Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Kürt Diye Bir Millet yok :))) - Sayfa 8 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Milletvekili Hakli mi?
Hakli 32 42,67%
Haksiz 32 42,67%
Yorum yok 11 14,67%
Katılımcı sayısı: 75. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.01.2010, 15:56   #71
asi-yürek58
Yiğido

asi-yürek58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

asi-yürek58 Şuan asi-yürek58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.08.2012 14:29

Tecrübe Puanı: 550 asi-yürek58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kürt Diye Bir Millet yok :)))

bence türkuyede boyle bi sorun yok asirlardir tük ve kürtler bi arada yaşadik bu ülkeyi kurt türk birlikte kurmadikmi çanakalede sirt sirta yatmiyorlarmi neden ayrimcilik yapiyorlar şimdi kimin ekmegine yag calmaya ugraşiyorlar anlamiyorum
asi-yürek58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı asi-yürek58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.01.2010, 22:32   #72
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 633 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Millet olmak bir devletin olması anlamına gelmez aynı dili konuşan, aynı ırktan olan, aynı inancı taşıyan topluluklar bir millettir, millet kelimesi sadece bir toprak bütünlügü içinde yaşan topluluk demek değildir, aynı inancı taşıyan kişiler de millet kavramı içindedir, aslında müslüman bir arap benim milletimdir. Ne yazık ki milliyetçi akımlarla bu kavram değişmiştir. Kürt milletini inkar etmek, ya da kendi milletini başka milletlerden üstün görmek ırkçılıktır. Örnek vereyim, "Bir türk dünyaya bedeldir" sözü ırkçılıktır. Bir türkün dünyaya bedel olmadığını en iyi siz bilirsiniz. Ben Almanya´da yaşıyorum ve ırkçılığın acısını bizzat hisseden biri olarak, hem teori hem de partikte faşistliği çok iyi biliyorum. Bir dili, bir ırkı, bir milleti kabul etmemek bizden olmayan bir ırkı zorla bizdensiniz diye asimile etmeye çalışmak ırkçılıktır. Ağır cümleler kurmanız haksız olduğunuzun göstergesidir.
Bana bir türkün dünyaya bedel olduğu sözünün ırkçılık olmadığını açıklayabilir misiniz?
Saygımla

Sevgili sandalli faşizmin daha kelime tabirini bilmeden herkese yaftalamanız saçma olmuyor mu, hatta faşizm bir hakaret ihtiva etmiyor mu?

Sevgili sandalli siz milletin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Milletin iki unsuru vardır objektif unsurları, subjektif unsurları olmak üzere. Almanya gibi "Irkçı"lıktan kurtulamamış ülkeler ve hatta "Fransa" dahi objektif unsura bakarak kendi milletinin tanımını şu şekilde şekillendirir:
- Irk
- Din
- Dil

İşte bu objektifliğe göre insanları tasniflemek ise ister dinen ister hukuken ve sosyolojik açıdan ırkçılık olur ki bunu şu günlerde bu şekilde tasnifleyenler milliyetçiler mi yoksa bir kökeni şu objektif unsurlar arasındaki (esasında dil ve ırk konusunda antropolojik açıdan ve bilimsel açıdan Kürt kökeninin Türk-Fars-Ermeni-Arap karışımı oldukları ispatlıdır, din açısından da aynı kökendir ama bunları bile bilemeden şekillenen bir durum görüyoruz) sakatlıklara rağmen tasnifleyen, neticesinde devlet sınırları içerisinde ırkçılığı yapan ve yapılmasına olanak sağlayan şu ayrıştırıcı "açılım"lar yapanlar mı?

Aksi halde bizim ülkemizin millet tabiri şu üç "subjektif" millet tabirine göre şekillenmiştir ve bu dünyanın en çağdaş ve ırkçı olmayan ülkeleriyle aynı prensiptir:
- Ortak bir tarihi geçmiş
- Birlikte yaşama isteği
- Ortak bir kültür.

