Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Sağlık
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sağlık Sağlımıza dair bilgiler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.10.2008, 10:36   #1
ABDULLAH DUMAN
Usta Yiğido

ABDULLAH DUMAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABDULLAH DUMAN Şuan ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2016 12:29

Tecrübe Puanı: 1009 ABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISI
Standart Hamilelikte Stres, Sigara Kadar Zararlı

Özellikle Çalışan Anne Adaylarının Stres Konusunda Büyük Sıkıntı Yaşadıklarını Belirten Uzmanlar, Yapılan Araştırmalarda, Hamileyken Haftada 32 Saatten Fazla ve Stres Yüklü Ortamda Çalışmanın, Sigara Kadar Zararlı Olabileceğinin Ortaya Konulduğunu Söyledi.

Özellikle çalışan anne adaylarının stres konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten uzmanlar, yapılan araştırmalarda, hamileyken haftada 32 saatten fazla ve stres yüklü ortamda çalışmanın, sigara kadar zararlı olabileceğinin ortaya konulduğunu söyledi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Faruk Dinçşahin, 7 bin anne üzerinde yapılan incelemeye göre, hamilelik döneminde stres altında çalışmanın, sigara içmek kadar zararlı olduğunun saptandığını kaydetti.

Dinçşahin, haftada 32 saatten fazla stresli bir meslekte çalışan annelerin doğmamış çocuklarının risk altında olduğunun bilim adamlarınca belirlendiğini ifade etti.

Hamilelik dönemini ağır çalışma koşulları altında geçiren kadınların çocuklarının, bu dönemde sigara içen annelerin çocukları gibi az kilolu doğduğunu anlatan Dinçşahin, şunları söyledi: "Hamilelik esnasında annenin havale geçirme riski çok yüksek. Araştırmaya göre, bu şartlar altında dünyaya gelen bebekler daha çok ağlıyor. Yüksek stresli işlerde çalışan anne adaylarına, haftada en fazla 24 saat çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Kadınların iş hayatında giderek daha fazla yer alması ve buna bağlı yaşadıkları stresler, düşük doğum ağırlına, erken doğumlara ve bebekte gelişme geriliğine yol açmaktadır. Benzer olarak çalışmayan gebelerde de yaşanılan stresler, aynı olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Hamile olanlarda en çok strese yol açan nedenlerin, bebeğin sağlığıyla ilgili endişeler olduğu unutulmamalı. Doğum korkusu, istenmeyen gebelikler, yoğun iş hayatı, vardiyalı ya da gece nöbetli çalışmalar, gebelik depresyonu, ailevi sorunlar olduğu bilinmektedir. Anne adayında korku ve endişeye yol açan her türlü stres, erken doğum, düşük doğum ağırlığı ve bebekte gelişme geriliğine neden olmaktadır. Düşük stresli kırsal kesimde ise normal doğum oranları daha yüksektir. Stres ve sigara olumsuz etkileri ikiye katlamaktadır."

(CİHAN)

Biz ki, Tunada Abdest Alıp, Viyana Önlerinde Namaz Kılanların Evlatlarıyız !
ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2008, 11:01   #2
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 847 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Hamilelikte Stres, Sigara Kadar Zararlı

birgün olurda evlenip hamile kalirsam (bir yandan cok güzel olur diger taraftan öyle koca bi göbekli halimi hic düsünemiyorum, cekilin yol verin bana) dikkat etmem gereken cok sey oldugunu biliyorum : )) stress bitek hamilelikte degil genel anlamda cok zararli...
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2008, 11:14   #3
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 907 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: Hamilelikte Stres, Sigara Kadar Zararlı

hamile olduğumuzda uyarız emeğine sağlık

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.10.2008, 15:47   #4
ABDULLAH DUMAN
Usta Yiğido

ABDULLAH DUMAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABDULLAH DUMAN Şuan ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2016 12:29

Tecrübe Puanı: 1009 ABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISI
Standart -->: --->: Hamilelikte Stres, Sigara Kadar Zararlı

Alıntı:
tatli-dilli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
birgün olurda evlenip hamile kalirsam (bir yandan cok güzel olur diger taraftan öyle koca bi göbekli halimi hic düsünemiyorum, cekilin yol verin bana) dikkat etmem gereken cok sey oldugunu biliyorum : )) stress bitek hamilelikte degil genel anlamda cok zararli...
evet stres çoğu hastalığın başlıca nedenleri şeker hastalığı şekeri fazla tüketenlerdemi oluyor hayır şeker hastalığı sinir ve stresten doğan bir hastalık hiçbir zaman içine atmayacaksın ALLAH korusun biryerde patlak veriyo

Biz ki, Tunada Abdest Alıp, Viyana Önlerinde Namaz Kılanların Evlatlarıyız !
ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)