Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
Sami Aydın İle Röportaj - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.08.2008, 23:59   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sami Aydın İle Röportaj

Belediye başkanımız Sayın Sami AYDIN ile şu ana kadar yaptıkları ve projeleri hakkında yapmış olduğumuz ayrıntılı röportajı yayınlıyoruz...

Başkanım kısaca kendinizden bahseder misiniz? Sami Aydın kimdir? Özel hayatta nasıl birisidir? Bize anlatır mısınız?

1965 Sivas doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Sivas’ta tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden mimar olarak mezun oldum. Vatani görevimi tamamladıktan sonra 1990 yılında iş hayatına atıldım. Serbest mimar olarak çalıştım. Ayrıca çeşitli inşaat şirketleri kurarak müteahitlik sektörüne girdim. 1999 yılında İl genel meclisi üyesi seçildim ve 2001 yılında Ak Parti’nin kurulmasıyla Sivas’ta Ak Parti İl başkanlığı görevini üstlendim. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevlerim oldu ve en son yerel seçimlerde Sivas Belediye Başkanı adayı oldum. 28 Mart yerel seçimlerinde Sivas halkının teveccühü ile Sivas Belediye Başkanı oldum. Evliyim ve 3 çocuğum var.

Başkanım 4. yılınızı doldurdunuz. Kısaca bize bu 4 yılı değerlendirir misiniz?

Biz göreve geldiğimiz zaman belediye büyük bir borç yükü altındaydı. Çalışanların maaşları ödenemiyor hatta benim kullandığım makam aracı dahi hacizliydi.40 trilyonluk belediye bütçemizin sadece 4 trilyonu yatırımlara ayrılmıştı, bu ayrılan kısımda kullanılamıyordu yani sadece kağıt üzerinde yazılıydı. Göreve başladığımızda ilk yaptığımız iş belediyenin kurumsal yapısını değiştirmek oldu. Çalışanlarımızla ortak bir yapılanmaya gittik. Bütçemizi artırdık ve yatırıma önem verdik. Kent Bilgi Sistemi’ni kurarak vatandaşlarımızı belediye kapsındaki kuyruklardan kurtardık. Artık istedikleri bankadan ve internetten faturalarını yatırabiliyorlar. Sivaslı’yı teknoloji ile tanıştırarak çağdaş belediyecilik anlayışını getirdik. Yönetime geldiğimizde %60’larda olan Sivas’ın su kaybını yer altındaki aspest boruları değiştirerek %20’lere düşürdük. 5 Milyon Euro yatırım ile yağmur suyu hattı döşedik. 4 yılda Sivas’ın çehresini ve çevresini değiştirdik.

Ak-Su Projesinin Sivas’a katkısı ve son gelişmeler hakkında bilgi verir misiniz?

Ak-Su projesi ile Sivas’a su kültürünü getirdik. Sivas’ı su ile buluşturduk. Biz bu projeyi gündeme getirdiğimizde siyasi rakiplerimiz ve şehrimizin bir kısmı böyle bir projenin hayal olduğunu ve başaramayacağımızı söyleyerek adeta bizimle dalga geçtiler. Ancak şimdi onlarda hayallerin gerçekleşebileceğini gördüler.

Başkanım Ak-Su tamamiyle ne zaman bitecek ve nereden nereye kadar uzanacak?

Şu anda bitme aşamasında Yenişehir bölgesinde bazı mülki sorunlar var. Hukuki süreç devam ediyor. Ak-Su 300 dönümlük bir alanı kapsıyor. Şehrin en önemli değerlerinden birisi belki en önemlisi olacak. 7 trilyonluk bu proje ile o bölgeye 200 trilyonluk değer kazandırdık. Kafeler, dinlenme alanları, gezi parkları gibi tesislerle Ak-Su çevresindeki evler, arsalar, dükkanlar %300’e varan bir değer artışı gördü. Tam Ak-Su Yukarı Tekke bölgesinden başlayıp Kızılırmak’ta sonlanıyor ancak bizim yapacağımız sosyal alanlar Yenişehir bölgesi sonunda bitiyor.

Başkanım Paşabahçe ne durumda? Çalışmalar devam edecek mi? Ve planladığınız Paşabahçe nereye kadar?

Şu ana kadar 200 dönümlük alanını yaptık. Girişte sol taraftaki 100 dönümlük alanı da kamulaştırdık. 2009 planlarımızda orasının 50 dönümünü daha düzenlemek var. Tasarladığımız Paşabahçe askeri alana kadar gidecek. Burayı spor kulüpleri için kamp merkezi ve turizm köşesi yapmayı hedefliyoruz.

Başkanım şehrin alt yapısı, trafiği gibi konularda yaptığınız çalışmaları öğrenebilir miyiz?

Biz Sivas’ı tek merkezlilikten kurtarmak istiyoruz. Böylece trafik sorunu da, alt yapı sorunu da kolayca çözülür. Sivas’ı üç merkeze yayma istiyoruz. TOKİ konutlarınıda buna göre konumlandırdık. Yapılan Toki’lerden ilki İşhan bölgesine, ikincisi Doğukent bölgesine yapıldı. Üçüncüsü için ise her türlü görüşmeler prosedür tamamlandı. Bunu da Fatih Mahallesi arka tarafına yapacağız. Şehri tek merkezlilikten kurtarabilmek adına Kümbet bölgesine “Park City Alışveriş Merkezini” yaptık. Burası da o bölgeye büyük canlılık kazandıracaktır. Alışveriş merkezini bir ay içinde açmayı planlıyoruz.
Trafikte ise otopark sorununu büyük oranda çözüme kavuşturduk. Selçuklu Parkı’nda yapılan katlı otoparkta tamamlandığında merkezde bu sorun büyük oranda halledilmiş olacak. 2 tane köprülü kavşak projemiz vardı. Bunlardan bir tanesini Emniyet Müdürlüğü kavşağına yapıyoruz. Diğerini yeni döneme bırakacağız. Sivas’ta bu konuda mevzuata uygun yer yoktur. Son 4 yılda altyapı hizmetlerine büyük önem verdik. Yağmur kanallarını yaptık. Aspesli su borularını tamamen yeniledik. Şehre doğalgaz getirdik.

Başkanım eğitim, sağlık ve istihdam konusunda çalışmalarınız var mı?

Aslında bu alanlar doğrudan belediyenin görev ve yetkilerine girmiyor. Ancak biz yinede bu alanlar da çalışmalar yapıyoruz. Sağlık konusunda şehre semt evleriyle birlikte üç tane yeni sağlık ocağı kazandırdık. 2 tanesinin ise inşaatı devam ediyor. Eski Zabıta Müdürlüğü binasının tadilatını yaparak orasını gençlerimiz için kullanacağız. Hem ÖSS ve OKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize yardımcı kurslar açtık hemde gençlerimize sanatsal faaliyetlerde bulunabilecekleri kurslar vereceğiz.Ve bunu bir kurumsal yapıya dönüştürerek devam edeceğiz.Belediye olarak 2 tane fabrika kurduk. Biri kent mobilyaları yapıyor hem biz parklarda kullanıyoruz hem de diğer illere satıyoruz. Diğeri ise Sidaş fabrikası burada da “Kütük Ev” dediğimiz mesire alanlarına uygun yapılar üretiyoruz. 24 saat vardiye usulüyle çalışan fabrikalarımız siparişleri yetiştirmekte zorlanıyor. Kadın Kültür Merkezi açtık eski aşevi binasında hizmet veriyor. Karşıyaka’da Yaşlılar Bakım Evi açtık. 1991 yılında temeli atılan ve unutulan bu binayı biz tamamlayarak hizmete açtık. Yayıncılık konusunda başta “İrade-i Milliye” olmak üzere birçok yayın kazandırdık. Kamu alanında Türkiye Yazarlar Birliği’nce ödüle layık görüldük. Bununla birlikte 7 ödüle daha layık görüldü.

Son günlerde tartışma konusu olan terminalin taşınması hakkında fikrinizi öğrenebilir miyiz?

Terminali Sivas’ın geleceği için hazırlıyoruz. Elbette bir takım düzenlemeler olacaktır. Şu andaki bina şehrin içinde kalmaya başladı. Biz bu arazi için büyük projeler hazırlıyoruz. Şehrin revizyom imar planında otobüs terminalini Ankara yolunda bir yere konumlandırmayı planlıyoruz. Şimdi bu konuda yapılan tartışmaların iki sebebi var. Birincisi siyasi rakiplerimizin siyasi malzeme ihtiyacı ikincisi kişisel çıkar kaygısı. Bizim projemizde terminal arazisi ancak %10’u kapsıyor. Biz buraya büyük bir proje düşünüyoruz. Otel, alışveriş merkezi, sağlık kompleksi gibi düşüncelerimiz var.

Geçtiğimiz günlerde yapılan SivasTuning buluşması hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

SivasTuning buluşmasından haberim var. Bu konu hakkında Beld.Bşk.Yard. Mahir Bey’i görevlendirdik. Belediye olarak elimizden gelen yardımda bulunduk. Bu tür organizasyonlar Sivas’ın sosyal yaşamı için önemli özellikle gençlerin yakın ilgi gösterdiklerini gözlemledim. Belediye olarak bu tür organizasyonları her zaman destekliyoruz. Sivas ve Sivaslı için yapılan her iyi işte bizde varız ve katkıda bulunmaya hazırız.

Başkanım Sivasspor hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sivasspor bizim gözbebeğimiz, şehrimizin marka değeridir. Geçen yıl yakaladığı başarıyı bu yılda sürdüreceğine inanıyorum. Bu başarıda emeği olanları en samimi duygularımla kutluyorum.

Sivaslılar.net internet sitemiz hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Sitenizden haberdarım. Bu siteden il dışındaki ve yurtdışındaki vatandaşlarımız Sivas’ımız hakkında bilgi ediniyorlar. Yaptığınız iş aslında çok önemli çünkü bizim ulaşamadığımız veya kendimiz anlatmakta zorlandığımız konularda il dışındaki hemşehrilerimize bizleri anlatıyorsunuz. En güzel örneği ise bu röportajımız bizler bunları anlatabilmek için ulusal kanallara çıkmalıyız ki hemşehrilerimizin haberi olsun o da pek mümkün olmayacağı için sitenizin üstlendiği misyon çok önemli. Sizlere başarılar diliyorum.

Başkanım son olarak söylemek istediğiniz var mı?

Sivas Belediye Başkanlığı’nda 4. yılımız, bu göreve seçilmeden önce vaad ettiğimizin en az 10 katını yaptık. Eğer 81 yıl bir tarafa bizim 4 yılımız bir tarafa konulursa ve ölçü birimi kilogram ise bu 4 yıl daha ağır basar, eğer ölçü birimi metre olur ise bu 4 yıl daha uzun olduğu gözlenir. Sivas’ın çehresini ve çevresini değiştirdik, kenti imrenilecek noktaya getirdik. İnşallah bu hizmetler artarak sürecektir.

Üyelerimize mesajınız var mı?

Sivaslı olmaktan her zaman gurur duyacaklar. Ve şehrimize her geldiklerinde daha değişmiş ve daha da gelişmiş bulacaklar. Onlar bizlerin yanında olsun ve dualarını bizlerden eksik etmesinler. Sivas’ımızın geleceği çok aydınlık ve hep birlikte o günlere yürüyoruz.

Röportajımızın sonunda Başkanımızın odasına davetsiz bir misafir geldi. Emk. Deniz Albay olduğunu belirten Yusuf Yılmaz YAMAN Sivas’a uzun zamandır gelmediğini ve bu gelişinde Sivas’ı çok değişmiş Avrupa tarzı bir şehir olarak bulduğunu söyledi ve bunun için Belediye Başkanımız Sami Aydın’a teşekkür etmek maksadıyla makamına gelmişti. Açıkcası bizim içinde hoş bir sürpriz olmuştu.

Röportaj : FurkaN, cahar

Fotoğraflar : yakamozz
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2008, 00:42   #2
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: Sami Aydın İle Röportaj

Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın'a bizleri kırmayıp değerli vakitlerini ayırarak bu güzel ve anlamlı röportajı yapmamıza imkan sunduğu için kendilerine tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Biz [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] olarak Sivas için daima iyiyi güzeli düşünen ve bu gayrette olan herkesi destekliyoruz.

Bu röportajımızın Sivas'ta olmayıpta yapılanlar hakkında bilgi almak isteyen herkesin temennisi olduğunun farkındaydık. Amacımız birinci ağızdan bilgileri almaktı. Buyrun Sami Aydın röpotajı sizlerle...
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2008, 00:49   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

sivasa hizmet eden herkesin başımız üstünde yeri var..
röportajda emeği geçenlre teşekkür ederim..daha yenilerini bekliyoruz..değişik simalalra
Alt 11.08.2008, 11:37   #4
knight
Yeni Yiğido

knight - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

knight Şuan knight isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2010 11:25

Tecrübe Puanı: 0 knight FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Sami Aydın İle Röportaj

Başkanımıza yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Artarak devam ettirir inşaallah
knight isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2008, 22:35   #5
CrSivaslim58
Usta Yiğido

CrSivaslim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CrSivaslim58 Şuan CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.12.2023 19:33
Autobahn Champion! Caravan Toss Champion! F/A-18 Hornet Champion! Happy Heks Champion! Kingdom Of Gold Champion! Sheep Pool Champion! Yeti Strikes Back Champion!
Tournaments Won: 2

Tecrübe Puanı: 843 CrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yok

Keşke Sami Aydini Sivasta görebillseydim

Ropötaj ve Resimler için teşekürler.
CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.08.2008, 08:15   #6
haythuyt
Usta Yiğido

haythuyt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haythuyt Şuan haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.08.2012 13:55

Tecrübe Puanı: 761 haythuyt isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

ROPORTAJI ZEVKLE OKUDUM
EMEGI GECEN YAKAMOZZ,CAHAR VE FURKAN ABILERIME TESEKKURLERIMI SUNUYORUM

MEKANIN CENNET OLSUN REİS
haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.08.2008, 09:19   #7
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 18:01

Tecrübe Puanı: 763 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Gerçekten Çok Güzel Bi Roportaj Olmuş
Belediye Başkanımız Sayın SAMİ AYDIN beye Teşekkür Ediyoruz Tüm İçtenliği Ve Sıcak Davranışı İçin
Bu arada bu roportajı yapan Cahar,Yakamoz ve Furkan kardeşlerimi kutluyorum
Alt 12.08.2008, 11:30   #8
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

Başkanımız sorulara gayet açık bir şekilde cevap vermiş, kimileri beğenmesede Sivas'ımızın vizyonunu kat be kat artırdı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.
Röportajda emeği geçen Cahar, Furkan ve Yakamoz arkadaşlarımıza bize Sivas'taki gelişmeleri birinci ağızdan öğrenme şansını verdikleri için teşekkür ederim.

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.08.2008, 11:41   #9
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sayın sami aydına ve sivas belediyesi calışanlarına sivasımız için verdiği emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim
Alt 12.08.2008, 12:26   #10
AhMeTTuRaN90
Tecrübeli Yiğido

AhMeTTuRaN90 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

AhMeTTuRaN90 Şuan AhMeTTuRaN90 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.05.2009 13:44

Tecrübe Puanı: 631 AhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDIAhMeTTuRaN90 TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
BekirBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gerçekten Çok Güzel Bi Roportaj Olmuş
Belediye Başkanımız Sayın SAMİ AYDIN beye Teşekkür Ediyoruz Tüm İçtenliği Ve Sıcak Davranışı İçin
Bu arada bu roportajı yapan Cahar,Yakamoz ve Furkan kardeşlerimi kutluyorum
Teşekkür Ederiz Baskanımıza Yaptığı herseyden dolayı

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)