Senelerce biz bağırıyoruz milleti kan, mezhep, soyla bağdaştırmak mümkün değildir diye, ancak şu da bir gerçektir ki bunlar kültürün oluşmasına etki eden faktörlerdir ve dolaylı olarak milleti oluştururken katkıları bulunur. Lakin milleti sadece kan, soy, mezhep düşüncesine yani objektif manada ırkçılık yapacak şeraite indirgemeye çalışılmaması için temel prensipler her zaman subjektif unsurlardır ki, bu bize "demokrasi" ihraç eden ülkelerde bile bu derece hümanizmal değildir

Neyse "müslüman bir arap benim milletimdir" derken millet tanımı yapmıyor, ümmet tanımı yapıyorsun daha buna bile aklı şiyar değilsin ya neyse anlatmaya devam edeyim.

Şimdi siz gene demogoji babına "bir Türk dünyaya bedeldir" lafını ırkçı olarak buluyorsunuz. Bende diyorum ki ben zaten "Kürt kökenli" vatandaşlarımı Türk olarak görüyorum yani ırkçılık yapmıyorum içtimai(bütünleştirici) ve farklılıkların farklı uygulamalara tabi olmayı engelleyen bir düşüncenin içerisindeyim, devlet politikası olarakta bu böyle idi vakti zamanında... O yüzden "Bir Türk dünyaya bedeldir" lafını söylerken ben Kürt kökenli vatandaşlarımı dışlamıyorum, zira onları kendi milletimin bir Ferdi olarak görüyor ve tasnifliyorum...

Neyse Peki hatırlatıyım ben size Türk Milleti tabirinin kapsadıklarını:
- Toplumun genel inancı (yani İslamiyet oluyor bu) ekseninde şekillenmiş bir sosyolojik topluluk.
- Aynı toprakları paylaşan, kökeni ne olursa olsun bu coğrafi bölgede yaşayan her fert
- Herhangi bir ayrımcılık ve dışlanma olmaması için ya da bir kuvvet oluşturacak konjonktürel farklılıkların ortaya çıkıp ister egemenlik, isterse kuvvet çekişmesi yaşanılmaması amacıyla bu Ülke topraklarındaki "tüm" bireylerin ortak toplumunun bilinçlenmiş hali ki, şu üç unsura sahip olmayana linguistik açıdan "halk" denir.
- 1000 yılda ya da aşkın sürede Anadolu ve civarı topraklarda harmanlanmış, oluşmuş hatta İslamiyet'e koruyucu bir kalkan olmuş, bununla yetinmemiş muhafaza ve müdafasının yanına İslamiyet'i yayma ve yüceltme olgusuyla tetiklenmiş bir kitle mekanizması...

Şimdi siz bizden Almanya gibi olmamızı istiyorsunuz, toplumu Alman ve Alman olmayanlar diye ayırıp, Almanların Alman olmayanlara yönelik "psikolojik" bir şekilde tetiklenmelerinin aynını yaşamamızı istiyorsunuz ne vahim. Siz aynı şekilde bir etnik köken sorgulaması ve gene sosyolojik ve psikolojik açıdan alışveriş ve münasebetlerin bu etnik ayrımlara, farklılıklara göre şekillenmesine mahal verecek bir ayrışma ve kimlik farklılığı siyaseti yürütmemizi istiyorsunuz. Bizse kökeni ne olursa olsun farklı kökenleri bir arada toplama, farklılıkları ön plana çıkartmadan yani bu hegomanik şeraiti bizzati şeriatımızla yani hukukumuzla ortaya çıkarmadan, üstelik herkesi bir görerek kendimizden görerek yaşamanın haklılığına inanıyoruz. Kökeni ne olursa olsun aynı şartlarda ve kökenine bakılmadan alışverişin devam etmesi gayesini güdüyoruz, işsizlik sorunu varsa serbest bir şekilde Anadolu'nun her yerinde ekmeğini araması hakkına ket vuracak farklılaşmalardan uzak durulmasını istiyoruz, hatta biz Güneydoğu'daki feodal sömürü sistemi olan aşiret sorununu dile getirip, toprak reformu istiyoruz. Doğu'ya yatırım yapılmasını istiyoruz (Doğu'daki şeker fabrikalarını kapatarak, gübreyi özelleştirip çiftçinen toprağını ekmesini zorlaştırarak, tütüncüyü öldürerek siyaset yürütmemiz gerekiyormuş burada galiba), hatta doğu'ya ister ekonomik (Örneğin GAP), ister eğitim açısından (Örneğin YİBO) tarzı yatırımlar yapıldığında bunların daha iyi işlemesini, daha iyi hizmet ve iş imkanı sunmasını, daha iyi eğitim vermesini amaçlıyoruz(Bunu o dönemde engelleyen PKK'dır), toplumsal tedirginlik, tepkileşme ve farklıllaşma neticesinde kutuplaşmayı sağlayacak "açılım"lara karşı duruyoruz, PKK ile Kürt Kökenini ısrarla bir araya koymayıp PKK'yı Kürt kökenine mal edenlerin "Kürt Açılımı"na karşı çıkıyoruz, kısacası bu topraklarda insanların etnik kökenlerine göre tasniflendirilmesi neticesine varan, varmayı geçtim o şekilde tasniflendiren ırkçı bir açılıma ve politikaya, düşünceye karşı duruyoruz ama yanlış tabiriyle "faşist" olarak faşistçe suçlanıyoruz, aksini yapıp ülkeyi etnik manada bölen icraatları yapanlar demokrat diye tanımlayarak mukafatlandırıyoruz...

