Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.02.2009, 20:39   #51
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas 2009 Ocak Rotasını Belirleyelim

Konutların yapımı ailelerin bölünmesiyle alakalı..
Mesela ben şuan ailemle yaşıyorum,ama evlenince bu evden ayrılıp belki de o konutlardan ev alacağım..Aynı şekilde diğer kardeşlerim de ayrılacak..Yani bir aileden 5-6 aile doğacak,yani 6 konut ihtiyacı demek..

Bu sadece ailelerin bölünmesi,evlenen bireyin başka bir eve yerleşmesiyle alakalı..
Alt 25.02.2009, 06:50   #52
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 673 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Valla Tayfun bey o zaman siz de Erzurum a, Elazığ a, Trabzon a gidebilirsiniz. Sivas ta neyiniz var neyiniz yok hepsini satın yerleşin dediğiniz illere. Madem bu kadar ısrar ediyorsunuz geçtiklerini siz de gidin oralarda yaşayın bakalım Sivas ı geçmişler mi geçmemişler mi.

Yok gidemem diyorsanız o zaman geçtiklerini iddia etmeyin, çünkü sizin de bu iddianız kağıt üzerinde kalır. Ne diyim yolunuz açık olsun eğer giderseniz.
Bir sorum olacak Berat hocam sen nerede ikamet ediyorsun Sivastamı başka biyerdemi bir diger ikincisi Sivas gelişiyosa bile istenilen düzeyin çok altında Sivas çoğu şeyden mahrum ne yazıkki Birde şunu eklemek istiyorum biz Sivasta nadir kalan yerli ailelerinden biriyiz Sivası terketmeye niyetimiz yok biz istiyoruz ki Sivas çok daha iyi yerlere gelsin Sivasta bundan sonra beyin ve sermaye göçü olmasın biz bunun çabasındayız.Üniversite mezunu arkadaşlar Sivasta iş bulamayıp başka şehirlere çalışmaya gidiyor ne yazıkki onların yerine vasıfsız kültürsüz kişiler gelip Sivaslılık bilincini yok ediyorlar biz bunun olmasını istemiyoruz ...
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.02.2009, 10:13   #53
alix_özdemir
Yiğido

alix_özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alix_özdemir Şuan alix_özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2011 01:07

Tecrübe Puanı: 681 alix_özdemir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben bu eleştiri sağnağını anlayamadım. Bazı çalışmaların eleştirilecek yönleri olur, şehrin eksik hizmetleri olur, yapılması gereken yönler olur hep beraber eleştiririz; ancak yapılanların eleştrilmesi, yok sayılması bence yanlış.
Ben eleştiri töneltilen partiye mensup değilim, ancak yapılanları da görmüyor değilim. Sivas'ın son beş yılda büyük bir aşama kaydettiğini söylememek olmaz. Kimse 5 yılda 10 yılda New York olmamızı beklemesin. İmrendiğimiz büyük şehirler yılların ürünleri ve en önemlisi birlikteliğin ürünleri. Bence Sivaslılar olarak güzeli hep beraber tebrik edelim kötüyü hep beraber eleştirelim.
Ben Sivas'ta yaşıyorum, tabi ki şehrimin en güzel şehir olmasını isterim. Bu yolda ilerlediğini düşünüyorum. Tabi ki eksiklikler yine de olabilir. Ancak yapılacakları da engellersem ortada "0" kalır. Az önce de söylediğim gibi mevcut parti sempatizanı değilim. Sadece Sivas'ı seviyorum. Sivas için gerekli hangi oy'sa ellerim o oyu hiç çekinmeden atar. Görüşümüz ne olursa olsun, ortak noktamız Sivas Sevgisi olsun. Saygılarım ve Dualarımla...
Alt 02.03.2009, 19:12   #54
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 778 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

2009 yılı için galiba bütün gelişmeler seçime göre şekillenecek. Şu anda seçim nedeniyle herhangibir gelişme gözükmüyor.
Alt 03.03.2009, 19:14   #55
alix_özdemir
Yiğido

TSO Sivas için büyük önem taşıyan 2. üniversiteye start verdi.
TSO heyeti başkent Ankara’da çeşitli temaslarda bulundu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yücel Ercan, Genel Sekreter Doç.Dr. Adem Şahin ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağları ziyaret eden heyet üniversite konusunda tam destek sözü aldı.
Ziyarette görüşlerini dile getiren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB ETÜ Üniversitesi ki Türkiye’nin tercihte birinci sıradaki üniversitesi. İlk yüzden 15 öğrencimiz var. Akademik sıralamada da yine Türkiye’de bir numara. Buda hem Sivas’ın ekonomisine bir katkı sağlayacak hem de Sivaslı gençlerimize bir ufuk sağlayacak. Buna hazırız. Verdiğimiz sözün arkasındayız” dedi.
Ankara ziyaretine TSO Meclis Başkanı Mustafa Sarılar, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necati Şahin ve Özcan Demirkol, Muhasip Üye Cenan Coşman, Üyeler Ali Aksu, Fahrettin Alim, Turan Yıldırımlı, Osman Yıldız, Ata Şahin, Zeki Özdemir, Halis Kaplan, Meclis Divan Katibi Ziya Sayıcı, Disiplin Kurulu Başkanı Şemsettin Yolalan, TOBB Delege Üyesi Alaattin Erdayı, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Alim, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Saygın katıldı.
TOBB ETÜ ZİYARET EDİLDİ
Heyet ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni (ETÜ) ziyaret etti. Rektör Vekili Prof. Dr. Yücel Ercan ve Genel Sekreter Doç.Dr. Adem Şahin ile bir toplantı yapan heyet, Üniversite’nin Sivas’ta kurulması için yol haritasını belirledi. Bilimsel bir yöntem ve işbirliği içerisinde üniversiteyi kurmayı hedeflediklerini belirten Başkan Yıldırım, “2. Üniversiteyi Sivas’ın ve bölgenin kaderini değiştirecek bir adım olarak değerlendiriyoruz” dedi.
SİVAS’TA TOPLANTI YAPILACAK
TOBB ETÜ için 2. toplantının Sivas’ta yapılmasına karar verildi. Odamız ev sahipliğinde TOBB Üniversitesi yöneticilerinin katılımıyla yapılacak olan toplantıya milletvekilleri, siyasi partiler, belediye başkanı ile sivil toplum örgütleri katılacak.. Hangi bölümlerin açılacağı gibi teknik konular üzerinde raporlar hazırlanarak, fizibilite çalışmaları hızlandırılacak.
ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ İLE TOPLANTI YAPILDI
Ziraat Bankası Genel Müdürü hemşehrimiz Can Akın Çağlar’ı da ziyaret eden heyet, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Çağlar, Ziraat Bankasının dekleri hakkında bilgiler verdi.
İKİ ÜNİVERSİTE REKABETİ ARTIRIR
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Üniversitesinin Sivas’a kurulacağı müjdesini verdi. İki üniversiteli bir Sivas’ın yaratacağı rekabet ve eğitim kalitesi ile Türkiye’ye örnek olacağını belirten Hisarcıklıoğlu, “Sivas ve Türkiye için hayırlı bir iş olacak” dedi.
