Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Karşıyakalılar büyük bir sorunla karşı karşıya - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.02.2011, 23:21   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Karşıyakalılar büyük bir sorunla karşı karşıya

Yıllardır köprü hasreti ile yanıp tutuşan Karşıyakalılar, ilerleyen günlerde daha büyük bir sıkıntıya düşecek. Sivas İl Özel İdaresi tarafından yapılan yeni köprünün bağlantı yolları 2 yılı aşkın bir süredir yapılmadığı için trafiğe açılamadığı gibi, Karşıyaka'ya ulaşımı sağlayan en önemli geçiş yeri olan Tarihi Kesik Köprü'de yakın bir zamanda restorasyona alınacağı öğrenildi.

Tarihi köprünün restorasyona alınması ile birlikte yaşanacak olan geçiş güzergahı sorunu Karşıyaka Mahallesi sakinlerini tedirgin etti.
Sivas - Kayseri eski yolu üzerinde bulunan ve Karşıyaka ile Esenyurt Mahallelerini kent merkezine bağlayan tarihi Kesik Köprü'nün restorasyon ihalesi 7 Ekim 2010'da yapılırken, ihaleyi alan firma ile sözleşmenin imzalandığı ve proje çalışmalarının önümüzdeki aylarda başlaması bekleniyor.
Yılların yorgunluğunu üzerinden atmak için onarımdan geçirilecek olan köprünün sözleşmesi imzalandı ancak onarım için herhangi bir tarih belirlenmedi.
Uzunluğu 326,35 metre, eni 4,85 metre olan, iki kısımdan 19 kemerden oluşan 715 yıllık köprüde restorasyon için proje hazırlanmaya devam ederken, ihalesi 7 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilmişti.
Köprünün kısa süre onarıma girecek ve araç trafiğine kapatılacak olması, Karşıyaka ve Esenyurt Mahallesinde ikamet eden vatandaşların, kent merkezine ulaşımının nasıl sağlayacağı yönündeki soru işaretlerini de beraberinde getirecek.
Edinilen bilgiye göre vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için iş yine Sivas Belediyesine düştü. Belediye vatandaşın mağdur olmaması için yıllardır atıl halde bekleyen yeni Karşıyaka köprüsünün bağlantı yollarını yaparak onarım süresince bu bölgeyi ulaşım yeri olarak gösterecek.
Yeni yapılan köprünün bağlantı yollarının yapılmaması halinde ise Karşıyaka ve Esenyurt mahallelerine ulaşımın tek yolu ise Cumhuriyet Üniversitesi mevkiindeki AK Evler üzerinden yapılabilecvek.Bunun için de otobüs seferlerinin yeni bir güzergâh belirlemesi gerekiyor.
Diğer taraftan her türlü zorluklar karşılaşan ve yine bir sorunla karşı karşıya kalan Karşıya Mahallesi sakinleri günlük gittikleri yolu 3 katına çıkarılacağı gerekçesi ile en kısa zamanda farklı ve kalıcı çözümler üretilmesi gerektiğini savunuyor.

Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.02.2011, 23:36   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Karşıyakalılar büyük bir sorunla karşı karşıya

Ne zaman düzelecek şu Sivas'ın hali. Hep sorun hep sorun..
Alt 07.02.2011, 23:41   #3
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sivas- Karşıyaka , Türkiye-Kıbrıs ikilisi gibi. Sorunu derdi hiç bitmiyor yavru mahallenin
Alt 07.02.2011, 23:56   #4
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 16:17

Tecrübe Puanı: 636 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Sivas- Karşıyaka , Türkiye-Kıbrıs ikilisi gibi. Sorunu derdi hiç bitmiyor yavru mahallenin
Cley tebrik ettim, süper olmuş

Bence sorun mahalleden kaynaklanmıyor burada sorun onu avantaja dönüştüremeyen Sivas'ta galiba.
Şöyle villaların, geniş caddelerin, Kızılırmak'ın kenarında büyük parkların, iç kesimlerinde geniş meydanların olduğu bir Karşıyaka'yı sadece hayal edebiliyorum.... Çünkü gerçekte neredeyse hiç ümit yok.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.02.2011, 00:50   #5
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu konuyla söylemek istediğim çok şey var ama kısa kesmek istiyorum.birincisi bu yeni köprü neden ayrı bir yere tairihi köprüye uzak bir bölgeye yapıldı.oysa dünyanın her yerinde tarihi köprülerin hemen bitişiğinde yeni yapılan köprüler oluyor.hatta örenği sivas eğri köprüde bile var.bu her yöndne fayda sağlar.hem köprüden geçen kişiler veya turistler diğer tarihi köprüyüde görerek merak edip ilgilerini çekelibilir.hemde aynı yollar tekrar kullanılırdı.ekstradan yol açmayada gerek kalmazdı.NEDEN ACABA BU KÖPRÜ AYRIK BİR NOKTAYA YAPILDI?cevabımı ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama benim bildiğim zamanın sivas mileltvekili ömer kulaksız denen vatandaşın işidir.çünkü orda yakınlarının değersiz arazilerinin değer kazanması için yaptığı söyleniyor.İŞİN ÇÖZÜMÜNE GELİNCE BEN BELEDİYE OLSAM.ÖNCE KARAYOLLARINA DERİM KÖPRÜYÜ MADEM YAPTINIZ BUNUN YOLU NEREDE?YOLUNUDA YAPIN.yok eğer bu bizim işimiz değil bunu belediye yapmalı diyorlarsa belediyenin yerinde olsam o köprüyü yıkarım ya da hiç elimi sürmem milletde ne olduğunu görsün diye oraya harcayacağım yol yapma parasıyla gider kesik köprünün 50m yakınına başka köprü yaparım ve aynı yolun ve güzergahın kullanılmasını sağlamış olurum.
Alt 08.02.2011, 07:32   #6
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Yeni köprü açılmadan burayı kapatırlarsa büyük sıkıntı olur.
Alt 08.02.2011, 10:00   #7
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 16:17

Tecrübe Puanı: 636 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
bu konuyla söylemek istediğim çok şey var ama kısa kesmek istiyorum.birincisi bu yeni köprü neden ayrı bir yere tairihi köprüye uzak bir bölgeye yapıldı.oysa dünyanın her yerinde tarihi köprülerin hemen bitişiğinde yeni yapılan köprüler oluyor.hatta örenği sivas eğri köprüde bile var.bu her yöndne fayda sağlar.hem köprüden geçen kişiler veya turistler diğer tarihi köprüyüde görerek merak edip ilgilerini çekelibilir.hemde aynı yollar tekrar kullanılırdı.ekstradan yol açmayada gerek kalmazdı.NEDEN ACABA BU KÖPRÜ AYRIK BİR NOKTAYA YAPILDI?cevabımı ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama benim bildiğim zamanın sivas mileltvekili ömer kulaksız denen vatandaşın işidir.çünkü orda yakınlarının değersiz arazilerinin değer kazanması için yaptığı söyleniyor
Söylenti doğru yada yanlış onu bilmem ama amaç mevcut yolu kısaltmakta olabilir. Şu an 10 km olan yol o zaman 7 km'ye düşecekti. Ama kesikköprünün yakınlarına olmadı biraz daha ilerisine bir köprü daha yapılmalı, bence.

Alıntı:
İŞİN ÇÖZÜMÜNE GELİNCE BEN BELEDİYE OLSAM.ÖNCE KARAYOLLARINA DERİM KÖPRÜYÜ MADEM YAPTINIZ BUNUN YOLU NEREDE?YOLUNUDA YAPIN.
Köprüyü il özel idaresi yaptı ve bağlantı yolları belediyenin sorunluluğunda. Ya belediye yapar ya da beceremedim diye itiraf eder, çeker gider. Bahane aramasınlar. Köprü hazır yol mu yapılamıyor?

Alıntı:
yok eğer bu bizim işimiz değil bunu belediye yapmalı diyorlarsa belediyenin yerinde olsam o köprüyü yıkarım ya da hiç elimi sürmem milletde ne olduğunu görsün diye oraya harcayacağım yol yapma parasıyla gider kesik köprünün 50m yakınına başka köprü yaparım ve aynı yolun ve güzergahın kullanılmasını sağlamış olurum.
Yol yapamayan belediye yeni bir köprü mü yapacak? Hem orada hemzemin geçit var, bence orası bir mahalleyi şehre bağlamak için çok da iyi bir yer değil. Sonuçta kaç kaza oldu zamanında orada. Ayrıca bir not daha ben verdiğim vergilerin her seferinde çarçur edilmesinden bıktım. Yapamıyorum yıkarım mantığı hiç güzel değil, meydanda ki dükkanlarda yıkılmamalıydı, buda yıkılmamalı.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.02.2011, 13:06   #8
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 06:50

Tecrübe Puanı: 687 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Köprüyü yaptılar fakat bi türlü yolları yapıp açamadılar yazık çok yazık.
Alt 08.02.2011, 22:10   #9
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 734 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Karşıyaka Sivasın Gelişmesi İçin bir FIrsat ama Belediye Değerlendirmiyor Mahalleden Ziyade Köyü andırıyor Oranın Gelişebilmesi için Yeni köprü bağlntılarının Azil bir şekilde yapılması lazım Bunuda Belediye önemsemiyor Unuttu gibi bu yüzden Doğan Ürp gözümden düştü ne zaman o açıklamasını yaptı ne olduğunu anladım Neymiş Yeterli ödenek yokmuş Sırf bu yüzden Köprü bağlanamıyor.

Eğer Köprü Bağlanırsa Yeni imar yerleri açılıp Karşıyaka gelişir bu da Sivasın Genişlemesi için Fırsat Köprü olmadan Karşıyaka Gelişmez Acil yapılması lazım

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)