Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Bir Şok Daha-Uçuşlar Kalktı - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.03.2010, 21:38   #11
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1167 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Bir Şok Daha-Uçuşlar Kalktı

Alıntı:
sultansehir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Öncelikle bana gelen mail.
Sayın İsmail Özçelik,

mailiniz için teşekkür ederiz.

Bahar ve yaz dönemi uçuş planlarımız halen hazırlanmakta olduğundan Sivas yönündeki uçuşlaımızın güncel hali henüz websitemizde görünmemektedir. Şu an için üzülerek kesin bir tarih verememekteyiz, önümüzdeki süreçte güncellenecektir. Bu konudaki en son bilgi ve gelişmeleri, web sitemizden takip edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

ÖMER AKTAŞ
SunExpress Müşteri İlişkileri

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ulaştırma Bakanlığı ile bir ilişiği yoktur sadece kurulması için normal izin belgelerini almıştır. Alman havayolu şirketi Lufthansa ile ortaktır. Ayrıca İzmir değil Antalya için kurulmuştur. Merkezi hala oradadır. Dolayısıyla başbakana bağlanamaz.

Devletin şirketi olan THY'de Sivas yaz tarifesinde vardır. İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim. Sunexpress devletin değil.
Efendim halamın eşi AKP İzmir İl Başkanvekilidir, onun çabaları ile bu seferler konmuştur, yasal olarak bağlanamasa da ulaştırma bakanlığının izini olmadan ne kaldırılabilir ne de sefer konabilir, resmen THY'ye bağlıdır, Lufthansa ile ilişkisini ilkkez sizden duymaktayım, araştırdım THY ve Lufthansa ortak olarak kurmuşlar... 2006 yılından sonra 2. merkezini İzmir'de açmış ve asıl merkez haline getirmişler, İzmir’i Anadolu şehirlerine aktarmasız uçuşlarla bağlayan ilk havayolu oldu. Halen İzmir’den Türkiye’nin farklı bölgelerine en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor. THY'ye bağlı olmayan bir kuruluş nasıl oluyor da THY ile ortak uçuş yapabiliyor???? Ki bu bağı internet sitelerinde açıkca söylüyorlar... ASıl siz insanları yanlış bilgilendirmeyin... Kaç kez kullandınız bu şirketi bilmiyorum ama ben 3-4 yılda belki 50 kez bindim bazı uçuşlarımıza THY uçakları bile geldi...

ÖMER AKTAŞ arkadaşa bir de benim adıma şunu sorar mısınız? "Yaz Tarifesi uçuşlarınız 28 Mart'ta başlıyor ve halen 2 gün kala Sivas olacak mı olmayacak mı belli değil mi?" diye...

Ben THY'nin İstanbul uçuşları hakkında birşey demedim, hatta tek uçuşun şu anda o olduğunu söyledim... Saptırmayınız, ona en küçük bir sözüm yok ama Sunexpress'te THY'ye bağlı bir kuruluş olarak otomatikman devletindir, o yüzden de İzmir uçuşlarının kaldırılışı Sunexpress yönetimi, bağlı olduğu THY ve ulaştırma bakanlığını ilgilendirir... Sunexpress ile Anadolu jet aynı mantıktadır, daha düşük kalite ve hizmet ucuz fiyat devlet kurumu, doğru ve güzel bir mantıktır ne THY'nin imajı sarsılır ne de halka pahalı bilet satarsınız ama bundan Sivas mahrum bırakılıyor...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2010, 22:30   #12
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 16:17

Tecrübe Puanı: 636 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İzinleri bende devletten aldığını söylüyorum, Pegasus, Onur Air onlar da özel ama izini devletten alıyor. Mesela Anadolujet deseniz tamam ama Sunexpress ortaklı ile kurulmuş ayrı bir şirket, yani kesinlikle aynı mantık değil uçuş kodları bile farklı;
THY TK
Anadolujet TK
Sunexpress XQ kullanıyor. Gördüğünüz gibi alt şirket ile ortaklı şirketlerin havacılıkta bile yeri ayrı.
Daha detaylı bilgi için; [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Havacılıkla ilgili bilgiler içinde [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] a bakabilirsiniz. Belki demek istediklerim daha net olur.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2010, 11:16   #13
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1167 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
İzinleri bende devletten aldığını söylüyorum, Pegasus, Onur Air onlar da özel ama izini devletten alıyor. Mesela Anadolujet deseniz tamam ama Sunexpress ortaklı ile kurulmuş ayrı bir şirket, yani kesinlikle aynı mantık değil uçuş kodları bile farklı;
THY TK
Anadolujet TK
Sunexpress XQ kullanıyor. Gördüğünüz gibi alt şirket ile ortaklı şirketlerin havacılıkta bile yeri ayrı.
Daha detaylı bilgi için; [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Havacılıkla ilgili bilgiler içinde [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] a bakabilirsiniz. Belki demek istediklerim daha net olur.
Bakın yukarıda yazdığımı aynen yazıyorum...Daha açıklayıcı bir biçimde... Ben birkaç defa Sunexpress bileti alıp THY uçağı ile uçtum... Hatta size şunu söyleyeyim, 29 Mart için İzmir-Adana seferi arattırın hem THY'de hem Sunexpress'te ne kadar büyük bir tesadüf ki her ikisinde de uçuşlar aynı saatte, böyle birşey mümkün mü? Uçuş bilgisi almama gerek yok 2 yıldan 4 dönem bu dersleri aldım, Turizm mezunu ve Mastert'lıyım, Ticketing yani biletleme ve uçuşlar konusunda, ve 4 sene de turizm operatörlüğü ve acentecilik dersleri aldım haliyle... Bu uçuşların aynı saatlere gelmesi imkansız IATA izin vermez olabilecek tek şey o uçuşların ortak uçuş olması...TK ya da XQ olmasının bir manası yok uçaklar aynı uçaklar...Hatta şirket profilinde o da yazıyor..."SunExpress tüm iç hat uçuşlarıyla İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir merkezli tüm dış hat uçuşlarını, Türk Hava Yolları’yla ortaklaşa gerçekleştiriyor. " SunExpress her uçuşunda THY’ye belirli bir kontenjan ayırırken, yolcular THY’ye ayrılan biletleri, THY’nin satış acenteleri ve internet sitesinden satın alabiliyor.
Ben daha birşey demiyorum ama yazdıklarınıza cevap verme durumundayım...
Aynı yerde yani şirket profili konusunda da -lütfen sizde okuyunuz- ordada açıkca yazıyor THY ortaklığıdır diye... Sunexpress THY'ye sormadan hiçbir yere ne sefer koyabilir ne de kaldırabilir benim iddiam bu, siz bana daha yasal olarak bağlı mı değil mi onu anlatıyorsunuz... Ben size soruyorum... Sunexpress THY'ye sormadan sefer kaldırıp koyabilir mi???
Bundan daha 1 yıl öncesine kadar Sunexpress biletleri THY'nin sitesinde satılmaktaydı... Ve hatta THY acentelerinden gidip Sunexpress bileti alabilirsiniz Anadolu Jet'te alabilirsiniz ama Atlas Jet alamazsınız örneğin...
SONUÇ OLARAK BU ŞEHİRE ŞİMDİ SADECE THY İSTANBUL'DAN UÇUŞ YAPIYOR, SUNEXPRESS'İN TÜM İÇ HAT SEFERLERİ THY İLE ORTAKTIR ve SUNEXPRESS THY'YE SORMADAN SEFER KALDIRIP KOYAMAZ... SİZCE KOYABİLİR Mİ???
SİZE GELEN YAZ TARİFESİ KONUSUNA GELİNCE SUNEXPRESS YAZ TARİFESİ BUGÜN İTİBARİ İLE BAŞLADI VE SUNEXPRESS'İN TÜM SİVAS SEFERLERİ KALDIRILMIŞTIR...TEKRAR SORUYORUM...

Sunexpress THY'ye sormadan sefer kaldırıp koyabilir mi???
Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.03.2010, 14:08   #14
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

Alıntı:
Sunexpress THY'ye sormadan sefer kaldırıp koyabilir mi???
evet uçabilir. size göre Lufthansa danda izi alması gerekir acaba Alman hükümeti ne der.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2010, 15:06   #15
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
evet uçabilir. size göre Lufthansa danda izi alması gerekir acaba Alman hükümeti ne der.
Yani resmi internet sitelerinde "Tüm iç hat seferlerini THY ile ortak yapar" tabiri olmasına rağmen Sunexpress kafasına göre THY'ye sormadan bizim seferleri kaldırabildi yani... Size göre böyleyse zaten tartışmanın manası yok bu konuda...

Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.03.2010, 15:55   #16
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4505 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

AKP ilbaşkanı diyor ki " bazı gereksiz kamu kurumları kapatıldı, bu kurumların Sivas´a bir faydası yoktu" partizanlığın, sıvaslı olmanın önüne geçtiği bu mantıkla uğraşmak hiç kolay değil.
Kapatılan ya da taşınan kamu kurumlarıyla birlikte yüzlerce çalışan da Sivas´tan göç etmek zorunda kalmıştır. Bundan Sivas esnafı, üreten Sivas köylüsü ve hatta Sivasspor etkilenmiştir. Olayı incelemekten, yorumlamaktan aciz parti başkanı ya bilerek bizi kandırmaya çalışıyor ya da hesap bilmiyor.

Diger konuyu bulamadim, o yüzden buraya yazdım.
Alt 28.03.2010, 16:13   #17
efe-58
Yiğido

efe-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

efe-58 Şuan efe-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2013 13:54

Tecrübe Puanı: 705 efe-58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

sivas ucuslarinin birer birer kaldirilmasi üzücü. ucuslar kaldiriliyor , terminal yenileniyor neden acaba? 2007,2008 senesinde almanya,dan sivas a yapilan direkt ucak seferlerinin kladirilmasi almanya, daki gurbetcilerimizin cogunun kayseri ye ucmasindan dolayi sivas ucagina taleb az olunca hayliyle seferler 2009 senesinde iptal edildi. sivas liyim demek yetmiyor ucak seferlerinin kalici ola bilmesi icin fedakarlik gösteren fazla olmadi. sebep bilet fiyatlari fazla imis. kayseri den sivas a gelmek icin kaybedilen zamani ve o arada harcanan parayi hesap edersen hicde pahali degildi. ama 5 kurusun hesabini yaparken sivas,havaalaninin bu ucuslara ihdiyaci oldugunu unuttular.
insallah gelecek yillarda hesablarin da birazda sivas a katki payi koyarak sivas a ucamak isderler seferler tekrar baslar.
efe-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2010, 16:19   #18
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kendisi kaybeder sun express dünyada yaşayan 7 milyon sivaslı var ona göre düşünsün.
Alt 28.03.2010, 18:39   #19
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

Sayın Kıbrıslı ben şirketlerin farklı olduğunu anlatmaya çalışıyorum. 2 şirket anlaşabilir normalde de siz demek istediğimi anlamamak için sürekli farklı şeyler sorma politikası içerisindesiniz anlamak istemiyorsanız o sizin bileceğiniz iş.

Dünyada 6 milyon Sivaslıdan acaba kaç tanesi Sivaslı? 180 kişilik 2 uçağı dolduramayanlar mı? Şehirlerine hiçbir katkı sağlamayanlar mı? Biraz para bulunca kaçanlar mı? Herşeyi devletten bekleyenler mi? Hatta Sivas'ı hiç düşünmeyenler mi?

Ayrıca az önce gelen maile göre bu yılda Pegasusun uçuş planında Sivas yok.

Konu İsmail Özçelik tarafından (28.03.2010 Saat 18:39 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.03.2010, 19:20   #20
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

zaten öylelerine sivaslı demiyorum ben hain derim onalra ancak.güzel sivamsıza yatırım yapmayanlar hain çakma sivaslılar onlar.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)