Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.01.2008, 19:56   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart MÜRACAATLAR 1 ŞUBAT`A KADAR

[IMG]/images/stories/polis.jpg[/IMG]
Kısa bir süre önce Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevine atanan Metin Alper, fahri trafik müfettişi alımı konusunda bilgi vererek duyarlı vatandaşlara çağrıda bulundu ...

Ülkemizde ve ilimizde meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi, trafiğin denetiminden ve yönetiminden sorumlu trafik polisimize yardımcı olmak, sürücülere her yerde ve her zaman denetlendiği intibaını vermek, toplumumuzun maddi ve manevi varlığını tahrip eden trafik facialarını asgari seviyeye indirmek, amacıyla Fahri Trafik Müfettişliği uygulaması 1997 yılında başlatılmış ve halen uygulanmaktadır.

İlimizde mevcut bulunan 63 fahri trafik müfettişine ek olarak 88 kişinin daha fahri trafik müfettişi olarak görevlendirilmesi planlanmıştır.Bu sayıyla birlikte ilimizde toplam 150 fahri trafik müfettişinin görev alacak olması yapılacak olan trafik denetimleri açısından son derece önemli olmaktadır.

İçişleri Bakanlığının 03.12.2007 tarihli genelgeleri gereğince ilimizdeki Fahri Trafik Müfettişi açığının giderilmesi için Fahri Trafik Müfettişi olarak görev almak isteyen ve aşağıda belirtilen şartlara uyan vatandaşlarımızın müracaatlarını 01.02.2008 tarihine kadar Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne yapması gerekmektedir.

Fahri trafik müfettişyerinin görevleri şu şekildedir:

· Tesbit ettikleri kural ihlallerine ilişkin olarak tutanak düzenledikten sonra, en yakın trafik birimine 48 saat içerisinde iletir.

· Müfettişler, araç durdurarak sürücülerle muhatap olamazlar, belge veya evrak kontrolü yapamazlar.

· Trafik Müfettişleri trafik güvenliği ile ilgili görüş ve önerilerini bildirebilirler.

· Müfettişlerin görevleri zaman ve mahalle sınırlı olmayıp, ülkenin her yerinde görevli sayılırlar.

· Müfettişler görevlerini yürütürken, adil ve tarafsız olmak zorundadırlar.

Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliği’ nin 5. maddesi uyarınca Fahri Trafik Müfettişi olarak görev alabilmek için gerekli şartlar şunlardır:

a) TC vatandaşı olmak

b) En az 40 yaşında olmak

c) En az yüksek okul mezunu olmak

d) 10 yıllık sürücü belgesi olmak

e) Ölümlü veya yaralamalı kazaya sebebiyet vermemiş olmak

f) Belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak

g) Sürücü Belgesi alkol, hız ve 100 ceza puanı gibi suçlardan alınmamış olmak

Metin ALPER
Trf.Tes. ve Dnt. Şb.Müdürü
4. Sınıf Emniyet Müdürü

Kaynak: Haber Merkezi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.01.2008, 22:27   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: MÜRACAATLAR 1 ŞUBAT`A KADAR

Fahri trafik müfettişliği ülkemizin her yerinde mutlaka uygulanmalıdır bu gönüllü insanların sayesinde kendimize ceki düzen veriririz polisi görünce durumunu düzeltenler daha sonra aynı hareketi tekrar yapıyorlar ama sivil fahri trafik müfettişlrinin varlıgını hissedenler her an ensesinde sanarak düzene uyum sağlıyorlar tabi bunlar tam olarak caydırıcı olmuyor ama bir nebze faydası olur diyorum aslında işin başı eğitim,eğitim, eğitim

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)