Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivaslı Taylan,dünya şampiyonu - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.09.2010, 23:07   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivaslı Taylan,dünya şampiyonu

Antalya’da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası’nda Nurcan Taylan dünya rekoru kırarak altın madalya kazandı.

Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluklarının ardından dünya şampiyonu unvanını da kazanan Nurcan Taylan, Sivaslı hemşerilerine ve tüm Türk halkına büyük bir sevinç yaşatarak gururumuz oldu.
Antalya'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda podyuma çıkan Nurcan Taylan, 48 kiloda silkmede 121 kilo kaldırıp, dünya rekoru kırarak altın madalyaya ulaştı.
Nurcan Taylan, koparma ve silkmenin ardından toplamda kaldırdığı 214 kilo ile altın madalya kazanırken, şampiyonayı 3 altın madalya ile dünya şampiyonu olarak tamamladı.
Antalya Expo Center'da düzenlenen şampiyonanın ilk gününde 48 kiloda podyuma çıkan Nurcan Taylan ve Sibel Özkan madalya için birbirleriyle yarıştı. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in de izlediği müsabakalarda Nurcan Taylan ilk hakkında 112 kilo kaldırırken, madalya almayı garantiledi.
İkinci hakkında 116 kilo kaldıran Nurcan Taylan, üçüncü hakkında 121 kilo ağırlığı kaldırarak dünya rekoru kırdı. Nurcan Taylan, toplamda 214 kiloya ulaşarak şampiyonada 3 altın madalya kazandı.
Taylan, Olimpiyat ve Avrupa şampiyonu unvanlarının yanına dünya şampiyonu unvanını da ekledi.
Aynı kiloda yarışan diğer milli sporcu Sibel Özkan, ilk hakkında 110 kilo ağırlık kaldırarak madalya almayı garantilerken, ikinci hakkında 115 kilo ile bronz madalyayı garantiledi.
Üçüncü hakkında 119 kiloyu deneyen Özkan, bu hakkında başarısız oldu. Özkan, toplamda 205 kiloya ulaşarak gümüş madalya aldı.
Başarılı halterci şampiyonayı 2 gümüş, bir bronz madalya ile tamamladı.
Çin'den Yuan Tian da silkmede gümüş madalya kazandı. Tian, silkmede ilk hakkında 106 kilo, ikinci hakkında 113 kilo, üçüncü hakkında ise 116 kilo ağırlığı kaldırdı. Genç sporcu toplamda 204 kiloya ulaşarak bronz madalya kazanırken, toplamda kendisine ait genç bayanlar dünya rekorunu kırdı.
Daha sonra düzenlenen madalya töreninde kürsüye çıkan Nurcan Taylan ile Sibel Özkan, madalyalarını TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in elinden aldılar.

NURCAN TAYLAN: KENDİ ÜLKEMDE TARİH YAZDIM
Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluklarının ardından dünya şampiyonu unvanını da kazanan Nurcan Taylan, müsabakaların ardından Türk bayrağı ile podyumda tur atarak, sevincini salondakilerle paylaştı.
Milli halterci Nurcan Taylan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Olimpiyat tarihimizde altın madalya alan tek bayan sporcuydum.
Dünya şampiyonasında da 3 altını dünya rekoruyla süsleyen bayan sporcu olarak tarihe geçtim. Kendi ülkemde tarih yazdım” diye konuştu.
Kendisine inanlara ve güvenenlere teşekkür eden Taylan, 2012 Londra Olimpiyatları'nda da altın madalyayı hedeflediğini söyledi.
Taylan, koparmada da dünya rekoruna yaklaştığını ancak heyecanına yenildiğini vurgulayarak, “Gerçekten kendi halkımın önünde podyuma çıkmak beni çok heyecanlandırdı. İnşallah devamı Londra'da. Kolay kolay kırılacak bir dünya rekoru değil.
Bana inanan herkese teşekkür ediyorum. Madalyalarımı aileme, Türk halkına armağan ediyorum'' dedi.
Şampiyonada 2 gümüş, 1 bronz madalya kazanan Sibel Özkan da, “İstediğim gibi bir derece çıkartamadığım için üzgünüm. Kendimden daha iyi dereceler bekliyordum” diye konuştu.

Şampiyonun köyünde bayram var

Dünya Halter Şampiyonası'nda silkmede kaldırdığı 121 kilo ile dünya rekoru kırarak 3 altın madalya alan milli halterci Nurcan Taylan'ın Sivas'taki köyünde yaşayan yakınları büyük mutluluk yaşadı.

Hafik Belediye Başkanı Zeki Aydın, milli sporcunun aile evini ziyaret ederek başarıdan ötürü kutlarken, Taylan'ın babaannesi Hasgül Taylan'ın evi de ziyaretçi akınına uğradı. Babaanne Taylan, Nurcan Taylan ile gurur duyduklarını, elde ettiği başarının kendilerini ve tüm köylülerini çok sevindirdiğini anlattı.

Hasgül Taylan, şampiyonayı televizyondan izlediklerini belirterek, "Onun başarısını görünce çok heyecanlandım. Nurcan şampiyonluk sonrası elinde bayrakla dolaşırken bende evin içinde yerimde duramadım. Tekrar tekrar başarısını izlemek istedim ama köydeki elektrikler kesilince tekranını izleyemedim. Başarılı olması için çok dua etmiştim. Dualarım kabul oldu" diye konuştu.
Köydeki ev Türk bayrakları ile donatıldı. Taylan'ın halası Ezgi Taylan, dünya rekoru kırarak şampiyon olan Nurcan Taylan'ın emeklerinin karşılığını alarak tüm ülkeye büyük mutluluk yaşattığını söyledi. Hafik Belediyesi'nin de sporcuyu Cumhuriyet altını ile ödüllendireceği açıklandı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 7 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.09.2010, 00:48   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 16:47

Tecrübe Puanı: 781 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivaslı Taylan,dünya şampiyonu

nede olsa yiğido
Alt 20.09.2010, 08:08   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Nurcan Taylanı tebrik eder başarılarının devamını dilerim..
Alt 20.09.2010, 11:27   #4
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bizlere büyük gurur yaşattın ne kadar teşekkür etsek azdır, helal olsun Nurcan Taylan'a başarılarının devamını dilerim.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.09.2010, 13:27   #5
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Tebrikler nurcan taylan bizi iyice alıştırdın 3 er altın madalyaya

ee hadi şimdi görelşm tayyibanı versin bakalım hocana ve sana 1.5 milyon tl prim hakettin amma,
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.09.2010, 15:28   #6
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Yazık ya memura emekliye gelince 2,5 3,5 hesabı yapanlar basketbolculara tek kalemde 28 trilyon + 500'er cumhuriyet altını verebiliyor. vallahi yazık bu millete billahi yazık... Haklısın abircan abi( belki ilk defa haklı oldugunu söylüyorum ) Nurcan da haketti primi ona da verilmeli...
Alt 20.09.2010, 16:08   #7
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Haddinden fazla abartmışlar yani insanın yuh diyesi geliyor ama neyse demiyeyim Tamam büyük bir başarı basketbolda dünya ikincisi olmak, fakat verilen ödül haddinden fazla. 500 er cumhuriyet altınını anladıkda o 28 triilyon ne? İşçiden, memurdan, emekliden kes esnaftan zorla vergiyi topla götür onlara ver. Ya birde ABD yi yenip birinci olsaydık o zaman ne olacaktı? Bir vatandaş verilen ödülün iptali için dava açacaktı ama bilmiyorum ne oldu.
Alt 20.09.2010, 17:24   #8
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

ABD yi yenip de birinci olsaydık her bir basketbolcu istediği bir şehre sahip olurdu. Tanyevic'e de İstanbulu verirdik
Alt 20.09.2010, 20:30   #9
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Antalya'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda Nurcan Taylan, 48 kiloda silkmede 121 kilo kaldırıp, dünya rekoru kırarak altın madalya alması bizleri çok gururlandırmıştır milli basketcilerimiz için verilen dudak ucuklatan rakamları 28 trilyon + 500er cumhuriyet altınını arkadaşların şaka ile karışıkta olsa eleştirmeleri çok güzel umarım aynı hassasiyeti milli sporcumuz Nurcan Taylanda gösterirler bence basketcilerimiz o kadar ödülü hak etmediler çok ama çok abartıldı sayın hükümet yetkilileri işte net skorla dünya halter tarihine adını yazdıran Nurcan Taylan karşınızda sizin acınızdan reklamı az olacak ama bir zahmet bu kızımızıda büyük ödülle ödüllendirin
Alt 20.09.2010, 21:39   #10
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 01:23

Tecrübe Puanı: 1760 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

biz emekli ve esnaflardan maadem bu zamana kadar kesiliyor sporculara vs.ödül veriliyor nurcana gelincemi verilmiycek madem öyle bu kızımızda hakettiğine göre verilmeli tebriik ediyor başarılarının devaamını diliyorum.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar aysima58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil