Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Sivas Tarihi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas Tarihi Sivas ile ilgili tarihi bilgiler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.06.2008, 10:32   #21
izmirliyigido
Tecrübeli Yiğido

izmirliyigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyigido Şuan izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.12.2014 08:59

Tecrübe Puanı: 725 izmirliyigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: SİVAS 1877

Arkadaşlar ben burada kimseyi eleştirmek, kırmak, yargılamak ve sorgulamak için yazmıyorum. Öncelikle bunu belirteyim.

BOUN kardeşimizinde konusu çok güzel. Bu konuda yorumları okumayı beklerken çok farklı bir konu ilede karşılaştım. Bu tartışmada da farklı sav'lar gördüm hoşuma gitti. Kim haklı, kim haksız yargısını okuyanlara bırakıyorum. Burada hoşuma giden, doğru yada yanlışın tartışarak bulunmasından yanayım. Herkes herşeyi doğru bildiğini sanır ama yanlışlığına kendini ikna edemedikten sonra başkalarının sözü hep yanlış gelir.

Ama belli bir düzeyde tartışmak, kırmadan, rencide etmeden fikrini savunmak doğruları bulmak için çok medeni bir davranıştır. Lütfen birbirinizi kırmadan, BOUN kardeşiminde dediği gibi okumak alışkanlığı olmayan genç beyinlerimizin ilgisini çekmek adına tartışılmasından yanayım.

.
izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.06.2008, 20:45   #22
akifeker2
Tecrübeli Yiğido

akifeker2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

akifeker2 Şuan akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2009 16:32

Tecrübe Puanı: 603 akifeker2 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas'ta vatan bütünlügü ve bütün millet adina bir kongre toplamaya karsi olanlar çoktu

arifcoşkun bu cümleyi okudum okudum okudum!olumlu düşünmeye çalıştım ama başlı başına fesat bir cümle!
sivas halkından bu cümleyi söylediğin için özür dilemeleisin
çünkü yazdığın bu cumle çok kapsamlı ve butun sıvaslılara hakaret olabilecek bı cumle
yazmaddan once düşünde oyle yaz!!!!!!!
şimdi burda sağcı-solcu çatışması yapmayalım
bu yaazıları okuyanlar kımın solcu kımın sağcı olduğunu anlarla
hangısınınde dewletine yararlı olduğunu anlarlar
sağcımı dewletine düşkün solcumu?
akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.06.2008, 20:49   #23
akifeker2
Tecrübeli Yiğido

arifcoşkun bu nasıl bir cümle tekrar tekrar okudum okudum okudum hatta alıntı yaptığın yazının tamamını okudum. bu cümleni o yazının ne başı ne sonu yine masum göstermiyor. dedelerimizin kemiklerini sızım sızıııım sızlattın. sivası bu cümlenle yıktın mahvettin. sivası sırtından bıçakladın. sivas bunu haketmedi. bizler bunu haketmedik. bizim gururumuz canımızdan önce gelir. gururumuzu kırdın.
hala üsteliyosun özür dile artık
Alt 04.06.2008, 21:30   #24
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Okuduğun cümle bir web sitesinden Atatürk'ün Sivas anıları bölümünden alınmıştır.Bu konunun başlangıç cümlesi(devamını zahmet edip okudunmu bilmiyorum) ,doğrudur,yalnıştır tartışılır, ki bende yalnış olmasından yanayım.Doğru olduğunuda iddia etmiyorum,burada açılan konuyla alakalı olunca paylaşmak istememdeki gaye konu benzerliği.
Doğrular yada yanlışlar kişilerin medeni bir şekilde tartışmasıyla açıklığıa yada netliğe kavuşturulur.
Benim o medeni cesaretimde vardır yani hatalıysam yada yalnışsam her alanda özür dilemsinide bilirim.Tabiki bunuda karşımdakinden beklerim.
Sivas sadece sizin toprağınız değil,senin,benim ,onun,bunun hepimizin,Sivas için oluşacak iyi birşey sizler kadar dışladığınız bizleride memnun eder.
çünkü doğru tektir ikitane doğru olmayacağına göre, doğrularda konuşularak ortaya çıkar.
Vatan millet sakarya edebiyatı yaparak lafı yine getirip sağa-sola dayandırıyorsun, sonrada diyorsunki ya biz sağ-sol tartışma olmasın istiyoruz ama siz böyle istiyorsunuz. Biz o yollardan çok geçtik, o safhaları çok iyi bilirim neler gördük neler geçirdik çok iyi bilirim.Onun içindirki kimseyede tafsiye etmem.
Sen okuyormusun,çalışıyormusun bilemiyorum.Sen enerjini biraz o yöne versen daha iyi edersin,bak görüyorsun ülkenin gidişatını.Ele güne muhtaç İMF kapılrında bekleyen, bağımsızlığını yitirmiş dışarıya danışmadan bir iş yapamayan ülke haline gelmişiz, zamlar içinde inim inim inleyen dar gelirli.
Sağ-sol kavgalarıyla çözüm bulunsaydı şimdiye kadar çoktan bulunmuştu,
Vatanımızı memleketimizi çok seviyorsak bunlara birlikte çözüm bulalım,80-90 yıl geçmişte yaşanan doğru yada yalnış bir haber yüzünden, daha fazla konu üzerinde durmak istemiyorum.
Ne kadar tahrik ederseniz edin,ne kadar kışkırtırsanız kışkırtın oyununuza gelmem çabanız boşuna ben cevaplarımı yukarıda açıkca yazmışım anlayan anlıyor siz o tahrikçilikten vazgeçin bence,

Bu yazdıklarımdan birşey anlamayana, başka yorum yada cevap yazmayada gerek yoktur.
Siz bilirsiniz yazın yazın kendi kendinizi kutlayın,sanırım bundan büyük keyif alıyorsunuz,
SON-SON-SON bundan anlamıyorsunuz belki bundan anlarsınız THE END- THE END- THE END

Bizler vatanını milletini seven Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda yürüyen ülkenin tam bağımsızlığını savunan birer yurtseveriz.
"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"
Alt 04.06.2008, 22:03   #25
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: SİVAS 1877

yukarda yazdıklarınız her ne kadar doğru olsada o yazdığınız tek cümleye bir savunma değil...
gerçektende gururumuz çok kırıldı.ben bugüne kadar seninle böyle bir münasebete girmedim.çok şükür büyüğümüzede saygısızlık etmeyiz.zaten dengim biri o cümleyi yazsaydı çok kötü şeyler olurdu.büyüğümüzsün hemşerimizsin.
SİVASLILAR OLARAK YA O CÜMLENİN DÜZGÜN Bİ AÇIKLAMASINI YAPMANI
YADA ÖZÜR DİLEMENİ BEKLİYORUZ...
>NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE>
BU VATAN HEPİMİZİN,SİVAS HEPİMİZİN!KIYMETİNİ BİLELİM...BİR DAHADA BU TÜR LAFLAR ETMEYELİM MÜMKÜNSE!

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 04.06.2008, 22:06   #26
akifeker2
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Okuduğun cümle bir web sitesinden Atatürk'ün Sivas anıları bölümünden alınmıştır.Bu konunun başlangıç cümlesi(devamını zahmet edip okudunmu bilmiyorum) ,doğrudur,yalnıştır tartışılır, ki bende yalnış olmasından yanayım.Doğru olduğunuda iddia etmiyorum,burada açılan konuyla alakalı olunca paylaşmak istememdeki gaye konu benzerliği.
Doğrular yada yanlışlar kişilerin medeni bir şekilde tartışmasıyla açıklığıa yada netliğe kavuşturulur.
Benim o medeni cesaretimde vardır yani hatalıysam yada yalnışsam her alanda özür dilemsinide bilirim.Tabiki bunuda karşımdakinden beklerim.
Sivas sadece sizin toprağınız değil,senin,benim ,onun,bunun hepimizin,Sivas için oluşacak iyi birşey sizler kadar dışladığınız bizleride memnun eder.
çünkü doğru tektir ikitane doğru olmayacağına göre, doğrularda konuşularak ortaya çıkar.
Vatan millet sakarya edebiyatı yaparak lafı yine getirip sağa-sola dayandırıyorsun, sonrada diyorsunki ya biz sağ-sol tartışma olmasın istiyoruz ama siz böyle istiyorsunuz. Biz o yollardan çok geçtik, o safhaları çok iyi bilirim neler gördük neler geçirdik çok iyi bilirim.Onun içindirki kimseyede tafsiye etmem.
Sen okuyormusun,çalışıyormusun bilemiyorum.Sen enerjini biraz o yöne versen daha iyi edersin,bak görüyorsun ülkenin gidişatını.Ele güne muhtaç İMF kapılrında bekleyen, bağımsızlığını yitirmiş dışarıya danışmadan bir iş yapamayan ülke haline gelmişiz, zamlar içinde inim inim inleyen dar gelirli.
Sağ-sol kavgalarıyla çözüm bulunsaydı şimdiye kadar çoktan bulunmuştu,
Vatanımızı memleketimizi çok seviyorsak bunlara birlikte çözüm bulalım,80-90 yıl geçmişte yaşanan doğru yada yalnış bir haber yüzünden, daha fazla konu üzerinde durmak istemiyorum.
Ne kadar tahrik ederseniz edin,ne kadar kışkırtırsanız kışkırtın oyununuza gelmem çabanız boşuna ben cevaplarımı yukarıda açıkca yazmışım anlayan anlıyor siz o tahrikçilikten vazgeçin bence,

Bu yazdıklarımdan birşey anlamayana, başka yorum yada cevap yazmayada gerek yoktur.
Siz bilirsiniz yazın yazın kendi kendinizi kutlayın,sanırım bundan büyük keyif alıyorsunuz,
SON-SON-SON bundan anlamıyorsunuz belki bundan anlarsınız THE END- THE END- THE END

Bizler vatanını milletini seven Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda yürüyen ülkenin tam bağımsızlığını savunan birer yurtseveriz.
"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"

şu koskoca yazıyı boşa yazmışın
lafı uzatma senden bütün sivaslılar olarak özür bekliyoruz
bu konu anca böyle kapanır
Alt 04.06.2008, 22:12   #27
SONMEZ
Tecrübeli Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SONMEZ Şuan SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2013 13:50

Tecrübe Puanı: 721 SONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOKSONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Arkadaşlar,
Buradan düşüncelerinizi, yorumlarınızı yazarken,
lütfen biraz daha sakin ve hoşgörülü olmanız gerekmez mi ?

Evet gerçekten de talihsiz bir ibare var. Ben de tasvip etmiyorum...!
Ama, Arif abi, yazının alıntı olduğunu ve o talihsiz(!) ibarenin kendisine ait olmadığını söylüyor...!
Arkadaşlar, hassasiyetinizi anlıyoruz ve de genç olmanız hasebiyle,
kanınız biraz deli akıyor olabilir ama bakın Arif abi burda neredeyse hepimizin büyüğü durumunda...!
Sizlerden ricam:
Lütfen, büyüğünüze kırıcı olmamanızdır...!

Arif Abi, senden de istirhamım lütfen, artık bu konu uzamasın.
Sen de en azından bu ibarenin talihsiz olduğunu ve tasvip etmediğini belirterek,
hem küçüklerine yaklaşımın biraz daha rasyonel ve sevecen olur;
hem de ariflik ve erdemlilik göstermiş olursun.

Arkadaşlar, birbirimize biraz daha saygı ve sevgi lütfen...!
Rica ediyorum...
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 05.06.2008, 00:02   #28
yakamozzzz
Yeni Yiğido
NO AVATAR

yakamozzzz Şuan yakamozzzz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2008 03:04

Tecrübe Puanı: 0 yakamozzzz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben de bir web sitesine gireyim aynı bölümden bunun tam tersini ifade eden yazı bulurum ne olacak yani bu bir marifet mi bunu da gelmiş burada söylüyorsun her kulaktan dolma doğruluğu kanıtlanmamış bilgileri gelip bizle paylaşıyorsun.Tamam gayriciddi konularda böyle haberler yayınlayabilirsin ama böyle bir ortamda bu kadar ciddi bir konu hakkında ne idüğü belirsiz sitedeki bilgileri gelip burada paylaşman hiç hoş olmuş mu.Eğer gerçekten böyle birşey varsa ki olma ihtimali yok girersin türk tarih kurumunun sitesine alırsın bilgi veya Genel Kurmay ın sitesine bakarsın.Siz tarihinizi, kıytırık bir web sitesinden mi öğreniyorsunuz.Yeter ama bu kadar da olmaz ki.Bir de kendinizi savunuyorsunuz ne hakla yapıyorsunuz bunu beyefendi.Hala sizden özür bekliyoruz tabi bunu yapacak kadar erdemliyseniz...
yakamozzzz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 05.06.2008, 00:38   #29
yakamozzzz
Yeni Yiğido
NO AVATAR

yakamozzzz Şuan yakamozzzz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2008 03:04

Tecrübe Puanı: 0 yakamozzzz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Al işte bunlar da Atatürk'ün kendi nutkunda söyledikleri iyi oku;

Efendiler, Sivas'ta toplanmasını sağlamaya çalıştığımız kongreye her taraftan temsilci seçtirmek ve onların Sivas'a gelmelerini sağlamak üzere, daha Amasya'da iken başlamış olan çalışma ve yazışmalar devam ediyordu. Bütün komutanlar ve birçok vatansever her yerde olağanüstü bir çaba harcıyorlardı.Ne var ki, yine her tarafta olumsuz ve aleyhte propagandalar ve özellikle İstanbul Hükûmeti'nin engelleyici tedbirleri işi güçleştiriyordu.
Bazı yerlerden hem temsilci seçmiyorlar hem de maneviyat kıracak ve herkesi ümitsizliğe düşürecek cevaplar veriyorlardı. Örnek olarak,20' nci Kolordu Komutanı adına Kurmay Başkanı Ömer Halis Bey'in İstanbul'dan gelen bilgileri içine alan 9 Ağustos 1919 tarihli şifresinde, şu maddeler dikkate değer görüldü :

1- İstanbul temsilci göndermiyor. Oradaki işleri uygun bulmakla birlikte, cür'etli bir duruma girmeyi de istemiyor.

2 - İstanbul'dan temsilci göndermek imkânsızdır. Gönderilmek istenen kimseler, orada verimli, başarılı iş göreceklerine emin olmadıklarından dolayı, boşuna masraf etmemek ve yolculuk sıkıntılarına katlanmamak için hareket etmiyorlar. (Bilindiği üzere, bazı kimseleri özel birer mektupla da davet etmiştik. )

Biz, her yerden temsilci seçtirmek ve göndertmekte karşılaşılan güçlükleri yenmeye çalışırken, öte yandan kongrenin toplanması için en güvenli bir yer olarak seçtiğimiz Sivas'ta da bir telâş ve heyecan başladı.

Efendiler, burada, sırası gelmişken arz edeyim ki, ben Sivas'ı gerçekten de her bakımdan güvenli bir yer saymış olmakla birlikte, daha Amasya'da iken Siıvas'a gelen bütün yollar üzerinde uzaktan ve yakından her türlü askerî tedbir ve tertipleri aldırmayı da ihtiyatlı olmanın gereği saymıştım.

Son iki paragrafı çok iyi okumanı istiyorum...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] (bu da belki yalan söylediklerimi düşünürsün diye linki veriyorum sana hani olur da inanmazsın ya...)
yakamozzzz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 05.06.2008, 10:24   #30
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
SONMEZ Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar,
Buradan düşüncelerinizi, yorumlarınızı yazarken,
lütfen biraz daha sakin ve hoşgörülü olmanız gerekmez mi ?

Evet gerçekten de talihsiz bir ibare var. Ben de tasvip etmiyorum...!
Ama, Arif abi, yazının alıntı olduğunu ve o talihsiz(!) ibarenin kendisine ait olmadığını söylüyor...!
Arkadaşlar, hassasiyetinizi anlıyoruz ve de genç olmanız hasebiyle,
kanınız biraz deli akıyor olabilir ama bakın Arif abi burda neredeyse hepimizin büyüğü durumunda...!
Sizlerden ricam:
Lütfen, büyüğünüze kırıcı olmamanızdır...!

Arif Abi, senden de istirhamım lütfen, artık bu konu uzamasın.
Sen de en azından bu ibarenin talihsiz olduğunu ve tasvip etmediğini belirterek,
hem küçüklerine yaklaşımın biraz daha rasyonel ve sevecen olur;
hem de ariflik ve erdemlilik göstermiş olursun.

Arkadaşlar, birbirimize biraz daha saygı ve sevgi lütfen...!
Rica ediyorum...
Mustafa gardaş,
Zaten geçen o cümleyi, tasvip etmedim ettiğimide iddia etmedim,doğrudur
talihsiz bir yazıdır, bunu inatla hayır doğrudur dediğim felan yok.
Şu anlamda hatamı kabul ediyorum, konunun başlama şeklindeki cümleye dikkat etmediğim ve böyle bir tepkiyle karşılaşacağımı hesap edemediğim
kaynağına bakmadan direk sayfaya taşıdığım için,
gözden kaçtığı için hatalıyım.Bunun için elbetteki özür dilerim.Sayfaya taşıdıktan sonrada bir arkadaşın uyarısıyla karşılaşınca, tabiri yerindeyse "uyandım" derlerya aynen öyle bir durum oldu,
Ancak,
Defalarca yazmama rağmen,bazı arkadaşlar,ısrarla ve inatla,
hala sanki benim kendi söylediğim ve benim yazdığım bir,
kitaptan alınmış söz gibi sanki benim görüşümmüş gibi,gösterip saldırıda bulunmalarını, hiç bir mantıkla bağdaştıramadım.
Bunu Sivas'lılıklarına "yiğido" (mert,dürüst) ekolüne hiç yakıştıramadığımı bilmelerini isterim.
Konunun fazla uzamamasını istememe rağmen, tehditle,kaba yazılarla
resmen saldırıya geçip konunun dahada uzamasına neden olmuşlardır.
Madem burası demokratik bir platform, katılıyorum yada katılmıyorum
şeklinde görüş belirtilir.Biz buraya kavga yada tehtid için elbette gelmiyoruz,
Herkesin birbirine biraz daha saygılı ve hoşgörülü olmaya davet ediyorum.
Hepimizin amacı elbetteki iyi gelişmiş büyümüş onur duyduğumuz birer Sivas'lı
olmaktır,aksini kim isterki.?
Benim bu konu hakkında yazacaklarım bu kadar, ve son bulmasını istiyorum,
tekrar bu konuyla ilgili kırdığım arkadaşlarım olduysa,onlardan ve site sakinlerinden özür diliyorum.
Ne Mutlu Türküm ve Sivas'lıyım diyene diyor,
Herkese sevgi ve saygılar sunuyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil