Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Ahlaksız Gençlik - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.01.2012, 14:58   #1
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Ahlaksız Gençlik

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ne zaman göz görse, kulak işitse;
Gönlüm sızlıyor derinden,
Güneş soluk doğuyor günüme,
Ay dede parlamıyor,
Nefes alamıyorum,
Kar yağmıyor üstüme, rüzgâr susuyor, korkuyorum.
Ne varsa zevk aldığım kısacık bu yaşamda hepsi zor geliyor.
Utanıyorum, tek büyük lidere ümmet olamamaktan.
Utanıyorum, Mustafa Kemal’in bir ulusu emanet ettiği kızından, erkeğinden.
Utanıyorum böylesine kara cahil modernizasyona giden aile yapısından.
Utanıyorum, Nasrettin Hoca’yı bilmeden Noel Baba’ya saygı duyanlardan.
Utanıyorum Âşık Veysel’i tanımadan Madonna’cı olup, Yunus Emre’yi, Mevlana’yı sindirmeden Michael Jackson’a gözyaşı dökenlerden.
Utanıyorum, biz örnek olup hepsine lider olacakken, Avrupa’nın bize örnek-lider olmasından.
Kültürüyle zehirlediği, aman ne var canım gençler eğlensin dedirttiği, biz çektik siz çekmeyin bahanesi altında en hayâsız kişilikleri gençlerimize yüklemesine izin verdiğimiz için kendimizden utanıyorum.
Bu vahim durum karşısında, bilerek eşek olup “O kadar da değil” diyenlerden utanıyorum.
Sanki tuvaletten çıkarken elini yıkamasını yeni öğrenen gençler tarafından ben taciz ediliyorum.
Sanki kaldırımlarda yürüyen gençlerin birbirlerinin analarına sövdüklerini, bir yerlere koyduklarını bir tek ben duyuyorum.
Sanki bir tek benim evladım asilik ediyor bana ve annesine.
Sanki yaşlılık kavramının, ay dedelerin, nur ninelerin kıymetini ben unuttum.
Sosyal paylaşım sitelerinde pervasızca sapur supur ben yazıyorum,
A.Q.’yla kısaltılmış ahlaksızlığı durumları marifet gibi ben yazıyorum,
Güvenli internete özgürlük çatısı altında ben karşı çıkıyorum.
Daha on beşinde hangi erkeğin gönlüne konsam diye ben düşünüyorum.
Daha on beşinde kız arkadaşına boş ev ya da bodrum katlı mekânı ben arıyorum.
Uyanın sevgili ebeveynler;
Çocuklarınız elden gidiyor, bir nesil gidiyor, gençlik gidiyor…
Sizin Avrupa kültürüne sığındığınız genişliğin içinde kızlarınız, erkek çocuklarınız her değeriyle kayboluyor.
İletişim başlığı altında ailesinin ses tonunu unutan gençlerin, internet destekli sms kaynaklı yeni hayatlarına kim dur diyecek.
İster nefis diyin ister şeytan, isterseniz Avrupailik, içine düştükleri bu yolda karşılarına çıkan kötülüklerle mücadele etmeleri gerektiğini kim söyleyecek.
Yanlış ve doğruyu ayırt etmelerinde kim yardımcı olacak.
Okulda öğretmenlerine, toplu taşımada yaşlılara, engellilere, hamilelere saygıyı,
Kültürlerinde Âşıklara, Emre’lere, Mevlana’lara bağlılığı,
Dinlerinde Allah’ına, Peygamber’ine sadakati,