2. Üniversiteyi Sivas’ın kaldıracak potansiyeli olduğuna dikkat çeken Başkan Hisarcıklıoğlu, “Sivas’ta üniversite sözü verdim. Eğer binayı yaparsanız ikinci üniversiteyi Sivas’a getireceğim dedim. TOBB ETÜ Üniversitesi ki Türkiye’nin tercihte birinci sıradaki üniversitesi. İlk yüzden 15 öğrencimiz var. Akademik sıralamada da yine Türkiye’de bir numara. Buda hem Sivas’ın ekonomisine bir katkı sağlayacak hem de Sivaslı gençlerimize bir ufuk sağlayacak. Buna hazırız. Verdiğimiz sözün arkasındayız. Yönetim kurulumuz her zaman için bizi destekliyor. Sözün çerçevesinde muhakkak biz yapmak istiyoruz. Ben hazırım. İş aksadığı zaman beni arayın. Sivas’ta müthiş bir potansiyel var. İkinci üniversiteyi rahat kaldırır. Oradaki o dinamizm ve hocaların potansiyelini kullanacağız. Bizim buradaki eğitim programımız ve hocalarımızın potansiyeli ile elbirliğiyle ikinci üniversiteyi açacağız. İki üniversitenin olması rekabeti artırır. Tatlı bir rekabet olacak, kaliteyi artıracak. Kendi içinde otomatikman bir yarış başlayacak. Sivas ve Türkiye için hayırlı bir işi olacak” diye konuştu.
BİRLİK VE BERABERLİK ÇOK ÖNEMLİ
Birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, yeni seçilen meclis üyelerini tebrik etti. “Sivaslıları çok seviyoruz. Burada bir heşmehriniz oturuyor” diyen Hisarcıklıoğlu, “Osman başkanla teşviki mesai içerisinde çok iyi birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Sizlerden tek ricam öncelikle kendi içinizdeki birlik ve beraberliği fitneye fırsat vermeden bozdurmayın. Bir ve beraber olmazsak hiçbir şey yapabilmemiz mümkün değil. Onun içinde sayın başkanlarımızın etrafında yönetim kurulu ile meclis üyeleriyle birlik ve beraberlik halinde olmamız lazım. Sizi kutluyorum. Bugün buraya tek liste halinde gelmeniz aslında heyecanının somut bir göstergesi” diye konuştu.
Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Sivas’ta verdiği ikinci üniversite sözünün büyük bir heyecan yarattığını söyledi. Başkan Yıldırım, 2023 yılı vizyonu içerisinde yer alan “2 üniversiteli en az 100 bin öğrencili bir kent” hedefine ulaşmak için TOBB ETÜ üniversitesini Sivas’ta kurmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.
2011 YILINDA ÜNİVERSİTEYİ AÇACAĞIZ
TOBB ETÜ Üniversitesi ile bir yol haritası çizilerek TOBB ve Sivas’a yakışır bir üniversite kurulacağını belirten Başkan Yıldırım, “Sivas’ı sevdiğinizi özellikle odamıza yaptığınız son ziyaretinizde verdiğiniz destekle gösterdiniz. Rektör Yardımcımız ve Genel Sekreterimizle çalışmaya başladık. Önümüzdeki günlerde Sivas’ta hocalarımızla bir toplantı yapacağız. Sivas’a ve bölgeye uygun hangi bölümler açılabilir? bunu tespit edeceğiz. Sonrada çalışmayı bütün Sivaslılarla siyasetçi, bürokrat, sivil toplum örgütlerini katarak birlikte yapacağız. Bu projeyi sizin desteğinizle gerçekleştireceğimize inanıyoruz. 2. üniversite sadece Sivas’ın gelişmesinin dışında hem bölgeye hem de Türkiye’ye büyük hizmetleri olacaktır. Bu heyecanla hedefimizi seçimlerden önce ortaya koyduk. Şimdi ise çalışma programına kadar yapılmış. Bizleri çok memnun etti. Yerel seçimlerden sonra geniş bir toplantı yapacağız. Düğmeye basacağız. 2011 yılında üniversitemizi açacağız” dedi.
KAMPÜS İÇERİSİNE FENS LİSESİ DE YAPILACAK
Son çıkan yasa ile kurulacak olan üniversite kampusunun içerisine fen lisesine de yer vermeyi hedeflediklerine dikkat çeken Yıldırım, “Böylelikle Sivas ve bölgeye çok önemli bir hizmet olacak. Bundan da 7 milyon Sivaslı size müteşekkir kalacak. Tarihsel sürece baktığımızda Sivas’tan başlayan hareketler başarılı olmuştur. Ulusal kurtuluş savaşımızda olduğu gibi.”
Oda heyeti Hisarcıklıoğlu’na Sivas balı ile dermokil ve lens hediye etti.

