Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas referandumda %76,7 "EVET" dedi - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.09.2010, 11:55   #41
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 707 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas referandumda 76,7% "EVET" dedi

pardon ya birileri genel yada yerel seçimle karıştırdı heralde referandumu....hangi muhalefete inanacağız ders verelım dıye...iki dakikada satana mı ...kendi söylediğini sav ın savsakladığı kişilere mi.. o tren geçdi...kafa bidon olsa da içi biligili ,bıyık olsada kafa demokrat okuyor ,bas bez parçalı olsada düşünüyor okuyor ...daha ne....
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı kasparix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 12:13   #42
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 749 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Eger bu ülke demokratik cumhuriyetse son sözü millet söylüyorsa üstüne söylenecek söz yok derim
Ancak cumhuriyet baş savcısının referanduma ragmen direnişimiz sürecek taviz vermeyecegiz açıklamasını yadırgamamak mümkün degil.
Hani demokrasi
Hani hukukun üstünlügü
Hani kuvvetler ayrılıgı
Eger çözüm olacaksa hsyk başbakanıda atasın sorun çözülsün milletvekillerinede gerek
yok binlerce hakim var onlarda o görevi üstlenir
polis gücüde ortadan kaldırılr yerine jitemi veya jandarmayı koyarsınız olur biter
cumhurbaşkanıda eskisi gibi genelkurmaydan bol yıldızlı bir paşamız gelir

HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ HAKİMLERİNDİR
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 12:49   #43
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

kasparix sanıyorum orada "birileri" ben olduğum için yanıt verme gereği duydum.

Elbetteki referandum ile yerel yada genel seçimleri ayırt edecek kadar bilgimiz var.
Ancak genel başkanınız öyle bir ortam yarattıki, kabul etmeyenleri, hayır diyenleri ruh hastası, vatan haini, hatta zır delilikle suçladı, Çoğunluk beni seçmiş diyerek diğer kesimi görmezlikten gelip ben ne dersem o olur mantığıyla kendi genel merkezlerinde anayasa taslağı hazırlayarak dayatmacı zihniyetle, parti anayasası olduğu için Kafasında kurgular kurarak toplumu ikiye ayırdığı içindir o sözüm.
Bir şey hazırlanırken toplumun büyük kesimini kucaklamalı, herkes memnun olmalı halkın en az % 85-90-95 desteğini alan bir anayasaya kim ne diyebilir? Zaten öyle bir şey hazırlanmış olsa idi 155 trilyon harcanarak bu referanduma dahi gerek kalmazdı.

Murat'cığım konumunda haklısın ancak şu da var.
Çoğunluk beni seçti her istediğimi yaparım da ne yazıkki anayasal hukuk devletinde olmuyor. Bu krallık yada daha farklı yönetim şekillerinde olur ancak.
Çoğunlukta seçse, demokrasilerde onu da denetleyen, frenleyen bir mekanizma olması şart. Yoksa farklı yönetim şekilleri ortaya çıkıyor.

Buda benim şahsi görüşümdür. Herkesin görüşünede saygım vardır.
Alt 14.09.2010, 12:57   #44
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 749 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arif abi tamamen katılıyorum zaten öylesi zaten diktatörlük olur
Benim demek istedigim degişen kanuna ragmen biz direnecegiz denmesini anlayamıyorum.
Yargı mensubunun öncelikle kanunlara saygılı olması gerekmez mi?

Akp'nin yanlışları olursa bu ülkeyi bölmeye kalkarsa yargılansın ve en agır cezayı alsın.
bende birey olarak destekçileri olurum ama hukuk varsayımlardan haraket etmez
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 13:12   #45
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
murat tugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arif abi tamamen katılıyorum zaten öylesi zaten diktatörlük olur
Benim demek istedigim degişen kanuna ragmen biz direnecegiz denmesini anlayamıyorum.
Yargı mensubunun öncelikle kanunlara saygılı olması gerekmez mi?

Akp'nin yanlışları olursa bu ülkeyi bölmeye kalkarsa yargılansın ve en agır cezayı alsın.
bende birey olarak destekçileri olurum ama hukuk varsayımlardan haraket etmez
O açıklamayı bende tasvip etmiyorum, burada zıtlaşmaya gerek yok bence, talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Yasallaşan kanuna uymamak nasıl olur bende anlamadım doğrusu, akşam bir kanalda yeni bir kapatmamı geliyor vs. diye sansasyonel açıklamalar yapılıyordu, bakalım artık zaman neyi gösterir herşeyin hayırlısı diyelim.
Alt 14.09.2010, 13:19   #46
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3273 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Sosyologların referandum yorumu: Muhalefet, yalanlarıyla gözden düştü

Referandum sonuçları, ilginç yalanlarla kara propaganda yürüten 'hayır' cephesinin halkı ikna edemediğini gösterdi. Kadınlara zorla çarşaf giydirileceği, Müslüman kadınların rahibe gibi giyineceği, Ayasofya'ya haç takılacağı, Türkiye'nin bölüneceği, teröristbaşı Öcalan'ın serbest bırakılacağı yalanları bunlardan bazılarıydı.

Türkiye'de siyasete güvenin çok az olduğunu hatırlatan sosyologlar, insanların fikrini değiştirmenin bu yüzden kolay olmadığına dikkat çekiyor. Muhalefetin paketin içeriğinden çok ortalığı karıştırmaya yönelik argümanlar ileri sürdüğünü dile getiren Fatih Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ali Murat Yel, "Referandum sürecinde kara propagandanın yanı sıra bilgi kirliliği vardı. Halka 'göbeğini kaşıyan adam' demeye devam ettiğiniz sürece 100 yıl da geçse bu halktan evet oyu alamazsınız." diyor. Referandumda 'evet' çıkacağının daha ilk günden belli olduğunu söyleyen Yel, "Muhalefet bunun farkına varıp, komik yalanlara başvurmasaydı oylar aynı çıkabilirdi belki ama en azından hayal kırıklığına uğramamış ve gözden düşmemiş olurlardı. Gelecek yılki seçimlerde de oylarını artırma şansları olabilirdi." tespitlerini yapıyor.

Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferhat Kentel de seçim sonuçlarının, 'korku masalları'yla çok fazla yol alınamayacağının kanıtı olduğunu ifade ediyor. Paranoya oluşturan korkuların halkı ikna etmeye yetmediğini dile getiren Kentel, "Seçim sonuçları gösteriyor ki toplumun yüzde 58'i geleceğe çok daha güvenle bakıyor ve korkmuyor." diyor. Kentel'in görüşleri şöyle: "Propaganda nedir? Korku oluşturmaya yönelik yeni durumlara karşı masallar yazmak. Cemaati, köyü, kabileyi korumak için sınır ötesinde düşmanlar vardır ve bu düşmanlar da kolay kolay elle tutulmayan, gözle görülemeyen gerçek üstü yaratıklardır. Canavarlar, ejderhalar gibi. Aynı masallar bugün de bu korku kampı tarafından üretilmeye çalışıldı. Fakat halk, paranoya oluşturan korkularla ikna olmayacağını kanıtlamış oldu.
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 13:28   #47
Arif Coşkun
Moderator

REFERANDUMDAN ‘UÇURUM’ ÇIKTI!

İnsanlar sandığa gitti, kimi evet dedi, kimi hayır.. Evetler önde çıktı..
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] kabul edildi.. Defter kapandı!..
Bu kadar basit değil.. Evetle hayırlar [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’nin her yerine dengeli dağılsaydı bu kadar basit olurdu..
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’nin tercihi, [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’nin tercihiyle at başı gitseydi mesele yoktu..
Şimdi var..
Üzerinde düşünmemiz gereken, ne oluyor dememiz gereken, kafa yormamız gereken dev bir sorun var..
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] o sorunu resmetti..
Kafanızı kuma gömmeyin uyarısı yaptı..
*
Ortada bir anayasa paketi vardı.. O pakete [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yüzde 75 evet dedi, [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yüzde 75 hayır..
Aydın yüzde 64’le reddetti, [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yüzde 65’le bağrına bastı..
İki kent arasında bu kadar büyük görüş ayrılığı varsa..
İki yerleşim yeri birbirine tamamen zıtsa..
Ayrım siyahla beyaz kadar netse..
Kütahya’nın eveti..
Kırklareli’de aynı oranla hayır olmuşsa bir sorun var demektir..
Yabana atmamak gerekir..
*
Tabii ki, her birey gibi her il de farklı bakabilir.. O ilde yaşayanlar birbirlerinden etkilenebilir..
Ama bu kadar derin fark olmaz!.. Evetle hayırlar birbirine yakın olsa anlarım.. Mesela [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yüzde 51 ile hayır dedi, yanıbaşındaki [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’dan yüzde 51 evet çıktı..
Anlaşılır bir durum..
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yüzde 56 ile evet demiş, [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yüzde 52 ile hayır..
Sorun yok..
Çünkü arada uçurum yok..
Ama çoğu ilde var.. Maraş’ın yüksek oranda eveti [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’de yüksek oranda hayır olmuşsa karşımızda duran, iki farklı dünyadır, iki farklı bakıştır, iki farklı anlayıştır..
*
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’la baktığımızda tablo daha belirgin.. Haliyle düşündürücü.. [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yüzde 74’le hayır demiş, Esenler yüzde 74 ile evet..
Uçuruma bakın..
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’ün yüzde 70’lik hayırı hemen dibindeki [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’da yüzde 70’le evete dönüşmüş..
Farka bakın..
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’ın yüzde 78’lik hayırı, [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]’de yüzde 85’lik evet olmuş..
Derin ayrılığa bakın..
Birinin evet dediğine..
Öteki hayır demiş..
Birinin ak dediğine diğeri kara der hale gelmiş..
Düşündürücü olan bu...
Bakırköy’de oturanla, Bağcılar’da oturan arasındaki derin görüş ayrılığı..
Büyük uçurum..
*
İlk seçime de..
2012 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine de (belki de başkanlık!) bu derin görüş ayrılığı damgasını vuracak..

Mehmet Tezkan / Milliyet

14 Eylül 2010

Çok doğru tespitleri var. Çok ilginç iki il yan yana ama tam tersi sonuçlar.
Alt 14.09.2010, 15:17   #48
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 707 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Biz anca ne zaman adam olabiliriz biliyomusunuz ,avrupada bazı ulkelerde hakım savcılar aynı zamanda siyasi partılerle meşgul de olabiliyorlar yani taraflı ve tarafsız olacağı yerı zamanı bılıyor...bizde demokrası yenı yenı oturuyor..pasta bi dilimdi..şimdi herkes bi dilim isdiyo pasta dan...çok okumak çalışmak düşüyor..milletimiz için .kürt meselesi önmzdekı günler çok tartışılacak da ..daha çok demokrasi daha çok özgürlük....bir taraftan ayinlerin önünü açıyoruz ama içimizdeki çoğunlukla hayır cephesinde yeralan buyuk alevi kesmin değer ve isdeklerini tatmin için bir şeyler yapılmıyorsa riyakarlık olur bu ...çalıştaylar sonuç vermeli artık...ahim de tazminatla varmektense turkıyede uzlaşıyla demokrasiyle özgürlüklerle bişeyler yapılmalı..
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı kasparix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2010, 16:24   #49
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Yahu aranızda 12 Eylül'de AKP'ye ya da CHP'ye ya da diğer partilere oy verebilen var mıydı?
bana verilen kağıtta sadace evet ya da hayır tercihleri vardı.
Hesap zamanı 2011'de.Bu kadar basit!
Alt 14.09.2010, 16:48   #50
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2180 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sitede yapılan anket sonucu ile Türkiye geneli aşağı yukarı aynı demekki sitemiz Türkiye'yi yansıtıyor
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı barikat58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)