Önderlerinde padişahlarına, Atatürk’üne sahip çıkmayı kim öğretecek.
Açın artık gözünüzü;
Daha yirmisinde erkek arkadaşını ailesiyle tanıştıran gençlerin velileri, bırakın artık “Gizli gizli yapacağına bilgim dâhilinde olur” bahanesini.
Bırakın artık “Benim oğlum, çok kızın canını yakacak” diye küçüklükten erkek evlatlara gaz vermeyi.
Tuttuğu takımın on birini, kupasını, şampiyonluklarını, sevdiği sanatçının özel hayatını bildiği kadar biliyor mu evlatlarınız neden yaşadığını, hayatın anlamını.
Bir sorun Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum ve ölüm tarihinden başka nesini biliyor evladınız.
Bir sorun 19 Mayıs’ı, 4 Eylül’ü, 23 Nisan’ı ne kadar kavramışlar.
Bir sorun kaç duayı kekelemeden hak ettiği gibi okuyor.
Bir sorun KKTC hakkında ne biliyor.
Selçukluyu, Osmanlıyı, Mimar Sinan’ı, Cahit Arf’ı bir sorun bakalım ne cevap alacaksınız.
Hayatını yaşasın, gözü açılsın diye desteklediğiniz evlatlarınız son noktaya gelip de gözü açıldığında aslında neleri kaybettiğini bir sorun.
“Ben ezildim sen ezilme” diyerek destek verdiğiniz evlatlarınızı nasıl asiliğe iteklediğinize bir bakın.
Üniversite okusun diye gönderdiğiniz evlatlarınızın bekar evlerinde biriktirdiği bira şişelerine, tükettikleri zevklerine bir bakın.
Uyanın artık sevgili veliler.
Ekmek almaya bile isyanla gönderdiğiniz evlatlarınızın hangi dizilerden örnek aldığını görerek uyanın.
Bilgisayar oyunlarını, babasından değerli kılan evladınızın beyaz yalanlar altında Zekeriya Beyaz gibi insanlardan aldıkları fetvalarla nasılda cesurlaştığına bir bakın.
Toplum içerisinde öküz gibi böğürmeyi marifet sanan bu gençlik yoksa sizin evladınız değil mi?
Bu şehirde uyuşturucuyu, esrarı, kumarı, eroini, hapı, kubarı bana satmıyorlar sevgili veliler, uyanın artık.
Dayısını, amcasını, dedesini, teyzesini, yeğenlerini bayramdan bayrama gören, cenazelere böğğ diyip, düğünlerde yarı çıplak olmanın hevesiyle sahnede döktüren gençler yoksa bizim değil mi sevgili veliler.
Bir gün ölüm var demediğiniz,
İki satır kitap okumadığınız,
İyi ile kötüyü anlatmadığınız,
Dost değil, dikta olduğunuz,
Vatanı, milleti öğretmediğiniz,
Ata nedir, Atatürk nedir bildirmediğiniz,
Haramı, sevabı işlemediğiniz,
Saygıyı, sevgiyi göstermediğiniz,
Hiçbir zaman sorumluluk vermediğiniz,
Sanki hayat otuz yaşında başlıyormuşçasına yönlendirdiğiniz,
Örf, anane göstermediğiniz,
Yanında dedikodu yaptığınız,
Küfür ettiğiniz,
Sigara içtiğiniz,
Belirli bir seviyeden sonrasına hayır demediğiniz,
Başarısını takdir etmediğiniz,
En ahlaksız dizileri normalleştirerek yanında izlediğiz,
Asla birlikte zaman geçirmediğiniz,
Türk kimdir, demediğiniz,
Dinini öğretmediğiniz,
Ayıp evladım, tepkisi vermediğiniz,
Kadını erkek, erkeği kadın gibi yetiştirdiğiniz bu evlatlar bizim,

SEVGİLİ VELİLER
Durmayın uyanın, uyandırın.
Ne Din, Ne de Laiklik. GENÇLİK ELDEN GİDİYOR sevgili veliler.
Uyanın artık, uyanın ki;
Mevla’m neylesin, neylerse güzel eylesin.

Okan Baran / Gazete İzci
Alt 19.01.2012, 15:40   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Ahlaksız Gençlik

Bundan 10-15 yıl önce hangi ortaokullu-liseli kızı erkek arkadaşıyla sokakta el ele tutup gezdiğini, öpüşüp koklaştığını, sanki yıllardır berabermiş gibi birbirlerine "aşkım, birtanem" dediğini, mahalle aralarında sarmaş dolaş gördünüz. Bu olayı gören büyükler neden artık gençleri ikaz etmezler? Saki bunlar çok normalmiş gibi davranılmasının sebebi nedir?

Sanki mutlaka olması gerekirmiş gibi orta sondan itibaren kızlar, erkekler neden birbirleriyle "çıkmak" gayreti içerisine giriyorlar? Nasıl oluyor da bir kaç telefon mesajlaşmasından sonra birbirlerine "aşkım, seni seviyorum" diyebiliyorlar.
"Benimle çıkar mısın?" ".... evet, tamam" Bu nedir yav? Nasıl bir Türkiyedir bu. Erkekler cinsel açlığını doyururken Kızlar bunun farkına nasıl varmaz? Kızlar neden artık "Selma çıkıyor, Ayşe çıkıyor, benim neden bir sevgilim yok?" demeye başladı.
Neden artık Kızlar, Erkekler orta okuldan itibaren "telefon istiyorum" demeye başladı. Birbirleriyle mesajlaşırken neden haz duyarlar, neden bunu bir marifet olarak görürler? Gününün büyük çoğunluğunu kızlarla mesajlaşarak, internette çetleşerek geçiren bir erkek dersleri o kadar kötüyken, sınıfta kalacakken neden hala yaptığı yanlışı anlayamaz.
Otobüse, tramvaya bindikten sonra neden gençler "Yaşlılar gelir kalkmaz zorunda kalırız" diye kafalarını hiç çevirmeden inecekleri yere kadar camdan dışarıyı seyrederler? Ne oldu da bu hale düştük.
Gençlerden güzel kelimeler duymak isterken niye onlar "A:Q"u kendi kelime haznelerinden eksik etmezler. Ve bu kelimeyi duyan büyükler neden uyarmazlar??
KKTC Cumhurbaşkanının sesini tanımayan biri, nasıl olurda ünlü bir dizi yıldızı konuşsa anında kim olduğunu bilebilir? Onun kahramanıda o dizideki yıldızlar değil mi.

Daha 15 yaşında ki kızın aşkım dediği çocuğun evine gidip yaptıkları şeylere şahit oldum. Nerde namus, nerde utanç, nerde Allah korkusu? Ve bir kaç ay sonra ayrılırlar. Sonra tekrar başkalarını bulurlar. Ve yine ayrılırlar. Evlenme çağı geldiğinde bu kızla evlenecek olan erkek sizce nasıl bir durumda olur? Lise çağlarında 3-5 erkekle çıkıyorsun, bazılarıyla çok samimi oluyor öpüşüp-koklaşıyorsun, evlenme çağı geldiğinde evleneceğin erkekle yıllar boyu beraber oluyorsun. Seni isterlerken "helal sütü emmiş, hanım hanım bir kızdır.." derler. Gerçekten böyle mi?
Peki ya erkek, 3-5 kızla birlikte oldu evlenme çağı geldi, evlendi. Yıllar boyu beraber oldular eşi onun vazgeçilmezi oldu. Peki bu erkek hiç düşündü mü acaba benim eşim lise zamanlarında neler yaptı diye?

İşte bizim gençliğimiz bu kadar AHLAKSIZ bir gençlik. Üzülerek söylüyorum ama böyle. Ne namus kalmış ne utaç kalmış. Kim kime dum duma.
Alt 19.01.2012, 15:48   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ahlakın,edebin,hayanın zerresi dahi yok.Çok üzücü utanç verici bir durum..Şerefsiz,yahudi ürünü dizilerin pençesinde bir nesil yetişiyor.Bugün gençler alimleri,bilim adamalrını,anne-babasını,öğretmenini değil dizideki arlanmazı örnek alıyor.Kitap okumak zaten yok..Toplum meselelerine o kadar uzaklar ki.RTÜK olsam memlekette tek bir dizi dahi bırakmam...Üzgünüm,gerçekten çok üzgünüm.
Alt 19.01.2012, 15:54   #4
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 06:50

Tecrübe Puanı: 686 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hem bu güzel yazıyı yazan Okan Baran kardeşimiz güzel yazmış hemde bu güzel ve anlamlı yazıya yorum yapan kardeşlerimiz güzel yazmış. Bu kardeşlerimize Ayrı ayrı teşekkür ediyorum

Bu gençlik nereye gidiyor acaba hiç düşündükmü.??
Alt 19.01.2012, 18:26   #5
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3308 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

NEREYE GİDİYOR GENÇLİK
REZİL

nerde eğlence var alayı orda
kör kütük zil zurna pavyon barda
sırtları pektir yağmurda karda
baba parasıyla yaşarsın rezil

hepsi tazecik hepsi körpe
düzyolu bırakmış gidiyor sarpa
birgün babadan kesilirse arpa
kepaze kılığına düşersin rezil

altında son model bmv cipler
yüzünde arı yok bozulmuş tipler
birgün çürüyüp koparsa ipler
kendi mezarını eşersin rezil

taharet bilmez her yanı kerme
kaşlarını aldırmış gözleri sürme
uzatmış saçlarını belikler örme
erkeğim diyede şişersin rezil

yazar diyarim gönül fermanı
deymez bunlara kafa yormanı
yakıp kül ettiğiniz yeşil ormanı
bir fidan dikinde yeşersin rezil
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.01.2012, 21:21   #6
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 919 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bana göre şimdiki gençlik eskilerden daha iyi. Eskiden gizli kapaklı neler yapılıyormuş. Yeni nesilin daha dürüst olduğunu düşünüyorum. Daha bilinçliler ayrıca daha kültürlüler. Gizli gizli iş çevirmektense böyle olmaları daha iyi.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.01.2012, 21:36   #7
memet24
Tecrübeli Yiğido

memet24 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

memet24 Şuan memet24 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2014 18:09

Tecrübe Puanı: 583 memet24 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

duman 58 çok teşekürler güzel anlatmışsın şu da bir gerçek yaradan herkesin karşısınna nasıl bir insansa öyle birini çıkarırmış onun için kalp iman edep haya namus düzgünse insanın karşısına da öyle biri çıkarmış ...........
vallahi billahi seninle şimdi.
memet24 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı memet24'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2012, 00:10   #8
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inşallah allah karşıma hep hayal ettiğim tıpkı benim gibi olan birisini eşim olarak hayat arkadaşım olarak karşıma çıkarır.Amin...
Alt 20.01.2012, 10:03   #9
forklift
Yiğido

forklift - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

forklift Şuan forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.02.2016 15:14

Tecrübe Puanı: 532 forklift FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
OSMAN ECE Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
NEREYE GİDİYOR GENÇLİK
REZİL

nerde eğlence var alayı orda
kör kütük zil zurna pavyon barda
sırtları pektir yağmurda karda
baba parasıyla yaşarsın rezil

hepsi tazecik hepsi körpe
düzyolu bırakmış gidiyor sarpa
birgün babadan kesilirse arpa
kepaze kılığına düşersin rezil

altında son model bmv cipler
yüzünde arı yok bozulmuş tipler
birgün çürüyüp koparsa ipler
kendi mezarını eşersin rezil

taharet bilmez her yanı kerme
kaşlarını aldırmış gözleri sürme
uzatmış saçlarını belikler örme
erkeğim diyede şişersin rezil

yazar diyarim gönül fermanı
deymez bunlara kafa yormanı
yakıp kül ettiğiniz yeşil ormanı
bir fidan dikinde yeşersin rezil
Osman ağbi, yüreğine sağlık. 5 dörtlük şiirinizde herşeyi 4 dörtlük anlatmışınız tebrikler.

Gazete İzcide yazan Okan gardaş da tam isabet yazmış, onada teşekkürler, gençliği takibe almak şart olan bir dönemde yaşıyoz, ne diyelim allah önce ana babayı sonra gençlerimizi ıslah etsin
forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı forklift'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2012, 10:09   #10
gezgin_58
Usta Yiğido
NO AVATAR

gezgin_58 Şuan gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.02.2024 06:14

Tecrübe Puanı: 633 gezgin_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

askin yasi varmidir sizce sevgilisinin elinden tutupda gezmzkte hic bir sakinca gormuyorum daha oncelri karanlik kafe koselerinde oturmaktansa bir bankta iki sevgilinin otururmasinda konusmasindan daha guzel ne olabilirki
gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)