Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas'ta sigara yasağında 106 ceza kesildi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.02.2010, 23:27   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'ta sigara yasağında 106 ceza kesildi

Tütünle mücadele etkinliklerinin yerel düzeyde yürütülmesi için oluşturulan Sivas İl Tütün Kontrol Kurulu önceki gün toplandı.

Sigara denetimlerinin artacağının vurgulandığı toplantıda bugüne kadar yapılan denetimlerde ceza alan kişi ve kurumların sayısı da açıklandı.
Sivas’ta Tütün Kontrol Kurulu çalışmalarını Vali Yardımcısı İsmail Koşum başkanlığında Sağlık Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Defterdarlık, Çevre ve Orman Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, DSİ Bölge Müdürlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Esnaf Odalar Birliği başkanlığı temsilcilerinin katılımıyla yürütülüyor.
Önceki gün yapılan İl Tütün Kontrol Kurulu toplantı değerlendirme sonuçları da kamu oyu ile paylaşıldı.
Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre toplantının değerlendirme sonucunda, kapalı mekanlarda tütün tüketiminin dumana maruz kalanlar açısından bir insan hakları ihlali olduğunun vurgulanarak, sigara bağımlılığının ülkenin en önemli sorunlarından biri olduğunun altı çizildi. Sivas’ta 4207 Sayılı yasaya halkın uyumunun sevindirici olduğunun belirtildiği açıklamada Sivas’ta sigara yasağını uyumun bazı aksaklıklara rağmen diğer illere göre başarılı olduğu vurgulandı.

Açıklamada, “İlimizde İl Tütün Kontrol Kurulu üye kurumlarından oluşturulan il denetim ekipleri, kamu kurum ve kuruluşları. Özel işyerleri, işhanları, ikram hizmeti veren işletmeler olmak üzere pek çok yerde denetimlerini sürdürmektedir. Son zamanlarda denetimlerde rastlanan aksaklıklara istinaden denetimler yeniden planlanacak, gündüz ve gece denetim ekipleri denetimlerini sıklaştıracaktır. Denetimlerde de işyeri sahipleri ve vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun yasaya gösterdikleri hassasiyet takdire şayandır. Denetimlerde zaman zaman aksaklıklara rastlanmakta ve gereken yasal işlem uygulanmaktadır. Yasanın kabulünden itibaren eksikliklerin tamamlanabilmesi ve uyum için yeterli zaman tanındığından, denetim ekipleri yasayla ilgili bir ihlalle karşılaştıklarında idari yaptırım uygulamaktan kaçınmayacaklardır” denildi.

Açıklamada Sivas’ta şimdiye kadar, 218 kamu, 4 bin 460 özel işyeri ve 983 toplu taşım aracında denetim yapıldığının da altı çizilerek bu denetimlerde 53 şahıs, 17 toplu taşım aracı ve 36 işyerine idari ceza uygulandığı bildirildi. İl Tütün Kontrol Kurulu denetimlerin artarak devam edeceğini duyurdu.

Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.02.2010, 03:53   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Sivas'ta sigara yasağında 106 ceza kesildi

vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun yasaya gösterdikleri hassasiyet takdir edilr boyutlara ulaşmış gözüküyor.ufak tefek cezalarda normal zamanla bunlarda düzelir heralde.
Alt 20.02.2010, 11:15   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

valla sivasa helal olsun hiç göz açtırmıyorlar.ben yozgatta okuyorum hiç sigara yasağına filan uyan yok.bu konudan dolayı sivaslıları tebrik ederim.
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı burak5866'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2010, 18:23   #4
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Konulan kurallar başkasını rahatsız etmeme adına ve dahada önemlisi sağlık olunca, ister istemez kurallara uymak gerekiyo. Bu kararlar tiryakileri kızdırsada büyük çoğunluğu memnun ediyor. İnşallah zamanla herkes buna uyacak, ben bu kadar beklemiyordum doğrusu demekki doğru yoldayız
Alt 21.02.2010, 20:23   #5
KARAMELLL58
Usta Yiğido

KARAMELLL58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARAMELLL58 Şuan KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2013 17:04

Tecrübe Puanı: 1649 KARAMELLL58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yinede azmış ceza alanlar ama sivasımız da bu konuda dikkatli şuanakadar hiçbir cafede falan öyle birşeye rastlamadım
KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)