Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
TOBB Etü Polemiğine Doğan Ürgüp cevap verdi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.12.2010, 22:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart TOBB Etü Polemiğine Doğan Ürgüp cevap verdi

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin (TOBB ETÜ) Sivas’ta fakülte kurma çalışmalarıyla ilgili, “İşin takipçisi olarak bu fakültelerin Sivas’ta yapılmasını temin edeceğiz. Bunun dışındaki yaklaşımlar üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek anlamına gelir ki biz buna izin vermeyiz” dedi.

Ürgüp, Sivas Belediyesi Selçuklu Sosyal tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım’ın yerel basın ve televizyonlara yansıyan, “kamuoyunun eksik ve yanlış bilgilendirildiği, hatta maksadının tartışılabileceği talihsiz ve gerekçesiz açıklamalara” cevap vermelerinin bir zaruret olduğunu ifade etti.

Şehrin emanetini aldığı günden itibaren toplumun hemen her kesimiyle değişik zamanlarda ve ortamlarda her işi ve icraatını istişarelerde bulunarak, basınla paylaşarak yapmaya büyük özen gösterdiğini belirtti.

Başkanımız Ürgüp, TOBB ETÜ ile ilgili süreci Ticaret Odası Başkanı Osman Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte başlattıklarını kaydetti. Ürgüp, “Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu Ankara'da görüştüğüm çok değerli bir dostumdur. Üniversiteye ait birkaç fakültenin Sivas’ta yapılması içinde samimi bir görüş birliğimiz vardır” diye konuştu.

Sivas Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp, düzenlediği basın toplantısında şu açıklamayı yaptı:

“Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın, Osman Yıldırım’ın yerel basın ve yerel televizyonlarımıza yansıyan, kamuoyunun eksik ve yanlış bilgilendirildiği, hatta maksadının tartışılabileceği talihsiz ve gerekçesiz açıklamalara cevap vermemiz bir zaruret olmuştur.

Şehrimizin emanetini aldığım günden itibaren toplumun hemen her kesimiyle değişik zamanlarda ve ortamlarda her işi ve her icraatımı istişareler yaparak, sizlerle paylaşarak yapmaya büyük özen gösteriyorum.

Bu anlayış doğrultusunda hemşerilerimin her türlü işlerini büyük bir titizlikle takip ederek hata yapmamaya ve kimsenin hakkının kimseye geçmemesine gayret ederek, yıllardır çözülemeyen sorunları çözmeye gayret gösteriyorum.

Kamu menfaati ve şehrin ortak çıkarları söz konusu olduğunda ise hızlı ve cüretkâr çözümler üreterek, bu katkıların şehrimize sağlayacağı faydayı temin etmeye çalışıyorum.

Şehrimizde huzurlu bir ortamın oluşması için haklı olduğum konularda dahi tartışma ortamlarına girmiyorum. Ama bir kısım insanlar ne yazık ki alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyorlar. Temsil ettikleri camialarının bile tasvip etmediği bir üslupla şehirde sürekli bir kavga ortamı yaratmaya çalışıyorlar.

TOBB ETÜ Üniversitesi ile ilgili süreci Ticaret Odası Başkanımız ve Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızla birlikte biz başlattık.

TOBB Başkanı Sayın, Rifat Hisarcıklıoğlu Ankara’da görüştüğüm çok değerli bir dostumdur. Üniversiteye ait birkaç fakültenin Sivas’ta yapılması için de samimi bir görüş birliğimiz vardır.

TOBB ETÜ Üniversitesi’nin resmi yazısı belediyemize, şimdi göstereceğim bu yazıyla bizim isteğimizle 18 Ağustos 2010 da yazılmış bir talep yazısıdır.

Bu yazının içeriğine uygun Özelleştirme İdaresine yazdığımız talep yazısı 20 Ağustos yani iki gün sonra belediyemiz Emlak İstimlâk Müdürlüğümüzden çıkmıştır.

Bütün gayretlerime rağmen Özelleştirme İdaresinin cevabi yazısının 14 Aralık’ta yani dün yazılarak postaya verildiğini öğrenmiş bulunuyorum.

Geçen bu üç buçuk aylık zaman zarfında ben ve çalışma arkadaşlarım konuyu sıkı bir şekilde takip ederek bu yazıyı ancak çıkarabildik.

Cevap yazımızı Özelleştirme İdaresi yazısı elimize geçmeden, faksla aldığımız yazıdan hareketle aynı gün yani 15 Aralık’ta yazdırdım, aynı akşam elden Ankara’ya ulaştırdım.

Bahse konu arazinin tapusu üzerindeki şerh kaldırılmadan bu arazi ile ilgili bir adım atılamayacağını Sayın, Osman Yıldırım bilmeyebilir ama ben öğrenmiş bulunuyorum.

Yaşadığımız bu süreçten her aşamada bilgi aktarmama ve ilgili arkadaşlarımla görüşmelerine rağmen, gün aşırı basına ve televizyonlara bu işe belediye, valilik sıcak bakmıyor anlamına gelecek açıklamalar yapmak, sadece suyu bulandırmaktır, kafa karıştırmaktır.

Biz üzerimize düşen her türlü görevi yapacağız ve resmi süreci tamamlayacağız. Daha sonra da işin takipçisi olarak bu fakültelerin Sivas’ta yapılmasını temin edeceğiz.
dışındaki yaklaşımlar üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek anlamına gelir ki biz buna izin vermeyiz.

Polemikler Sivas’a Sivaslıya bir şey kazandırmaz. Bu üslup doğru değildir. Değerli oda başkanımız bu metotlar yerine benim gösterdiğim gayret ve dikkati biraz da işin Ankara boyutunu takip ederek gösterirse bu süreç belki biraz daha hızlanabilir” diye konuştu.

Polemiklerin Sivas'a ve Sivaslıya bir şey kazandırmayacağını söyleyen Başkanımız Ürgüp, “Bu üslup doğru değildir. Değerli Ticaret Odası Başkanımız bu metotlar yerine, benim gösterdiğim gayret ve dikkati biraz da işin Ankara boyutunu takip ederek gösterirse, bu süreç belki biraz daha hızlanabilir” dedi.

Kaynak: Sivas Belediyesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.12.2010, 22:58   #2
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1310 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: TOBB Etü Polemiğine Doğan Ürgüp cevap verdi

Sonuç : ?..
Alt 16.12.2010, 23:07   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SONUÇ yılbaşından önce belli olacak ve büyük ihtimal %90 kayseriye kurulacak demedi demeyin bizimkiler ağızlarıyla kuş tutsalar Sivas'a açmazlar üniversiteyi.çünkü hem kayseri bizim durumumuzu bekliyor hemde rıfat hisarcıklıoğlu kayserili.Yoksa belediye arsayı vermiş başka bahanede yok demektir.
Alt 17.12.2010, 00:15   #4
Deliilyasliyiz
Tecrübeli Yiğido

Deliilyasliyiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deliilyasliyiz Şuan Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2012 19:23

Tecrübe Puanı: 676 Deliilyasliyiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben de yazıyı okurken aynen onu düşündüm sonuç ?
Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 00:49   #5
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
habere bakın özellikle son paragrafına.bunların açacağı üniv. filan değil sadece 1-2 tane bina yani bir fakülte 100 milyarlık bir yatırım filan değilmiş ve bu sene son günde değilmiş.bence belediye başkanı mantıklı açıklama yapmış.sanki osman yıldırım biraz ortalığı karıştırıyor gibi ben öyle hissettim.
Alt 17.12.2010, 07:25   #6
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Birisi çıkıp yer yok vermediler diyor,Birisi çıkıp yer verdik buyrun yapın diyor.İş icraata gelince herkes birşeyler söyleyip işi baştan savıyor.

Laf üretmenin haricinde iş yapmak icraat yapmak önemli,Lafla peynir gemisi yürümez diye bir söz vardı aynen onun gibi birşey,Hayırlı işler kolay gelsin....
Alt 17.12.2010, 21:34   #7
Deliilyasliyiz
Tecrübeli Yiğido

Deliilyasliyiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deliilyasliyiz Şuan Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2012 19:23

Tecrübe Puanı: 676 Deliilyasliyiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
burak5866 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
habere bakın özellikle son paragrafına.bunların açacağı üniv. filan değil sadece 1-2 tane bina yani bir fakülte 100 milyarlık bir yatırım filan değilmiş ve bu sene son günde değilmiş.bence belediye başkanı mantıklı açıklama yapmış.sanki osman yıldırım biraz ortalığı karıştırıyor gibi ben öyle hissettim.
yatırım 1-2 tane bina değil fakülte kurulması.bugun birçok üniversite 1-2 bina diye küçümsediğin fakültelerden üniversite oldular 20-25 bin öğrenciye ulastılar..sen tobb etü ye gittin mi ankaradaki tobb etü de 2-3 binadan oluşuyor..
Deliilyasliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 23:10   #8
kendalli
Tecrübeli Yiğido

kendalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendalli Şuan kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:44

Tecrübe Puanı: 707 kendalli isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sonuç : ?..
hee sonuc ?
kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.2010, 08:42   #9
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1310 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
kendalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
hee sonuc ?
Yorumunuz neye alametti anlayamadım. Benim sonç yazmamı merak ettiyseniz söyleyeyim aylardır bu konuda sivas belediyesive tso _ki ikisinden de hazzetmem_ hala bir sonuca varamadılar. İki kurum da günübirlik iş yapıyor ya da yapmış gibi gözüküyor ama Sivasta elletutulur gözle görülür somut hiçbir gelişme yok ve artık bir sivaslı olarak bu iki kurumun çekişmesinden bıktım usandım. problem üreten değil problem çözen ve ileriye dönük problemleri de görüp önlem alan bir belediye bir tso istiyorum.

SONUÇ: AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ
Alt 19.12.2010, 00:55   #10
kendalli
Tecrübeli Yiğido

kendalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendalli Şuan kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:44

Tecrübe Puanı: 707 kendalli isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yorumunuz neye alametti anlayamadım. Benim sonç yazmamı merak ettiyseniz söyleyeyim aylardır bu konuda sivas belediyesive tso _ki ikisinden de hazzetmem_ hala bir sonuca varamadılar. İki kurum da günübirlik iş yapıyor ya da yapmış gibi gözüküyor ama Sivasta elletutulur gözle görülür somut hiçbir gelişme yok ve artık bir sivaslı olarak bu iki kurumun çekişmesinden bıktım usandım. problem üreten değil problem çözen ve ileriye dönük problemleri de görüp önlem alan bir belediye bir tso istiyorum.

SONUÇ: AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ
bende size destekli olarak birazda kendi soyleyis tarzimi katarak sizin cok kisa ama buyuk anlam ifade eden yorumunuza vurgu yaparak kendi yorumumu nacizane ifade etmeye calistim ama sizi azda olsa uzuntuye sevk eden bu durumdan ozur dilerim...yani sonuc; no problem
kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)