Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Bilgisayar ve İnternet Dünyası
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Bilgisayar ve İnternet Dünyası Bilgisayar ve internet dünyası

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.09.2009, 15:00   #11
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Bilgisayar ve İnternet ile ilgili tüm soru ve problemleriniz buraya

Alıntı:
v0ld3m0rt1s Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İşletim sisteminizi söyleyebilir misiniz ?
pc boş sadece sitede bağlıyım sorun sabahları oluyor şu an normal donma yok yani
Alt 18.09.2009, 15:21   #12
v0ld3m0rt1s
Yeni Yiğido

v0ld3m0rt1s - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

v0ld3m0rt1s Şuan v0ld3m0rt1s isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2016 22:37

Tecrübe Puanı: 537 v0ld3m0rt1s FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Bilgisayar ve İnternet ile ilgili tüm soru ve problemleriniz buraya

Alıntı:
deliktaşlısalim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
pc boş sadece sitede bağlıyım sorun sabahları oluyor şu an normal donma yok yani
hmm

XP kullandığınızı varsayarak, (Eğer Vista yada Win7 ise CTRL Tuşunun yanında Windows Tuşu olur Windows+R kombinasyonuyla Çalıştır'ı açabilirsiniz)

Başlat>Çalıştır>cmd yazıp MS-DOS'a girin ve "chkdsk" yazın ve sistem doğrulamasını yapsın bakalım sonuç ne olacak

Eğer hata devam ederse Başlat>Programlar>Donatılar>Si stem Araçları>Disk Birleştirici'yi açıp Windowsu hangi bölüme yüklediyseniz (Genelde C: ) olur o bölümü seçip önce İncele Sonra Birleştir butonuna tıklayınız...

Yine olmazsa alternatif çözümlere bakacağız (Ekstra Programlar yardımıyla yani )

Bir de ne zamandan beridir böyle oluyor?

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

v0ld3m0rt1s isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2009, 15:28   #13
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Doktor bey bizim velet bazen öksürüyor(donuyor) Bende reset atmak zorunda kalıyorum!Virüs gelmesin bağışıklık sistemi oluşsun diye şurupta içirdim (virüs programı) Ama genede banamısın demiyor!Ayrıca her gece saat 3 te düzenli olarak sporunuda yapıyor(güncelleme) Son 1 haftadır iyice berbatlaştı!Sizin bu konuda yardımınız olabilirmi?
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2009, 15:35   #14
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

son bi haftadır oluyor bi akıllı tamirci kasanın dışı zayıf bide fanı zayıf dedi yaptı bi hafta sonra tekrar aynı hastalık başladı bazen kendi kendini güncelliyor donuyor ekrana mavi noktalı bişeyler geldimmi ben anlıyom gidici yani kapat aç sizin verdiğiniz öneriyi bi deneyelim evet doğ tahmin xp
Alt 18.09.2009, 15:35   #15
v0ld3m0rt1s
Yeni Yiğido

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Doktor bey bizim velet bazen öksürüyor(donuyor) Bende reset atmak zorunda kalıyorum!Virüs gelmesin bağışıklık sistemi oluşsun diye şurupta içirdim (virüs programı) Ama genede banamısın demiyor!Ayrıca her gece saat 3 te düzenli olarak sporunuda yapıyor(güncelleme) Son 1 haftadır iyice berbatlaştı!Sizin bu konuda yardımınız olabilirmi?
Peki virüs programınızın veritabanını güncelliyor musunuz ? Ayrıca virüs programının ismini öğrenebilir miyim?

Virüsün işine benziyor

v0ld3m0rt1s isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2009, 15:36   #16
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58_SEMİH_58 Şuan 58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2014 21:26

Tecrübe Puanı: 731 58_SEMİH_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ohhh canıma degsin birde benım bilgisayarıma kötü diyordun
Geride
Ne
Kaldıgına
Bakalım...
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2009, 15:39   #17
v0ld3m0rt1s
Yeni Yiğido

Alıntı:
deliktaşlısalim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
son bi haftadır oluyor bi akıllı tamirci kasanın dışı zayıf bide fanı zayıf dedi yaptı bi hafta sonra tekrar aynı hastalık başladı bazen kendi kendini güncelliyor donuyor ekrana mavi noktalı bişeyler geldimmi ben anlıyom gidici yani kapat aç sizin verdiğiniz öneriyi bi deneyelim evet doğ tahmin xp
İlk başta benden soğutmadan olduğunu düşünmüştüm ama o kadar süreceğini zannetmiyorum Ya da soğutmadandı ama Tamirci fanı tam oturtamadı diyeceğim lakin o zaman bilgisayar aşağı yukarı 30dk da bir kendine reset atar.

Ekrana mavi noktalar geliyor demişsiniz ve ben şuanda ekran kartından şüphelendim zahmet olmazsa kasanın yan kapağını açıp bakabilirmisiniz ekran kartının fanının dişlerinde kırık varmı ? ya da çalışmıyor mu ?

Alt 18.09.2009, 15:39   #18
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Peki virüs programınızın veritabanını güncelliyor musunuz ? Ayrıca virüs programının ismini öğrenebilir miyim?

Virüsün işine benziyor

Panda10 kullanıyorum!Evet programında güncellemesini yapıyorum.

Ayrıca persil reklamındaki adama benziyorsun abi bu duruşla

Alıntı:
58_S€M!H_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ohhh canıma degsin birde benım bilgisayarıma kötü diyordun
Evet hala diyorum ne var ki bunda

Konu barikat58 tarafından (18.09.2009 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.09.2009, 15:51   #19
v0ld3m0rt1s
Yeni Yiğido

Alıntı:
Panda10 kullanıyorum!Evet programında güncellemesini yapıyorum.

Ayrıca persil reklamındaki adama benziyorsun abi bu duruşla
O adam ben değilim 1
O gördüğün adam dünyanın gelmiş geçmiş en büyük hackerıdır bu da 2

Eğer Virüs Girdiyse,

Konuya dönelim.Tüm virüsler bulunabilir değildir bende de var mesela yakalanmayan virüs Şimdi nasıl anlayabiliriz ? İnternet üzerinden bulaşmışsa kolayca anlarız.

Başlat>Çalıştır>msconfig yazalım ve Sistem Yapılandırma ayarlarına girelim.Girdikten sonra Başlangıç sekmesini açalım ve orda Komut tablosunda, server.exe, svchost.exe, boş alan , ya da virus.exe türü şeyler varsa Yanlarındaki tiki kaldırın ve tamam deyin ve Başlatmadan Çık butonuna basın.

Eğer orda şüpheli birşey göremiyorsanız C:>Documents and Settings>Kullanıcı hesabınız bu dizine gelince Araçlar>Klasör Seçnekleri>Görünüm kısmından Gizli Dosya ve Klasörüleri Görüntüle seçeneğini işaretleyip tamam deyip çıkın.

Durum 1

Eğer Gizli Klasörüler gözükmediyse bilinki autorun.inf yani Flash belleklerden bulaşan başbelası bir virüs bulaşmıştır.Adres çubuğuna C:\Documents and Settings\kullanıcı hesap ismi\Local Settings\temp yazarak Durum 2 deki yere gelin

Durum 2

Eğer Gizli Klasörüleri Gördüyseniz Local Settings e girin ve temp klasörüne girin ve orda .exe uzantılı yine server.exe, virus.exe gibi şeyler arayın.

Sonuçları bekliyorum

Alt 18.09.2009, 15:55   #20
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58_SEMİH_58 Şuan 58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2014 21:26

Tecrübe Puanı: 731 58_SEMİH_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
O adam ben değilim 1
O gördüğün adam dünyanın gelmiş geçmiş en büyük hackerıdır bu da 2

Eğer Virüs Girdiyse,

Konuya dönelim.Tüm virüsler bulunabilir değildir bende de var mesela yakalanmayan virüs Şimdi nasıl anlayabiliriz ? İnternet üzerinden bulaşmışsa kolayca anlarız.

Başlat>Çalıştır>msconfig yazalım ve Sistem Yapılandırma ayarlarına girelim.Girdikten sonra Başlangıç sekmesini açalım ve orda Komut tablosunda, server.exe, svchost.exe, boş alan , ya da virus.exe türü şeyler varsa Yanlarındaki tiki kaldırın ve tamam deyin ve Başlatmadan Çık butonuna basın.

Eğer orda şüpheli birşey göremiyorsanız C:>Documents and Settings>Kullanıcı hesabınız bu dizine gelince Araçlar>Klasör Seçnekleri>Görünüm kısmından Gizli Dosya ve Klasörüleri Görüntüle seçeneğini işaretleyip tamam deyip çıkın.

Durum 1

Eğer Gizli Klasörüler gözükmediyse bilinki autorun.inf yani Flash belleklerden bulaşan başbelası bir virüs bulaşmıştır.Adres çubuğuna C:\Documents and Settings\kullanıcı hesap ismi\Local Settings\temp yazarak Durum 2 deki yere gelin

Durum 2

Eğer Gizli Klasörüleri Gördüyseniz Local Settings e girin ve temp klasörüne girin ve orda .exe uzantılı yine server.exe, virus.exe gibi şeyler arayın.

Sonuçları bekliyorum
Virüs usbden bulaşmış
Geride
Ne
Kaldıgına
Bakalım...
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)