Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Sivaslı Önemli Şahsiyetler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivaslı Önemli Şahsiyetler Sivaslı Önemli Şahsiyetler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.03.2009, 20:21   #1
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick
Standart Üşüdün ve Üşüttün bizi KOCA REİS !

Çarşamba günüydü,Allah'ın en güzel günlerinden biriydi.O zaman Reis sen ÇağlayanCeritteydin.Güzel mitingini Tgrt Haberden doyumsuz şekilde izledim.O güzel üslübün 29 Martta ne kadar iddaalı olucağının belli başlı habercisiydi.

7 Yaşında tanıdım seni Babam tanıttı seni REİS ! O Günden bu güne büyük bir hayranlık oluşturdun bende.

Hep hayatını örnek aldım.O güzel hayatını.... Mertliğin Türkiyenin 81 iline yayılmış Koca Reis !

Dava arkadaşların seni yanlız bırakmadı reis.1993'de kurduğun Büyük Birlik Partisi ( BBP ) her şeçimde %1 ile %5 oy aldı Reis.

Sen hiç bir zaman kimseye küsmedin darılmadın reis.Davanın adamı olduğunu bu şeçimlerde görüyorduk KOCA REİS.

Vefatın üzerine %1 oy almana rağmen Türkiyenin %99 oranındaki insanları bir araya getirdin Reis !

Sağcısı,Solcusu,Türk'ü,Kürdü,L azı,Çerkez'ini bir araya getirdin Reis ! Sen güldün biz güldük.Sen ağladın yeri geldiği zaman,bizlerde ağladık.

Mamak cezaevinde 25 yıl önce yazdığın şiiri okudum reis ! Hani sen derdin ya ; Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır şu anda aynen bendede öyle bir çoşku var içimde sağa dönsem SEN sola dönsem SEN.

Ne olursa olsun bir Sivasli olarak sana hak ettiğin değeri veremedik REİS ! Yine buna rağmen Türkiyeye,Sivaslilara hizmet etmeye devam ettin REİS !

Hani sen Osmanlı Padişahlarını örnek alırdın ya Reis,Sen benim gönlümün Osmanlı fatihisin reis.

Fatih Sultan Mehmet 21-22 Yaşlarında İstanbul'u fet etti,Sende 25 yaşında Türkiyenin dört bir yanında bizim Liderimizdin reis.

Her mitinginden sonra ' Allah'a emanet olun' sözünü dilinden düşürmüyordun Reis !

Sen bizi Allah'a emanet ettin peki bizi neden yanlız bırakdın Reis ? Ben Dünyaya gözlerimi açmışım 24 Gün sonra sen Partini kurmuşşun Reis ! Keşkelerle dolu bir dünyada yaşamayı istemiyoruz Reis !

Bizlerin derdinden bir gün bile kendi derdine bakamadın Reis ! Bu kadar kısa bir sürede nasıl böyle bir kitleye ulaştın Reis ?

Hani bir sözün vardı ya ; Beni sevenin çok olduğunu biliyorum,Ama sandığa gidince sevgileri başka bir yön alıyor diyordun.

Gerçektende öyle biz Sivasli olarak sana hiç sahip çıkmadık Reis ! Sen Maraşta üşürken reis biz burada yerimizde duramıyorduk Reis !

Çok sevdiğin Peygamber efendimizin yine çok sevdiği ' Gülü' partinin amblemine aldın Reis ! O gül orada durdu biz hep gülü sevdik Koca Reis !

Bilki yerin doldurulamayacak seni hep hatırlayacağız her zaman kalbimizdesin ! Sende Allah'a emanet ol ! Gittiğin yerde peygamber efendimizi görmeyi nasib eylesin Ya rab.

İnna lillah ve inna ileyhi raciun

Muhsin Yazıcıoğlu - Üşüyorum

Üşüyorum

Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum

Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum

Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum

Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın

Beton çok soğuk, üşüyorum…

Muhsin YAZICIOĞLU

Not ; Yazılan yazı merhum Muhsin Yazıcıoğlu için Eyüphan Aydın tarafından yazılmıştır.Resim'i değiştiren Eyüphan Aydındır.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.03.2009, 20:47   #2
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2266 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Üşüdün ve Üşüttün bizi KOCA REİS !

Öyle bir üşüttü ki; hiçbir zaman artık o sıcaklıgı göremeyecegiz :(((( emeğine sağlık kardeş.
Alt 29.03.2009, 20:47   #3
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 01:29

Tecrübe Puanı: 704 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

allah razı olsun kardeşim çok guzel yazöışın..inan şuan bile gozumden yaşlar dokuluyor ben çok seviyordum koca reisi ÖLMEDİN SEN YUREGİMİZDESİN KOCA REİS......

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.03.2009, 20:59   #4
candy_58
Tecrübeli Yiğido

candy_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

candy_58 Şuan candy_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.02.2010 14:47

Tecrübe Puanı: 636 candy_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Eyüp çok güzel anlatmışsın o kimseye küsmedi kırılmadı hep yoluna devam etti davasından vazgeçmedi
Allah rahmet eylesin :(:(:(
Alt 30.03.2009, 00:14   #5
EyüphanAydın
Yasaklı

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick

Seni ne kadar çok özlediğimizi bir bilsen KOCA REİS !
Alt 30.03.2009, 00:18   #6
yusufsahin58
Tecrübeli Yiğido

yusufsahin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yusufsahin58 Şuan yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.06.2012 15:00

Tecrübe Puanı: 631 yusufsahin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM

DUALRIM SENİNLE

yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2009, 00:31   #7
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2153 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Allah rahmet eylesin Eyüp kardeş yazı için tşkler..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2009, 07:40   #8
sibelYILMAZ
Usta Yiğido

sibelYILMAZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sibelYILMAZ Şuan sibelYILMAZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2014 09:55

Tecrübe Puanı: 895 sibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Kocaman bir yürek ve koca reis bu dünyanın kirli oyunlarına sığmadı asıl ve ebedi olan gönüllerdir onun yeri......Allah rahmet eylesin ..... Başımız sağolsun....
Alt 01.04.2009, 11:47   #9
EyüphanAydın
Yasaklı

En çok yandığım konu ise kıymetini hiç bilemememizdir.Bir Sivasli olarak tam sahip çıkamadık.
Alt 01.04.2009, 12:57   #10
MeLody58
Usta Yiğido

MeLody58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MeLody58 Şuan MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2015 17:15

Tecrübe Puanı: 841 MeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISI

takdiri ilahi böyleymiş demekki böle yazmış yaradan ne desek artık bütün kelimeler boşuna Allah ebedi alemde mekanını cennet eylesin Dualarımız sivaslı gardaşlarımızla inşallah..
MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)