Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Röportajlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Röportajlar Yapmış Olduğumuz Röportajları Burada Bulabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.07.2008, 02:44   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart HAFİK BEL. BAŞKANIYLA RÖPORTAJ

Hafik Belediye Başkanı:Osman BUDAK
Doğum yeri : Hafik
Doğum Tarihi: 1956

--Sayın Başkanım ilçemizde ne gibi çalışmalarda bulundunuz?

İlçemiz merkezden,Hafik gölüne kadar olan yolunu asfaltladık,bu asfaltlama yaklaşık 200 bin YTL ye mal oldu ve Belediyemiz kesesinden bir kuruş para ödemedik.

--Peki başkanım bundan sonrası için Hafik ilçemiz ne gibi projelerle tanışacak?

Birincisi içme suyu konusu,bu ilçemizin en büyük sorunuy du,ço zorluklar çekiyorduk,şimdi bu değerli ve önemli projenin inşaatının yaklaşık %90ı bitti.İnşallah Ağustos ayında bu işi sonlandıracağız.

--Nerden taşıyacaksınız buraya içme suyunu?

Hafik’e 55 km mesafesi olan Aktaş köyünden taşıyacağız,ayrıca ilçemizin içme suyu şebekeside oldukça eski ve yıpranmış durumda,bunun içinde 27 km’lik şehir içi şebekeyide yenilemekteyiz.

--Başka ne gibi çalışmalar var efendim?

İlçemizin konut konusundaki sorunuda oldukça büyüktü,ilçemizde görev yapan memurlarımız konut sıkıntısı çekiyor ve Sivas’ta oturmak zorunda kalıyorlardı,buda işlçemizi ve esnafımızı olumsuz etkiliyordu,bu sorunun çözümü için kooperatifleşerek 110 tane konutun inşaatına başladık ve bu yıl içerisinde 168 tane daha konut inşaatına başlayacağız.

--Evet Sayın başkanım ben konutları gördüm gayet güzel ve merkezi yerdeler.

Evet aynen dediğiniz gibi hem merkezi hemde çok kullanışlı.

--Peki bu konutlara talep ne boyutta?

Konutların alımı konusunda talebin büyük bir kısmı köylerimizden ve şehir dışında yaşayan hemşehrilerimizden geliyor hala satılık konutlarımız var şehir dışında yaşayan hemşehrilerimizin bu fırsatı kaçırmamalarını istiyorum.Konutlarla ilgili ayrıntılı bilgileri Beldiyemizin resmi sitesinden alabilirler.İnşaallah ilçemiz artık göç veren değil göç alan bir yerleşim yeri olacak.

Hafik Bel. Başkanı Sayın Osman Budak'la ilçedeki faaliyetler ve gelecek planları üzerine sohbet ettik,yapılanları gördük,yapılacaklarında mücdesini aldık.Özellikle Hafik Gölü ile ilgili proje bizi hem sevindirdi hemde ümitlendirdi

--İnşaAllah Sayın başkanım.
--Şimdi bu projeler hayata geçmek üzere olan inşaatı süren çalışmalar peki daha neler yapılacak bu güzel ilçemize?

Kanalizasyon,yağmur suyu ve arıtma tesilerimizin eksikliği var bu projelerinde toplam maliyeti 16 milyon YTL olup programa alınmış pozisyonda ve bu 16 milyon YTLlik projenin 12 milyon YTLsini hibe olarak alacağız ve bu projeyide bu yıl içinde başlatmayı ümid ediyoruz.

--Başkanım biraz önce Hafik gölünü gezdim,inanılmaz bir güzellik ve doğallığa sahip,bu eşsiz köşemizle ilgili bir çalışmanız var mı?

Olmaz mı?Hafik Gölümüz hakikatende çok güzel bir yer burasına özel itina gösteriyoruz ve proje çalışması yaptık ve burasını ilimizin vazgeçilmez mesire alanı olarak Sivas halkımızın hizmetine sunmak için büyük bir gayret içerisindeyiz.

--Merak ettim Başkanım ne gibi kapsamlı çalışma bu?

Şimdi şurada gördüğünüz yer Hafik Gölü ve çevresi biz Hafik gölünün hemen hemen yarısını doğal dokuyu bozmadan Peysaj ve modern görünüm açlarıyla donatmayı düşünüyoruz,bunun içerisinde kütük evler,anfi ve açık sahne alanlarıda olacak.

--Desenize Paşabahçe vari bir yer olacak.

Çok daha güzel olacak diyebirim,çünkü burada ilave bir doğa güzelli olan gölümüz var.
Şuandada Belediyemizin tesileri Hafik Gölünde halkımıza hizmet vermekte Sivas’lı hemşehrilerimiz gönül rahatlığıyla Aileleriyle beraber tesilerimize gelebilirler.Tesisimiz Alkolsüzdür.

--Kene konusunda bir çalışma var mı gölümüz çevresinde?

O konuda rahat olunuz keneye karşı tesisimiz sürekli ilaçlanmaktadır.

--Başkanım ilgi ve alakanıza teşekkür ediyorum.

Asıl bu fırsatı bana verdiğiniz için ben teşekkür ederim.

--Saygılar sunar,iyi çalışmalar dilerim.

Beldiye Tel: 0346 8412054

Röportajı yapan :Serd@r
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil