Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.11.2008, 10:58   #21
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart --->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

AİLE NE VERİİRSE ÇOCUKLA ONLA BÜYÜR BENCE TVLERDENDE ETKİ OLABİLİR ANCAK BÜYÜK İHMAL YİNE AİLEDİR AİLE O ÇOCUĞUN GÖZÜ ÖNÜNDE ÖYLE FİLMLERİ İZLEYİP DERKİ GEBERTİN ŞU ADAMI DİYE SESLENİR O ÇOCUK NAPSIN ETKİLENİR BENCE EN BÜYÜK SUÇ AİLEDEDİR.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.2008, 11:43   #22
Veli Bircan
Yiğido

Veli Bircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Veli Bircan Şuan Veli Bircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.11.2011 00:28

Tecrübe Puanı: 645 Veli Bircan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arsız Namussuz Şerefsiz...Bunun Gibileri Tek Tek Asacaksın
Veli Bircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.2008, 13:57   #23
seva
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
zarali_sansar Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arsız Namussuz Şerefsiz...Bunun Gibileri Tek Tek Asacaksın
herkesin önüne getirip dövdüreceksin dünya aleme ibret olsun diye..

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
Alt 09.11.2008, 15:42   #24
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Kurtlar Vadisi dizisinin sadece bir bölümünde öldürmek veya kafasina SIKMAK kelimeleri yaklasik 50 defa siradan bir kelime gibi kullaniliyor. Daha 10-15 yasinda ki gencler bunlari seyrediyor, ebeveyenler SIKILAN her kursunda, yere düsüp ölen her kiside kahkahalar atip, destek veriyorlar. Cocuklar kafasini bozanin kafasina SIKILMALI diye düsünüyor. Yetiskinlerde cok farkli degil aslinda. Arabasini sollamak, sadece kim diye bakmak, müsade edermisiniz diye sormak bile sizin dövülme, yaralanma veya öldürülme sebebiniz olabilir. Yolda yürürken, ortada bir sebep yokken, size laf atip sizden gelecek cevap sebebiyle sizi dögebilirler. ( Ben sahsen böyle bir dayak yedim.). Yani kisaca toplumda ki yozlasma cok kötü boyutlara gidiyor. Özellikle okumaya bir toplum olduk, eskiden insanlar okuduklari kitaplardan ilginc seyler anlatirlardi, simdi TV deki diziler konusuluyor. Hicbir kültürel degeri olmayan filmler gise rekorlari kiriyor. Genclerimiz ya Polat Alemdar yada Recep ivedik gibi olmaya calisiyor. Devlet seyrediyor, millet seyrediyor ve alkisliyor, sonrada 15 yasinda ki bir cocuk suc isledi diye asmali, kesmeli gibi sözler. O cocuk elbette suclu ama o cocuk, canini SIKANIN öldürülmesi gerektigine inaniyor.
Alt 09.11.2008, 19:48   #25
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.05.2015 23:50

Tecrübe Puanı: 1035 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Allahim simdiki genclige akil fikir ver.
Herkes egitimden vs. den bahsetmis. Yaaa Allah askina bi düsünün. Eski cocuklar nerde görmüslar anneden babadan sevgi? Nerde görmüsler cok büyük bir egitim?
Anne baba giderdi tarlaya, cocuklar evin önünde ne yaparlarsa yapsinlar. vs. Bu insanlar katilmi olmuslar???

Birakin ya egitimsizlikden vs. demeyi. Belkide biraz fazla egitilmis olmasin sakin bunlar. Hersey ulu ortada yapiliyor. Hersey herkesin gözünün önünde. Kim nerde kiminle ne yapmis herseyi artik görüyoruz.
Anne babaya, cevreye bulunuyor suc.

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.2008, 22:13   #26
seva
Usta Yiğido

ya bunlar ta Habil ve Kabil den gelmedir o zamanlar da mı tv vardı acaba..

kabil tarihteki ilk cinayeti işleyen insandır. lanetlidir, ve dünya üzerinde işlenen cinayetlerin günahlarında onun da hissesi vardır.

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
Alt 10.11.2008, 07:47   #27
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2265 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: --->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ya bunlar ta Habil ve Kabil den gelmedir o zamanlar da mı tv vardı acaba..

kabil tarihteki ilk cinayeti işleyen insandır. lanetlidir, ve dünya üzerinde işlenen cinayetlerin günahlarında onun da hissesi vardır.
Evet o zamanlarda TV. mi vardı; ben o TV deki Filim veya olaylardan kaynaklandığını tahmin etmiyorum.Eğitim , aile terbiyesive çevre çok önemlidir.Birazda insanın kendi içinden gelecek her ne kadar aile iyi yetiştirsede bunların içinden iyiside çıkıyor kötüsü de; alimden zalim, zalimden alim olmuyormu?
Alt 10.11.2008, 08:56   #28
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 890 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick

Öncelikle böyle bir cinayetin aydınlatılmasına çok ama çok sevindim,açıkçası katilin yaşının küçük olmasınada birokadar üzüldüm 2 yıl ıslah evinde kalacaktır sonrada çıkacaktır.
Tvlerin ektisi konusuna gelince,bizlerde tvlerle büyüdük ama hamd olsun şu güne kadar ne polis,ne nezaret,nede mahkeme görmedik demek ki başka şeyler eksik,eğer herşeyi bir veya birkaç dizi yapıyorsa demekki yine bir veya birkaç dizide bu sorunu çözebilir öyle mi?Bizim zamanımızdada kovboy filmleri vardı,doğrayan,parçalayan samuray dizileri vardı ,ünlü Rambo vardı ortalığı kasıp kavuran o halde bizlerinde cani,katil olması gerekirdi öyle değil mi?
Aileden edinilmesi gereken ahlak ve terbiye eksik olunca bunada başıboşluk eklenince bu sonuçlar çıkıyor haa zengin bir ailenin çocuğu belki böyle katil olmuyor ama ailesinden aldığı "insana saygı" eğitiminden dolayı bağdat caddesinde çarpıp öldürdüğü taksiciye "Ne kadar çok uzattınız sadece bir taksiciydi "diyebiliyor.
Lafın özü ailenin verdiği eğitim daha sonrada okulda bu eğitim gelişimi çocuğun geleceğinin tayini babında dönüm noktasıdır.
Bu çocuktan ziyade bunun ebeveynlerini asmalı,suçlu olanlar onlar!
Alt 10.11.2008, 09:33   #29
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: --->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
Serd@r Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Öncelikle böyle bir cinayetin aydınlatılmasına çok ama çok sevindim,açıkçası katilin yaşının küçük olmasınada birokadar üzüldüm 2 yıl ıslah evinde kalacaktır sonrada çıkacaktır.
Tvlerin ektisi konusuna gelince,bizlerde tvlerle büyüdük ama hamd olsun şu güne kadar ne polis,ne nezaret,nede mahkeme görmedik demek ki başka şeyler eksik,eğer herşeyi bir veya birkaç dizi yapıyorsa demekki yine bir veya birkaç dizide bu sorunu çözebilir öyle mi?Bizim zamanımızdada kovboy filmleri vardı,doğrayan,parçalayan samuray dizileri vardı ,ünlü Rambo vardı ortalığı kasıp kavuran o halde bizlerinde cani,katil olması gerekirdi öyle değil mi?
Aileden edinilmesi gereken ahlak ve terbiye eksik olunca bunada başıboşluk eklenince bu sonuçlar çıkıyor haa zengin bir ailenin çocuğu belki böyle katil olmuyor ama ailesinden aldığı "insana saygı" eğitiminden dolayı bağdat caddesinde çarpıp öldürdüğü taksiciye "Ne kadar çok uzattınız sadece bir taksiciydi "diyebiliyor.
Lafın özü ailenin verdiği eğitim daha sonrada okulda bu eğitim gelişimi çocuğun geleceğinin tayini babında dönüm noktasıdır.
Bu çocuktan ziyade bunun ebeveynlerini asmalı,suçlu olanlar onlar!
Serdar kardeşim,
Elbetteki sende haklısın değindiğin konuda,ancak;
Bunu sadece TV. lerdeki dizi veya filmlere bağlamak elbetteki doğru değil.Bu ancak sadece yaşanan üzücü olayların nedenlerinden biri.
Yukraıda çok sıkçada değindiğimiz gibi eğitim eksikliği eğitim derken sadece bu tahsil yöününden değili aile içi eğitimde önemli. 3-5 çocuk yapıp sokağa salmak marifet değil.Onların geleceğini düşünmektir önemli olan.İlgisiz alakasız ve sorunlu yetişen bu gençler ileride birer suçlu ölüm makinası olabiliyorlar.
Bu olaylarada asmakla hallolasa Bugün İran'da her yıl yüzlerce binlerce kişi bu tür suçlardan aslıyor sallandırılıyor, peki yeniden yapılmıyormu yapılıyor demekki bu asmaklada olacak bitecek değil.Temel unsur eğitim aile içi eğitimidir.Cahil insan bilgisiz insan herşeyi yapmaya meyillidir.
Bizdeki cezalar az, onu diyebiliriz, yani aftan yok bilmem iyi halden bunlar olmamalı, hatta bu tür suç işleyen insanalrı içerde beslemek yerine en ağır işlerde çalıştırmak gerek, hiç birşey yaptıramıyorsan götür taş ocağında balyozu ver eline taş kırsın.Belki bunlar saçma gelebilir ama işin aslında olamsı gerekeni bu.
Keza hırsızlıkta aynı bugün giriyorlar haftaya çıkıyorlar o halde bu ülkede hırsızlık bitermi. Yani bunlar hallolmayacak şeyler değil, çözüm üretmek yapıcı olmak ileriyi görmek.
Şimdi bu suçu işleyen insandan daha bu memlekete ne hayır gelir,yaşına başına bakmayacaksın bunu ömür boyu delikten çıkarmayacaksın,çürüsün bitsin orada.
Alt 10.11.2008, 12:03   #30
seva
Usta Yiğido

tvde bi tane adam gördüm onu öldürecem milletin canını çok sıkıyor herkes öldürecekler ya bırakın şu saçmalamayı yok tv nin etkisi ne şuana kadar tv yokken sanki hiç mi olmuyordu bu gibi cinayetler örnek veriyim cahiliye döneminde kız çocuğu istemeyenler kız çocuklarını diri diri gömmerlerdi o zamanlar böyle vahşetlerde tv varmıydı da millet kız çocuğuna özene bezene anlatacak ses varmıydı dün haberlerde 4 aylık bebeği döve döve öldürenler sırf kız diye masum bebeği öldürenlerde mı tv izledi aa biz bu kızı öldürek yoksa başa bela oluyor böyle tvlerde manken olur diye yıllarca gelmiş halada var bu tür kız erkek ayrımcılığı bu cahiliye döneminde zannetmeyin şimdi daha bilinçli yapılıyor nasıl olsa çıkacam düşüncesiyle bunun tv ile alakası yok tek nedeni kıskançlık kin besleme aile sorunlulardan kaynaklanan ve cevresinin etkisi yok tvde izleyecekte aaa bende böyle yapabilirim diyen birinin ya bi pikolojik sorunu vardır yada zihinsel olarak özürlüdür diye düşünüyorum.....

CANDA ÖZÜR OLMAZ...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil