Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.08.2009, 11:17   #31
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: GÜNÜN HABERİ

Sivasspor'un, İngiltere Premier Ligi oyuncularından Hameur Bouazza ile ön anlaşma imzaladığı bildirildi.
Sivasspor'un resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Cezayir asıllı Fransız vatandaşı olan 1985 doğumlu Bouazza, İstanbul'a getirilerek ön görüşme yapıldı. Bugüne kadar Fransa'da Auxerre, İngiltere'de Wat Ford, Swendan Town, Fulham, Charlton, Birmingham takımlarında oynadığı ve Cezayir Milli Takımı'nda 30 kez milli forma giydiği kaydedilen Bouazza'nın, yarın Sivas'a gelerek sağlık kontrolünden geçeceği, sonrasında imza töreni yapılacağı açıklandı.

Teknik direktör Uygun, Bouazza ile ön görüşme yapıldığını ve anlaşıldığını, ancak kesin anlaşmanın sağlık kontrolü sonrasında gerçekleşeceğini söyledi. (Anadolu Ajansı)
Alt 16.08.2009, 12:47   #32
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Hakan Şükür'e NTV'den çılgın teklif
16 Ağustos 2009 Pazar 13:15TRT'den bölüm başı 14 bin lira alan Hakan Şükür'e NTV çılgın bir rakamla transfer teklif etti. Futbol hayatına son noktayı koyduktan sonra TRT'de yorumculuğa başlayan Hakan Şükür, şimdiden kapışılmaya başlandı. Her hafta pazar günleri TRT'de Stadyum programında haftanın maçlarını değerlendiren Hakan Şükür'e NTV'den bölüm başına 28 bin TL'lik teklif geldi.

TRT BONSERVİSİNİ VERMEDİ

NTV yetkilileri hem Hakan Şükür'le hem de TRT yönetimiyle temasa geçti. Ancak TRT yönetimi 3 yıllık sözleşme imzalattığı Hakan Şükür'ün, futbol deyimiyle bonservisini vermedi. TRT'nin bölüm başına 18 bin TL'lik sponsor bulunduğu öğrenildi. Hakan'ın aldığı ücret böylece sponsor tarafından karşılanmış oldu. Üstelik de TRT sadece sponsordan haftalık 4 bin TL kâra geçti. Ayrıca Şükür'ün başlamasından sonra reklam gelirlerinde de artış olduğu ifade ediliyor.

TRT'DEN YILLIK 700 BİN ALIYOR

Hakan Şükür'ün TRT'den program başına aldığı 14 bin TL uzun süre tartışıldı. Yıllık 700 bin TL'ye denk gelen ücret, Meclis gündemine bile getirildi. MHP'li Metin Ergun soru önergesi verirken, CHP'li vekiller TRT Bütçesi'nin görüşüldüğü komisyonda sert tepkiler dile getirdi. Medyada çıkan çok sayıda yorumda da TRT yönetimi devletin parasını hortumlatmakla suçlandı. Şükür'e iki katı ücretle gelen teklif, TRT'nin 3 yıllık sözleşmesindeki rakamın çok avantajlı olduğunu ortaya çıkardı. NTV yetkilileri Hakan Şükür'den sonra TRT yetkilileriyle de uzun süren görüşmeler yaptılar. Ancak TRT yetkilileri 3 yıllık sözleşmenin sonuna kadar Hakan Şükür'le devam edeceklerini bildirdiler. Şükür'e TRT'nin açmayı planladığı spor kanalında da program yaptıracağı öğrenildi.
Alt 16.08.2009, 12:55   #33
Salim58
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, yeni kuracağı kabineye en az üç kadın bakan olacağını açıkladı.
Ahmedinejad'ın kabinesinin onaylanması durumunda ülkede ilk kez kadınlar bu mevkiye getirilmiş olacak.

(CİHAN)
Alt 16.08.2009, 13:15   #34
altuntas58
Usta Yiğido

YUH!.. ÖZ KIZINA TECAVÜZ ETTİ YETMEDİ ARKADAŞLARINA DA SUNDU
Küçük kızın doktor muayenesinde tecavüz bulgularına rastlanırken, baba A.K çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. 16 Ağustos 2009 Pazar 02:44Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde bir baba, 13 yaşındaki öz kızına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, ekmek fırını işleten A.K. (45), 13 yaşındaki öz kızı A.K.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. 13 yaşındaki A.K.'nin jandarmada verdiği ifadede, babasının her gece içki içtikten sonra eve gelip kendisine tecavüz ettiğini ve bu durumun aylarca sürdüğünü söylediği öğrenildi.

Korktuğu için şikayette bulunmadığını belirten A.K'nin, babasının eve getirdiği bazı kişilerin de kendisine tecavüz ettiğini söylediği kaydedildi.

Küçük kızın doktor muayenesinde tecavüz bulgularına rastlanırken, baba A.K çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

A.K. ise Muğla Çocuk Esirgeme Kurumu'na gönderildi.
Alt 19.08.2009, 11:02   #35
altuntas58
Usta Yiğido

İftardan sonra deniz sahura kadar havuz

Ramazan’a iki gün kala başta tesettür otelleri olmak üzere turistik tesisler “oruç tutan turist” planlarını devreye soktu. Buna göre, bazı oteller, iftardan sonra girilebilsin diye denizi aydınlatma yoluna giderken, bazı tesisler de, “sahura kadar havuz” programları hazırladı.

RAMAZAN ayına iki gün kala, başta tesettürlüler olmak üzere turistik tesisler, “Oruç tutarken de tatil yapılır” yarışına girdi. Turistik tesisler, öncelikle fiyatlarında yüzde 75’e varan oranlarda indirim yaptı. Ayrıca, bazı tesettür otelleri, “İftardan sonra deniz, sahura kadar havuz” programları oluşturdu. Bu tesisler, iftardan sonra rahat girilebilmesi için denizde aydınlatma düzeni de kurdu.
Otele mahya asacak
Antalya Kumluca’daki Şah inn Paradise’nin Genel Müdürü Yusuf Yücel, Ramazan hazırlıklarıyla ilgili şu bilgileri verdi: “Havuzlarımız sahura kadar açık olacak. Denizi akşam iftardan sonra girilebilmesi için aydınlatacağız. Eski gelenekleri yaşatmak için otele mahya asıyoruz. Teravih namazı için hoca aldık. Ramazan çadırları kurduk. Şerbetçi ve meddah getirtiyoruz. Tasavvuf konserleri düzenleyeceğiz. Hacivat Karagöz gösterisi olacak. Mehteran, fasıl konserleri düzenleyeceğiz. Misafirlere Sultanahmet Meydanı’nda görebilecekleri her türlü Ramazan eğlencesini sunmaya çalışacağız.”
23 Euro’ya indi
Yusuf Yücel, fiyatlarını da 90 Euro’dan, 23 Euro’lara indirdiklerini kaydederek, şunları söyledi: “Ramazan’da düşen talebi öncelikle fiyat indirimleriyle canlandırma yoluna gittik. Ramazan’ın ilk 10 gününde yüzde 80 doluluğu yakalayabileceğiz. Sonra yüzde 60’lara inebilir. Biz oruç tutacak misafirlerimizi rahat ettirmek için elimizden geleni yapacağız.”
Fiyatlar iniyor
Club İrem Tur Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Ulubay, Ramazan ayında dolulukların yüzde 25 düşmesinin beklendiğini belirterek, tur ve otel fiyatlarının da iç piyasada azalacağını söyledi. Ulubay, “300 TL’lik fiyatlar 200 TL’ye, 180 TL’lik fiyat 120’lere düşecek. Turisti çekmek için çoğu otel, iftar ve sahur programları da düzenliyor. Düşüşü kapatmak için de yurtdışı pazarlara daha fazla yöneleceğiz” dedi.
Sektör önlem almalı
Sezon ortasında dış pazara yönelmenin de daha fazla fiyat indirimiyle mümkün olacağını dile getiren Ulubay, bundan sonra Ramazan ayının devamlı yaz aylarına denk geleceğinden sektörün gerekli önlemleri alarak her yıl uygulaması gerektiğini vurguladı. Saadettin Ulubay, Ramazan’da tesettür ve termal otellere talebin arttığını dile getirerek, sektördeki genel düşüşün bayram turlarıyla telafi edileceğini, iyi talep gelmesinin beklendiğini kaydetti.
100 TL’ye beş yıldız
Ets Tur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek de, yurtiçi turlarda Ramazan’ın ilk iki haftasında yüzde 30, son iki haftasında ise ek yüzde 15’lik daha indirim yapacaklarını dile getirerek, şunları söyledi: “20 Ağustos’ta zaten sektörde düşük sezon başlıyordu, Ramazan’la beraber fiyatlar daha da düştü. Şu anda Antalya’da iyi beş yıldızlı otellerin geceleme fiyatları 100-250 TL arasında. Eylül ayında bu rakamlar daha da geri gelecek. Ramazan yaklaştıkça talep daha düşüyor. Yüzde 20’lik düşüş var.”
Bayram turu avantajı var
TOURISTICA Seyahat Acentası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Temel, Ramazan ayının, ağustosa denk gelmesiyle fiyatların geçmiş yıllara oranla daha avantajlı hale geldiğini aktararak, şöyle konuştu: “Ramazan ayı ve bayramda tatil yapmak avantajlı hale geldi. Ramazan ayı boyunca ve bayramda tatile gidecek olanlara yüzde 30 indirim yapıyoruz. Oteller, yerli turiste çok özel tatil paketleri hazırladı. Ağustos ve eylülde havanın güzel olması, tatil paketi fiyatlarının avantajı ve okulların geç açılmasının yerli turistin tatil bölgelerine olacak talebini yoğunlaştırmasını bekliyoruz.”
Okullar geç açılacak bayram kurtaracak
AKDENİZ Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır ise, Ramazan dolayısıyla yaşanacak yüzde 20’lik rezervasyon düşüşlerinin bayram turlarıyla karşılanacağını belirterek, şunları söyledi:
“Okulların geç açılması bayramda bu açığı kapatmamızı sağlayacak. Fiyat düşüşleri var ama bölgeye göre değişiyor. Her bölgede çok büyük indirimler yok. Oteller de oruç tutmak isteyen müşterileri için her türlü hazırlığı yapıyor. Sahur ve iftar yemekleri her otelde bulunacak. Gündüzlerin uzun ve sıcağa denk gelmesi nedeniyle gelecek yıllarda da turizmciler olarak iç piyasayla ilgili değişik tedbirler alacağız.”
1 milyon doları getiren turizmci ihracatçı sayılacak
TURİZMCİLERİ ‘ihracatçı’ sınıfına alan Bakanlar Kurulu kararı dünkü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, turizm geliri 1 milyon doların üzerine çıkanlar, “ihracatçı” sayılacak ve buna göre bazı desteklerden yararlanacak. Turizm sektörü uzun süredir Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın söz verdiği bu kararı beklerken, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, kararın normal ihracatçılara getirilen avantajların hepsini turizmcilere sağlamadığını belirtti. Barut, “KDV iadesi alma söz konusu değil. Ama tanıtımda destek, istihdam ve Ar-Ge’ye yardım, fuar katılımlarına destek gibi getirileri olacak. Asıl yansımalarını tebliğler çıktığında göreceğiz” dedi. Barut, bu kararın uzun vadede getirilerinin görüleceğini dile getirdi.
Neler getiriyor
Uluslararası nitelikteki yurtiçi ihtisas fuarları desteklenecek.
Çevre maliyetlerine destek olunacak.
Ar-Ge yardımı verilecek.
İstihdam yardımı yapılacak.
Yurtdışı fuar katılımlar desteklenecek.
Pazar araştırması ve pazarlama desteği verilecek.
Alt 19.08.2009, 11:49   #36
Salim58
Moderator

Kocaeli'de arı saldırısına uğrayan 3 askerden biri şehit oldu. Diğer iki askerin tedavisi sürüyor.
Alınan bilgiye göre, Pazartesi günü, Kocaeli Seymen Tank Taburu Karargah Bölüğü'nde vatani görevini yapan üç asker, depoyu temizledikleri sırada arı saldırısına uğradı. Vucutlarının birçok bölgesinde arı sokması sonucu askerler, arkadaşları tarafından kurtarıldı. Fenalaşan askerler Gölcük Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağırlaşan 88/3 tertip Mustafa Altınbaş, İstanbul Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Altınbaş şehit oldu. İsmi açıklaman 2 askerin tedavisi Gölcük Askeri Hastane'de sürüyor.

(CİHAN)
Alt 22.08.2009, 18:14   #37
altuntas58
Usta Yiğido

Televizyon aracılığıyla tanıştı
Evine kilitledi!

Televizyon aracılığıyla tanışarak telefonla arkadaşlık kurduğu gençle tanışmak için Kayseri'ye gelen bir kızı kilitlendiği evden polis ekipleri kurtardı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre Kayseri'nin Şirintepe semtinde oturan üniversite öğrencisi A.G.E. (2 bir televizyon programında cep telefonu numarasını alarak görüştüğü 30 yaşındaki Canan S'ye kendisini pilot olarak tanıttı. A.G.E. bir süre telefonla görüştüğü Canan S'yi daha yakından tanımak istediğini belirterek Kayseri'ye davet etti.

Kayseri'de A.G.E'nin Şirintepe Mahallesi'ndeki bekar evine gelen Canan S. yaptığı görüşme sonucu memnun kalmayarak geldiğine pişman olduğunu söyleyip geri dönmek istedi.

A.G.E. ile kuaförlük yapan arkadaşı Z.Y.(30) ve çiçekçilik yapan arkadaşı M.Y.(2 genç kızı zorla bir odaya kilitleyip Hatay'a dönmesine engel olmak istediler.

Bir süre kapatıldığı odadan dışarı çıkamayan Canan S. cep telefonuyla yardım istediği polis ekiplerinca kurtarıldı.

Yetkililer A.G.E. ile Z.Y. ve M.Y'nin ''Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak'' suçuyla gözaltına alındığını soruşturmanın sürdüğünü kaydettiler.

AA

ya neden hemen herkese güveniyorsunuz devir kötü insan bi ömrü paylaştığı eşini dostunu tanıyamaz oldu o kadar vahim durum.lütfen reele değil sözüm ama dolaylı yollarla tanıştığınız kimseye doğru dürüst tanımadan bu kadar da güvenemyin arkadaş kurtulmuş ucuz atlatmış ya psikopat olsalardı O'nu öldürselerdi n eolacaktı o zaman.

gerçi şimdi akıllanmıştır eminim.ama sizler desiz olun başınıza bi kötülük gelmeden gardnızı alın.

herkes kendine layık gördüğü hayatı yaşar.ötesi berisi yok bunun
Alt 23.08.2009, 06:31   #38
Salim58
Moderator

O Raporu İspatlıyorum Erdoğan Ne Yapacak
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "Ellerine Bir Kağıt Almış Amerikan Projesi Diye Dolaşıyorlar. İspat Ederlerse Biz Her Şeye Varız Ama İspat Edemezlerse Alçaktırlar ve Namussuzdurlar" Sözleriyle Tepki Gösterdiği Raporu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın Gündeme Getirdiği Ortaya Çıktı
Alt 24.08.2009, 11:49   #39
altuntas58
Usta Yiğido

Hayatını kurtarmak için ayağını kıran arkadaşı, 17 yıl sonra kucağında öldü,.

Perşembe akşamüstü, Çeşme’de iskelede "Boğuldu" sesleri ile birlikte koşuşturma başlayınca, Gümüşhane Milletvekili Ülkü Güney, doktor olması nedeniyle de hemen harekete geçip iskeleye koşturmaya başladı.

Yaklaştıkça seslerin, "Ahmet" çığlıklarına dönüşmesi üzerine, içini korku kapladı. Daha hızlandı. Kıyıya geldiğinde ilerideki dubanın üzerine Ahmet Küçükel’in çıkarılmaya çalışıldığını gördü. Hemen elbisesiyle denize girdi, yüzerek dubanın üzerine çıktığında, Küçükel hálá dubanın üzerine yatırılmaya çalışılıyordu. Elini önce Küçükel’in şah damarına bastırdı. O an durumu farketmişti ama yine de önce Küçükel’in ağzını açmaya çalıştı. Orda da katılaşmayı gördü buna rağmen yüzüstü yatırdı. O sırada yetişen bir iki doktorla birlikte suni teneffüs yoluna gitti. Ama yapacak bir şey yoktu.

17 yıl önce

Dün cenaze töreninde hatırladı ki, o an dubanın başında ayağa kalkmış "Kadere bak" demişti. "17 yıl önce aynı durumdayken o beni kurtardı, şimdi o benim durumumda ama ben onu kurtaramadım. Ne acı kader." Güney, "Yüzmeye gitmeden hemen önce beraber oyun oynadık. Sonra ’Hadi denize gidelim’ dedi. Biliyorum çok yüzer, uzun yüzer. ’Ben senin kadar genç değilim’ diye espri yaptım, o gitti." Büyük üzüntü içinde olan Güney’den bunları dinleyince 17 yıl geriye gittim.

Atladığım haber

Turgut Özal Cumhurbaşkanı, Süleyman Demirel ise Başbakan olmuştu. İki siyasi arasındaki rüzgarlar o günlerde soğuk esiyordu. Sabah Gazetesi’nde çalışıyordum, Genel Yayın Yönetmenimiz Zafer Mutlu bir istihbarat iletti. Bu soğuk rüzgárlara rağmen Ahmet Özal, Başbakanlık konutunda Demirel ile görüşüyordu. Ankara Temsilcisi Murat Birsel görevi bana verdi. Ancak Ahmet Özal’ın Başbakanlık konutundan çıkışını kaçırdım, fotoğraf çekemedim. Murat Birsel’in buna tepkisi, "O zaman sen de çek git kardeşim" oldu. Kovulmuştum. Unutmuyorum, 13 Nisan 1992’de, saat 15.30’da eve gidip uyudum. Saat 18.00 gibi çağrım ötünce uyandım. Bir arkadaşım "Mesut Yılmaz, Güven Hastanesi’nde" notu yollamıştı. Kovulmuş olsam da hemen hastaneye gittim. Yılmaz, o gün ana muhalefet lideriydi. Hastaneye gittiğimde başka hiçbir gazeteci yoktu. Yanlış istihbarat korkusuyla sordum, bana bir oda gösterdiler.

Yan yana 2 oda

Odanın ortasında Mesut Yılmaz duruyordu, yanındaki yatakta ise iki ayağı alçıda Ahmet Küçükel vardı. Yılmaz sonra yan odaya geçti, bu odada da Ülkü Güney yatıyordu. Hayretler içinde önce fotoğraf işini tamamladım. Sonra da ne olduğunu sordum. Hikaye şuydu:

Balkondan atlıyor

Küçükel ve Güney yazı geçirmek üzere Alanya’da, yan yana iki daire kiralıyor. Yine uzun yıllardır dostlukları süren halen de Ağrı Milletvekili olan Yaşar Eryılmaz’la birlikte Alanya’ya gidiyorlar. Akşam üzeri, Güney balkonda çiçek sularken, başının dönmesi üzerine kafa üstü bahçeye düşüyor. Yan balkonda oturan Küçükel de bunun en yakın tanığı. Güney’in nasıl düştüğünü gördüğü için merdivenden inip zaman kaybedemeyeceğine karar veriyor ve kendisini balkondan aşağı atıyor. İri vücudunda baskısı ile iki ayağının da kırıldığını fark ediyor. Buna rağmen sürünerek, Güney’in yanına ulaşıyor. Baygın durumdaki Güney’in başını çeviriyor. Hemen parmağını ağzına sokup, nefes borusunu tıkamış olan Güney’in dilini oradan çekip çıkarıyor. İşte o an Güney yeniden nefes almaya başlıyor, hayata dönüyor."

Can borcum var

Hastanede yattıkları gün, Küçükel bana yaptığı açıklamada şunları demişti: "Onu kurtarmak için hiç düşünmeden atladım. Ayaklarım kırıldı ama Ülkü ileride hareketsiz yatıyordu. Öldüğünü sandım. Can havli ile sürüne sürüne gittim." Ülkü Güney de, "Ahmet’e can borcum var, hayatımı kurtardı" demişti. Bense o gün saat 19.30 gibi büroya döndüğümde, gazetenin iki manşetinden soldakinin Demirel-Ahmet Özal buluşmasına ayrıldığını gördüm. O iki manşet devrildi, "İnanılmaz fedakárlık" başlığı ile dokuz sütuna yeni manşet yapıldı. Böylece Sabah’la 4 saat süren ayrılığım da son bulmuş oldu.
Alt 24.08.2009, 12:09   #40
Salim58
Moderator

Prof. Yiğitoğlu: Oruç Hastalık Yapan Toksikleri Vücuttan Atıyor
Peygamber Efendimiz'in (S.a.v) 'Oruç Tutunuz Ki Sıhhat Bulasınız' Hadis-i Şerifinden Hareketle Araştırmalar Yapan Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Yiğitoğlu, İlginç Sonuçlara Ulaştı.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)