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 03.03.2009, 21:10   #56
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 767 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Yarınların modern, gelişmiş ve herşeyden önemlisi medeni Sivas'ının temeline katkıda bulunacak en sağlam ve gerekli yatırım ikinci üniversitedir. Ve nihayetinde şükürler olsun, bu konuda somut adımların atılmakta olduğunu görüyoruz. Bu şekilde yeni döneme hızlı bir giriş yapan Sayın STSO Başkanı Osman Yıldırım'a ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum. Şunu da vurgulamak istiyorum ki, bu örnek üzerinden de anlaşılacağı üzre memlekete hizmet işte böyle gayretli çalışmalarla ve gerektiğinde kapı kapı gezilerek yapılır ve tabii ki hep birlikte, beraberlik içersinde yapılır.

Sayın Osman Yıldırım'da eski çalışma azmini görmekten dolayı mutluyuz, umarım sayın belediye başkanımızla el birliği içerisinde önümüzdeki dönem Sivas'ı şaha kaldıracak projelerin altına imzalarını atarlar.

Küçük bir parantez de Berat Hocamın bahsettiği çağrı merkezi için açmak istiyorum. Turkcell, Ziraat Bankası ve Akbank'ın Sivas'a çağrı merkezi kurma hususunda niyetleri olduğunu daha evvel duymuştuk, hatta Akbank çağrı merkezi son karar aşamasına gelmişti. Sayın Osman Yıldırım ve ekibinin en kısa zamanda Turkcell genel müdür yardımcısı hemşerimizi, Akbank genel müdürü hemşerimizi, ve Ziraat Bankası genel müdürü hemşerimizi ziyaret ederek Sivasımıza vasıflı işler ve vasıflı yatırımlar kazandırmalarını temenni ediyorum.
Alt 09.03.2009, 23:25   #57
alix_özdemir
Yiğido

AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı ve mevcut Başkan Sami Aydın, 29 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığı görevine yeniden talip olduklarını ve bu dönem hayata geçirecekleri projelerle 2 bin 100 yılında ki Sivas’ın temellerini atacaklarını söyledi. Belediye Başkanı Sami Aydın, 2009–2014 yılları arasında uygulayacağı yeni projelerin tanıtımını Büyük Otelde gerçekleştirdiği Proje Tanıtım toplantısında yaptı. Toplantı, yaklaşık 5 yıllık süreçte belediye tarafından hayata geçirilen projelerin sinevizyon sunumu ile başladı.
Sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen Başkan Aydın, 2004 yılında belediye başkanlığı görevine geldiklerinde belediyeyi çok kötü bir şekilde devraldıklarını belirterek,”2004 yılında çok ciddi bir borç yükü altında göreve başladık.
Özbelsan borçlarından dolayı ihalelere giremiyordu. Makam aracım bile hacizliydi. Göreve geldiğimizde ilk ay belediye çalışanlarının maaşını eşimizden dostumuzdan borç alarak ödedik. Bugün 2004’de ki durumda değiliz. 40 trilyon borç devraldık bu borç şimdi 18 trilyona düştü. 42 trilyon olarak devraldığımız belediye bütçesini 132 trilyona çıkardık. Belediyeyi kendi kaynakları ile yatırım yapacak hale getirdik. O zamanla şimdiyi kıyasladığınız zaman yönetimin ne kadar önemli olduğunu görmemek mümkün değil”dedi.
Başlattıkları çok büyük projeler olduğunu kaydeden Başkan Aydın, “Bunlar kısa zamanda bitecek projeler değil. Bu kapsamda Sivas’a değil Türkiye’ye örnek olan AK-SU projesinin bu dönem 3. etabını yapmaya başlayacağız. 2 etabını tamamladığımız Paşabahçe’de bu dönem 3. etap çalışmasını başlatıp Paşabahçe yolunu duble yol haline getireceğiz” dedi.
2009’dan sonra Sivas adı altında yeni projelerini de anlatan Başkan Aydın, “Sizlerinde desteğiyle, tüm gayretimiz atalarımızdan aldığımız bu paha biçilmez mirası, çocuklarımıza daha iyi şartlarda teslim etmek ve onların daha yaşanır bir şehre sahip olmalarını sağlamak. Bugün için hem bugünün hem de 2009 sonrasının Sivas’ı için çok çalışıyoruz ve çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda önümüzde ki dönem yine çok büyük projeleri hayata geçirmek istiyoruz’ dedi.

2009’DAN SONRA
SİVAS PROJELERİ
Modern bir Sivas için İmar planlarını yenileyecekleri kaydeden Başkan Aydın, “1984 yılında askıya çıkan imar planı, zaman içinde yapılan tadilatlarla asıl kimliğini kaybetmiş. Bu nedenle önümüzde ki 100 yıla hitap edecek imar planlarını yaparak Sivas’ın imar sorununu çözeceğiz. Ulaşımda dev adımlar atacağız.
Mevlana Kavşağı-Menderes Caddesi bağlantı tünelini yaparak şehrimizin doğu-batı irtibatını sağlayacağız. Güney Bulvarı yapımı ile Karayolları Kavşağını yeni Karşıyaka Köprüsü’ne bağlayacağız. Böylece bu bölgeye en kısa zamanda ulaşımı sağlamış olacağız.
Kuzey Çevre Yolu Projesi ile şehrin bu bölgesinde yeni yerleşim alanları üreterek, bu bölgede bulunan yaklaşık 15 mahallenin hızla gelişimini sağlayacağız. Katlı otoparklar yaparak araç park sorununu çözmede dev adımlar atacağız.
Toplu Taşımada ikinci dev adımı atarak Metrobüs ile toplu taşım arterleri oluşturacağız. Bu arter üzerinde ring yapacak metrobüsleri hizmete sokacağız. Toplu Konut projesiyle Sivas’a yeni sıcak yuvalar kazandıracağız. Geliri olmayan insanlarımızı, başını sokacak bir yuvaya kavuşturacağız. Ayrıca bazı bölgelerimizde üst gelir grubuna hitap edecek bölgeler oluşturup buralarda yüksek kalitede binalar yapılmasına imkan sağlayacağız.
Daha modern bir Sivas için Kentsel Dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Bu kapsamda ilk olarak Eski sanayi Bölgesi, Buğday Pazarı, açık sebze hali gibi bölgelerde kentsel dönüşüm uygulayacağız.
Kızılırmak’a hak ettiği değeri vereceğiz. Kızılırmak Çevre Düzenleme Projesi ile Kızılırmak’ı Sivas’ın boğazı yapacağız. Yeşil alan miktarını üst seviyelere çekmek için Kent ve Bölge Parkları yapmaya devam edeceğiz. Bu dönem 10 bölgeye 10 büyük park yapacağız. Kale ve çevresini Kentsel Düzenleme Projesi ile hem Sivas’a hemse ülke turizmine açacağız.Sivas’ı tarihi ile buluşturmak için Kent Müzesi Projesini hayata geçireceğiz. Kültür ve Turizm Festivali projesiyle şehrimizin sahip olduğu kültür ve tarih zenginliğini dünyanın hizmetine sunacağız.
Hanımlar Kültür Merkezi sayısını artırarak en az 5 ayrı bölgeye daha bu merkezlerden açmak istiyoruz.Yine her bölgeye birer tane Gençlik Kültür Merkezi oluşturacağız.
Spor ve Sosyal Kompleks Projesiyle şehrimizde spor aktiviteleri yapılabilecek bir alanı Sivas’a kazandıracağız. Yaşlılarımız için Şefkat Konağı projesini hayata geçireceğiz.
Mevcut belediye hizmet binası ihtiyaca cevap vermekte yetersiz kaldığı için yeni belediye hizmet binasını yeni bir bölgeye yaparak kent merkezini yoğunluktan kurtaracağız.
Bu dönem yeni şehirler arası otobüs terminalini yapacağız. İhtiyaca cevap vermekte yetersiz kalan mevcut sebze halini başka bir bölgeye taşıyarak yeni ve modern bir sebze halini Sivaslıların hizmetine sunacağız.
Ayrıca bizim büyük önem verdiğimiz alt yapı çalışmalarına devam edip asbest boruların değişimini de sürdüreceğiz’ diye konuştu.

Kaynak: Hürdoğan
Alt 18.03.2009, 11:48   #58
alix_özdemir
Yiğido

Çok güzel bir haber. Umarım gerekli izinler alınır ve yeni fakülteler kurulur. Bu fakülteler hem bölgenin ihtiyacını karşılar hem de bir hayli insanın Sivas'a gelmesine vesile olur. İnşallah bir sorun çıkmaz.
Alt 18.03.2009, 16:13   #59
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ziraat Fakültesi Sivas'a kurulacak..Evet güzel ..Sivas para kazanacak..
Peki ya binlerce Ziraat Mühendisi boşta iken yeni bir fakülte açmak hangi mantıkla açıklanır?
Alt 19.03.2009, 18:09   #60
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 767 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivas 2009 Yatırım Rotası

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
DÜNYA DEVİ IMFA GRUP SİVAS TA YATIRIM YAPMAYI PLANLIYOR

Hindistan’ın en büyük ferrokrom firması IMFA, Sivas’ta yatırım incelemesinde bulundu. Yer altı rezervleri açısından oldukça zengin kaynaklara sahip olan ilimizde Yazıcı Gurup işbirliğiyle ortak yatırım yapmaya hazırlanan firma yetkilileri Odamızı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım ile görüşen IMFA Grup Genel Müdürü Arvind Mishra, Sivas ekonomisi ve yatırım olanakları hakkında bilgiler aldı. Sanayi ve madenler konusunda danışmanları ile fizibilite çalışmaları yürüten ekibe Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Proje Baş Direktörü Mehmet Gökay Üstün ve Proje Direktörü Lidiya Kırımova Köse ile Yazıcı Şirketler Gurubu sahibi Servet Yazıcı da eşlik etti.

