Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.11.2008, 23:23   #11
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 23:42

Tecrübe Puanı: 774 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: Sivas 2009 Ocak Rotasını Belirleyelim

2009 yılı için benim belirlediğim birkaç başlık şöyle ;

Sivas Belediyesi Başkanı Kim Olacak ?
Sivas Selçuk Park Tamamlanacak mı ?
Hastana Kavşağı ve Alt Geçit Çalışması Başlayacak mı ?
Gökmedrese Restorasyonu Bitecek mi ?
Çorapçı Hanı nolacak ?
Yeni Bir Avm İnşaatı Başlayacak mı ?
Sıcak Çermikte Otel Konusunda Gelişme Olacak mı ?
Taşhan'da Restorasyon Başlayacak mı ?
Stadyum Konusunda Yer Belirlenecek mi ?
Toki 3. Etap ve Bölge Hastanesi konuları ne olacak ?
Fuar ve Kongre Merkezi Ne Duruma Gelecek ?
Adliye Sarayı konusu nasıl şekillenecek ?

İlk anda aklıma gelenler bunlar. Böyle soruları çoğaltabilirsek Sivas'ın 2009 Rotası konusu için malzememiz olur. Böylece herkes bildiği soruya cevap verebilir.Teşekkürler.
Alt 19.11.2008, 01:31   #12
leblebi82
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 774 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: Sivas 2009 Ocak Rotasını Belirleyelim

1. Polis MYO açılacak mı
2. Şehir merkezinde 5 yıldızlı otel inşaatı başlayacak mı
3. AKSU nun bütün etapları bitirilecek mi
4. Bölge adliye mahkemesi açılacak mı
5. 2. OSB faaliyete geçirilecek mi
6. MÜSİAD şubesi açılacaktı 2009 yılında açılacak mı
7. Havalimanı terminal binası inşaatına başlanacak mı
8. Dereyolu projesi tamamlanacak mı
9. Yıldız dağı kış turizm merkezinde gelişme olacak mı
10. Atçılık tesisleri ve hipodrom Sivas a kazandırılacak mı
11. Yeni otobüs terminali yapılacak mı
12. Et balık kombinası ET BALIK KURUMUNA bağlanacak mı
13. TEKNOKENT faaliyete geçirilecek mi
14. Ziraat ve Veterinerlik fakülteleri açılacak mı
15. Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi açılacak mı
16. Paşabahçe daha da büyültülüp çeşitli tesisler yapılacak mı
17. Sivas a bölgeye hitap edecek bir hayvan pazarı açılacak mı
18. Sivas Belediyesi Başkanı Kim Olacak ?
19. Sivas Selçuk Park Tamamlanacak mı ?
20. Hastana Kavşağı ve Alt Geçit Çalışması Başlayacak mı ?
21. Gökmedrese Restorasyonu Bitecek mi ?
22. Çorapçı Hanı ne olacak ?
23. Yeni Bir Avm İnşaatı Başlayacak mı ?
24. Sıcak Çermikte Otel Konusunda Gelişme Olacak mı ?
25. Taşhan'da Restorasyon Başlayacak mı ?
26. Stadyum Konusunda Yer Belirlenecek mi ?
27. Toki 3. Etap ve Bölge Hastanesi konuları ne olacak ?
28. Fuar ve Kongre Merkezi Ne Duruma Gelecek ?
29. Adliye Sarayı konusu nasıl şekillenecek ?
30. Atatürk Spor Salonu kaldırılacak mı ?
31. Selçuk Ortaokulu yıkılacak mı ?
32. Demiryolu Lojmanları özelleştirilecek mi ?

Berat Demir arkadaşımızın ekledikleriyle yaklaşık 30 soru oluşmuş. Bunlar ve diğerleri hakkında araştırmalar yaparsak eminim Sivasın 2009 Rotasını çizebiliriz.
Alt 19.11.2008, 16:07   #13
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: Sivas 2009 Ocak Rotasını Belirleyelim

Bu 30 sorunun yarısı bile 2009'da yanıt bulsa bence tatmin edici olur.
Alt 30.12.2008, 16:10   #14
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas 2009 Ocak Rotasını Belirleyelim

............................ .....................
Alt 12.01.2009, 18:16   #15
leblebi82
Usta Yiğido

Alıntı:
sultansehir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ikinci üniversite tabi ki çok güzel olur ama ondan önce sahip olduğumuz üniversiteyi değerlendirelim şehre uzak olduğu için akşam öğrencilerin gideceği doğru düzgün bir yer bile yok kampüste bunun için küçük bir çarşı yapılabilir. zaten içinde ptt, ziraat bank ve vakıfbank var bunlara da ordan yer verilir hem gelir olur hemde öğrenci ve hasta yakınları için kampüs daha işlevsel hale gelir.
Evet bence de böyle bir mekana mutlaka ihtiyaç var.
Alt 12.01.2009, 21:47   #16
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

2009 yılı için Sivasımıza yapılması muhtemel olan ve yapılması gereken yatırımlar:

- Hızlı tren ihalesi yapıldı, bitti, artık iş yüklenici firmaların omuzunda. Büyük bir kötü sürpriz veya engel olmazsa Sivasın kaderini değiştirecek olan bu yatırımın çalışmalarını baharla birlikte görmeye başlayacağız.

- Havaalanı terminal binası -iç hatlar ve dış hatlar- ihalesi yapıldı bitti. Yine aynı şekilde burasının da inşaat çalışmalarını baharla birlikte göreceğiz.

- Havaalanı ve Bölge Trafik arasında kalan mevcut yolun duble yol yapılacağını bizzat Başbakan söylemişti. Bu vaadinde gerçekleşeceğini umuyoruz. Sivas'ın dünyaya açılan kapısı olan havaalanının Sivas'ın en lüks binasına ve yolunun da otoban gibi olmasına şehrimizin imajının müsbet algılanması için ihtiyacımız var.

- Sivaslı beş işadamı Sıcak Çermiğe Sivas'ın ilk beş yıldızlı otelini yapmak için kazmayı vuracaklar, tabii krizden etkilenip yatırım şevklerini kaybetmedilerse...

- Hepimizin bildiği gibi Garanti Bankası çağrı merkezi Sivas'ta Mart ayı içersinde faaliyete geçecek ve ilk etapta 75 kişiyle işe başlanıp daha sonra beşyüz kişiye kadar eleman alımı yapılacak.

- İki yıldır söylenip bir türlü çivi çakılamayan Cumhuriyet Üniversitesi'ne Yurt-kur yurdunun (bin kişilik) bu yıl bir an evvel yapılmasını umuyorum.

- Belediyenin güzel bir projesi olan ancak dört yılda emekleye emekleye ancak bu kadar yapılabilen Ak-Su'nun bu yıl tamamının bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

- Sayın Sami Aydın'ın ileri görüşlülüğünün ifadesi olan mevcut otogarın satılarak yeni ve daha modern bir otogar yapılması, mevcut otogar yerine de büyük alışveriş merkezi ve beş yıldızlı otel yapılması fikrinin bu yıl hayata geçirilmesi gerekir.

- Hükumet desteği alınarak, Sayın Başbakan'a da iletilmiş olan Kuzey Çevre yolu için ilk kazma bu yıl vurulmalıdır. Zira bu proje ve bu güzergah üzerinde mükemmel bir imarla kurulacak olan yeni şehir Sivas'ın bir anda çağ atlamasına vesile olacaktır.

- Bir türlü anlayamadığım şekilde merkezi hükumet yetkililerinin okey vermesine rağmen yerel idaredeki acziyetin neticesi olarak arazisi dahi belirlenememiş olan bölge hastanesi için somut adımları da bu yıl görmek istiyoruz. Erzurum bölge hastanesinin bitmiş ve hizmet vermekte olduğunu ilgililere duyuralım.

- Resmen bütün Sivas halkının -afbuyurun- eşek yerine konulduğu, dalga geçildiği bir adliye sarayı yapım işi var ki sorumluların -pardon sorumsuzların- Allah belasını versin. Hayatta böyle becerisizlik görmedim. İkinci şeker fabrikası faciası yaşamamak için bu yıl bu binanın yapılmasını istiyoruz.

- Diğer bir facia, Polis Meslek Yüksek Okulu... Sayın Başbakan'a güvenerek burasının bu yıl faaliyete geçirileceğini düşünüyorum.

- Civarımızdaki illerde her yıl değişik alanlarda onlarca fuar düzenlenirken Sivas'ın sosyal, ekonomik ve kültürel alanına katkıda bulunacak bir fuar dahi düzenleyememesi, fuar alanı ve kongre merkezi binasının beş yıldır bitirilememiş olması -klasik Türkiye resmi- utancından bu yıl kurtuluruz inşallah. STSO Başkanı Osman Yıldırım bu konuda Rıfat Hisarcıklıoğlu'ndan destek isteyeceklerini söyledi. Olumlu sonuç vermesini temenni ediyorum.

- Bir türlü Sivas turizmine kazandırılamayan ve Ortaanadolu'nun en büyük arkeoloji müzesi olacak olan tarihi binamızın açılışı bu yıl gerçekleşir herhalde...

- Yine gereğinden fazla uzayan Gökmedrese restorasyonu bu yıl bitirilmeli ve Gökmedrese Vakıf eserleri müzesi olarak Sivas'a kazandırılmalı.

- Ayrıca bu yıl Taşhan ve Behrampaşa hanı restorasyonu başlayacak şeklinde haberler okuduk. İnşallah bu yıl içerisinde bu haberler hayat bulur. Ayrıca Sivasımızda Eğri Köprü ve Kesik Köprüler her iki yakaları park veya yeşil alan şeklinde düzenlenerek, kemerlerine gece ışıklandırmaları konularak Sivas turizmine kazandırılmalı. Ayrıca belediyemizden bir an evvel Çorapçı Hanı'nı da restore etmesini bekliyoruz.

- Kent Meydanı ve Selçuklu Park projesinin bir kısmı bitirildi. Bu yıl için kalan kısımların bitirilir. Ancak benim önerim şu şekilde: Medreselerin ve Kale Camii'nin çevresinin açıldığı gibi Adliye Sarayı, Nüfus müdürlüğü binası, askeri lojmanlar, orduevi, belediye binası yıkılarak Kongre müzemizin, Valilik binasının, tarihi Jandarma binasının çevresi açılmalı. Kent meydanı ve Selçuklu Park Saraybosna parkıyla bütünleştirilmeli. Tarihi Aliağa Camii de yine aynı şekilde bu kompleksin bir parçası olmalı. Bu proje hayata geçerse, önümüzdeki yıllarda İstanbul'da Sultanahmet-Ayasofya-Topkapı bölgesiyle rekabet edebilecek tarihi zenginlik ve güzelliği bir merkezde toplamış Türkiye'nin ender bir-iki şehrinden birisi haline geliriz. Benden söylemesi. Tabii bu projeye ek olarak Aynalı Çarşı olarak adlandırılan bina tamamen taştan oluşan bu komplekse uygun bir şekilde elden geçirilmeli, gerekirse bu binaya İstiklal caddesinde bulunan tarihi taş binalarda olduğu gibi tarihi yapıya uygun bir dekorasyon yapılabilir.

- Bu arada yine Başbakan'a güvenerek Sivasımıza bu yıl en az 35.000 kapasiteli yeni bir stad için temel atılacağını ve inşaatın hızlı bir şekilde yükseleceğini umuyorum. Türkiye'nin Manchester'ı olunacaksa böyle olunacak. Kafası basmayanlar stad mevzuunda konuşmasın, yorum yapmasın... Bu yıl bu kadar sözden sonra illa ki yeni stada başlanmasını istiyoruz.

- Yeni stadla birlikte kapalı salon sporlarının yapılacağı ve beş bin kişi kapasitede olacak olan salonun inşaatı sözünü de unutmadık. Takipteyiz.

- Ulaştırma Bakanı'nın kurulacak dediği ikinci travers fabrikasının bu yıl temellerinin atılıp atılmayacağını takip ediyoruz, göreceğiz...

- Et-balık kurumu başkanı hemşerimizin her fırsatta yalvar yakar Sivas'a yeniden kombina kurma isteğine Sivaslı idarecilerimizin ne gibi icraatla karşılık vereceklerini de bahar aylarında göreceğiz. Ne demişti hemşerimiz Bekir Ulubaş hatırlayalım: Sivas'ta özelleştirilmiş olan kombinayı geri bize verin orayı Türkiye'nin en büyük kombinası yapayım, 7 trilyon lira yatırım yapıp Ağustos'ta hizmete açalım. Hem Sivasımızın köylüsü, çifçisi kazansın hem de civar şehirlerin...

- Yeni rektörle birlikte yeni şarkıların söylenmesini umut ettiğimiz üniversitemizde eczacılık, veterinerlik, hukuk fakülteleri için 2009 yılında icraat görmeyi ümit ediyoruz.

- İki yıl evvel bakanlar kurulu kararı ile kurulan ancak çivi çakılmayan Cumhuriyet Teknokenti için gerekli yatırımların yapılmaya bu yılla birlikte başlanmasını ümit ediyoruz. Rektör aynı renk, Cumhurbaşkanı aynı renk, Başbakan aynı renk, Belediye Başkanı aynı renk... Bu renk uyumundan icraat çıksın ortaya ya hu!

- STSO Başkanı Osman Yıldırım'ın her fırsatta dile getirdiği Vakıf Üniversitesi'nin inşallah bu yıl kurulduğunu görürüz. (TOBB desteği ile)

- Yazacak daha çok şey var ama şimdilik bu kadar yeter, olmasını temenni ettiğim son madde: Bu konunun başlığı ''Sivas 2009 Rotasını Belirleyelim'' olsun. Zira aylar çabuk geçiyor gülüm.
Alt 12.01.2009, 21:54   #17
LaEdri
Usta Yiğido

BOUN hocam gerçekten güzel yazmışsın..
Benim için önemli sorunlardan birisi de üniversite-şehir taşımacılığıdır.Bu rezilliği bizzat ben de yaşadım.Öğrenci kardeşlerimin bu mağduriyeti yaşamasından nefret ediyorum..Zira onların çoğu Sivas'lı değil ve memleketelerine gittiklerinde Sivas'ı anlatıyorlar.Ve onların memleketlerine gidip "otobüs beklemekle üniversite yılllarım" geçiyor demesini istemiyorum..

Onlar bizim en büyük reklam araçlarımızdan biri..Bu yüzden başkanın planladığı metrobüs hattı da bir an önce başlamalı...

Ve tabi ki artık söylemekten bıktığımız hal ve eski sanayi...
Alt 12.01.2009, 22:00   #18
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BOUN hocam gerçekten güzel yazmışsın..
Benim için önemli sorunlardan birisi de üniversite-şehir taşımacılığıdır.Bu rezilliği bizzat ben de yaşadım.Öğrenci kardeşlerimin bu mağduriyeti yaşamasından nefret ediyorum..Zira onların çoğu Sivas'lı değil ve memleketelerine gittiklerinde Sivas'ı anlatıyorlar.Ve onların memleketlerine gidip "otobüs beklemekle üniversite yılllarım" geçiyor demesini istemiyorum..

Onlar bizim en büyük reklam araçlarımızdan biri..Bu yüzden başkanın planladığı metrobüs hattı da bir an önce başlamalı...

Ve tabi ki artık söylemekten bıktığımız hal ve eski sanayi...
Vallahi Yiğiter hocam bu eski sanayi, ata sanayi, eski buğday pazarı, sebze-meyve hali vs oraları da yazacaktım ancak başka bir gün yeni bir liste de kalan maddeleri yazarım diye düşünmüştüm. Varsın bu şekilde bunlardan da bahsetmiş olalım.

Üniversite-şehir taşımacılığında Sayın Sami Aydın'ın bahsettiği metrobüsler sıkıntıyı çözecektir kanaatindeyim. Sami Aydın'a verdiği sözleri tutma konusunda güveniyoruz. Baharla birlikte bu sorun çözülür kanaatindeyim.
Alt 12.01.2009, 22:05   #19
LaEdri
Usta Yiğido

Demek ki Sivas'ın sorunu çok..
Biz yazmakla bitiremiyoruz,onlar çözmekle 2009'da bitirebilir mi bilemiyoruz..Ama zor
Alt 15.01.2009, 22:13   #20
leblebi82
Usta Yiğido

Geçen yıl gibi bu yıl da Ocak ayı sonunda Sivas'ın 2009 Rotası'na ilişkin gelişmeleri bir yazı ile kaleme almayı düşünüyorum ama yine de şimdiden bir gelişmeyi bildirmek istedim.

Şehrimize yapılması düşünülen Metrobüs Sistemi büyük ihtimalle 2009 - 2010 Eğitim - Öğretim Dönemine yetişecek ve özellikle Kümbet - Üniversite güzergahında kolaylıklar sağlayacak.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil