Bahçeli Cumhurbaşkanlığı seçiminde uzlaşınca çok iyi bir adam, tabanını sakin tutunca çok iyi bir adam, YÖK kanunu üzerinde "Baş Örtüsü" konusunda anlaşınca iyi adam (ki dün gene çağrıda bulundu YÖK kanunu üzerinde değişiklik için AKP'ye ama saygıdeğer yandaş medya tabii buna da ket vurdu, demek Ülkenin ve Müslüman halkın çıkarları söz konusu olduğunda uzlaşabiliyor, üstelik saldırıya uğradıktan sonra), neyse efendim ülkeyi 8 senedir tek başına iktidar olarak yöneten bir baskı yönetimi var bunlar kalkıp sayısal çoğunluklarıyla bir parti sıralarına saldırıyor, üstelik saldıran partililerinde Başkanı yani Sn. Başbakan kürsüde o an, hiçbir ikazda da bulunmamakta hatta olaya sevindiği bile yüzündeki sinir kızarıklığının düşmesinden gözlemlenebilir. Neyse efendim böyle bir durumda sen tut AKP'liler MHP sıralarına saldırsın, üstelik Bahçeli'de o sıralarda en öndeyken, sayısal üstünlüklerine güvenerek kavga çıkarsınlar üstelik tekrar söylüyorum MHP sıraları önüne kadar teşrif edip sonra hani hukukçu olmamdan dolayı söyleyim meşru müdafaa durumundaki MHP'liler kavgacı olsun, hatta onu geçtim 80 evveliyatı Cuma namazı çıkışında "Müslümanlığa" sıkılan kurşunlara göğüs geren ülkücüler tüü kaka, o günlerde marksist-materyalist kültür ve toplum karşıtı işgale karşı seyirci kalanlar çok Ulvi Müslüman olsunlar, hatta peygamber ilan edilecek kadar. Yok öyle yağma...
Alt 10.02.2010, 02:15   #693
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

%27-28 Akp
%19-20 Mhp
%17-18 Chp
%5-6 Tp
%5-6 Sp
% 2,5-3 Bbp

2012'de ki seçim için tahminimdir

Akp-Bdp iktidarı bekliyorum..
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 10.02.2010, 02:42   #694
Urumçi
Usta Yiğido

Saadet %8 hatta AKP'nin oy kaybetmesiyle %10 barajını geçebilir,
BBP ise %5'e ulaşabilir.
HEPAR var bi de %3'lere varabilecek...
Sarıgül'ün partisi %6-7 civarında seyreder...

MHP %22'yi görebilir, CHP %20 alır üçüncü parti olacağı kesin gibi bir şey.. AKP ise %25'in altına düşebilir çünkü bir de araya DP etmeni katıldı... DP ise %8 oy alması kuvvetle muhtemel.. DTP'liler ise satılık medya ve AKP'nin imtiyazıyla kazandıkları propaganda imkanı neticesinde %6'yı görebilir...

Tabii seçim olana kadar gündem neyi gösterir bilinmez, belki halkımız daha da bilinçlenebilir.

Benim Umudum şu yönde BBP ile MHP seçim ittifakına giderse oy oranları çok daha fazla artacaktır. Ancak son zamanlarda özellikle de Rahmetli Muhsin Başkan'ın vefatından sonra BBP sadece MHP'ye muhalif bir parti gibi hareket etmesi bu ittifak ihtimalini zayıflatıyor, ama ümit ediyorum bu yönde bir yakınlaşma sağlansın diye...
Alt 10.02.2010, 02:47   #695
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayın urumçi geçen gördüm sende inanmışsın,yalan haberlere inanmayın bizim kapımız bdp ye acıkmış falan onlar işte mhp-bbp yakınlaşmasını engellemek için...O haberin yalan oldugu ispatlandı basına gerekli açıklama yapıldı..Zaten Yalçın Topçu gelecek yıl başımızda olmayacak belki onun olmaması bir avantaj olur ve oy oranımızı bir kaç puan yükseltiriz...
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 10.02.2010, 09:58   #696
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 733 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Urimiçin bbp Mhp den bin kat iyi Her şeye muhalefet yapmıyor bahçeli gibi doğruya doğru yanlışa yanlış diyor Delikanlı Alperenler sizin gibi değil
Alt 10.02.2010, 10:17   #697
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

AKP-%30-32
CHP-%21-22
MHP-%20
BDP-%6 bağımsız girerlerse yine 20 vekil felan yaparlar
DP- %8-10
TP- %3
TDH-%3
YP- %2

Şu an ki pozisyon bence böyle birşey olacak ama bu bir sene içerisinde ne olur ne değişir bilmem... Sivas içinse düşüncem...

AKP- %35 -80.000 civarında bir oy yapar ki bu 400.000 seçmenli şehirde 2-3 arası vekil yapar...TP'nin meclise girmesi halinde 2, giremezse 3 vekil yapar...
CHP-%18-20 70-75.000 civarında oy yapar 2 vekil yapar...
TP- %15-16 60.000 civarında oy yapar Türkiye Genelinde %10 geçerse 1-2 vekil yapar
MHP-%10-11 35-40.000 civarında oy yapar 1 vekil sokar.
BBP- %8 25.000 civarında oy yapar %10 barajıda geçilse MHP'ye kaptırır vekilini.

Yani Türkiye Partisi giremezse Sivas'tan 3-AKP, 2-CHP, 1-MHP Türkiye Partisi girerse 2-AKP, 2-CHP, 1-TP, 1-MHP olur gibi geliyor...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2010, 10:56   #698
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Burak Hocam bu anketi senmi yaptın, yoksa tahmini rakamlarmı.
Alt 10.02.2010, 11:05   #699
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Burak Hocam bu anketi senmi yaptın, yoksa tahmini rakamlarmı.
Tamamen tahmin abi... Türkiye tahminim son bir yılda olanların üzerinden yapıyorum, Sivas tahminimi de İzmir'den gelip dışardan bakan birisi olarak, MHP'de de, AKP'de de, CHP'de de arkadaşlarım var, yönetici, onların görüşlerinden ve dışardan izlenimim ile yaptığım çıkarımlar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2010, 11:48   #700
Urumçi
Usta Yiğido

Saadet Partisine hiç oy göstermemişsin sevgili Kıbrıslı.
Bence bu seçimlerde Milli Görüş tabanının çoğu Numan Kurtulmuş Hoca'ya oy verecek. Seçim dönemine göre netleşecek bu durum. Zira AKP tabanı artık alternatifsizlikten AKP'ye oy verir oldu ya da hala fanatikliğini yapanlar AKP Aydın İl Başkanı gibi tipler. Popülist oylar kalacak gibime kalıyor AKP'ye ya da siyasette yeni bir yüz çıkarsa bu oyları toplayabilirki Numan Hoca eşliğindeki Saadet buna aday. Bir de işin ilginç tarafı Sarıgül'ün Değişim Hareketi'de bu oyları çekme potansiyelinde... Türkiye Partisi Sivas'tan başka yerde itibar almaz... %3 oy alabileceğini zannetmiyorum. Hatta şu gidişle sen tahminlerine sokmamışsın ama BBP bile %1'de çıkacak. Barajı geçme eğilimi gösteren ve tabanı olan partiler oy oranlarını arttırır bu seçimde ama seçim vakti geldiğinde bu yeni partileri destekleyenler barajı geçemeyecekler madem oyları bölmeyelim diye barajı kesin geçen partilere yönelecekler... Şu durumda CHP'nin oyları %26 bile olabilir hatta MHP %25'e bile ulaşabilir, tabi bu siyasi eğilimleri değiştirecek etkin programlar neticesinde. Ama şöyle de bir inanç taşıyorum ben AKP %25'in altına muhakkak düşecek... Bir de Kürt Kökenini DTP yani BDP ile bağdaştıran ve onlara etkin propaganda imkanı veren bir açılım sarfedilmesi neticesinde BDP'nin oyları %8'e yakın çıkabilir...

Bu arada Sivas'a ilişkin anketle ilgili MHP ile BBP'nin seçim ittifakı yapma olasılığı var ve bu durumda BBP'nin meclise m.vekili sokması kabil olduğundan AKP'den bile taban çekebilme ihtimali var sivas'ta...
Bu durum gerçekleşirse ki öyle inanıyorum MHP-BBP 3, AKP 1, CHP 2 vekil çıkartabilir... Türkiye Partisi Bağımsız Aday gösterirse AKP vekil bile çıkartamayabilir
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)