Ferrokrom tesisleri ile dünya devleri arasında yer alan ünlü marka olan IMFA Grup, Hindistan’da kendi madenlerini ve elektriğini üreterek önemli bir pazara sahip bulunuyor. Yazıcı Şirketler Grubu’nun ise Sivas’ta geçtiğimiz yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler tarafından krom tesisinin açılışı yapılmıştı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Kasım ayında Hindistan’a yaptığı ziyarette sağlanan ikili görüşmeler ve YazıcÄıGrub’un temasları sonrasında firma Sivas’a geldi.
Maden sektöründe yatırım yapma noktasında ön görüşmeler ve fizibilite çalışmaları yürüten firma yetkilileri sağlanacak mutabakat neticesinde kararını netleştirecek. Yabancı sermayenin ilimize kazandırılması halinde Sivas önemli bir yatırıma kavuşmuş olacak.

YATIRIMCIYA SIFIR BÜROKRASİ
Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Sivas’ın yaşamak ve yatırım yapmak için cazip bir kent olduğunu söyledi. Yatırımcı kuruluşlara sıfır bürokrasi ile bir saat içerisinde şirketlerini kurarak ücretsiz arsa tahsis ettiklerini belirten Başkan Yıldırım, “Sivas’ımız son zamanlarda büyük gelişmeler kaydediyor. İlimizde en üst seviyede sağlanan birliktelik ve ortak hareket etme kültürü ile yatırımcılarımız sahipsiz kalmıyor. Kendilerine sıfır bürokrasi uygulanıyor ve bir saatin içerisinde hem şirketi kuruluyor hem de arazisi ücretsiz tahsis ediliyor. Bürokrasideki tüm işlerini Oda olarak biz takip ediyoruz. Teşvik belgesini biz çıkartıyoruz. Yatırım süresinde karşılaşabileceği bütün sorunları biz çözüyoruz. Bürokrasi ile yatırımcıyı karşı karşıya bırakmıyoruz.”dedi.

IMFA Grup Sivas’ta yatırım yapmasından büyük mutluluk duyacaklarını belirten Başkan Yıldırım, “2. Organize Sanayi Bölgemizde her türlü alt yapı problemleri çözülmüş demiryolu hattı içerisinde olan nitelikli bir üretim merkezi oluşacak. Büyük sanayi yatırımları burada yer alacak. Teşviklerin de avantajı ile 2. OSB önemli yatırımlara ev sahipliği yapacak. IMFA Grup’da yatırım kararı aldığında kendilerine buradan ücretsiz araziyi tahsis ederek fabrika inşaatının temelini atmaktan mutluluk duyacağız” diye konuştu.
Kaynak : Sivas TSO

İkinci OSB de fabrika temeli atılacak konuma gelmesi gerçekten güzel bir gelişme. Anlaşılan Sivas ta 2. OSB de yatırımlara başlanacak ve gerekli arsa tahsislerine başlanacak. Hayırlı uğurlu olsun.

Yaklaşık dört-beş aydır bu konuda bir gelişme olup olmadığına dair bir haber duymayı bekliyordum, çok şükür ki önemli bir adım atıldığına dair bir haber okuduk. Bilmeyenlerin öğrenmesi, unutanların hatırlaması için tekrar edelim, Sayın Valimizin de yaklaşık dört-beş ay evvel açıkladığı üzre bu yatırım çok ciddi bir yatırım olacak ve en az 1000 kişinin çalıştığı dev bir tesis kurulacak. Yanlış hatırlamıyorsam sayın Valimiz yapılacak yatırımın büyüklüğünün en az 300 milyon Euro civarında olacağını söylemişti -hatta daha yüksek rakamlar telaffuz edilmişti- ve nihayetinde bu müthiş yatırım için somut gelişmelerin olduğunu görmek sevindirici. Ayrıca yatırımın önemini bizzat Başbakanlık Yatırım Ajansı Baş Direktörü'nün de görüşmeler için Sivas'a gelmiş olmasından anlayabilirsiniz.

Haydi bakalım hayırlısı, inşallah yatırımın kesinleştiği ve temelinin atıldığı haberlerini de kısa zamanda paylaşırız.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)