Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.07.2008, 16:13   #1
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Beitrag Türkiye Sırat Köprüsünden geçiyor

Türkiye Sırat Köprüsünden geçiyor / YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

Evet, Türkiye sırat köprüsünden geçiyor.

Sırat köprüsü benzetmesinin mesajı çok hayatîdir ve şudur:

Gerekli dirayet ve tahammülü gösterip karşıya geçerseniz cennete gidersiniz; işi ciddiye almayıp gevşerseniz aşağı düşersiniz. Ve aşağısı, cehennem gayyasıdır.

Türkiye ya sırat köprüsünden karşıya geçip mutluluğu yakalayacaktır yahut da “Boşver sen de!” deyip aşağı düşerek cehennemi boylayacaktır.

İş, öncelikle şu üç zümreye düşüyor:

1. Aydınlar,

2. İş ve servet sahipleri,

3. Siyasetçiler.

Şırnak’ın Silopi ilçesinden yazan 32 yaşındaki Nizamettin Elçi, televizyon konuşmamı dinledikten sonra yazdığı satırlar içine şu duygulandırıcı ve düşündürücü cümleleri de koymuş:

“Ben, her şeyde kirlenmemişe, saf, berrak, duru ve katıksıza hasretim. Tertemiz dostluğa, kardeşliğe ve gerçek Müslümanlığa hasretim. Yalanın, zulmün, çıkarın ve ihanetin korkunç tahribatı ve alçaklığı her yanı sarıp sarmalamış. ‘Hak geldi, bâtıl yok olup gitti. Bâtıl yok olmaya zaten mahkûmdu.’ ayetinde dile getirilen güne hasretiz.”

Nizamettin’in bu şiir güzelliği ve dua derinliğindeki cümleleri benim otuz yıllık hasretimin de tamı tamına ifadesidir.

Aynı hasreti duyanlardan biri olan Nejat Özkan bana şöyle sesleniyor:

“Artık meydana inin ve anlatın! Konferansların yanı sıra kahvehanelerde, meydanlarda anlatın! Kendini Müslüman zanneden ama yanlış yolda olanlara anlatın! Perişan olsan da fakir düşsen de anlat! Allah aşkına başar!”

Beykoz Haber Gazetesi’ne bir yorum yazan Kemal Bandırmalı kardeşimiz bir kaygısını dile getiriyor:

“Yazdıklarınızla milletin önüne koyduklarınız Türkiye’nin tek alternatifidir. Korkum odur ki, kandırılıp içi boşaltılan halk çeşitli oyunlarla, bu gerçeği göremez hale getirilir ve ülke çözülmeye gider. Allah bize bu günleri göstermesin!”

Bu üç gönüldaşıma teşekkürlerimi iletirken ortak hasretimizin amacına vardırılmasında kaçınılmaz olduğuna inandığım bir gerçeğe dikkat çekmek istiyorum.

Türkiye, tarih ve Tanrı önünde büyük misyonu olan bir ülkedir. Onun içindir ki, Türkiye’nin üstüne çullanıyorlar.

Türkiye bugün Kurtuluş Savaşı öncesi şartlarına girmiş bulunuyor. Gırtlağa kadar borç, dinin aleyhimize kullanılması, kamplaşmalar, aslında o günleri bile aratıyor.

Ben, ancak riyadan uzak, acı reçeteyi dirayetle uygulayacak, dışarıyla işbirliği yapmamış bir siyasî kadronun, üzerimizdeki bu kara felaketi kaldırabileceğine inanıyorum.

Alışılmış siyasetlerle olmaz bu iş. Alışılmış siyasetleri kenara koymak yetmez, onları çöpe atmak lazım.

Yani şahsiyetsiz, yalancı-talancı, dinci, dışarıyla işbirlikçi siyasetlerle olmaz bu iş. Tabiî ki bunun ağır bir bedeli olacak, bu fatura Türk halkına çıkacak.

Kur’an, “Allah; aklını işletmeyenler üstüne pislik indirir” (Yunus Suresi, 100) buyurmaktadır. Müslüman kitleler akla ihanet etti; üstelik, akla ihanet edenleri baş tacı etti. Allah da cezalarını verdi. İşte örnek: Irak, fert başına millî geliri 30.000 dolar olması gerekirken bugünkü haline bakın! Şu Irak savaşının Müslümanlara çıkardığı faturaya bakın.

Türkiye’nin de ceza faturası yükseliyor. Bu halk bu beleşçiliği, bu nemelazımcılığı sürdürdüğü müddetçe bu ülke iflah olmaz. Sivas, Madımak’ta onca kişiyi cayır cayır yakan bir halkın, öyle bir zihniyetin Tanrı’ya el açmaya hakkı yok, dua etmeye hakkı yok. Kendine ait olmayan şeylere el koyuyor bu halk. Alın, işte ormanlarımız. Başka ülkeler ormanlarının üzerine titrerken, korumaya alırken, Türkiye parselleyip satıyor.

Şimdi de kalkmış, kamu mallarını işgal edenlere ceza verilmesin diye uğraşıyorlar. Ülkenin temelini dinamitlemek değil de nedir bu?

TÜRKİYENİN ÜSTÜNE NEDEN BU KADAR ÇULLANIYORLAR?

Son yıllarda, içimizden tedarik ettikleri işbirlikçileri kullanarak Türkiye’nin üstüne çullandılar. Türkiye bugün ağır bir tasallut, ağır bir kuşatma altında.

Bu elbette ki, sebepsiz değil.

Misyon büyükse düşman da büyük olur.

Falih Rıfkı Atay’ın Türk insanının misyonuyla ilgili müthiş bir sözü var:

“Türk milleti, tarihte, zaman, mesafe ve mekâna karşı çekilmiş bir kılıçtır.”

Çok düşündürücü, sarsıcı ama bir biçimde de gurur verici bir sözdür bu.

Türkiye’nin büyük misyonunun düşmanları bunu İslam'la Hıristiyanlığın doğal çatışması olarak yorumluyorlar. Devrin ABD Cumhurbaşkanı Clinton 1999’da Türkiye’ye geldiğinde şöyle demişti:

“Önümüzdeki yüzyılın kaderini Türkiye tayin edecektir.”

Şimdi ne görüyoruz? Türkiye’de birilerinin eşbaşkanlık yaptığı Büyük Orta Doğu Projesi ve onun omurgasına oturtulan ‘sömürü ve irtidat dini Ilımlı İslam’ kaderimiz haline getirilmiş. Hepsi bir büyük oyunun parçaları.

Misyonu büyük ülkeyi zararı büyük düşmanlar içeriden ve dışarıdan kuşattılar. Türkiye’yi sırat köprüsünün üstüne getirdiler.

Ya istiklal ya ölüm noktasına tekrar getirildik.

Bu ülkenin misyonuna inananların ayaklarını uzatıp yatmak gibi bir lüksleri, tercihleri yok. Böyle bir tercih kullanmak bizi tarih önünde onursuzlar listesine geçirir.

Türkiye bu bâdireyi atlatmalıdır, atlatacaktır.

Çare, demokratik halk seferberliğidir. Yani onurlu, ilkeli, dürüst, çileyi omuzlayacak siyasettir. Bu siyaseti halkın önüne koyacak olanlarsa aydınlar, servet sahipleri ve siyasetçilerdir.

Gün bugündür, ey vatan evladı. Büyük ülkenin büyük misyonunda görev almak üzere ayağa kalkın! Yoksa tarih ve Tanrı sizi affetmez. Çocuklarınız ve torunlarınız da sizi affetmez.

Bu demokratik seferberlikte herkesin yapacağı bir iş mutlaka vardır. Nedir o iş diye merak mı ediyorsunuz?

Gayret kuşağını kuşanmaya karar verin, yapabileceğiniz iş, vicdanınızda kendiliğinden belirginleşecektir.
Alt 15.07.2008, 16:21   #2
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 10:55

Tecrübe Puanı: 1012 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: Türkiye Sırat Köprüsünden geçiyor

AĞZINA DİLİNE ELİNE RUHUNA SAĞLIK HOCAM
NEREDEYSE UMUD KESTİĞİMİZ BU GÜNLERDE BİZE BİR NEBZE OLSUN NEFES ALDIRAN YAZILARINIZ İÇ HUZURU VERİYOR, ALLAH RAZI OLSUN
Alt 15.07.2008, 16:34   #3
58 memo
Yiğido

58 memo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58 memo Şuan 58 memo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.03.2014 21:59

Tecrübe Puanı: 683 58 memo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Türkiye Sırat Köprüsünden geçiyor

Türkiyenin Yaşar Nuri Öztürk gibi dürüst,bilgili bir bilimadamına ihtiyacı var
ilahiyatçı,hukukçu,felsefe uzmanı ve önemli konulara değiniyor...
ülke yönetiminde böyle kişilere ihtiyacımız var,ama partisi yeterince tanınmıyor..
58 memo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil