Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HİNGEL - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Yemekler > Hamur İşleri
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.03.2010, 12:14   #21
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 05:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: HİNGEL

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

bizim oralarda böyle yaparlardı, nede güzel olurdu, birde tereyağı ile olursa.aha canım çekti.
salim kardeş o senin yapıştırdığın yemek su böreği hıngel içi boş kare biçiminde kesilen hamur suda kaynatılır kanadıktan sonra içine peynir ufalanır tereyağ ve baharatıda eklenir yenir bu hıngeldir bizim burada öyle ama yöreden yöreye değişede bilir bilmiyorum
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı doğan bulut'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.03.2010, 13:04   #22
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

bu resimde gözüken bizim oranın hingeli, patetesli ve etli olur tabi her yerinki farklı olabilir.
Alt 02.03.2010, 13:53   #23
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 15:36

Tecrübe Puanı: 2263 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Salim abinin gösterdiği şekilde bizded böyle yapılır.Tatlı dillinin yaptığı hingeli ilk kez görüyorum emeklerinize sağlık paylaşım iiçin teşekkürler.
HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı HaZaN'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.03.2010, 15:55   #24
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

salim kardeşe hınngel diye mantı yedirmişler bende o taraflıyım tatlı dillinin yaptığına bizde hıngel derler salim kardeşin inede üçgen olana yani mantı derler bizim oarada deliktaşlılarda bilirler tatlı dillinin hıngelinide mantı kolay olduğundan pek yapmazlar hıngeli salim kardeeeeeş seni kandırmışlar o senin yıllardır hıngel diye yediğinin adı mantı hahaha eşine göstersene hıngelin resmini birde sor bakalım hıngelmiymiş mantımı eşinde çok iyi bilir be bunu sivasda bilmeyen yokki hıngel ayrı mantı ayrıdır siz köy yemeklerini bana sorun ben size açıklamalı anlatırım.geçmiş olsun salim beeeeeeey.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ayten58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.03.2010, 16:01   #25
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

bizde biliyoruz kardeşim mantı olduğunu, hemde kulaklı mantı derler.
bazıları hingel der bizde mantı deriz hemde kulaklı mantı.
Alt 02.03.2010, 16:07   #26
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

ee daha madem biliyosun hıngeli nasıl bilmiyosun yahu mantıyı bilen hıngelide bilir biliyosun bilmezden geliyosun dimi az değilsin aaa delikdaşlılar fen zekiidirler derlerdi inanmazdım ama aha şimdi inandım kardeş.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil