Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
Almanya, Türklerin varlığına alışamadı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivaslılar' ın Dayanışma Köşesi > Yurtdışındaki Sivaslılar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Yurtdışındaki Sivaslılar Yurtdışındaki Sivaslıların Tanışma ve Dayanışma Köşesi

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.02.2008, 20:38   #1
CrSivaslim58
Usta Yiğido

CrSivaslim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CrSivaslim58 Şuan CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.12.2023 20:33
Autobahn Champion! Caravan Toss Champion! F/A-18 Hornet Champion! Happy Heks Champion! Kingdom Of Gold Champion! Sheep Pool Champion! Yeti Strikes Back Champion!
Tournaments Won: 2

Tecrübe Puanı: 841 CrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yok
Unglücklich Almanya, Türklerin varlığına alışamadı

Almanya'da Türkler’in oturduğu binada çıkan yangını değerlendiren Rhein Zeitung gazetesi, “Almanya hala en büyük Müslüman azınlığı oluşturan Türklerin varlığına alışamadı'' diye yazdı.

Ludwigshafen'daki yangınlarla ilgili yorum yayınlayan ‘Frankfurter Rundschau' gazetesi, son olaydaki gibi, yabancıların yaşamlarını yitirdiğine benzer olay görüldüğünde ırkçı saldırı şüphesinin doğduğunu yazdı. Gazete, şunları yazdı:

“Bu şaşılacak bir durum değil. Zira 1993 yılında dazlakların Solingen’de bir evi ateşe vermeleri sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi. O günden itibaren de birçok yerde Almanlar yabancılara saldırdı. Polis soruşturması başladı. Yetkililerin işlerini iyi yapmadığına dair bir izlenim de yok. Türk yetkililerin Alman soruşturma grubuna dahil olup, yaptıkları işi gözlemlemelerinin zararı yok. Ancak olay, insani bir trajedinin siyasi oyuna dönüşmesiyle tehlikeli bir boyut kazanabilir. Erdoğan’ın yangın mahalline yapacağı ziyaret, gövde gösterisine dönüşmemeli. Bu, Ludwigshafen kurbanlarına haksızlık anlamına gelir.'' Ludwigshafen'deki yangınla ilgili olarak Koblenz’de yayınlanan Rhein Zeitung gazetesi Almanlar’ın da tedirgin olduğunu vurgularken şöyle devam etti:

“Çoğu kişi İslam kültürünün toplumsal ilişkide saldırgan bir atmosfer oluşmasına yol açacağından endişe ediyor. Minarelerin yüksekliği ya da İslamcıların ’tehlikeleriyle’ ilgili hararetli tartışmalar bunun göstergesi. Samimi olalım: Almanya hala en büyük Müslüman azınlığı oluşturan Türklerin varlığına alışamadı. Böyle bakıldığında, Ludwigshafen’daki trajediyi önyargılarımızla yüzleşmemiz için bir fırsat olarak görebiliriz. Ren bölgesinin sanayi kenti Ludwigshafen’de şu sıra yangının çıkış nedeni araştırılıyor. Bu uzmanların görevi. Bize düşen en büyük görevse, ırkçı düşünceleri alevlendirecek kıvılcımları engellemektir.''
CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.02.2008, 21:40   #2
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 14:57

Tecrübe Puanı: 788 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: Almanya, Türklerin varlığına alışamadı

Çok acı bir olay. Ama nedense hala Alman yetkilileri övebiliyoruz...

İtfaiyenin çok geç gelmesi, hortumun delik olması, doğru düzgün brandanın gerilememesi... Bunların hepsi Almanya gibi bir ülke için eksi puandır.

Türkiye'de olsaydı şimdi yeri göğü inletiyor olurdu yakın çevresi.

Ama nedense bu olumsuzluklar Almanya'da olunca yine de övebiliyoruz yetkilileri.

Küçük Aylin gördüklerini anlattığı halde Alman polisi, kundaklama bulguları yok diyebiliyor.

12 Yıl yurtdışında kaldım. Size şahit olduğum bir olayı anlatayım:

Bir Türk sokakta, en işlek caddede vuruldu. Bacağından girdi kurşun. Polis geldi, etrafa barikat kurdu. iki mahalle arkadaki ambulans gelmek bilmedi. Türkler toplandı ve adamı hastaneye götürmek için çırpındı ama polis izin vermedi ambulans gelecek diye.

Kurşun atardamara isabet ettiği için kan sürekli fışkırıyordu. En sonunda beyaz köpük gelmeye başladı, adam baygın düştü tabii.

Sonra polis anons yaptı ve ambulans geldi. Ne fayda, adam öldüüü!

Kalbinden ya da kafadan almadı yarayı, sadece bacaktan!

İşte onların gözünde ancak bu kadar değerimiz var. Kendimizi kandırmayalım.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.02.2008, 21:54   #3
CrSivaslim58
Usta Yiğido

CrSivaslim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CrSivaslim58 Şuan CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.12.2023 20:33
Autobahn Champion! Caravan Toss Champion! F/A-18 Hornet Champion! Happy Heks Champion! Kingdom Of Gold Champion! Sheep Pool Champion! Yeti Strikes Back Champion!
Tournaments Won: 2

Tecrübe Puanı: 841 CrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yokCrSivaslim58 Fazla söze gerek yok

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çok acı bir olay. Ama nedense hala Alman yetkilileri övebiliyoruz...

İtfaiyenin çok geç gelmesi, hortumun delik olması, doğru düzgün brandanın gerilememesi... Bunların hepsi Almanya gibi bir ülke için eksi puandır.

Türkiye'de olsaydı şimdi yeri göğü inletiyor olurdu yakın çevresi.

Ama nedense bu olumsuzluklar Almanya'da olunca yine de övebiliyoruz yetkilileri.

Küçük Aylin gördüklerini anlattığı halde Alman polisi, kundaklama bulguları yok diyebiliyor.

12 Yıl yurtdışında kaldım. Size şahit olduğum bir olayı anlatayım:

Bir Türk sokakta, en işlek caddede vuruldu. Bacağından girdi kurşun. Polis geldi, etrafa barikat kurdu. iki mahalle arkadaki ambulans gelmek bilmedi. Türkler toplandı ve adamı hastaneye götürmek için çırpındı ama polis izin vermedi ambulans gelecek diye.

Kurşun atardamara isabet ettiği için kan sürekli fışkırıyordu. En sonunda beyaz köpük gelmeye başladı, adam baygın düştü tabii.

Sonra polis anons yaptı ve ambulans geldi. Ne fayda, adam öldüüü!

Kalbinden ya da kafadan almadı yarayı, sadece bacaktan!

İşte onların gözünde ancak bu kadar değerimiz var. Kendimizi kandırmayalım.
evet dediklerin
CrSivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.02.2008, 23:51   #4
58memo
Usta Yiğido

58memo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58memo Şuan 58memo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.01.2014 20:31

Tecrübe Puanı: 818 58memo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Gercekten cok üzüldüm, sizde üzülmüstürsünüz. Gercekten hepimize kötü bir yayin getiriyo, yani almanyadikileri yanlis anlaya biliriz. Ve dün kundaklama oldugunu alman basini "ispatladi" ve "nazi" yani yabancilari istemeyen kisiler, alman kökenli olmayan vatandaslari ülkeden cikarmak isteyenlerden oldugu simdiden kesin görüküyor.

hepimizin basi saulsun ve insallah hepsini mekani cennet olur .!
58memo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.02.2008, 01:49   #5
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 12:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick

Almanyada Bu Tür Olayın Yaşanması Çok Üzdü,
Hele Türklerin Olması Gerçekten Beni Derinden Yaraladı.
Ölen Vatandaşlarımıza Allah Rahmet Eylesin.Nur İçinde Yatsınlar.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.02.2008, 02:07   #6
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 21:40

Tecrübe Puanı: 749 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

ALMANYA'DA TÜRK OLMAK

Üzülerek ve içim kan ağlayarak bu satırlara başlıyorum.Son bir hafta içerisinde,almanyada iki ayrı yerde TÜRK'lerin yaşadığı apartmanların kundaklanması bende tarifi olmayan bir acı,nefret,haksızlığa uğramışlık etkisi bırakdı.
Sistemli olarak,son hükümetin göreve gelmesi ile başlayan ve çıkarılan yeni yasa ve kanun teklifleri ile TÜRK'lerin boy hedefi haline getirilmesi sonucu,bugün bu acı ile başbaşa kaldık.Siyasi olarak bir yazı yazmamaya gayret ediyorum zira-ne alakası var--konumuzla ilgili değil-gibi cümleleri duyacağım.
Alman vatandaşlığına geçmek,vatandaşlık kazanmak için, net almanca konuşmak,vatandaşlık kazanmak için özellikle TÜRK uyruklu insanlardan,yapılması çok zor şartları önlerine koymaya varıncaya kadar ağır şartlara maruz bırakılmaları,çifte standartın ötesinde, TÜRK'lere karşı başlatılan yıldırma politikasının habercisi idi.
Geçmişde bu ve benzeri kanun maddeleri, geçme aşamasında sessiz kalan vatandaşlarımın,bugün zarfındada bu konuda tepkisiz kalmaları bende hayretler uyandırıyor.
Konumuz,halkları uyutmanın ana maddeleri ekseninde olduğu gibi evvela kültür olarak zayıflat-cahil bırak,sonra açlık sınırına getir,arkasından beyin yıkama mantığı ile magazinsel televole kültürü ile uyutmaktır.Hal böyle olduğunda,kim kiminle yatmış,kim neresini ne kadar açmış,vs.vs. gider,bunların yanında mantıki olarak,şöhret olanların toplum karşısında duruş-hal-hareket tavırları örnek olması gerekirken,bir başbakanı dolandırana -helal olsun bea-demesi,onların gayri ahlaki tutum ve davranışlarını alkışlar olmak,bana hayatını kaybeden vatandaşlarımın acısı kadar acı vermektedir.
Genel bakış açımız maalesef bu durumda,bugün olduğu gibi yarınlarımızıda parlak görmüyor,hiçbir siyasi-dini taraf olmaksızın,insani duygular ölçüsünde bakmanızı öneriyorum

Yukarıdaki yazımı,bir gün evvel,aşağıda linkini verdiğim topicde yazmışdım.
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Son satırlara ise,''maalesef bu topici kimse okumaz çünki magazinsel bir degeri yok'' Diye yazmışdım,sonra hakaret anlamı çıkar diye silmişdim.Şimdi üzülerek görüyorum ki bu topiclerin,insanlarımız arasında,bir seda sayan,sibel can,magazinsel bir başka topic kadarı degeri yokmuş.Dahada önemlisi almanya'da yaşayacan yüzbinlerce hemşerim tarafından bu konunun gündeme alınması ve üstünde durulmasını beklerdim.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil