Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
KOYULHİSAR-Ballıca - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Koyulhisar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Koyulhisar Koyulhisar İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.05.2007, 18:54   #1
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein
Standart KOYULHİSAR-Ballıca

Sivas iline 245 km, Koyulhisar ilçesine 52 km uzaklıktadır.

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar SivasLady'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.05.2007, 15:38   #2
hacilesivas
Yeni Yiğido

hacilesivas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hacilesivas Şuan hacilesivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.01.2009 19:24

Tecrübe Puanı: 0 hacilesivas Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: KOYULHİSAR-Ballıca

evet işte bu benim köyüm Su konusunda çalışmalar var ama henüz sonuç alamadık.köyümüzün istanbul gaziosmanpaşa yenimahalle semtinde derneği mevcuttur.ve her yıl temmuz ayında piniğimiz olur.
hacilesivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.05.2007, 15:41   #3
hacilesivas
Yeni Yiğido

resim göndermek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiiyorum. yardımcı olursanız sevinirim
hacilesivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.05.2007, 15:48   #4
hacilesivas
Yeni Yiğido

slm sanırım resim ekleyebildim
Alt 08.09.2007, 02:00   #5
ibrahimergin
Yiğido

ibrahimergin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahimergin Şuan ibrahimergin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2010 23:52

Tecrübe Puanı: 617 ibrahimergin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Daumen hoch --->: KOYULHİSAR-Ballıca

bu gece canım sıkıldığı için, öylesine sivası araştırayım dedim.ama bayağı birşey buldum.forumlar düzenlenmiş.hatta bizim köyden mesaj atanlar bile var.çok hoşuma gitti. bu arada yakın tarih itibari ile köyümüzün su sorunu çözülmüş bulunmaktadır.evlerimize su bağlanmış bulunmaktadır.
ibrahimergin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.10.2007, 20:21   #6
hacilesivas
Yeni Yiğido

aynı köylüyüz ama birbirimizi tanımıyoruz bu çok normal(traji komik)
çünkü bizim köyde ileri gidenin ayağından çekerler.hani bir fıkra vardır.cehennem de kuyularda insanlar yanarken her kuyunun başında bir zebani varmış ve zebani yukarı çıkanlaravurarak çıkmalarını engelliyormuş.yanlız birinde yokmuş.sormuş biri zebaniye neden bu kuyunun başında beklemiyonuz.zebani şöyle demiş:
_bu kuyuda türkler var.biri yukarı çıkmak istese bile aşağıdakiler ayağından çekip onun çıkmasını engelliyor.Bu yüzden başında beklememize gerek kalmıyor.
Alt 02.11.2007, 19:32   #7
ibrahimergin
Yiğido

Alıntı:
hacilesivas Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
aynı köylüyüz ama birbirimizi tanımıyoruz bu çok normal(traji komik)
çünkü bizim köyde ileri gidenin ayağından çekerler.hani bir fıkra vardır.cehennem de kuyularda insanlar yanarken her kuyunun başında bir zebani varmış ve zebani yukarı çıkanlaravurarak çıkmalarını engelliyormuş.yanlız birinde yokmuş.sormuş biri zebaniye neden bu kuyunun başında beklemiyonuz.zebani şöyle demiş:
_bu kuyuda türkler var.biri yukarı çıkmak istese bile aşağıdakiler ayağından çekip onun çıkmasını engelliyor.Bu yüzden başında beklememize gerek kalmıyor.

olayı özetleyen iyi bir fıkra..benim adım kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere İbrahim Ergin...Doğma büyüe İstanbulda yaşıyorum ve köye arada sırada gidiyorum...Boğaziçi Üniversitesi nde Kimya öğretmenliğinde okuyorum....siz kimlerdensiniz...
ibrahimergin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.11.2007, 20:26   #8
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: KOYULHİSAR-Ballıca

KOYULHİSAR-Ballıca bu güzel ve şirin köye yanış hatırlamıyorsam sene 1997 de içme suyu şebekesi için müteahit arkadaşımı ve köy hizmetlerinden mühendisi kendi arabamla götürmüştüm ormanlık bir köy insanları çok iyi misafir perver bir köy ta o zamandan beri bu köyün su sorunu halledilmemiş yazık çok yazık oy zamanı geldiğinde ne yalanlarla oy isteyenler şimdi nerdeler acba? suyun geleceği yerin ordu tarafında bir dağın yükselerinden çok çetin bir yerden gelmesi gerekliymiş ordan başka yerde su zaten yoktur yaklaşık 6 km uzaktan kayaları yarıp getirmek lazımmış köyün inasnları görevli memura tek biz size ücretsiz yardım edelim yeterki suyumuzu getirin demişlerdi hiç unutmam o gündür bu gündür hala makuz talihini yenememiş susuzlukla mücadele eden Sivasımın cennet gibi bir köyü devletimiz inşallah bu köyümüzede su şebekesi getirir burdan ekmeğini yediğim suyunu ictiğim güzel ballıcaya selamlar saygılar allaha amanet olun
Alt 02.11.2007, 22:01   #9
ibrahimergin
Yiğido

Standart --->: -->: KOYULHİSAR-Ballıca

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
KOYULHİSAR-Ballıca bu güzel ve şirin köye yanış hatırlamıyorsam sene 1997 de içme suyu şebekesi için müteahit arkadaşımı ve köy hizmetlerinden mühendisi kendi arabamla götürmüştüm ormanlık bir köy insanları çok iyi misafir perver bir köy ta o zamandan beri bu köyün su sorunu halledilmemiş yazık çok yazık oy zamanı geldiğinde ne yalanlarla oy isteyenler şimdi nerdeler acba? suyun geleceği yerin ordu tarafında bir dağın yükselerinden çok çetin bir yerden gelmesi gerekliymiş ordan başka yerde su zaten yoktur yaklaşık 6 km uzaktan kayaları yarıp getirmek lazımmış köyün inasnları görevli memura tek biz size ücretsiz yardım edelim yeterki suyumuzu getirin demişlerdi hiç unutmam o gündür bu gündür hala makuz talihini yenememiş susuzlukla mücadele eden Sivasımın cennet gibi bir köyü devletimiz inşallah bu köyümüzede su şebekesi getirir burdan ekmeğini yediğim suyunu ictiğim güzel ballıcaya selamlar saygılar allaha amanet olun

Ballıcalılar adına aleykum selam diyerek başlayayım;

Bu sene su evlere bağlandı.Sizden 10 yıl sonra bağlanmasıda bir hayli ilginç bir durum.Bu su bağlanana kadar bayağıda olay oldu.Aksu köyü sakinleri bu suyun bağlanmaması için benim anlamadığım sebeplerden karşı çıktlar.Ortadoğuda beklediğimiz su savaşları daha önceden aksu ve ballıca köyleri arasında çıkıverdi Ne kadar doğrudur bilmem ama bizim köylülerden birinden kulaktan duyma bazı söylentiler var.Bunlardan en ilginci şöyle;
Aksulular su bağlanmasına karşı çıkınca, kaymakamlık diretiyor doğal olarak.Aksulular bu diretme işini abartınca, kaymakam Aksu muhtarını çağırıyor ve kızıyor,

- Daha fazla diretirseniz, o köyü devlet projesine zarar vermekten terörist köy ilan edip askeri üzerinize gönderecem....

Öyle ya da böyle suyumuz bağlandı Allah a şükür..(yukarıda anlattığım olay kulaktan duyma olup, tarafsız biri tarafından bana anlatılmadığından abartılmış veya kişi tarafından üretilmiş olabilir)
Alt 02.11.2007, 22:49   #10
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: --->: -->: KOYULHİSAR-Ballıca

Alıntı:
ibrahimergin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ballıcalılar adına aleykum selam diyerek başlayayım;

Bu sene su evlere bağlandı.Sizden 10 yıl sonra bağlanmasıda bir hayli ilginç bir durum.Bu su bağlanana kadar bayağıda olay oldu.Aksu köyü sakinleri bu suyun bağlanmaması için benim anlamadığım sebeplerden karşı çıktlar.Ortadoğuda beklediğimiz su savaşları daha önceden aksu ve ballıca köyleri arasında çıkıverdi Ne kadar doğrudur bilmem ama bizim köylülerden birinden kulaktan duyma bazı söylentiler var.Bunlardan en ilginci şöyle;
Aksulular su bağlanmasına karşı çıkınca, kaymakamlık diretiyor doğal olarak.Aksulular bu diretme işini abartınca, kaymakam Aksu muhtarını çağırıyor ve kızıyor,

- Daha fazla diretirseniz, o köyü devlet projesine zarar vermekten terörist köy ilan edip askeri üzerinize gönderecem....

Öyle ya da böyle suyumuz bağlandı Allah a şükür..(yukarıda anlattığım olay kulaktan duyma olup, tarafsız biri tarafından bana anlatılmadığından abartılmış veya kişi tarafından üretilmiş olabilir)
sevgili kardeşim öncelikle suyunuzun geldiğine bilemezsin ne kadar sevindim hayırlı olsun ancak yukarda halen kendi köylüleriniz arasında celişkiye düşenleri gördüm ben olsam köyümü sanal alemde böyle reklam etmezdim

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil