Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

37 Yıllık Eşe Böbrek Sürprizi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.12.2011, 14:31   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart 37 Yıllık Eşe Böbrek Sürprizi

Sivas'ta 4 çocuk babası Ahmet Tokgöz, 6 yıldır böbrek hastası olan 37 yıllık eşi Sultan Tokgöz'e böbreğini verdi. Eşinin kendisine böbreğini vereceğinden son anda haberdar olduğunu belirten Sultan Tokgöz bu sürprizin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

54 yaşındaki Sultan Tökgöz 6 yıl önce böbrek yetmezliği hastalığına yakalandı. Diyalize bağlı yaşamını sürdüren Sultan Tokgöz'ün sağlık durumu gün geçtikçe kötüye gidince doktorlar böbrek nakline karar verdi. Bunun üzerine organ arayışına giren aile uygun böbreği bulamadı. Sultan Tokgöz çocuklarına kıyamadığı için onların böbreklerini almak istemedi.

Eşinin gün geçtikçe kötüye gittiğini gören ve çektiği acılara dayanamayan emekli 59 yaşındaki Ahmet Tokgöz, 37 yıllık eşine kendi böbreğini verme kararı aldı. Ancak bu kararını ilk etapta eşine söylemedi. Eşinden habersiz gerekli kontrolleri ve tahlilleri yaptıran Ahmet Tokgöz kan ve dokuların uyduğunu öğrenince büyük sevinç yaşadı. Nakil için gerekli işlemleri yaptıran Ahmet Tokgöz, eşine sürpriz yaparak kendi böbreğini vereceğini söyledi. Eşinin yaptığı sürpriz ile mutlu olan Sultan Tokgöz'e böbrek nakli İstanbul'da 10 ay önce yapıldı. Sivas Numune Hastanesi'nde nakil sonrası takipleri ve kontrolleri yapılan çiftin sağlık durumlarının iyi olduğu bilirildi.

'AYNI ŞEYİ BEN DE YAPARDIM'

Eşinin sürprizinin kendisini mutlu ettiğini belirten Sultan Tokgöz, "Bana böbrek lazımdı. Çocuklarıma kıyamadım ve onlardan almadım. Eşim son anda bana böbreğini vereceğini söyledi. Bunu duyunca çok şaşırdım. Hiç haberim yoktu. 6 yıldır diyalize giriyordum. Eşim böbreğini verdi nakil yaptırdık. Şimdi çok rahatım" dedi. Kendisinin de aynı şeyi gözünü kırpmadan yapabileceğini belirten Sultan Tokgöz, "Eşimin böbreğe ihtiyacı olsaydı hiç tereddüt etmeden ve gözümü kırpmadan bende ona böbreğimi verirdim" diye konuştu.

Eşinin hastalığı süresince hastane hastane dolaştıklarını belirten Ahmet Tokgöz, "Onun yaşadığı acılara daha fazla dayanamadım. Ondan habersiz sürpriz olsun diye gerekli tahlilleri yaptırdım. Kan ve dokularımız uyunca son anda eşime ihtiyacı olan böbreği kendimin vereceğini söyledim. Organını başkasına vermek hiç kolay bir karar değil, ancak konu sağlık olunca ve bu da en yakınındaki olunca fedakarlık yapabiliyorsunuz" dedi.

DHA
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.12.2011, 16:33   #2
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1476 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 37 Yıllık Eşe Böbrek Sürprizi

madem hayat ortak yakışani yapmış helal olsun
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.12.2011, 19:26   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

işte örnek bir davranış tebrik ederim
Alt 28.12.2011, 20:02   #4
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bu örnek davranışı kaçımız yapar bilnmez belki ama, İşte hayat arkadaşı eş buna denir, tebrikler kutluyor Allah'tan acil şifalar dilerim.
Alt 28.12.2011, 23:30   #5
sevgim 58
Usta Yiğido

sevgim 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevgim 58 Şuan sevgim 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.06.2015 00:53

Tecrübe Puanı: 973 sevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblick

sözün bitigi an..... HELAL OLSUN ...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sevgim 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.12.2011, 14:16   #6
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 06:50

Tecrübe Puanı: 686 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tek kelime ile helal olsun diyorum

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)