Biraz da beyin egzersizi yapalım,
Seksen evveliyatı marksist-materyalist fraksiyonları tetikleyen ve destekleyen sözde "aydınlar",

Seksen ihtilalinde Evren ve yandaşlarını alkışlayan ılımlı islamcı yazarlar(İslam'ın ılımlısını nasıl oluyorsa) - ki bugün askeriyeye saldırıyorlar bunlar türlü e
palavralarla ve yandaş medya gücüyle, daha vahimi seksen ihtilalini alkışlarken en birinci destekçisi olurken bugün seksen ihtilalini sırf askere saldırmak için yerenler hesabını soranlar neyse-,

Emperyalist, dış mihraklı, paraya tapan kapital sermayenin oluşturduğu medya babaları ile onların son dönemde yarattığı "Liboş" yazarlar,

Hatta 89-94 senesi içinde SHP yani yeni adıyla CHP'nin marksist zihniyetini temsil eden Erdal İNÖNÜ ve yandaşlarının hazırladığı yol haritası,

Türkiye'nin hiç bir zaman iyiliğini istemeyecek kapitalist, sömürücü ve hatta İslamiyet düşmanı ülkelerin sözcüleri, devlet adamları, devlet başkanları ile Barzani-Talabani-Peşmerge NASIL OLUYORDA BU TABİRİ CAİZSE YIKICI PROJENİN ETRAFINDA HEMFİKİR BİR ŞEKİLDE BULUŞUP, MUTABIK OLABİLİYORLAR?

Bu zihniyetin konsensüse vardığı bir konuda Seksen öncesi Müslümanlığa sıkılan, marksist-materyalist kurşunlara Cuma Namazı çıkışlarında, ya da okullarında ya da sokaklarda göğüs geren Türk Gençliğine saldırmalarıda mı bir hayret edilesi durum değil acaba!...

Neyse daha fazla uzatmadan sevgilerimi belirtir Allah'ın yanınızda ve yardımcı olmasını temenni ederim. Esenlikler...
Alt 31.01.2010, 22:59   #73
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Millet arapça kökenli bir kelime olup ümmet kelimesinden türemiştir, milletle vatandaş arasında ki farkı iyi ayırtetmek gerekir, arapça bilgisi olmayanların türkçe düşünerek bunu çözebilmeleri zordur tabii. Kelimenin aslına bakarsak afrikalı bir müslünman benim ( ben türküm) milletimden sayılırken, müslüman olmayan bir türk benim milletim değildir. Yani burada ki ince çizgi vatandaşlık ve millet arasında ki farktır.
Bir türk dünyaya bedeldir derken kürtleri de türk sayıyorsunuz, peki aynı cümleyi kullanırken rumları, ermenileri, yahudileri ve diğer azınlıkları da mı türk sayıyorsunuz? Yoksa bu gruba sadece kürtleri mi dahil ediyorsunuz? Almanlar der ki " für die Deutschen" anlamı almanlar için, bu faşist bir terimdir, almanya ve almanları diğer milletlerin önüne geçirdiği düşünülerek faşist bir terim olarak kabul edilir, bence bundan bin kat daha ağır olan, bir türkün bütün dünyadan üstün olduğunu söyleyen kelime daha fazla ırkçıdır.
Sizin türk kabul ettiğiniz kürtler, türk değiliz diyorlar ki değiller. Neden onları oldukları gibi kabul etmiyorsunuz? Aslında konu çok uzun ama ne yazık ki benim çok zamanım yok. Başka zaman devam ederim.
Saygımla
Alt 31.01.2010, 23:52   #74
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 633 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben işin neresindeyim, siz neresindesiniz...

Millet, ümmet kelimesiyle aynı manaya çıkmıyordur ki arapçada bile böyle değildir. Evet ümmet'ten türemiştir ancak ümmet sadece dini baz alan bir topluluktur, hatta mezhebi bile kapsar hali de tartışmaya açıktır. Millet tabirinin manası da önemli değildir esasında Türkçe konuştuğumuza göre buna bizim yüklediğimiz mana önemlidir ki biz hars'ı (eski arapça) yani kültürü temel alan bir tanımlama etrafında toplarız. Aynı eksende zaten TDK arapça aslından ve bizim yüklediğimiz manayı baz alarak şu şekilde açıklıyor milleti:

"Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus."

Ayrıca küttap'dan türemiş katip ile küttap aynı manadadır demek gibi bir şey sizinkisi de, hatta aynı kökten türeyen mektep de aynı manaya gelir gibisine bir sonuç çıkıyor...

Neyse gel gelelim Lozan'da Azınlık diye tanımlananlara. Kimler bunlar peki: Rumlar ve Ermeniler. Yahudilerle bir ihtilaf durumu olmadığı için azınlık sayılmamış olabilir o günlerde. Neyse şimdi şu şekilde şekillendirelim Rum Azınlığının, Ermeni Azınlığının, Yahudi azınlığının bu ülke vatandaşlığından sıyrılıp kendi devletlerine gitme hakkı haizdir. Azınlık kelimesi ayrımı yaparken buna göre şekillenir. Ermenilerin Ermenistan, Rumların Yunanistan, Yahudilerinde daha sonra 1. Dünya Savaşı sonrası bize karşı savaşan Müslüman Arap Kardeşlerimiz tarafından ingilizlere peşkeş çekilmiş ve ingilizlerinde yahudilere peşkeş çektiği bir ülkeleri vardır. Ve bu azınlığı teşekkül eden kitleler "iltica" yapmadan anayurtlarının vatandaşlığına geçebilme statüsü tanınan bir uluslararası hukuk kuralına tabidirler. Onun dışında Türk vatandaşlığı dolayısıyla, Türk Milleti'nin yararlanacağı her türlü imkan ve imtiyazdan faydalanabilirler ki azınlık tabiri bu ülkede bundan ötesine tekabül edemez. Ama malesef mesela bu ülkede vatikan benzeri bir ortodoks ekümeniklik iddiasını barındıran bir Heybeliada Ruhban Okulu sorunu vardır ki, Türk eğitim sisteminden tamamıyla bağımsız olması amaçlanan bu "ekümenik" vatikan'a imkan sağlamaya çalışanda ne vahimdir ki Ümmetçi bir anlayışa sahip, demokrasiyi istedikleri zaman araç olarak gören ve ayrıştırıcı projenin mimarı siyasi iktidar tarafından teşvik edilir. Türk vatandaşlığı tabiri sosyal, çalışma, eğitim ve sağlık haklarından eşit derece faydalanabilmeyi ihtiva eden bir tabirdir. Bir noktada da ayrışmayı ve neticesinde doğacak kutuplaşmayı engelleyecek bir millet şuuru oluşturma gayretidir. Bu Milleti oluşturan genel kültürü ve genel kimliği dışlamak aynı zamanda genel inanışı yani Müslümanlığı da dışlamaya benzer ki zaten bunu yapmak Müslümanlığı dışlamaktır...

Neyse siz demin objektif millet tabirini baz alıyordunuz kan, ırk vesaire diye. Şimdi öyle bir cümle kullanmışsınız ki "Kürtler Türk olmadıklarını söylüyorlar ki değiller" demişsiniz. Bunun eğer millet tabirinin objektif unsurlarına kanaat getirmeniz vasıtasıyla inceleyecek olursak, dilleri hakkında daha önce buraya yazı yazdım mı bilmiyorum ama yaşadıkları çoğrafyaya göre Öz Türkçe, Farsça, Ermenice, Süryanice, Arapça ihtiva eden bir dil. 8500 kelimelik sözlüklerinde ki yazarı fransızdır kelimelerin 3000 den fazlası Türkçe, Cümle yapıları Türkçe ile özdeş - ki Türkçe bilmeyen bir toplumun cümle yapılarına müdahale edecek bir dil asimilesinden bahsedilemez - 2000 den fazlası Farsça, 1000'e yakını Arapça, Süryanice ve Ermenice. Menşaesi bilinmeyen sadece 300 kelimeleri var o sözlükte. Yani sizin anladığınız manada millet tanımında dil kıstasını eledik. Şimdi bakalım ırka, siz bilmezsiniz tabii Yavuz Sultan Selim Kürt'e bela okumuş dersiniz, demekki Kürt varmış dersiniz. Peki bakalım Yavuz dönemi Osmanlı belgelerine Kürt, Kürdü Nizam, Kurmanç vs. diye adlandırılan Aşiretlerin ve toplulukların karşısında "TÜRKMEN", "TÜRKMEN BOYU", "TÜRKMEN AŞİRETİ" diye şerh düşülmüş... Ki zate Kürt, Kurmanç vs. Türkçe kelimelerdir. Ki daha detaylı olarak açayım:

KÜRT:Kar yığını, çığ, bir çeşit kayın ağacı, ayva ağacı
KÜRÜD:Merih gezeğen, süpürge otu
KÜRT:Kalın kar yığını (Kazak lehçesi)
KÜRTİK:Yeni yağmış kar (Kazak ve Tarançi lehçesi) çığ (Sor Lehçesi)
KÖRT:Kar yığını, saçak, kar yığıntısı (Çuvaş, Kazan, Tatar lehçesi)
KÖRTÜK:Kar denizi veya kar çölü (Uygur lehçesi), kar yığın
KÜRTKÜ: Kar yığını (Karakırgız lehçesi)
KÜRTÇÜK:Kar yığını (Yakut ve Çeremis lehçesi)
KURMAN(Ç): Gedelgeç, yay konan kap, yaylık (Oğuz ve Kıpçak Lehçeleri)

Ayrıca hatırlatırım 1925'li yıllara kadar, sonraları Kürt İsyanlarını kullanacak ve bugün bize demokrasi ihraç edecek ülkeler Tarih, antropoloji ve Sosyoloji kürsülerinde bilim adamları vasıtasıyla Türk ve Kürt'ü iki Turani millet, yani aynı köken olarak tasniflemiş hatta Anadolu topraklarındaki her müslüman'a Türk demiştir... Türk, Kürt ayırt etmeden. 1925'den yani güçsüz bir Türkiye, güçsüz bir Müslüman çoğrafyası için bu kimlik farkını kullanmaya başladıklarından beridir iki ayrı millet olarak lanse etmektelerdir ki, bu lanse ediş o günlerden 50 yıl sonra ürününü vermeye başlamıştır. Çünkü çok iyi bilinir Şeyh Sait isyanı yöresel kışkırtma neticesinde oluşmuş dini içerilki isyandır ve bunu bırakıp Kürt kökenine mal etmek saçma ve yanlıştır. Zira o isyanın içinde etkin bir şekilde yer almış sizin Türk diye ayırdıklarınız kitle azımsanamayacak kadar azdır. Mesela Dersim İsyanı, ki bu kısmı din objesi kullanılmış bir aşiret isyanıdır ki baş kışkırtıcıları, destekçileri imtiyazlarını kaybetmemeyi gaye edinen aşiret reisleridir. Ne vahimdir ki bugün doğunun en büyük aşiret reislerinden biri DTP başkanı PKK yardakçısı Ahmet Türk ve DTPlilerin büyük bir kısmı yanında AKP'li milletvekilleri. Acaba kendi feodal sistemlerine ket vuracak bir açılım neden istesinler diye sorasım geliyor ya neyse.
Gelelim efendiler dine. Sanırım din'de hiçbir farkımız yok. Şimdi soruyorum size nasıl ayrı bir toplum oluyor eğer objektif millet açısından ırkı, dili, dini yani sizin zihniyetinizi baza alırsak? Benim millet tabirini hars ile ele alışımda da zaten farklılık olmadığı ortada...

Gel gelelim sizin ajitenize, yani demogojinize. "Bir Türk Dünyaya Bedeldir" lafı resmi devlet siyaseti değildir, halkın dinamiklerini canlı tutmak ve kültürünü özümsemesini, günümüz savaş şekillerinden en önde geleni olan psikolojik harbin toplum üzerinde eziklik yaratmasını engellemek açısından önemli tabirlerden biridir ki ben kürt kökenini de daha önce yukarıda sosyolojik açıdan izah ettiğim gibi Türk Milleti'nin içerisinde ele alıyorsam, zaten millet tabirini oluşturmakta dinin de, dilin de ayrı tutulmadığı harsı esas alıyorsam ve onlarda zaten bu vesileyle mantıksal açıdan Türk Toplumundan ayrılmıyorlarsa, üstelik ben vatandaşlık bağımın ve hissi bağın tehemmüm ettiği vaziyette her vatandaşımı kendimden sayıyorsam ayrımcılık, sizin tabirinizle "faşistlik" ki italyan ırkçılığı demektir faşizmin türkçe kelime karşılığı, bu sebeple acayip yanlıştır ya neyse işte öyleyse ortada yok demektir. Zaten Türk temel politikası "Devletler ve Milletlerarası eşitliği" baz alıyorsa dış siyasette dış siyasete yönelik bir ırkçı durumdan da bahsetmek mümkün olmaz.

Aynı zamanda şu noktada türk şeriatını yani töresini de hatırlamak gerekir. Türk adetine göre Ezilen bütün milletleri korumak kollamak bir Türk'ün asli görevidir ki aksi halde Töresini yitirmiş olur yani hiç olur. Aynı şekilde Kaşgarlı Mahmut'un 1000 sene evvela Araplara Türkçe öğretme amacı güden Divan-ü Lugat-üt'Türk'te başka bir töresini şu şekilde belirtir:"Türk'ün ok'undan, kılıçından aman dilenmek isteyen dilini öğrensin. Çünkü Türk kendi dilini konuşan herkesi kendinden sayar!" diyerek Türklüğü ırkçı, soy-kan bağlamına hiç bir zaman sokmamıştır, sadece kendi dilini konuşmasını yeterli görmüştür yani diğer milletleri hakir görme iddiasını direk Türklük Töresi reddeder ki sonraları bu töre İslam'ın güzel faziletleriyle süslenir, gelişir daha da güzelleşir. Türk'ün töresini, İslam'ın şeriatından ayırmak artık imkansız hal almıştır ki şu noktada esas İslamsa Türk tabiri İslamiyetle o kadar karışmıştırki bu tabire sığınmak dine sığınmakla şu noktada eş düşer. Ben her zamanki gibi size Seyyid Ahmet Arvasi Hoca'nın (ne enteresan ki kendisi de Doğu Kökenlidir aynı "Daha Müslüman, Daha Türk, Daha Muasır" Diyen Ziya Gökalp gibi) Türk-İslam Ülküsünü zamanınız olduğu bir ara okumanızı tavsiye ederim.

Şu da dil hakkında bir araştırma zaman ayırıp bunu da okuyabilirsiniz, en kısa haliyle:
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Aksi halde size izah etmek o kadar zor bir hali aldı ki zira görüyorum sadece laf cambazlığına varan seçmece demogojiler yapıyorsunuz bazen bir cümleyi çekip bazen onu bile yapmayıp. Zira ben sizin o yüksek bilgilerinizi benim yazınıma uzun uzadıya bir açıklama ve muhalif olunan her noktayı açıklama, açıklarken tarihi, sosyolojiyi, psikolojiyi, siyaset bilmini, dil bilmini, antropolojiyi vesaire kanıt olarak kullanan bir yazıyla tadmak isterdim. Zira vaktiniz yokmuş, şu halde vaktiniz olduğu bir zaman gene demogojik retoriklere sığınarak belki de yazdıklarımı bütün olarak bakamadan muhalif olabilirsiniz..

Allahaısmarladık...
Alt 05.03.2010, 00:57   #75
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

amaaaaaaaan ne bir birinizi kırıyorsunuz yahu değermi bence değmez türk türktür kürtte kürttür bu bu kadar basit değilmi yani öküz kesip kürt adını değiştirelimmi kapatın artık şu konuyu beee.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.03.2010, 13:34   #76
bilgin_58
Usta Yiğido

bilgin_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgin_58 Şuan bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2019 12:06

Tecrübe Puanı: 650 bilgin_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Yılmaz Özdil'den tabiki...
Cümleten hayırlı açılımlar
Yunan açılımı yaptık.
Bankalar gitti.
Kıbrıs açılımı yaptık.
Rum AB'ye girdi.
Irak açılımı yaptık.
Çuval geçirdiler.
Arap açılımı yaptık.
İETT garajı gitti.
Lübnan açılımı yaptık.
Telekom gitti.
İngiliz açılımı yaptık.
Telsim gitti.
Gürcistan açılımı yaptık.
Rusya işgal etti.
Rus açılımı yaptık.
Boru döşediler.
İran açılımı yaptık.
Bi boru da ordan döşediler.
İtalyan açılımı yaptık.
Boruları onlar döşedi.
Çin açılımı yaptık.
Hızlı treni döşüyorlar.
Filistin açılımı yaptık.
Gazze'yi yerle bir ettiler.
İsrail açılımı yaptık.
Limanlar gitti.
Hindistan açılımı yaptık.
Bomba'y patladı.
Fransız açılımı yaptık. Çimento fabrikaları gitti.
Soykırım kanunu geldi.
Afrika açılımı yaptık.
Sudanlı soykırımcı geldi.
Afganistan açılımı yaptık.
Eli verdik, kolu istiyorlar.
Almanya açılımı yaptık.
Çifte vatandaşlık gitti.
AB açılımı yaptık.
Giremeyeceğimiz kesinleşti.
Obama açılımı yaptık.
Ermeni kapısı gitti.
Ermeni açılımı yaptık.
Azerilerle papaz olduk.
İsviçre açılımı yaptık.
Adamlar minareyi yasakladı.
Meksika açılımı yaptık.
Hepimiz gribiz.
Kürt açılımı yaptık.
Kürt partisi kapatıldı.
Vatandaş olarak rica ediyorum...
Gözünüzü seveyim açılım maçılım yapmayın artık, kurban olam yani.

(alıntı)
bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı bilgin_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.03.2010, 14:44   #77
MUTLU İTİK
Tecrübeli Yiğido

MUTLU İTİK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUTLU İTİK Şuan MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.07.2015 18:04

Tecrübe Puanı: 662 MUTLU İTİK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kürt diye bir ırk vardır ama millet değillerdir tarihlerine bakın sürekli başka ülkelerin gölgesinde parazit gibi yaşamışlardır ve ihanetin en çok görüldüğü kabiledir bunlar içlerinde asimile olmuş yaşadığı hayatını sürdürdüğü toprakları gerçekten kabullennip ayrıcalık gözetmeyenleri vardır tabi bunlarla omuz omuza savaştık işte.Diğer kalan kesim ise sürekli yaşadıkları bölgelerde gaflet ve delalet içinde bulunmuşlardır. Sürekli dış kuvvetlerin güçlerini arkalarına alıp eziliyoruz bahanesi ile ayaklanmalarla terörist girişimlerle yıldırmaya çalışmaları izledikleri politikalarıdır.Böylesine hain bir topluluk bu kadar başımıza bela olmasının sebebi sadece siyasilerimizin şahsi menfaatlerini gözetmelerinden kaynaklanmıştır.
MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar MUTLU İTİK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.03.2010, 14:48   #78
edebiyatisyen
Yiğido

edebiyatisyen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

edebiyatisyen Şuan edebiyatisyen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.03.2014 23:18

Tecrübe Puanı: 636 edebiyatisyen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dilimize farsça, arapça ve avrupa dillerinden girmiş kelimeleri çıkardığımız zaman ancak tarzanca konuşuruz.
Kardeş Türkçenin gücünü bilmiyorsun bari sus.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)